Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ;;;


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλημέρα...ελπίζω να είστε όλες καλά...θα ήθελα για άλλη μιά φορά την βοήθειά σας. Έχω ΠΗΤ 19/06...έχω είδη κάνει αγορές για το νινί μου...παρόλα αυτά στα ρούχα δεν ξέρω αν χρειάζομαι και κάτι άλλο.

Πείτε μου για την εποχή που γεννάω θα την βγάλει το μπεμπέ πιο πολύ με κορμάκια, λόγω της ζέστης;;; Κορμάκια αμάνικα ή κοντομάνικα; Τα έχω όλα σε κοντομάνικα...λάθος;;;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλο σαρδελακι , κοντευεις ε ??? ουτε καν μηνας δεν εμεινε πλεον :) . Εντα3ει κοντομανικα , αμανικα σχεδον το ιδιο ειναι πιστευω , παρε και μερικα αμανικα για να εναλασεις . Δεν θα χρειαστεις φορμακια μαλλον γιατι καλοκαιριατικα θα ζεσταινεται το μωρακι και σκεψου οτι τα καιμενα ζεσταινονται ποιο πολυ απο μας , για εξοδους μπορεις να προμηθευτεις σορτσακια για να φορα πανω απο το αμανικο κορμακι οποτε να ειναι σαν κοντομανικο μπλουζακι και κοντο παντελονακι , εχει πολλα και στα ζαρα και μπενετον και σε αρκετα οικονομικες τιμες .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για αρχή καλά έκανες και πήρες κοντομάνικα!

 

Θα δούμε και πως θα είναι το καλοκαίρι, αλλά όπως και να είναι μερικά αμάνικα πιστεύω πως θα τα χρειαστείς.....

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, αλλα να παρεις μαζι σου στο μαιευτηριο πανες η σεντονακια, γι αυτους που θα ερχονται επισκεψη κ θα θελουν να παρουν το παιδι αγκαλια να τους τα βαζεις πανω τους, γιατι λογω ζεστης θα ειναι ιδρωμενη κ .........

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τις πάνες ή τα σεντονάκια για το μαιευτήριο και τις αγκαλιές δεν το είχα σκεφτεί.

Του έχω πάρει και 4 αλλαξιές ρούχων (κοντά παντελονάκια) και είπα να μην πάρω άλλα ρούχα...να δω πρώτα πως θα είναι το καλοκαίρι και μετά βλέπουμε...φέρνουν και δώρα και συνήθως ρούχα κρίμα είναι να μην φορεθούν...

Τώρα μου μένουνε πράγματα ακόμη όπως μπανιέρα, κρεμούλες για πωπουδάκι, μωρομάντηλα και τέτοια!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλο σαρδελακι , κοντευεις ε ??? ουτε καν μηνας δεν εμεινε πλεον :)

 

ναιιιιιιιιιιιιι...γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....σήμερα θα μου πεί κι ο γιατρός μου πότε θα σταματήσω τα πρε-παρ και μετά μπορεί να έρθει το νινάκι μου! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

πετσετες εχεις παρει ???ανα δυο μερες το πολυ θα πρεπει να της αλλαζεις οπως κ τα σεντονακια

 

πετσέτες για το μπάνιο του;;; Σεντονάκια για το κρεβάτι;;;

Τις πετσέτες για το μπάνιο τις έχω γράψει στην λίστα μου...σεντονάκια για το κρεβάτι έχω μόνο 2 αλλά πρέπει να πάρω κι άλλα...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

[quote name="sardelaki"

Του έχω πάρει και 4 αλλαξιές ρούχων (κοντά παντελονάκια) και είπα να μην πάρω άλλα ρούχα...να δω πρώτα πως θα είναι το καλοκαίρι και μετά βλέπουμε...φέρνουν και δώρα και συνήθως ρούχα κρίμα είναι να μην φορεθούν...[/quote]

 

Την καλύτερη δουλειά κάνεις!

Κι εγώ έχω 2-3 φορμάκια και δεν θα πάρω άλλα,να δούμε τα δωράκια που θα φέρουν και μετά θα συμπληρώσουμε.

 

Επειδή με απασχολεί το ίδιο με τα φανελάκια,όσες μαμάδες ρώτησα μου είπανε να έχω και μερικά αμάνικα κι οτι κάποιες μέρες θα έχει τόση ζέστη που θα το έχουμε μόνο με την πάνα του το μωράκι.

 

Δεν είναι υπέροχο να αγοράζεις πραγματάκια για το πλασματάκι σου?? :D

Link to comment
Share on other sites

gerakina μου τέλειο ναι...δεν υπάρχουν λόγια για περιγραφή.

