Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η κορη μου 15 χρονων βγαινει με 23 χρονο


Recommended Posts

το παιδι μου δε θα το βοφεριξω οτι θα το μαλωσω η οτι θα το τιμωρησω.εχω μια υπεροχη σχεσηη με την κορη μου και της εχω πει τα παντα και για την περιοδο ξερει απο 3 ετων και για ποιο λογο εχουμε περιοδο και τι σημαινει και πως γινονται τα παιδια και τι ειναι το προφυλακτικο(ειχε βρει ενα στο συρταρι!) (ολα αυτα μου τα ρωτησε πρωτα και μετα απαντησα!!)

και με εχει ρωτησει ποτε παντρευμαστε και γενικα ειναι παιδι με ανησυχιες της τα εξηγω ολα σα να ειναι μεγαλη. δεν εχει κανενα κομπλεξ με το γυμνο ουτε ντρεπεται να δειξει το σωμα της γιατι αυτο πρεπει.εχει δει κ εμενα κ τον μπαμπα της.το παιδι μου δε θα το κανω να εχει ταμπου γιατι μονο ετσι θα μου μιλαει ανοιχτα.

και αν γνωρισει στα 15 εναν 19-20 θα ανοιξω το ρημαδοιντερνετ(που δε το εχουμε μονο για χαβαλε!!) και θα τις δειξω δεκαδες περιπτωσεις κακης καταληξης τετοιων σχεσεων!! και αν γνωρισει εναν 30!!!(ημαρτον!!) θα κανω οτι εκανα και προπερσι!!μπηκα σε τσατ σαν μαρια13 και μου την πεσανε ολοι οι 40αρηδες και οι 30αρηδες!!! εκει θα δει ποση ανωμαλια υπαρχει λοιπον!!!

και φυσικα παντα με ΔΙΑΛΟΓΟ!!σιγα μην τον καλεσω και σπιτι να τον ρωτησω ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΓΡΑΠΤΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥ Τ ΕΚΟΒΕΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ Κ ΕΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.dimitra καλυτερα να διβαζεισ πρωτα πρωτου γραφεισ κατι εγω δεν ανεφερα καπου πως ειναι φυσιολογικο τ σεξ γιατι οπωσ λεσ κ εσυ μπορει ν τ διαβασει κ εμενα η κορη εαν παισει σε αυτο τ θεμα λεμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, εσύ μπορεί να τα κάνεις όλα αυτά αλλά τα παιδιά έχουν και τα δικά τους θέλω όπως φάνηκε από τις ιστορίες των κοριτσιών και όπως θυμόμαστε και εμείς απο την εφηβεία μας. Ένα κορίτσι 15 χρόνων κολακεύεται αφάνταστα να την προσέξει ένας 20 χρονος αν θυμάσαι και εσύ πως ήτανε. Σκοπός είναι να μην φτάσει να το προσεγγίσει κάποιος μεγαλύτερος κάνοντας έλεγχο των εξόδων, των παρεών, των επαφών, κλπ. Εγώ αυτό κυρίως θα επιδιώξω. Κατά τα άλλα είναι πράγματα που γίνονται και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στους χαρακτηρισμούς μας και να μην χρησιμοποιούνται άστοχα. Και αυτό το λέω για τον εαυτό μου κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ να σε ρωτησω κατι...στην ιστορια που περιεγραψες ποιο θεωρεις ηταν το λαθος των γονειων σου?Οτι δεν κατειγγειλαν τον 21χρονο?Και αν το ειχαν κανει εσυ τι θα εκανες?Ο νεαρος προφανως θα την εκανε με ελαφρα ...αλλα μετα απο 2 μηνες εσυ μπορει να γνωριζες καποιον αλλο 20χρονο.Τοτε τι θα εκανες?Θα τον απεφευγες?Θα επεφευγες εσυ ολους τους 20χρονους για να μην τον κταγγειλουν οι γονεις σου ή μηπω θα φροντιζες την επομενη φορα να κρυφτεις πιο καλα ωστε να μη το μαθουν οι δικοι σου?Ο πατερας σου θα επρεπε να ειναι με μια καραμπινα μη και σεπλησιασει κανενας?Αυτη ειναι η λυση?Η μηπως το προβλημα ηταν εξαχης οτι δεν καταφεραν να σε μαθουν να βαεις τον εαυτο σου πανω απόλα και να μην παρασυρεσαι απο τπτ?

