Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν παμε καλα........


demi

Recommended Posts

μολις επαθα ενα σοκ και εχω μουδιασει ολοκληρη..δεν ξερω καν αν πρεπει να το γραψω εδω.....

ερχεται μια πελατισα μια φορα ρον χρονο εδω που εργαζομαι...

ηρθε περισυ ημουν εγκυος οποτε με ρωταει...ΟΛΑ ΚΑΛΑ?γεννησες με το καλο κλπ κλπ κλπ...

φευγοντας μου λεει ..αντε ευχομαι του χρονου που θα ερθω παλι να μην εισαι ΠΑΛΙ εγκυος..φτανουν 2 παιδια!!!!!!!

εμεινα παγωτο και δεν ειπα κατι μονο χαζογελασα μαλλον απο αμηχανια.

και ρωτω...1.εσυ μου τα μεγαλωνεις?

2 με ρωτησες αν θελω η αν προσπαθω για αλλο παιδι?

3.σου ειπε κανεις οτι τα 2 με βαραινουν?

δεν ξερω τι αλλο να πω..βοηθηστε με γιατι το χανω το μυαλο μου..

και μιλαμε για κυρια μορφωμενη ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μολις επαθα ενα σοκ και εχω μουδιασει ολοκληρη..δεν ξερω καν αν πρεπει να το γραψω εδω.....

ερχεται μια πελατισα μια φορα ρον χρονο εδω που εργαζομαι...

ηρθε περισυ ημουν εγκυος οποτε με ρωταει...ΟΛΑ ΚΑΛΑ?γεννησες με το καλο κλπ κλπ κλπ...

φευγοντας μου λεει ..αντε ευχομαι του χρονου που θα ερθω παλι να μην εισαι ΠΑΛΙ εγκυος..φτανουν 2 παιδια!!!!!!!

εμεινα παγωτο και δεν ειπα κατι μονο χαζογελασα μαλλον απο αμηχανια.

και ρωτω...1.εσυ μου τα μεγαλωνεις?

2 με ρωτησες αν θελω η αν προσπαθω για αλλο παιδι?

3.σου ειπε κανεις οτι τα 2 με βαραινουν?

δεν ξερω τι αλλο να πω..βοηθηστε με γιατι το χανω το μυαλο μου..

και μιλαμε για κυρια μορφωμενη ....

 

απλά μην ασχοληθείς άλλο......ποιος ξέρει τι κόμπλεξ κουβαλάει.....

ισα ισα που θα πρέπει να σε θαυμάζει....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε και? άσε τον κόσμο να βγάλει το κόμπλεξ του παιδάκι μου! Πού αλλού θα το βγάλει αν όχι στους εργαζόμενους που δεν μπορούν να κάνουν τίποτε άλλο παρά να ακούσουν ευγενικά ότι βλακεία έχουν να πουν και μετά να τους εξυπηρετήσουν?

Μη σε απασχολεί καθόλου τι λέει ο ένας και ο άλλος, μπαινάκης βγαινάκης κανονικότατα! Ειδικά αφού είναι και "άσχετο" άτομο και όχι κάποιος του φιλικού ή συγγενικού σου περιβάλλοντος την αγνοείς και πάει και τελείωσε.;)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν παει καλα η γυναικα.... παιδι μου, δεν εχει να κανει με το επιπεδο της εκπαιδευτικης της μορφωσης, αλλα με της κοινωνικης.

Δεν θα πρεπει να μας ενδιαφερουν οι επιλογες των αλλων και ποσο μαλλον οταν προκειται για τοσο ευαισθητα θεματα.

 

Χοντραδα εκανε η μανταμ...

 

Απλα προσπερασε το, μεχρι του χρονου που θα την ξαναδεις, ουτε που θα το θυμασαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι αλλο να πω..βοηθηστε με γιατι το χανω το μυαλο μου..

και μιλαμε για κυρια μορφωμενη ....

