Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΝΟΝΙΣΤΗΚΕ! ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΝΑΩ!


Recommended Posts

:D

Λοιπόοοοοοοον...

Σήμερα στον γιατρό, πήραμε απόφαση. Δευτέρα πρωί θα φέρω στον κόσμο με καισαρική τελικα, το κοριτσάκι μου!

Ενώ την πριν 2 εβδομάδες ζύγιζε 2500 κιλά στο περίπου, σήμερα είχε φτάσει τα 3150 και μπορεί και παραπάνω. Στην πρώτη εκτίμηση μου είπαν 3300 κι επειδη γούρλωσα τα μάτια και τους είπα πόσο ήταν πριν λίγες μέρες, τότε ξαναμέτρησαν!

 

Ο γιατρός πρότεινε την Δευτέρα καισαρική, γιατί το μωράκι μου δεν έχει κατέβει ΚΑΘΟΛΟΥ και δεν πρόκειται όπως το βλέπει, είπε. Και τις τελευταίες μέρες, εχω ξεκολωθεί στο περπάτημα! Έπίσης όπως έχω ξαναπεί, είναι μεγάλο για τη λεκάνη μου!

(η μαία είχε πλάκα που είπε : ωραία η στενή λεκάνη για να φοράς κολλητά τζην, αλλά όχι για να γεννήσεις φυσιολογικά!!!) :lol:

 

είπα ότι δε θέλω καισαρική, και είπε αν θέλω να το προσπαθήσω να το σκεφτώ καλά και να του το πω. Μπορεί όμως να παιδευτώ πολύ, να φάω πολύ πόνο, και τελικά να μπω για καισαρική.

 

Οπότε για να μην ταλαιπωρηθώ τόσο, και γίνει και καμιά ζημιά, και για το καλό του μωρού, ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!!! Η μαία συμφώνησε μόλις μίλησε με τον γιατρό. Θα είναι κι εκείνη εκει.

 

φοβάμαι λίγο, αλλά πιο πολύ ανυπομονώ...

ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

m.gife.gifempty.gift.gifo.gifempty.gifk.gifa.gifl.gifo.gifempty.gifk.gifo.gify.gifk.gifl.gifa.gifempty.gifm.gifo.gify.gifempty.gifempty.gifempty.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου Niki-76

:D:D:D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D ευχαριστώ πολύ κορίτσια! έχω τρομερό άγχος ... και το θέμα καισαρική με έχει πειράξει λίγο... αλλά εντάξει! το παλεύω! :D

 

έχω ήδη δείξει στον καλό μου πως να μπει να σας πει από το username μου ότι όλα πήγαν καλά ! :D

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει να βγει γερό το μωράκι σου κι εσύ με αντοχές και δυνάμεις για να το φροντίσεις!

Και που ξες,μπορει να σκάσει μύτη πιο νωρίς σαν το νινί της arma!! :lol:

 

Πω πω φαντάζομαι αγωνία αυτές τις μέρες που μείνανε ε?

Όλα έτοιμα-βαλίτσα/δωμάτιο-για το κουκλάκι σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίκη... με το καλό. Κοίτα να το απολαύσεις ε.. οι πρώτες μέρες του μωρού είναι... απλά ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ!!!!!

 

Εν αναμονή ανακοινώσεων από το σύζυγο λοιπόν!!! :D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΗ-76,με το καλο κοπελα μου.εφτασε η μεγαλη ωρα που θα παρεις αγκαλια το νινακι σου.μην αγχωνεσαι με την καισαρικη,2 φορες εκανα και αναρρωσα πολυ γρηγορα.ειδικα οταν ηρθα στο σπιτι πετουσα,αν σκεφτεις οτι τον τελευταιο μηνα πριν γεννησω μονο ετρωγα και ξαπλωνα απο το βαρος που χα παρει και τις κλωτσιες του μικρου,πολυ μου αρεσε που εφυγε η κοιλαρα και ξαναβρηκα τον παλιο μου εαυτο... :D:D

Link to comment
Share on other sites

με το καλό :)

 

μετα απο 2 καισαρικές που κι εγώ δεν είχα θελήσει αλλά ανάρρωσα πολύ γρήγορα ξαναμπαίνω στα παλιά μου στενά τζην και βλέπω τα γλυκούλικα μουτράκια τους :D

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααα...τι ωραια νεα σημερα...αντε αντε να γεννησεις κι εσυ...και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα και για σενα και για το μωρο. την αγαπη μας και τα φιλια μας και εννοειται οτι θα σε σκεφτομαστε ολες μαζι την Δευτερα και θα σου στελνουμε κουραγιο!!!!φιλια πολλα.περιμενουμε νεα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει και σιγουρα σ εχει πιασει το αγχος.. ε λοιπον ΚΑΚΩΣ γλυκια μου.. ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα

με το καλο να φερεις στον κοσμο το αγγελουδι σου και να το δεις οπως επιθυμεις.. σας ευχομαι ενα υγιεστατο μωρακι και η πρωτη λεξουλα που θα πει να ειναι ΜΑΜΑ!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...