Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάθηκε άδικα...


ψαράκι

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΛΕΙΨΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!ΚΑΙ ΝΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ ;) ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΩΟΛΗΨΙΕΣ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ.....

ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΛΕΙΨΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!ΚΑΙ ΝΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ ;) ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΩΟΛΗΨΙΕΣ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ.....

ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ:?

δεν αμφεβαλε κανεις στο οτι ειναι/ηταν εξαιρετικος.

το λαθος ειναι δικαιωμα στον καθε ανθρωπο, ποσο μαλλον σε ενα γιατρο.

το θεμα ειναι να το αναγνωριζει κιολας!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

και δεν καταλαβαινω τι κολλημα τραβατε μερικοι κ δεν γραφετε με το κανονικο νικ σας?!

και τι εγινε αν εχετε αλλη αποψη? θα σας κανουν ντα?!

 

εισαι κ εσυ απ τις γυναικες που προσπαθησαν με πολυ κοπο κ τα καταφεραν κ εκαναν παιδι. υπαρχουν κ αλλες που προσπαθουν ακομα (οπως εσυ κααποτε.... γι αθυμησου καλα!)

δεν πρεπει να ξερουν δηλαδη τι εχει συμβει κ αλλες κοπελες?!

 

και εγω εχω γιατρο τον χ''παυλου (εμενα μου φερθηκε σπαθι κ στους 2 τοκετους μου), που μια κοπελα ειπε οτι ειχε αρνητικη εμπειρια οσον αφορα το θεμα της μαμας της. τι σημαινει αυτο? οτι δεν επρεπε να μας το πει η' οτι δεν εχει δικαιωμα στο λαθος ο καθε γιατρος?!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εσενα χαρουμενη ευτυχως μαμα, θα σου αρεσε να ησουν στη θεση της κοπελας-τσιγγανας?! γαι ρωτα τους δικους σου αν θα τους αρεσε!!!!

γιατι αν βρισκοσουν στη θαση της κοπελας δεν θα απαντουσες,

οχι οτι θα απαντησεις κ παλι, αλλα λεμε τωρα.:evil:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΛΕΙΨΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!ΚΑΙ ΝΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ ;) ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΩΟΛΗΨΙΕΣ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ.....

ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ:?

 

 

 

 

εκανες ΝΕΑ εγγραφη ?

για να μας το πεις αυτο???

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανες ΝΕΑ εγγραφη ?

για να μας το πεις αυτο???

 

ρητορικη ητο η ερωτηση φανταζομαι!

δεν περιμενουμε κ απαντηση δηλ.!

ηλθον ειδον κ απηλθον η μανταμ χαρουμενη μαμα.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

σωστα κ αποσιωπεις, γιατι ειναι καλο παραδειγμα για το παιδι σου η κουβεντα μας.

πως να μαθεις να κρυβεσαι, οταν εχεις αλλη γνωμη!!!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

σωστα κ αποσιωπεις, γιατι ειναι καλο παραδειγμα για το παιδι σου η κουβεντα μας.

πως να μαθεις να κρυβεσαι, οταν εχεις αλλη γνωμη!!!

 

 

ετσι ακριβως .

 

μαλλον ειναι τοσο χαρουμενη μανουλα , που δεν μπορει να απαντησει αλλο.

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ξεχασε τους καινουργιους κωδικους..

και να μην μπορει να μπει αλλο.

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ κριμα βρε κοριτσια αποπου και να καταγεται ενας ανθρωπος λυπασαι οταν πεθαινει απο ανευθυνοτητα και θεωρω οτι ειναι ανευθυνοτητα πριν απο οποιαδηποτε επεμβαση που κανεις ναρκωση να μην σου κανουν εξετασεις, εδω για απλα πραγματα μπαινεις και σου κανουν γενικη,ο αναισθησιολογος που ηταν δεν ρωτησε τιποτα για αλλεργιες δεν επερεπε να γινουν οι απαραιτητες εξετασεις,δεν επρεπε γενικα να το δουν το θεμα πιο ΣΟΒΑΡΑ,εγω πιστευω πως ειδαν πως ειναι τσιγγανα και σου λεει ε τι θα παθει τιποτα την ξεπεταξαν την καημενη και να το αποτελεσμα,δηλ δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουν και δεν τον χωνουν μεσα απο τη στιγμη που ειναι υπευθυνος για το θανατο ενος ΑΝΘΡΩΠΟΥ αυτο πρεπει αυτοματα να τον καταδικαζει φτανει πια.ΛΥΠΑΜΑΙ,ΛΥΠΑΜΑΙ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ !ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΩΣ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ΔΕΝ Μ΄ΑΡΕΣΕΙ ΜΑ ΛΕΩ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ), ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ........