Αν είναι να χάνουμε το μυαλό μας με την κάθε μπούρδα που ακούμε.... κλάφτα Χαράλαμπε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερχεται μια πελατισα μια φορα τον χρονο εδω που εργαζομαι.......

 

Κοιτα λογικο να συγχυστεις αλλα σιγα μην σκασεις κ ολας για την αλλη που βλεπεις μια φορα τον χρονο...

Εγω παντως του χρονου που θα ξαναερχοταν θα της ελεγα οτι ειμαι εγκυος παλι σε διδυμα!!!χοχοχοχοχοοχο :lol:

 

 

και μιλαμε για κυρια μορφωμενη ....

 

Ποιος σου ειπε οτι καποιος που εχει Πανεπιστημιακη μορφωση συνεπαγεται οτι θα εχει και κοινωνικη???

images?q=tbn:ANd9GcQ_n0WymGeUhAhMIoWj19UiGiiaBXqYmXn5ttA7OLbCkcBdRUDVDw
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι καποιος που εχει Πανεπιστημιακη μορφωση συνεπαγεται οτι θα εχει και κοινωνικη???

 

Μα τι σχεση εχει το ενα με το αλλο? Παιρνουμε λδλ ενα πτυχιο κ αυτο μας κανει ανθρωπους? Μακαρι να αρκουσε!!

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Are you talking to me???

 

YEAHHH!!!Συμφωνησα κ επαυξησα με την αποψη σου!!!!

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Oukei τοτε γιατι προς στιγμην αγχωθηκα και ανησυχησα οτι δεν με αντεληφθεις....:lol:

 

:):):):) Νο worries....

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω το λόγο που ωθεί κάποιον να πει κάτι ανάλογο,τη στιγμή μάλιστα που δεν ρώτησες καν τη γνώμη της.Η συγκεκριμένη κυρία πόσα παιδιά έχει? μήπως βγάζει κάποιο απωθημένο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ήμουν στην θέση σου ούτε που θα ασχολιόμουνα, μάλιστα εκείνη τη στιγμή θα της πέταγα και κάτι του στυλ: "ο άντρας μου θέλει να κάνουμε το λιγότερο 4 παιδιά....οπότε καταλαβαινετε και του χρόνου πάλι έγκυος θα είμαι"και θα την άφηνα να τρώει τα λυσσακά της. ;):lol:

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν στην θέση σου ούτε που θα ασχολιόμουνα, μάλιστα εκείνη τη στιγμή θα της πέταγα και κάτι του στυλ: "ο άντρας μου θέλει να κάνουμε το λιγότερο 4 παιδιά....οπότε καταλαβαινετε και του χρόνου πάλι έγκυος θα είμαι"και θα την άφηνα να τρώει τα λυσσακά της. ;):lol:

 

 

Xαχαχαχχαχα, σωστη..........!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ε και συ το παράκανες μανδάμ...ακου 2 παιδιά και να θες και άλλο...τσκ τσκ τσκ!!!!!!

 

εγω που τους μιλάω για το τέταρτο που θα κάνω...

 

με ρωτάνε με γουρλωμένα μάτια και με έκπληξη ''καλά θα κάνεις και άλλο ???

 

και μετά δεν πιστεύουν στην θετική μου απάντηση,,,:lol::lol::lol:

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το θεώρησε αστείο και το είπε για χαριτωμενια!Απλα αγνόησε το,μερικοί δεν σκέφτονται πριν να μιλήσουν...τι την ενοχλεί το ποσα παιδια θα κάνεις!Τα κάλαντα θα της πουν?Βρε κόσμος που κυκλοφορεί...