 

Γιατι κι εγω ειχα προκλησεις στη ζωη μου και οι περισσοτεροι που με πλησιαζαν ηταν μεγαλυτεροι...λογω εμφανισης εδειχνα μεγαλυτερη.Οταν ομως εβλεπα οτι το πραγμα πηγαινε αλλου μπορεσα να αρνηθω ορθα κοφτα και δε με επειθε κανενας να κανω σεξ χωρις να θελω.

 

Nikki μου καλημερα...

Στην δικη μου περιπτωση, οταν τα εμαθαν οι γονεις μου, ηταν αργα, η σεξουαλικη επαφη ειχε γινει....Δε θεωρω πως εκαναν καποιο λαθος οι ανθρωποι, αφου εγω ελεγα ψεματα και ξεγλυστρουσα και εκανα το δικο μου...

Προφανως ημουν ας πουμε τυχερη, που οσα μου ελεγε τοτε ο συζυγος τα εννοουσε και δεν τα αναιρεσε ποτέ.....

Οι γονεις μου, οταν τα εμαθαν, μιλησαν μαζι του (ο χαμος που σας ειπα) και του εξηγησαν οτι ειναι αντιθετοι σε αυτη την σχεση. Δεν προσπαθησαν να μας χωρισουν, η μητερα μου τουλαχιστον, και με ειχε απο κοντα....

Οταν μιλησαν τότε με τον αντρα μου, καταλαβαν απο την πειρα τους, οτι , ενταξει, δεν ηταν κανενας αλητης τουλαχιστον.....Σκεφτηκαν λοιπον αυτο που ειπες και εσυ...Πως και να μας χαλασουν την σχεση καποιος αλλος θα βρεθει και ή θα πρεπει να με κλειδωσουν μεσα, ή να με στειλουν εσωτερικη σε κανενα σχολειο....

Αυτο δε σημαινει οτι τους αρεσε ολο αυτο που γινοταν αλλα σιγουρα αν γνωριζοντας τον λιγο καλυτερα εβλεπαν πως κατι δε παει καλα θα τον εδιωχναν με τις κλωτσιες και εγω θα κατεληγα να ψαχνω τα κλειδια του σπιτιου για να ξεκλειδωσω την πορτα να φυγω....

Αναγκαστηκαν λοιπον, ειδικα ο μπαμπας μου να τον καλουν στο σπιτι και να μιλουν συνεχως μαζι του για να μην τους ξανα-ξεφυγει η κατασταση....Ολον αυτον τον καιρο η μητερα μου προσπαθουσε με πλαγιους τροπους να με ελεγχει και ετσι φτασαμε καποια στιγμη να περασω στο πανεπηστημιο και απο κει και περα, ολα πηραν τον δρομο τους....

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και να πω και κατι ακομα, σε οσους υποστηριζουν τι διαφορα εχει το 15-25 με το 15-16 15-17 κ.τ.λ......

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!!!

Ακομα και η σεξουαλικη επαφη ενος 15χρονου με εναν 23χρονο εχει μεγαλη διαφορα απο την σεξουαλικη επαφη ενος 15χρονου με εναν ας πουμε 17χρονου....Εστω και αν ειναι ετσι κι αλλιως λαθος ( ψυχολογικα, σωματικα και ανατομικα)να κανει σεξ ενα 15χρονο..

 

Αλλα και η ολη σχεση ειναι διαφορετικη....

Εγω με τον συζυγο μου δεν ειχαμε κοινες παρεες ουτε κοινα ενδιαφεροντα....

Οταν δεν βρισκομασταν οι δυο μας δεν υπηρχε τιποτα αλλο να κανουμε...Οι φιλοι του μου φαινονταν αδιαφοροι και οι φιλοι μου του φαινονταν ανωριμοι....

Στο σινεμα, αλλες ταινιες αρεσαν σε μενα, αλλες σε αυτον...

Με αυτα που εγω γελουσα, αυτος θυμωνε....

Τα αστεια μου για εκεινον ηταν κρυα και τα δικα του αστεια δε μπορουσα να τα καταλαβω...

Αυτος ειχε εννοια τι θα κανει με το μελλον του και εγω τα μαθηματα μου και τι θα φορουσα την αλλη μερα στο σχολειο...

Δεν ηταν κοντα μου, στις εκδρομες μου, στις κοπανες μου, στα παρτυ μου, και δεν ημουν μαζι του στα ξενυχτια, στις εκδρομες του και στα παρτυ του....