Σήμερα θα πήγαινα το απόγευμα με τον άντρα μου για αγορές για το νινί αλλά μου το χάλασε ο γυναικολόγος μου...είχα 4.30 ραντεβού και με πήρε τηλ. να πάω στης 6 γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ γιατρέ!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μενα καλο θα ηταν να παρεις αλλα 2σεντονακια τουλαχιστον, γιατι σκεψου οτι ανα 2μερες θα τα αλλαζεις, γιατι το μωρο μπορει να βγαλει λιγο γαλατακι οποτε θα θελει κατευθειαν αλλαγμα για να μην μυριζει, κ εσυ δεν πιστευω να εχεις το κουραγιο με τοσο ξενυχτι που θα φας να εισαι πλυνε βαλε.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, αλλα να παρεις μαζι σου στο μαιευτηριο πανες η σεντονακια, γι αυτους που θα ερχονται επισκεψη κ θα θελουν να παρουν το παιδι αγκαλια να τους τα βαζεις πανω τους, γιατι λογω ζεστης θα ειναι ιδρωμενη κ .........

 

Στο μαιευτήριο δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να παίρνουν όλοι το μωρό αγκαλια, απλά το βλέπουν και τέλος ... Σε μας μόνο ο μπαμπάς μας την πήρε, κανείς άλλος...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

σόρρυ αν σας βρίσκω λίγο υπερβολικές...

εννοείται (για μενα) πως οι γιαγιάδες θα το πάρουν αγκαλιά....μην τρελλαθούμε κιόλας ρε σεις...εδώ η μάνα μου θα έρθει από Γερμανία να μου συμπαρασταθεί και να με βοηθήσει και εγώ δεν θα την αφήσω να πάρει το πρώτο της εγγόνη αγκαλιά. Πολύ χοντρό και υπερβολικό...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sardelaki Pampers Pampers Pampers (ή ότι μάρκα θες να χρησιμοποιήσεις) γιατί ξέρω κάποιους που έτρεχαν Σάββατο βράδυ..... σαν τους τρελλούς!!!!!!:D:D:D:D:D

 

:lol::lol::lol::lol: έχεις δίκαιο τόνια μου...νομίζω πως πάνω στην φούρια μας να τα ετοιμάσουμε όλα συνήθως ξεχνάμε τα πιο απαραίτητα ε; Τα έχω βάλει κι αυτά στην λίστα οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν θα τα ξεχάσω :?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλο θα ηταν να παρεις αλλα 2σεντονακια τουλαχιστον, γιατι σκεψου οτι ανα 2μερες θα τα αλλαζεις, γιατι το μωρο μπορει να βγαλει λιγο γαλατακι οποτε θα θελει κατευθειαν αλλαγμα για να μην μυριζει, κ εσυ δεν πιστευω να εχεις το κουραγιο με τοσο ξενυχτι που θα φας να εισαι πλυνε βαλε.

 

να πάρεις 2-3 βαμβακερα καλύματα και να τα στρώνεις κάτω από το μωράκι σου ώστε να μην λερώνει το σεντόνι. είναι αυτα τα μικρα που από πάνω είναι βαμβακερα με σχεδιακια και απο κάτω εχουν δέρμα ή πλαστικό και τα χρησιμοποιούμε και για το αλλαγμα της πάνας ώστε να μην λερώνει εκεί που ακουμπά.

.png
Link to comment
Share on other sites

Sardelaki Pampers Pampers Pampers (ή ότι μάρκα θες να χρησιμοποιήσεις) γιατί ξέρω κάποιους που έτρεχαν Σάββατο βράδυ..... σαν τους τρελλούς!!!!!!:D:D:D:D:D

 

:lol::lol::lol:

ποιους μου θυμιζεις, ποιους μου θυμιζεις!!!!! εμας φυσικα.. μονο που ηταν σαββατο μεσημερι..

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki Pampers Pampers Pampers (ή ότι μάρκα θες να χρησιμοποιήσεις) γιατί ξέρω κάποιους που έτρεχαν Σάββατο βράδυ..... σαν τους τρελλούς!!!!!!:D:D:D:D:D

 

:lol::lol::lol::lol: έχεις δίκαιο τόνια μου...νομίζω πως πάνω στην φούρια μας να τα ετοιμάσουμε όλα συνήθως ξεχνάμε τα πιο απαραίτητα ε; Τα έχω βάλει κι αυτά στην λίστα οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν θα τα ξεχάσω :?

 

σερβιέτες λοχείας για σένα! μην είσαι σαν και μένα που πήγα με τις απλές που χρησιμοποιώ γενικώς και μετα έτρεχε ο άνδρας μου να αγοραζει σερβιέτες!!!!!!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλο θα ηταν να παρεις αλλα 2σεντονακια τουλαχιστον, γιατι σκεψου οτι ανα 2μερες θα τα αλλαζεις, γιατι το μωρο μπορει να βγαλει λιγο γαλατακι οποτε θα θελει κατευθειαν αλλαγμα για να μην μυριζει, κ εσυ δεν πιστευω να εχεις το κουραγιο με τοσο ξενυχτι που θα φας να εισαι πλυνε βαλε.

