Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΑΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΒΡΥΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!Είμαι καινούρια, και ηθελα κ εγω να σας ρωτήσω κάτι!!Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ εκανα υπέρηχο την 6η εβδομαδα κ 2 μέρες, απο τελευταία περίοδο 05/03.Ο υπέρηχος έδειξε μόνο σάκο,κ ο γιατρός είπε ή οτι η σύλληψη έχει γίνει αργά ή οτι δεν αναπτύσσεται σωστά το εμβρυο.Ο υπέρηχος έδειχνε να ειμαι 4 εβδ. κ 4 μέρες...2 εβδομάδες πίσω δηλ.Αυτό έγινε τη Δευτέρα 18/04.Απο την κυριακή επίσης, έχω καφέ υγρά...κ πίνω 3 utrogestan τη μέρα!!!Κάποια παρόμοια εμπειρία?Έχω υπερηχο την Τρίτη, αν αποβάλλω μέχρι τότε θα το καταλάβω?Μήπως τα καφέ είναι αποβολή?Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν αποβαλλεις (φτου φτου) το πιθανοτερο ειναι το καφέ να γινει κοκκινο.....

 

ευχομαι να μην συμβει τιποτα και την τριτη να ακουσεις ομορφα νεα

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Είμαι καινούρια, και ηθελα κ εγω να σας ρωτήσω κάτι!!Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ εκανα υπέρηχο την 6η εβδομαδα κ 2 μέρες, απο τελευταία περίοδο 05/03.Ο υπέρηχος έδειξε μόνο σάκο,κ ο γιατρός είπε ή οτι η σύλληψη έχει γίνει αργά ή οτι δεν αναπτύσσεται σωστά το εμβρυο.Ο υπέρηχος έδειχνε να ειμαι 4 εβδ. κ 4 μέρες...2 εβδομάδες πίσω δηλ.Αυτό έγινε τη Δευτέρα 18/04.Απο την κυριακή επίσης, έχω καφέ υγρά...κ πίνω 3 utrogestan τη μέρα!!!Κάποια παρόμοια εμπειρία?Έχω υπερηχο την Τρίτη, αν αποβάλλω μέχρι τότε θα το καταλάβω?Μήπως τα καφέ είναι αποβολή?Ευχαριστω....

 

δεν θελω να σε αγχωσω αλλα εχω στο ιστορικο μου 2 εγκυμοσυνες με κενο σακο .πριν την αποβολη καταλαβα να ξεπριζεται το στηθος μου(την πρωτη φορα δεν ειχα παρει τιποτα) και σε μια εβδομαδα ξεκινησα με καφε υγρα και μετα κοκκινα το απεβαλα τελικα μονη μου 8 εβδομαδων

την δευτερη φορα πηρα utrogestan και εφτασα στην 11 εβδοναδα με στηθος να πριζεται καθε μερα και παραπανω τελικα πηγα για αποξεση

το θεμα ειναι οτι τωρα ειμαι 5,5 εβδομαδων παλι εγκυος και εδω και 3 η μερα καταλαβαινω να ξεπριζομαι παλι

ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να ειναι οντως η καθηστεριμενη συλληψη δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Είμαι καινούρια, και ηθελα κ εγω να σας ρωτήσω κάτι!!Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ εκανα υπέρηχο την 6η εβδομαδα κ 2 μέρες, απο τελευταία περίοδο 05/03.Ο υπέρηχος έδειξε μόνο σάκο,κ ο γιατρός είπε ή οτι η σύλληψη έχει γίνει αργά ή οτι δεν αναπτύσσεται σωστά το εμβρυο.Ο υπέρηχος έδειχνε να ειμαι 4 εβδ. κ 4 μέρες...2 εβδομάδες πίσω δηλ.Αυτό έγινε τη Δευτέρα 18/04.Απο την κυριακή επίσης, έχω καφέ υγρά...κ πίνω 3 utrogestan τη μέρα!!!Κάποια παρόμοια εμπειρία?Έχω υπερηχο την Τρίτη, αν αποβάλλω μέχρι τότε θα το καταλάβω?Μήπως τα καφέ είναι αποβολή?Ευχαριστω....

 

Γεια σου και από μένα! Και εγώ την πρώτη φορά που πήγα στον γιατρό ήμουν περίπου 6 εβδομάδων και κάτι και είδε μόνο σάκο.. μου έκλεισε ραντεβού μετά από καμια δεκαριά μέρες από ότι θυμάμαι για να με ξαναδεί.. εντωμεταξύ είδα και εγώ όχι καφέ υγρά, κανονικά αίμα, λίγο όμως και μου έδωσε τα utrogestan 3 την ημέρα... επειδή δεν κρατιόμουν να περάσουν οι δέκα μέρες πήγα στο μαιευτήριο να με δει και εκεί άκουσε κανονικά καρδούλα.. από εκεί και πέρα όλα καλά.. σου εύχομαι να είναι κάτι τέτοιο γιατί και εγώ είχα αγχωθεί πολύ που στην αρχή είδε μόνο σάκο... για αποβολή πάντως μου είχε πει ο γιατρός ότι η γυναίκα θα πρέπει να δει πολύ αίμα σαν να έχει κανονικά περίοδο.. να δεις που όλα θα πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για την άμεση απάντησή σας...Εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα καλά!!Είναι θετικό τουλάχιστον ότι συλλαμβάνουμε...κάποια στιγμή θα κάτσει για την καθεμία μας...Άντε να περάσουν οι μέρες να ξανακάνω υπέρηχο....Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα πάλι...Δυστυχώς σήμερα διαγνώστηκε παλίνδρομος κύηση...από το βράδυ είχα κόκκινο αίμα...κ πηγα στο γιατρο κ μου είπε αν δεν φύγει ο σάκος με το αίμα μέχρι την Τρίτη , θα κάνω απόξυση....!!Ελπίζω τη δεύτερη φορά να είμαστε πιο τυχεροί...!!!Τα καλύτερα έυχομαι για όλες σας...Καλό Πάσχα!!

Link to comment
Share on other sites

Mην απογοτεύεσαι. Είναι κρίμα βέβαια και είναι λογικό να στενοχωριέσαι, όμως υπάρχουν στη ζωή και άσχημες και άτυχες στιγμές. Θα' ρθει η επόμενη φορά...Καλή ανάσταση και Καλό Πάσχα να έχεις...;)

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...