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακούσει γενικά πολλές κακίες στην ζωή μου,έχω καταλήξει σε ένα συμπέρασμα.Τα άτομα που τις πετάνε έχουν πολλά δικά τους θέματα, τα οποία δεν μπορούν με τίποτα να επιλύσουν και βγάζουν το κόμπλεξ τους στον άλλον,γιατί έτσι νιώθουν καλύτερα.Οπότε ή δεν ασχολείσαι καθόλου ή κάνεις αυτό που κάνω εγώ τώρα τελευταία,δηλαδή απαντάς με κάτι ανάλογο και μένει ο άλλος κάγκελο.Και σε σένα μένει και η ικανοποίηση!;););)

Link to comment
Share on other sites

α ενταξει δεν ειμαι η μονη που της το εχουν πει.....ηρθε μια λοιπον προ καιρου(δουλευω σε τραπεζα) και μου λεει.2 παιδια δεν εχεις?ναι απανταω. μην κανεις αλλο σου φτανουν δυο....???!!!!! αλλα η συγκεκριμενη εχει 2 παιδια και πρωτη φορα εμαθα την υπαρξη του ενος προ καιρου. δεν εχει αναφερει ποτε την κορη της παρα μονο το γιο της. λες και εχει ενα παιδι, οποτε το ηξερα οτι ειναι ανεγκεφ@λη.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα μου ηρθε τοσο ξαφνικο που δεν ηξερα τι να απαντησω..απλα και δεν ξερω γιατι με πειραξε παρα πολυ..

και στις 2 γεννες μου κονταψα να πεθανω απο ατονια μητρας και αν με ρωτησεις παλι θα το εκανα..μεσα στο μυαλο μου ισως και υποσυνειδητα θελω 3 παιδι αλλα φοβαμαι μην παθω τιποτα και τι θα απογινουν τα αλλα 2 ..αλλιως θα το εκανα..

μπορει για αυτο να με πειραξε τοσο πολυ..

η συγκεκριμενη εχει μια κορη γιατι ο συζυγος(βλεπε πολιτικος συνταξιουχος)δεν ηθελε παιδια.αλλα δεν πιστευω να το ειπε για αυτο.

ΚΡΙΣΗ λεει πως θα τα μεγαλωσεις και τετοια..

οι γονεις μου μεταναστες στην γερμανια μεγαλωσαν 3 παιδια παμφτωχοι και η μητερα μου ηταν 15 χρονων οταν εκανε το πρωτο παιδι.Και ομως ημασταν και ημαστε ΠΑΡΑ πολυ ευτυχισμενοι και χαρουμενη οικογενεια.

Δεν μας ελλειψε τιποτα πραγματικα αν και δεν ειχαμε λεφτα..αυτο πως γινοτανε δεν μπορω να το καταλαβω ακομα............

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι αλλο να πω..βοηθηστε με γιατι το χανω το μυαλο μου..

και μιλαμε για κυρια μορφωμενη ....

 

Η πολλή μόρφωση μερικούς τους οδηγεί στην παραμόρφωση.

Μην ασχολείσαι με αστοιχείωτους ανθρώπους, που και καλά θέλουν το καλό σου και σε συμπονάνε και λένε την μια ασυναρτησία μετά την άλλη.

Όταν μου τυχαίνει από μέσα μου ξεκαρδίζομαι, αλλά αντιδράω ψυχραίμα.

Με το καλό να κάνεις και 3ο παιδάκι εαν το επιθυμείς!:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλά είπε βλακεία γιατί δεν είχε τι άλλο να πει η κυρία. Εμένα όταν γέννησα το Γιώργο, και επειδή μας προέκυψε, μας λέει μια θεία του άντρα μου:"Αντε από εδώ και πέρα να φυλάγεστε για να μην κάνετε άλλο".

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ε και συ το παράκανες μανδάμ...ακου 2 παιδιά και να θες και άλλο...τσκ τσκ τσκ!!!!!!

 

εγω που τους μιλάω για το τέταρτο που θα κάνω...

 

με ρωτάνε με γουρλωμένα μάτια και με έκπληξη ''καλά θα κάνεις και άλλο ???

 

και μετά δεν πιστεύουν στην θετική μου απάντηση,,,:lol::lol::lol:

 

 

και φαντάζομαι ότι σας λένε και το άλλο ανόητο: "πάτε για το κορίτσι τώρα?"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...