 

να πάρεις 2-3 βαμβακερα καλύματα και να τα στρώνεις κάτω από το μωράκι σου ώστε να μην λερώνει το σεντόνι. είναι αυτα τα μικρα που από πάνω είναι βαμβακερα με σχεδιακια και απο κάτω εχουν δέρμα ή πλαστικό και τα χρησιμοποιούμε και για το αλλαγμα της πάνας ώστε να μην λερώνει εκεί που ακουμπά.

 

evoulita μου μάλλον είναι τα λεγόμενα σελτεδάκια αυτά που μου λες ε;;; Έχω ένα εδώ και είναι ακριβώς έτσι όπως το περιγράφεις...από την μία πλευρά έχει σχεδιάκια και είναι πλαστικό και από την άλλη πλευρά είναι βαμβακερό!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki εγω δεν ειπα να μην το δωσεις στις γιαγιαδες να το παρουν αγκαλια ειναι οι πρωτες που θα το παρουν, εγω απλα σου ειπα να εχεις πετσετακια μαζι σου η σεντονακια, γιατι καποιοι θα ειναι ιδρωμενη λογω ζεστης μπορει να καπνιζουν κ να μυριζουν τα ρουχα τους ,κ γενικοτερα οσοι θα το παρουν αγκαλια καλο ειναι να μην το φερουν σε αμεση επαφη με τα ρουχα τους,αυτη ειναι η αποψη η δικη μου.Οσο για τις πανες εγω ειχα παρει ολες τις μαρκες για να δοκιμασω ποιες ηταν καταλληλες για το δικο μου μωρο

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλο θα ηταν να παρεις αλλα 2σεντονακια τουλαχιστον, γιατι σκεψου οτι ανα 2μερες θα τα αλλαζεις, γιατι το μωρο μπορει να βγαλει λιγο γαλατακι οποτε θα θελει κατευθειαν αλλαγμα για να μην μυριζει, κ εσυ δεν πιστευω να εχεις το κουραγιο με τοσο ξενυχτι που θα φας να εισαι πλυνε βαλε.

 

να πάρεις 2-3 βαμβακερα καλύματα και να τα στρώνεις κάτω από το μωράκι σου ώστε να μην λερώνει το σεντόνι. είναι αυτα τα μικρα που από πάνω είναι βαμβακερα με σχεδιακια και απο κάτω εχουν δέρμα ή πλαστικό και τα χρησιμοποιούμε και για το αλλαγμα της πάνας ώστε να μην λερώνει εκεί που ακουμπά.

 

evoulita μου μάλλον είναι τα λεγόμενα σελτεδάκια αυτά που μου λες ε;;; Έχω ένα εδώ και είναι ακριβώς έτσι όπως το περιγράφεις...από την μία πλευρά έχει σχεδιάκια και είναι πλαστικό και από την άλλη πλευρά είναι βαμβακερό!

 

η επάνω μεριά είναι βαμβακερή και συνήθως έχει κεντηματάκια. εκεί ακουμπάς το μωρό. και η κάτω είναι (τα δικά μου ήταν τύπου δέρματος) ώστε να μην παιρνάει τίποτα εκεί που το έχεις στρωμένο. ακόμα και να κατουρήσει το μικρούλι να μην λερώσεις πχ τον καναπε που το αλλαζεις. είναι σε διαστασεις περίπου 60εκ με 40 εκ, μεγαλύτερο από το μωρο.

.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτα ειχα ειναι πολυ χρησιμα,θυμαμαι μια μερα ειχα αλλαξει 4σελτεδακια απανωτα την ειχα βαλει πανω στο κρεββατι μου να την αλλαξω κ με το που της βγαζω την πανα μου κατουραει ,παω μετα να την αλλαξω παλι μου κανει κακα ,μετα μου ξανα κατουρησε κ μετα στο τελος μου εβγαλε γουλια.Αλλα ποτε δεν της τα εβαζα πανω απο το σεντονι της τα εβαζα απο κατω για να μην περασει το στρωμα

Link to comment
Share on other sites

σόρρυ αν σας βρίσκω λίγο υπερβολικές...

εννοείται (για μενα) πως οι γιαγιάδες θα το πάρουν αγκαλιά....μην τρελλαθούμε κιόλας ρε σεις...εδώ η μάνα μου θα έρθει από Γερμανία να μου συμπαρασταθεί και να με βοηθήσει και εγώ δεν θα την αφήσω να πάρει το πρώτο της εγγόνη αγκαλιά. Πολύ χοντρό και υπερβολικό...

 

κοίτα, και εγώ είμαι υπέρ στο να το πάρουν αγκαλίτσα οι παππουδογιαγιάδες, (λίγο έτσι??) αλλά για τους υπόλολοιπους δεν νομίζω ότι χρειάζεται... να το βλέπουν στην αγκαλίτσ αμου, ή στο ταψακι του.....

 

γιατί όντως δεν ξερεις αό που ερχεται ο κάθε ένας και σε τι κατασταση είναι....

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...