Οι διαφορες μας αρχισαν να συγκλινουν οταν εγω εγινα 19 περιπου και αυτος 25.....Οταν δηλαδη ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ!!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΓΡΑΠΤΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥ Τ ΕΚΟΒΕΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ Κ ΕΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.dimitra καλυτερα να διβαζεισ πρωτα πρωτου γραφεισ κατι εγω δεν ανεφερα καπου πως ειναι φυσιολογικο τ σεξ γιατι οπωσ λεσ κ εσυ μπορει ν τ διαβασει κ εμενα η κορη εαν παισει σε αυτο τ θεμα λεμε τωρα

 

χαχαχα δεν ειπα οτι θα του εκοβα το γεννητικο του οργανο!!ειπα οτι θα του εκοβα τον χαβα!! προσεχε σε παρακαλω ΤΙ διαβαζεις γιατι εγω ξερω πολυ καλα τι γραφω

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκα σε ενα τσατ ως χρυσα14 μονο και μονο για να σας δειξω ....οτι αυτη τη στιγμη μου την πεφτει ενας 34αρης
και που ξερεισ πως δεν ειναι καποιος μικροτεροσ που εχει δωσει λαθοσ στοιχια οπως εσυ?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Session Start: Sun Apr 03 11:27:17 2011

Session Ident: dimitris_______34

[11:27] Session Ident: dimitris_______34 (GRNet, xrysa14) ([email protected])

[11:27] <dimitris_______34> hi

01[11:27] <xrysa14> geia

[11:27] <dimitris_______34> kalhmera

[11:27] <dimitris_______34> kala?

01[11:28] <xrysa14> kala esy?

01[11:28] <xrysa14> eton?

[11:28] <dimitris_______34> omorfa thanks

[11:28] <dimitris_______34> 34,,,,,

[11:28] <dimitris_______34> u?

01[11:28] <xrysa14> 14 mono

[11:29] <dimitris_______34> pws kai edw mesa?

[11:29] <dimitris_______34> gia ti themata milas?

01[11:29] <xrysa14> etsi den eixa ti na kano

[11:29] <dimitris_______34> exeis empiries...?

01[11:29] <xrysa14> ti idoys?

[11:29] <dimitris_______34> sexoualikes

01[11:29] <xrysa14> oxi akom

[11:29] <dimitris_______34> eisai mikroula giayto

01[11:30] <xrysa14> nai to ksero

-

01[11:30] dimitris_______34 is [email protected] * z

01[11:30] dimitris_______34 on #hellas

01[11:30] dimitris_______34 using dionisos.irc.gr It's not a bug, it's a feature

01[11:30] dimitris_______34 End of /WHOIS list.

-

[11:30] <dimitris_______34> apo pou eisa

01[11:31] <xrysa14> a8ina esy?

[11:32] <dimitris_______34> xalkida

[11:32] <dimitris_______34> exeis erthei?

[11:32] <dimitris_______34> konta einai

01[11:32] <xrysa14> exo er8ei me toyw goneiw moy

[11:33] <dimitris_______34> ti ala

[11:33] <dimitris_______34> ntinese

[11:33] <dimitris_______34> bafese

01[11:33] <xrysa14> ennoeitai ntinomai

[11:33] <dimitris_______34> se noiazei ti tha foreseis

[11:33] <dimitris_______34> h oxi akoma

01[11:33] <xrysa14> e fisika

[11:33] <dimitris_______34> ti saresei na bazeis?

01[11:36] <xrysa14> apola

[11:36] <dimitris_______34> ?

[11:36] <dimitris_______34> dhl?

[11:36] <dimitris_______34> pes ena paradeigma

01[11:37] <xrysa14> e foystes pantelonia

[11:37] <dimitris_______34> kolhta?

01[11:37] <xrysa14> nai orea einai

[11:37] <dimitris_______34> papoytsia?

 

δεν ειναι μονο ενασ!!!ειναι ΠΟΛΛΟΙ!! και δε μου κανει για 15χρονο αυτο!!ειναι ανωμαλος!και επαναλαμβανω ειναι ΠΟΛΛΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Session Start: Sun Apr 03 11:27:22 2011

Session Ident: nikosxalkida32

[11:27] Session Ident: nikosxalkida32 (GRNet, xrysa14) ([email protected])

[11:27] <nikosxalkida32> gia sou mwraki

01[11:43] <xrysa14> geia

[11:46] <nikosxalkida32> apo?

[11:47] <nikosxalkida32> ?

