giann

ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ

Recommended Posts

Κοριτσια θα ηθελα να μου δωσετε καποιες πιο πρωτοτυπες και ιδιαιτερες ιδεες για ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ γιατι ενδιαφερομαι να τις κανω μονη μου, και θελω να ειναι ευκολες αλλα οχι απλες και συνηθισμενες.;)

Διαφημίσεις

Μου έδωσαν χτες ένα φοβερό προσκλητήριο.Το θέμα είναι πρίγκηπας βάτραχος.Ο φάκελος είναι σαν μια τσέπη από ριζόχαρτο,δηλαδή το πάνω μέρος είναι ανοιχτό και από εκεί βγαίνει ένας βάτραχος.Όπως βλέπεις τον φάκελο,προεξέχει μόνο η κορώνα και φαίνονται και τα ματάκια του.Έξω έχει δεμένες δύο κορδέλες και στον φιόγκο τους έχει έναν μεταλλικό πρίγκηπα βάτραχο.Εννοείται ότι το σχέδιο το προσαρμόζεις στο θέμα που έχεις διαλέξει.Φωτογραφία μην μου ζητήσεις...;):lol:

για να σου δωσουμε ιδεες πες μας ποτε ειναι....και βαπτιζεις αγορι κοριτσι....?

έχεις σκεφτει κατι που θα γινει?

1129643tvsq1yiqpw.gif

λοιπον η βαπτιση της Ελενης θα γινει τον Ιουνιο.

Εχω κανει καποιες σκεψεις....η μια ειναι χαρτονενιο λουλουδι στηριζομενο σε ξυλακι με την προσκληση σε ριζοχαρτο τυλιγμενο και δεμενο πανω στο ξυλακι, η αλλη ειναι η προσκληση τυπωμενη και τυλιγμενη μεσα σε καραμελα απο καποιο ειδος χαρτιου χρωματιστου (ισως με υφασματινη υφη) και η τριτη ειναι πολυ extreme,σημειωματαριο-τετραδιο με πολυ ωραιο εξωφυλλο, μετριου μεγεθους και η προσκληση μεσα γραμμενη στην πρωτη σελιδα....

θεμα συγκεκριμενο δεν εχω σκεφτει ακομα, μου αρεσουν πολλα και ειμαι πολυ μπερδεμενη...

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα προσκλητήρια σε κουτί, αυτά σε ξυλάκια και κάπου είδα προσκλητήριο ταυτότητα για κάτι διαφορετικό. Ίσως θα πρέπει να δεις πρώτα πιο θέμα σου αρέσει ώστε να σκεφτείς για να τα συνδιάσεις όλα....Και σιγά σιγά θα πρέπει μα ξεκινήσεις τις ετοιμασίες..

Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40359&page=2

Εγώ είχα κάνει αυτό το προσκλητήριο τσαντάκι. Ακόμα και τώρα με παιρνουν τηλ να με ρωτήσουν σε ποιο τυπογραφείο το έφτιαξα (οι περισσότερες βέβαια τα παρατάνε όταν λέω ότι το έφτιαξα εγώ)

Τώρα (αν είχα να βαπτίσω) θα έκανα προσκλητήριο σοκολάτα ή κάτι σε καδράκι..

Με το καλό η βάπτιση

καλημερα!!!

εγω κατασκευασα αυτο....

προσκλητηριο (μεσα)

http://img809.imageshack.us/i/1001340a.jpg/

προσκλητηριο (εξω)

http://img685.imageshack.us/i/1001341g.jpg/

ειναι για αγορακι αλλα τα χρωματα ειναι της επιλογης σου....

φασολακι πολυ ομορφο και δημοφιλες το δικο σου, εχει λιγη δουλεια και μπορεις να παιξεις με τα χρωματα στις κορδελες και το χαρτονι!

Διαφημίσεις

Akamatra einai poly wraia ta tsantakia soy, kai ginontai eykola fantazomai e?

tha elega oti mono "akamatra" den eisai.xixixi!

Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....

τι θα έλεγες για μπουκαλάκι με αναψυκτικό-ποτό (τώρα μου ΄ρθε) και στην ετικέτα να γράφει τα της βάπτισης;

Μου έδωσαν χτες ένα φοβερό προσκλητήριο.Το θέμα είναι πρίγκηπας βάτραχος.Ο φάκελος είναι σαν μια τσέπη από ριζόχαρτο,δηλαδή το πάνω μέρος είναι ανοιχτό και από εκεί βγαίνει ένας βάτραχος.Όπως βλέπεις τον φάκελο,προεξέχει μόνο η κορώνα και φαίνονται και τα ματάκια του.Έξω έχει δεμένες δύο κορδέλες και στον φιόγκο τους έχει έναν μεταλλικό πρίγκηπα βάτραχο.Εννοείται ότι το σχέδιο το προσαρμόζεις στο θέμα που έχεις διαλέξει.Φωτογραφία μην μου ζητήσεις...;):lol:

Καλησπερα cristina112, μηπως θα σου ηταν ευκολο να ρωτουσες που εκαναν το προσκλητηριο γιατι εχω σαν θεμα τον πριγκηπα βατραχο στο μυαλο μου για την βαφτιση του μικρου μου?

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

30/12/2010 Ηρθες και μου αλλαξες....ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....