Link to comment
Share on other sites

ποιο κρατος καλε?! εδω η μανταμ πατανατμ περιχαρης μας δηλωνει οτι βγαζουμε συμπερασματα με ''λειψες πλεροφοριες:wink:'' (παρε κ τη ματια την τσαχπινογαργαριαρα)

 

κ που εκρυφτηκες ωρε φιλτατε αστυνομε σαϊνι να μας δωσεις τα φωτα σου?! ( κ τις λεπτομεριες:wink: -παλι τσαχπινικες υποθετω- που δεν ξερουμε εμεις, αλλα εσυ μπορει κ να ξερεις?!)

 

κου κου! τσα! φτου κ βγαινω,

γιατι θα σου σουρω κι αλλα κ δεν θελω να κλειδωσει το θεμα.

μη σε προσβαλλω χειροτερα κ γινει συρραξη εδω μεσα.

 

λοιπον ειπαμε οποιος θελει κ μπορει στελνει στοιχεια για το συμβαν παντου κ στο [email protected]

 

ψαρακι ακομα να μπεις. περιμενω να μου πεις.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ !ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΩΣ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ΔΕΝ Μ΄ΑΡΕΣΕΙ ΜΑ ΛΕΩ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ), ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ........
http://www.star.gr/index.php?ID=ella...s&Rec_ID=85583 δες εδω
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ !ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΩΣ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ΔΕΝ Μ΄ΑΡΕΣΕΙ ΜΑ ΛΕΩ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ), ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ........
εγω παντως δεν ειδα κανεναν γιατρο σε αυτην την περιπτωση,κανεις ναρκωση χωρις εξετασεις,παθενει αλλεργικο σοκ η κοπελα και την στελνεις σε μαιευτηριο αντι σε νοσοκομειο που ειδες τον γιατρο;;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γμτ! δευτερη φορα θα το ξαναγραψω!

 

ιδου, εμφανησθη ο αποδιοπομπαιος τραγος.

καταλαβαινεις τι λες χαρουμενη?!

εσυ ειπες για λειψες πληροφοριες κ λεπτομεριες που εμεις δεν κατεχουμε. πεα μας εσυ λοιπον.

 

κ μην αναμασας δικα μας λεγομενα, δεν βοηθαει καπου.

απλα προσπαθησες εστω κ αργα να μπεις στη θεση της τσιγγανας, σκεφτηκες κ τον αγωνα σου για το παιδι σου κ αναθεωρησες. σωστο κ αυτο. καλλιο αργα, παρα αργοτερα!

μην φυγεις παλι!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ΞΑΝΑ το αρθρο.......ΠΟΙΟΣ την εστειλε στο μαιευτηριο? Ο γιατρος? θελω να πιστευω πως ΟΧΙ......νοσοκομειακο που νομιζα απο-και-κλειεται......οι δικοι της συγγενεις αν το εκαναν τοτε το λαθος δικο τους......και επισης δεν ξερουμε γιατι δεν εγινε ο απαραιτητος ελεγχος πριν την αναισθησια. Νομιζω αν ο ασθενης υπογραψει χαρτι μπορει με ΔΙΚΗ του ευθυνη να ΜΗΝ κανει τον κλασσικο ελεγχο. Ισως να εγινε και κατι τετοιο για δικους τους λογους......οποτε συμφωνω με την κοπελα πιο πανω. Το αρθρο δινει ελειπεις πληροφοριες. Βαση αυτων δεν θεωρω εγκυρο κανενα συμπερασμα δικο μου......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ !ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΩΣ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ΔΕΝ Μ΄ΑΡΕΣΕΙ ΜΑ ΛΕΩ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ), ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ........

 

 

κ γιατι δεν γραφεις με το κανονικο νικ?!?!?!?!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ΞΑΝΑ το αρθρο.......ΠΟΙΟΣ την εστειλε στο μαιευτηριο? Ο γιατρος? θελω να πιστευω πως ΟΧΙ......νοσοκομειακο που νομιζα απο-και-κλειεται......οι δικοι της συγγενεις αν το εκαναν τοτε το λαθος δικο τους......και επισης δεν ξερουμε γιατι δεν εγινε ο απαραιτητος ελεγχος πριν την αναισθησια. Νομιζω αν ο ασθενης υπογραψει χαρτι μπορει με ΔΙΚΗ του ευθυνη να ΜΗΝ κανει τον κλασσικο ελεγχο. Ισως να εγινε και κατι τετοιο για δικους τους λογους......οποτε συμφωνω με την κοπελα πιο πανω. Το αρθρο δινει ελειπεις πληροφοριες. Βαση αυτων δεν θεωρω εγκυρο κανενα συμπερασμα δικο μου......

 

σωστα τα λες κ εσυ ελλ, αλλα στην πλειοψηφια τους οι τσιγγανοι ειναι αναλφαβητοι κ αγραμματοι.