[11:47] <nikosxalkida32> mila mou re mwro

01[11:47] <xrysa14> 32 eisai?

[11:48] <nikosxalkida32> peirazei?

01[11:48] <xrysa14> e eisai megalos

[11:48] <nikosxalkida32> emena den me enoxlei pou eisai mikri

01[11:48] <xrysa14> giati?

[11:48] <nikosxalkida32> mila mou min fovase

 

γραφει και αλλα ακαταλληλα.δεν μπορω αλλο θα βγω γιατι εχω νευριασει παρα πολυ μου ρχεται να βαλω τα κλαμματα!!! τι σαπιλα υπαρχει!!τα παιδια μας ειναι εκτεθιμενα σε καθε παιδοφιλο!! θεε μου προσεχε τα παιδακια μας!!!:-(:-(:-(

και μετα μου λετε οτι εχουν και αγνες προθεσεις!30 αντρες ανω των 20 την επεσαν σε ενα 14χρονο κοριτσι ειναι δυνατον?μεσα σε 15 λεπτα!!!ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! που το ειδατε το ωραιο????

ειδατε λοιπον τι ζηταει ο ενηλικας απο ενα κοριτσακι:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελα μου μπηκεσ σε αυτην τ διαδικασια για να αποδειξεις τη?ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν και αυτη οι ανωμαλοι κανεισ δεν ειπε τ αντιθετο αλλα δεν μπορεισ να τ βαζεις ολουσ σε ενα τσουβαλι.αν και αυτο που μας δειχνεισ μου φαινεται λιγο φτιαχτω και δεν τ λεω επειδη δεν πιστευω πωσ δεν γινονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Session Start: Sun Apr 03 11:27:22 2011

Session Ident: nikosxalkida32

[11:27] Session Ident: nikosxalkida32 (GRNet, xrysa14) ([email protected])

[11:27] <nikosxalkida32> gia sou mwraki

01[11:43] <xrysa14> geia

[11:46] <nikosxalkida32> apo?

[11:47] <nikosxalkida32> ?

[11:47] <nikosxalkida32> mila mou re mwro

01[11:47] <xrysa14> 32 eisai?

[11:48] <nikosxalkida32> peirazei?

01[11:48] <xrysa14> e eisai megalos

[11:48] <nikosxalkida32> emena den me enoxlei pou eisai mikri

01[11:48] <xrysa14> giati?

[11:48] <nikosxalkida32> mila mou min fovase

 

γραφει και αλλα ακαταλληλα.δεν μπορω αλλο θα βγω γιατι εχω νευριασει παρα πολυ μου ρχεται να βαλω τα κλαμματα!!! τι σαπιλα υπαρχει!!τα παιδια μας ειναι εκτεθιμενα σε καθε παιδοφιλο!! θεε μου προσεχε τα παιδακια μας!!!:-(:-(:-(

και μετα μου λετε οτι εχουν και αγνες προθεσεις!30 αντρες ανω των 20 την επεσαν σε ενα 14χρονο κοριτσι ειναι δυνατον?μεσα σε 15 λεπτα!!!ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! που το ειδατε το ωραιο????

ειδατε λοιπον τι ζηταει ο ενηλικας απο ενα κοριτσακι:evil::evil::evil:

καιλοιπον τι θελει ενα 14 χρονω σε ενα τετοιο τσατ ασε υποθεσουμε πωσ ησουν οντος 14. φταινε αυτη ανωμαλοι που οντοσ σε αυτην τ περιπτωσοι ειναι ανωμαλοι η οι γονεισ?
Link to comment
Share on other sites

αν νομιζεις οτι λεω ψεματα μπες εδω

http://www.mirc.com/get.html ΠΑΤΑ DOWNLOAD

ετσι κατεβαζεις το mirc κανεις connect με ψευδονυμο κ μπαινεις.αν μπεις σαν κοριτσακι κ δε σου την πεσουν εγω θα παω στο φεγγσρι πετωντας. μπαινω 2 χρονια εδω μεσα με ξερουν τα κοριτσια κ δεν εχω ορεξη να πω ψεμματα/για να δειτε οτι λεω αληθεια σας εδωσα κ την ip του ανωμαλου(δηλαδη την ηλεκτρονικη του ταυτοτητα/) αυτο δε μπορω να το φτιαξω!!! με ξερουν τα κοριτσια και αυτο που λες οτι το εφτιαξα μονη μου ολο αυτο με προσβαλλει να ξερεις.αλλα ακομα επιμενεις οτι ο 30αρης εχει πολυ καλη προθεση για το 14χρονο.αντε καλα