τι θα έλεγες για μπουκαλάκι με αναψυκτικό-ποτό (τώρα μου ΄ρθε) και στην ετικέτα να γράφει τα της βάπτισης;

Αν επροκειται για αγορακι θα το σκεφτομουν αλλα επειδη εχω ενθουσιαστει με το τσαντακι σου, θα κανω ενα δειγμα να το δω ολοκληρωμενο και θα φτιαξω και μια καραμελα που ειδα σε καποιο σαιτ. Μεχρι στιγμης αυτα μου εχουν κατσει στο μυαλο. Το τσαντακι το σκεφτομουν και για μπουμπουνιερα, οταν ομως ρωτησα τιμη αλλαξα γνωμη.

Καλησπερα cristina112, μηπως θα σου ηταν ευκολο να ρωτουσες που εκαναν το προσκλητηριο γιατι εχω σαν θεμα τον πριγκηπα βατραχο στο μυαλο μου για την βαφτιση του μικρου μου?

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Πότε είναι η βάφτιση??Ρωτάω μήπως βιάζεσαι,γιατί το προσκλητήριο μου το έδωσε η αδερφή του μπαμπά του μωρού και δεν ήξερε πού το είχαν κάνει.

Θα την δω αύριο και θα της πω να ρωτήσει,αλλά δεν ξέρω πότε θα έχω απάντηση.Στείλε μου και ένα πμ,να μου το θυμίσεις.;)

Διαφημίσεις

Καλησπερα και με το καλο η βαπτιση.Εγω ειχα κανει προσκλητηριο dvd.Mε ενα προγραμμα απο το pc ευκολο.Με φωτογραφιες της μικρης,με κειμενακι και ενα πολυ ωραιο τραγουδακι.Ελπιζω να μαθω συντομα πως να κανω post και να το δεις.ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Καλημερα, η βαφτιση θα γινει προς το τελος καλοκαιριου. Εχουμε χρονο ακομη απλως ειναι αυτο ακριβως που εχω στο μυαλο μου, γι αυτο σου ειπα αν μπορεις να μαθεις που το εκαναν. Σε ευχαριστω.

Καλησπερα και με το καλο η βαπτιση.Εγω ειχα κανει προσκλητηριο dvd.Mε ενα προγραμμα απο το pc ευκολο.Με φωτογραφιες της μικρης,με κειμενακι και ενα πολυ ωραιο τραγουδακι.Ελπιζω να μαθω συντομα πως να κανω post και να το δεις.ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

σ ευχαριστω πολυ. Η ιδεα σου ειναι τελεια και πολυ πρωτοτυπη, αν δεν ειχα τοσους συγγενεις ασχετους με την τεχνολογια θα το εκανα. Αλλα οι περισσοτεροι ειναι σόι και θα αναγκαστω να εχω 2 ειδων προσκλητηρια....:confused:

Καλη ανασταση και σε σενα.:-)

Καλημερα, η βαφτιση θα γινει προς το τελος καλοκαιριου. Εχουμε χρονο ακομη απλως ειναι αυτο ακριβως που εχω στο μυαλο μου, γι αυτο σου ειπα αν μπορεις να μαθεις που το εκαναν. Σε ευχαριστω.

Ρώτησα σήμερα και από βδομάδα πιστεύω να έχω απάντηση.Δεν μένουν κοντά και ούτε μιλάνε κάθε μέρα στο τηλέφωνο,γι'αυτό και η αργοπορία, αλλά έχεις πολύ χρόνο ακόμα.

Ρώτησα σήμερα και από βδομάδα πιστεύω να έχω απάντηση.Δεν μένουν κοντά και ούτε μιλάνε κάθε μέρα στο τηλέφωνο,γι'αυτό και η αργοπορία, αλλά έχεις πολύ χρόνο ακόμα.

Θα περιμενω νεα απο εσενα. Σε ευχαριστω παντως!

γεια σου!

αν θες, ρίξε μια ματια εδώ!

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=1523

η πρόσκληση - δική μου έμπνευση - ταιριάζει πιο πολύ σε κοριτσάκι!

Να πω ότι το συγκεκριμένο προσκλητήριο είναι ακόμα πιο όμορφο από κοντά!!!:D:D:D

@giann

Εμένα μου άρεσε πολύ και η ιδέα σου με το σημειωματάριο. Είναι επίσης πολύ εύκολα υλοποιήσιμη! Μπορείς να φτιάξεις ένα ωραίο εξώφυλλο με χαρτί scrapbooking.

Νομίζω πως τα περισσότερα κουτάκια και λοιπά διακοσμητικά στο τέλος πάνε χαμένα και είναι και πολύ ακριβά.

Επίσης μπορείς να φτιάξεις προσκλητήρια σαν κάρτες - να τα διακοσμήσεις απ' έξω με ωραία χαρτιά, σφραγίδες, κουμπιά, κορδέλες κλπ σε χρώματα παιδικά και χαρούμενα. Να τυπώσεις ύστερα το κείμενο σου σε λεπτό χαρτί και να το κολλήσεις στο εσωτερικό. Επίσης θα μπορούσες να ετοιμάσεις τη μακέτα για το κείμενο και να το δώσεις να το τυπώσουν σε τυπογραφείο. Θα είναι πολύ πιο οικονομικό απο το να παραγγείλεις προσκλητήρια.

mariaeva ειναι φανταστικο το στεφανακι, θα κανω ενα δειγμα και απο αυτο.ειμαι περγιεργη να δω ποιο θα διαλεξω τελικα...εχω 3-4 δειγματα μεχρι στιγμης....

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα