Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PAMPERS ΚΑΙ ΚΑΚΑΚΙΑ


Recommended Posts

Ελπιζω να ειμαι στην σωστη ενοτητα.Αν οχι ας το μεταφερει καποιος εκει που πρεπει.

 

Θελω να ρωτησω τις μανουλες για τις πανες.Η μικρη μου ειναι 3 μηνων.Τα κακακια της ειναι νερουλα.Λογικο αφου το φαγητο μας ειναι μονο γαλα.Το θεμα ειναι οτι τις περισσοτερες φορες λερωνουμε το εσωρουχακι μας και την φορμα γιατι τα κακακια μας βγαινουν απ'εξω.Χρησιμοποιουμε μονο pampers.Φοραμε τα new baby.Δοκιμασαμε τα Baby Dry.Καμια διαφορα.

Εχει καμια μανουλα καμια λυση ?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πόσα κιλά ειναι το μωρό? Τι νούμερο πάνα της φοράς?

Για αρχή σιγουρέψου ότι φοράει σωστό νούμερο.

 

Κι εμείς το παθαίναμε αυτό τον πρώτο καιρό (μόνο με πάμπερς και στα δυο μου παιδιά). Προσωπικά δε θεωρώ ότι φταίνε οι πάνες, αλλά αν θες δοκίμασε και κάποια άλλη μάρκα.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως το νουμερο ειναι σωστο.Η μπεμπα ειναι 6 κιλα και της φοραω το 2.Αλλη μαρκα δεν θελω να δοκιμασω γιατι θεωρω πως τα pampers ειναι τα καλυτερα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως το νουμερο ειναι σωστο.Η μπεμπα ειναι 6 κιλα και της φοραω το 2.Αλλη μαρκα δεν θελω να δοκιμασω γιατι θεωρω πως τα pampers ειναι τα καλυτερα.

 

θα πρεπει να τις παρεις το νουμερο 3 γιατι στα μισα κιλα αλλαζουμε νουμερο τουλαχιστον εμενα ετσι μου ειχαν πει εμενα ειναι 8 κιλα και φορανε 4 σε αλλη μαρκα και δεν εχουμε προβλημα.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιστεύω πως είσαι λάθος στο νούμερο

αν θυμαμαι καλά το νουμερο 2 ειναι για 3-6 κιλά. αν ειναι οντως ετσι, δε σας καλυπτει πια, πρεπει να περάσετε στο νούμερο 3 (4-9 κιλα, αν παλι θυμαμαι καλά). Το θεμα ειναι να βρισκεσαι κάπου στη μεση στα κιλά, οταν βλεπεις οτι πλησιάζεις στο max, άλλαζε νουμερο. Δεν εχει να κανει με την ηλικία. πχ στον γιο μου που ειναι 25 μηνων και 14,500 κιλά φοράω το Νο 5 και πλεον το ίδιο νούμερο θα βάλω και στην μπεμπα, που είναι 8,5 μηνών και 10 κιλά (τωρα της φοράω το 4+ και δεν την πιάνει καλά στη μέση).

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια. ήρθε η στιγμή να αλλάξεις νούμερο. το 2 είναι μικρό για τα κιλά σας.

και εμένα όποτε μου λερωνόταν ήταν ώρα να αλλάξουμε νούμερο.

xFibp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια. ήρθε η στιγμή να αλλάξεις νούμερο. το 2 είναι μικρό για τα κιλά σας.

και εμένα όποτε μου λερωνόταν ήταν ώρα να αλλάξουμε νούμερο.

 

και εμας 3 μηνων ειχαμε το ιδιο προβλημα και της πηραμε το νουμερο 3 active fit της pampers απο 4-9 κιλα. το χρωμα μεσα ειναι μπλε και λυθηκε το προβλημα!πριν της ειχαμε το baby dry νουμερο 3 και ειχαμε καθε μερα διαρροες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...