Link to comment
Share on other sites

δημητρα σε συνχαιρω για το επιπεδο το σθενος και την επιμονη σου γτ οσο ασημαντο και να φαινετε σε μερικες αυτο που κανεις αυτη την στιγμη ειναι ενα μεγαλο μαθημα σε ολες μας μπραβο.και να σε χαιρονται τα παιδακια σου που σε εχουν γτ ειναι πολυ πολυ τυχερα.πολυ σωστη σκεψη και το να προσπαθεις να εισαι μεσα στην εποχη που κυλα.εγω τα ζω με τα παιδια μου και ειναι ενας μεγαλος αγωνας θα πω παλι απο μικρη ηλικια,που περνεις το παιδι απο το σχολειο και το ρωτας πως περασες σημερα και αυτο βαριετε και ομως καθε μερα αυτη ειναι η δουλεια μιας μανας να μαθαινει τι κανει το παιδι μακρια της και αργοτερα στο διπλανο δωματιο που θα μιλαει στα τσατ και στο φατσα κτλ να εχει το θαρρος και να θελει να σε χρειαζετε να σου μιλησει να κανεις πλακα μαζι του,να επιβλεπεις:wink:οι παλιες θα θυμαστε ισως την παρενοχληση απο το τηλ. στην κορη μου?http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=66552&highlight=%F0%E1%F1%E5%ED%EF%F7%EB%E7%F3%E7 εαν δεν ημουν διπλα του τι θα γινοταν,για αναρωτηθειτε!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

καιλοιπον τι θελει ενα 14 χρονω σε ενα τετοιο τσατ ασε υποθεσουμε πωσ ησουν οντος 14. φταινε αυτη ανωμαλοι που οντοσ σε αυτην τ περιπτωσοι ειναι ανωμαλοι η οι γονεισ?

 

α δηλαδη κατα τι γνωμη σου δε φταιει ο παιδεραστης αλλα το κοριτσακι που εβαλε μινι!!! μπραβο σου πολυ σωστα σκεφτεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

αστο κουφετο εδω η κοπελια μας λεει οτι το εφτιαξα και μονη μου ολο αυτο.αλλα δε κανει τον κοπο να μπει στο τσατ αυτο και να δει ποσοι ανωμαλοι υπαρχουν και ολοι αυτοι κυκλοφορουν εκει εξω και κοιταζουν τα μικρα κοριτσακια.δεν ειναι μονο στο τσατ. αυτος που τωρα μου την επεσε νομιζοντας πως ειμαι 14 αυριο θα παει να την πεσει στο δικο σου παιδι οταν το δει εξω.και αυτο ειναι πολυ χειροτερο και ακομα πιο χειροτερο οταν αυτη η μανα του 14χρονου σκεφτεται ετσι και πει ελα μωρε μια χαρα ειναι κ ο 25αρης!!!και δε το προστατεψει επειδη κιαυτη εκανε τα ιδια απλα θα τον καλεσει σπιτι να τον ρωτησει τι σκοπο εχει.(θα την βαλει την κουλουρα?)

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές ακόμα και 2 χρόνων είναι αισθητές στην ηλικία των 15 και δεν είναι το όνειρο ΚΑΝΕΝΟΣ γονιού να βλέπει το παιδί του να συνάπτει σχέσεις (που αναγκαστικά γίνονται ερωτικές.......) με άτομα ακόμα και 5 χρόνια μεγαλύτερα.....

Δεν συζητάμε για την ψυχολογία των ατόμων που αποζητούν μικρούς ή μικρές......(ή τουλάχιστον στην αρχή .....) εννοείται ότι κάτι δεν πάει καλά όταν συναναστρέφονται με τόσο μικρότερους όταν μάλιστα η διαφορά ηλικίας είναι αισθητή στην εφηβεία....πόσο μάλλον διαφορές πάνω από 7 χρόνια......ή 20 χρόνια (ανώμαλοι 100% με την ψευδαίσθηση που βολεύει....ότι τα κορίτσια των 15 είναι γυναίκες.....)

 

 

Η αντίδραση του κάθε γονιού είναι σε συνδιασμό με το χαρακτήρα του παιδιού του....