 

λογικα οι συγγενεις την πηγαν. γι αυτο λεμε να συγκεντρωθουν οσο το δυνατον περισσοτερα στοιχεια!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λες κ εσυ ελλ, αλλα στην πλειοψηφια τους οι τσιγγανοι ειναι αναλφαβητοι κ αγραμματοι.

 

λογικα οι συγγενεις την πηγαν. γι αυτο λεμε να συγκεντρωθουν οσο το δυνατον περισσοτερα στοιχεια!

με καλυψες,καλε εσυ γεννηθηκες τζινι η στην πορεια εγινες;;);););):D:D:D
Link to comment
Share on other sites

με καλυψες,καλε εσυ γεννηθηκες τζινι η στην πορεια εγινες;;);););):D:D:D

 

:lol::lol::lol:

νοξ νοξ.

τo tzini ειμαι, ουτε jinny , ουτε ο χουντινι!

 

κυρια χαρουμενη ξαναελατε να μας πειτε τι ξερετε! ισως να βοηθηθουν κ αλλες κοπελες, που ειναι στη θεση που ησασταν εσεις καποτε κ ο αντρας σας.:(

 

(αποψε βραδυ εχω την κουμπαρουλα μου στο σπιτι, μην παρεξηγηθεις αν δεν απαντησω!)

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά πολύ άσχημο να συμβαίνουν αυτά. Τι και αν ήταν τσιγγάνα τι και αν δεν ήταν; Μια γυναίκα χάθηκε γιατί θέλησε να αποκτήσει ένα παιδάκι, ποιος ευθύνεται για αυτό; και αυτός που ευθύνεται τελικά θα πληρωσει; Δυστυχως στην χώρα μας έχει αποδειχθεί ότι κανένας που είναι υπεύθυνος για οτιδήποτε, τελικά δεν λογοδοτεί για τις πράξεις του. Παράδειγμα τρανταχτό, οι πολιτικοί.Και σε αυτήν την περίπτωση πιστεύω ότι θα αποσιωποιηθούν τα πάντα και αυτός που το προξένησε θα συνεχίσει ανενόχλητος και την καριέρα του και την ζωή του.:confused:

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ !ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΩΣ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ΔΕΝ Μ΄ΑΡΕΣΕΙ ΜΑ ΛΕΩ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ), ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ! ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ........

 

Να υποθέσω πως δεν το θεωρείς politically correct? Τότε να μιλήσουμε για "αθίγγανη" (που είναι και ο επίσημος όρος, και το τσιγγάνος είναι ετιμολογικό παράγωγό της λέξης (α)τσίγγανος) ή για "ρομά"? :shock:

Πάντως η γυναίκα και οι οικείοι της ΕΙΝΑΙ αθίγγανοι, ρομά ή τσιγγάνοι, και φαντάζομαι πως είναι περίφανοι για την καταγωγή της.

Το θέμα είναι πως η συγκεκριμένη μειονότητα υφίσταται ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ (όλοι - θέλω να πιστεύω - πως γνωρίζουμε σε τι καθεστώς ζουν και πως αντιμετωπίζονται).

 

Αλήθεια πως θα ονόμαζες τον εαυτό σου? Ελληνίδα, καυκάσια φαντάζομαι.

 

Επίσης φαντάζομαι πως δεν θα τολμάς να πεις ούτε τις λέξεις "ομοφυλόφιλος", "τρανσέξουαλ", "λεσβία", "άτομο με αναπηρία", "κωφός" κ.'α.

 

ΖΟΥΜΕ ΣΤΟ 2011, ΑΙΣΙΩΣ!!! Και, ΝΑΙ, πρέπει να χρησιμοποιούμε κάποιες λέξεις για να συνενοούμαστε.

 

Θα καταλάβαινα την ένσταση μόνο αν είχε χρησιμοποιηθεί ο όρος "γύφτος".

 

Συγνώμη για την μεγάλη παρένθεση!

 

Και όσον αφορά στο φλέγον θέμα συζήτησης, το ζητούμενο είναι να διευκρινιστούν οι λεπτομέρειες και να αποδοθούν οι τυχόν ευθύνες. Προς τα εκεί ελπίζουμε να οδηγηθούμε με την δημοσίευση του περιστατικού. Στην τελική, μπας και γίνει βρε αδερφέ θέμα στην εθνική μας Όπρα και φωτιστεί λίγο το πράμα!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

για μενα φταινε ολοι,απο γιατρο,αναισθ,κλινικη...ολοι!!!!πατανε στην αναγκη μας να κανουμε ενα παιδι κ δεν λογαριαζουν τιποτα...κανονικα επρεπε να γινονται πρωτα εξετασεις,ακομα κ για την ναρκωση...και που ξερουν αν παθει καποια αλεργικη αντιδραση...λυπαμαι την κοπελα,που εφυγε νεα πανω στην προσπαθεια της να αποκτησει ενα μωρακι!!!

θα ηθελα να μου στειλεις κ εμενα το θεμα,θα το προωθησω οπου μπορω!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...