Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση με πολύ λίγα άτομα


evgenia

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Τελικά η βάφτιση των διδύμων μας θα γίνει σε πολύ κλειστό κύκλο (το πολύ 25 άτομα). Μετά την εκκλησία θα έρθουμε σπίτι μας για φαγητό. Αφού έχω λύσει τα περισσότερα οργανωτικά θέματα, δεν έχω σκεφτεί τί να δώσω στην εκκλησία. Οι μπομπονιέρες θα τους περιμένουν στο τραπέζι, αλλά μόλις τελειώσει η βάφτιση, δεν θα δώσω τίποτα? Θα φύγουμε έτσι? Ούτε γλυκό μπορώ να δώσω επειδή θα ακολουθήσει κατευθείαν φαγητό. Ποια είναι η γνώμη σας?

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είτε ανοιχτή είτε κλειστή είναι η βάφτιση, δίνουν γλυκό μετά το μυστήριο, παρόλο που κατά κανόνα μετά ακολουθεί φαγοπότι...

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Και μεις λιγοι θα μαστε και θα φτιαξω χωνακια με βοτσαλα κουφετα και σως φτιαξω πακετακια με φατσες μαρζιπαν και σμαρτις.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα μπαλόνι με το όνομα του μωρού πάνω. Το έχω δει σε βάφτιση πολύ πρόσφατα. Έξω από την εκκλησία ήταν ένας κλόουν που μοίραζε κόκκινα μπαλόνια σε όλους και τα υπόλοιπα (μπομπονιέρα, γλυκό) ήταν στο τραπέζι. Αν και το γλυκό δεν είναι απαγορευτικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κουφετα βοτσαλα ειναι απο αμυγδαλοψιχα, καμμια σχεση με τα αλλα......μου αρεσουν πολυ αλλα στην μπομπονιερα μου ειναι τα συνηθισμενα ........αυτο βεβαια κανω εγω γιατι εχω θαλασσινη βαφτιση.........εσυ αν θες μεσα εκει μπορεις να βαλεις γλυκα, καραμελες κλπ........Επισης πολυ ωραιες και παιδικες ειναι οι φατσουλες μαρζιπαν......αφου εχεις διδυμα μπορεις να βαλεις δυο μαζι (αγορακι-κοριτσακι αν ειναι ετσι τα μωρα σου) να βαλεις και λιγα σμαρτις στην ζελατινα και να τα δεσεις με κορδελα......εχεις δει αυτες τις φατσουλες?

 

Δες τες σε αυτο το σαιτ

 

http://www.mytree.gr

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

vera, efxaristw para poly gia tis protaseis sou! tis fatsoules aftes tis exw dei, exw paei sto mytree. afta trwgontai? einai kanoniko glykaki? poly mou arese na valw se... kati (den xerw akoma) smarties kai aftes tis fatsoules. apla thelw na thewrithei glyko, oxi mpomponiera, afou i mpomponiera tha tous perimenei sto trapezi. einai ena koutaki lefto me roz-thalasi kordeles kai ena gouri me ena papoutsaki roz, ena thalasi kai ena mataki lefko. isws anti gia smarties na valw kati allo glykoeides, akoma den xerw ti! aaa! ta mwra einai agori-koritsi!!!

efxaristw polyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι τρωγονται......εχουν μεσα σοκολατα......μπορεις να τα παρεις πιο φθηνα απο την εταιρια relcon......εχει σε κουτακι με κορδελα 2 φατσουλες αγορι-κοριτσι 1.35 το τεμαχιο....αν τα θες χυμα δινουν 96 τεμαχια επι ο.55 το κομματι αλλα πρεπει να το συσκευασεις εσυ....

 

 

...μπορεις να τα δεις εδω.....

 

http://www.relkon.gr/index.asp?C=1&S=19

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...