άλλα μόλις μας δουν να μας γυρίζει το μάτι λουφάζουν συνέρχονται.......και τέλος, άλλα όμως αντιδρούν άσχημα για τον εαυτό τους ...προσκολλούνται στον ...άλλο από πείσμα και αντίδραση, αρχίζουν τρέλλες που δεν ξέρουμε και ο άλλος πόσο θα τις εκμεταλευτεί..... μερικές φορές η κατα μέτωπο επίθεση δεν πιάνει άλλες πιάνει ....

Το θέμα είναι να μην φτάσουμε ως εκεί ....να έχουμε "χτίσει" ένα παιδί που αυτοπροστατεύεται και διαθέτει την αυτοεκτίμηση ήδη ώστε να μην δελεαστεί από μια τέτοια σχέση που δεν του προσφέρει τις εμπειρίες που αναλογούν στην ηλικία του αλλά κάτι αλλόκοτο ...ούτε εφηβεία ζει ούτε ως ενήλικας.......

 

Η αυτοεκτίμηση που είναι και ο ΚΥΡΙΟΣ στόχος του γονιού χτίζεται και βιώνεται όταν το παιδί αισθάνεται ρυθμιστής των θεμάτων του ΑΛΛΑ γνωρίζοντας ότι ο Γονιός θα παρέμβει διορθωτικά αν χρειαστεί ....και η παρέμβαση ΑΝ όλα πάνε καλά μειώνεται με τα χρόνια.....

Link to comment
Share on other sites

δημητρα τι να πω τωρα για την συμφουριτισσα?!!!!!κορινα πολυ ωραια αυτα που λες και συμφωνω ομως ξεχναςκατι! αυτοι που θελουν τα μικρα παιδακια και τις δεσποινιδουλες ξερουν να παιζουν πολυ καλα το παιχνιδι τους και εκει ερχομαστε εμεις γτ οσο και να εχεις προετημασει ενα παιδι δεν ειναι ωριμο και ετοιμοακομη σε αυτη την ηλικια στην τελικη δεν ειναι ακομη ωριμος ο εγκεφαλος του και δεν κατεχει τις αναλογες εμπειριες,οποτε εκει ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να σταθουμε εμεις.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΧΑΙΔΕΨΟΥΜΕ ΑΥΤΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Το στέκομαι εμπεριέχει τα πάντα, που διαφωνούμε;;;;

προ τετελεσμένου......

1.στέκομαι και στηρίζω το παιδί μου ΑΝ πιστεύω ότι η επιλογή του είναι καλή

2.στέκομαι και προειδοποιώ συνεχώς αν έχω ενδοιασμούς

3.στέκομαι στο παιδί μου και .....ξεσκίζω τον ανώμαλο με κάθε ένδικο μέσο (μερικοί και με μη....) ΑΦΟΥ έχω προστατέψει και σιγουρέψει το παιδί μου....

 

αλλά επιμένω το πιο σημαντικό είναι η πρόληψη......και γιαυτό μιλάω για αυτοπεποίθηση

 

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι χαϊδεύω αυτιά....το θέμα δεν είναι μόνο τι λές αλλά ΠΩΣ το λες και πως σε κόβει το παιδί σου όταν το λες........

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ματα που λεει η κορινα ειδικα με το ενδικο μεσο(και μη).δηλαδη θα την πεσει στο παιδι μας ενω ειναι κοριτσακι ενας ενηλικας και εμεις θα κανουμε τι?θα τον καλεσουμε σπιτι για καφε για να δουμε τι σκοπο εχει.κ αν μας πει αυτος οτι ειναι μια χαρα φυσικα θα τον πιστεψουμε και θα την στειλουμε σαυτον.τρομερο.δηλαδη τι περιμενεις να πει?''ναι ειμαι ανωμαλος και μου αρεσουν τα κοριτσακια?'' ολοι αυτοι τον καλυτερο εαυτο δειχνουν.και ολοι οι παιδοφιλοι που επιασαν ηταν ΟΛΟΙ υπερ ανω υποψιας πολιτες!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καμια αντιπαραθεση μαζι σου και αναλυουμε απο οτι βλεπω τα ιδια πραγματα με διαφορετικα λογια και δεν ειπα οτι εσυ χαιδευεις τα αυτια αλλα οτι δεν πρεπει να χαιδευουμε τα αυτια οταν συμβαινουν τετοιες καταστασεις σκεφτομενη τον τιτλο και την κινηση της μανας ουσιαστικα που εγραψε -η κορη μου βγαινει με ενα 23-δηλ. δεν υπαρχει το θεμα απλα ειναι εξωπραγματικο για μενα!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...