Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Recommended Posts

καλυμερα . ος καθε πεμπτη περνο σιμερα την κορη μου και παμε λαικη.

ψονισαμε και στο γιριζμο παντα σταματαμε σε μια παιδικι χαρα .

σημερα ειμαστε μονες μας , δεν ειτανε κανενα αλλο παιδακι εκει .

μια στιγμη εκει που τιν εχο τιν μικρη σε μια κουνια ερχιετε μια κυρια με ενα αγορη 10-12 χρονον .

κατεβενει με το παιδι κατο και του λει κατσε και πεξε .

γιρναει και μου λεει εμενα " κοπελια μου τον κιτας ενα λεπτο να παο στο περιπτερο ? "

της λεο εγο ναι ....

φευγει ι κυρια και αντυλαμβανουμε οτι το παιδι πρεπει να εχει προβλιμα ( μαλλον αυτιστικο) κατος του μιλουσα και αυτο εβγαζε μονο τσιριδες!!!

:cry:

περνανε 10 λεπτα ι κυρια αφαντη και το παιδι ετιμαζετε να φιγει απο την παιδικι χαρα .....του λεο ιρεμα " κατσε εδο αγορη μου και παιξε ερχετε μαμα τορα"

τσιριδα παλι ....

μετα απο 20 λεπτα το παιδι πλεον δεν κατοτανε με τιποτα να του λεο ιρεμα αυτο τιποτα μονο να τσιριζει να του ιψονο την φονη ( φοβιτικα οτι να μου φυγει και διπλα ειναι και δρομος με πολλα αυτοκινιτα μην παθει τιποτα ο μικρος )

μετα απο 30 λεπτα πλεον που ειδα και επαθα να το κρατισο εκει ,εχοντας και την κορη μου μαζι μου να τρεχει πανο κατο , εμφανιζετε ι μαμα ( γιαγια ? ) του παιδιου επιτελος ........ λεει ενα ξερω " να σε καλα βρε κοπελια " και φευγει ...

πεστε μου τορα ...δεν φοβιτικιε να το αφισει σε ξενα αγνοστα χερια ξεροντας την κατασταση του πειδιου ????????

εγω πλεον στο τελος ειχα απελπιστει να μιν μπορο να τον κρατισο με τιποτα στης κουνιες και σκιεφτομουνα να παρο ρε παιδια την αστυνομια !!!

Διαφημίσεις

Αν ειναι δυνατον, οντως τεραστια ανευθυνοτητα!!

Και καλα να ηταν το παιδι, δεν το αφηνεις τοση ωρα μονο του με μια ξενη γυναικα...

Πολυ ανευθυνη..

Ή να αρνηθείς να κάτσεις με το μικρό...Θα μου πεις πού να το σκεφτείς εκείνη την ώρα, το πιο απλό και ανθρώπινο πράγμα έχει γίνει σήμερα επικίνδυνο, δεν ξέρεις τι τρέλα και τι ανευθυνότητα κουβαλάει ο καθένας. Και εγώ έχω πιαστεί "αδιάβαστη" σε στιγμές που έπρεπε να σκεφτώ πιο πονηρά ή πιο προνοητικά....όχι τίποτε άλλο, αλλά για να προστατεύσω και τον ιδιο μου τον εαυτό....άστα...

a9X0p3.pngmrSbp3.png

Καλά απίστευτο αυτό που έγινε. Πάντως αν μου τύχαινε εμένα θα της έλεγα ότι δε μπορώ να το κρατήσω από την στιγμή που δε τους γνωρίζω και ότι θα φύγω σε λίγο από την παιδική χαρα. Αν όμως για κάποιο λόγο δεχόμουν και γινόταν όλο αυτό το σκηνικό, όταν θα ερχόταν θα της τα έλεγα ένα χεράκι και θα την τρομοκρατούσα λέγοντάς της ότι θα καλέσω την αστυνομία. Μπας και βάλει μυαλό. Μαλλον δεν πήγαινε ούτε αυτή καλά στα μυαλά της.

s-age.pngs-age.png

Διαφημίσεις

Καλά μιλάμε ότι η "κυρία" είναι πολύ αναίσθητη:evil: πως παράτησε το παιδί σε κάποια που δεν γνωρίζει:confused: και έφυγε?

Στην θέση σου θα καλούσα την αστυνομία αν και για να πω την αλήθεια από την αρχή θα είχα αρνηθεί να κρατήσω ένα άγνωστο παιδί.

κοριτσια πιγα να κανο καλο και μου βγικιε ξυνο τελικα , δεν μου περασε απο το μιαλο οτι να αργισει τοσο πολυ ( οταν ειρθε κρατουσε τσαντες απο λαικι ,προλαβε και ψονισε ).

το θεμα ειναι ομος οτι για να κρατισο το παιδι να μην μου φιγει κοντεβα να παθο εγκιεφαλικο απο το φοβο μου και το αγχος γιατι το παιδι δεν συνεργαζοτανε και δεν επερνε ουτε με καλο ουτε με το αγριο )