Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

τι πρέπει να προσέχω;;;

Recommended Posts

καλησπερα, ξεκιναω σημερα 2η προσπαθεια εξωσωματικης εχοντας αλλαξει κεντρο. ξερετε αν πρεπει να προσεξω κατι οσον αφορα την καθημερινοτητα και τις συνηθειες μου;;; την 1η φορα - η οποια και απετυχε - μεχρι την εμβρυομεταφορα δεν προσεχα τιποτα.....μετα εμεινα 1 βδομαδα χαλαρη στο σπιτι, αλλα δυστυχως ειχα αρνητικο αποτελεσμα. μηπως πρεπει απο τωρα που ξεκιναω τις ενεσεις (daronda) να δωσω προσοχη σε κατι;;; ευχαριστω !

Διαφημίσεις

καλησπερα, ξεκιναω σημερα 2η προσπαθεια εξωσωματικης εχοντας αλλαξει κεντρο. ξερετε αν πρεπει να προσεξω κατι οσον αφορα την καθημερινοτητα και τις συνηθειες μου;;; την 1η φορα - η οποια και απετυχε - μεχρι την εμβρυομεταφορα δεν προσεχα τιποτα.....μετα εμεινα 1 βδομαδα χαλαρη στο σπιτι, αλλα δυστυχως ειχα αρνητικο αποτελεσμα. μηπως πρεπει απο τωρα που ξεκιναω τις ενεσεις (daronda) να δωσω προσοχη σε κατι;;; ευχαριστω !

Γεια σου matrix2008 και καλή επιτυχία να έχεις. Δεν ξέρω ποιες είναι οι συνήθειές σου και η καθημερινότητά σου, αλλά εγώ για πχ δεν καπνίζω γενικώς έτσι κι αλλιώς και επιπλέον εκείνες τις μέρες καλό είναι να προσέχουμε το πολύ αλκοόλ και να έχουμε όσο γίνεται ποιοτική διατροφή, αν και νομίζω πως για λίγες μέρες πριν δεν κάνουν αυτά τη διαφορά. Εγώ πιο σημαντικό θεωρώ να είμαι ήρεμη συναισθηματικά και ψυχολογικά και φυσικά όσο αυτό γίνεται να είμαι και κάπως ξεκούραστη και σωματικά. Αυτά εν ολίγοις, ό,τι μπορεί η καθεμιά βέβαια κάνει και όπως νιώθει καλύτερα:-P

Εμένα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να προσέχω τίποτα απολύτως και να συνεχίσω να ζω τη ζωη μου φυσιολογικά. Προσοχή θέλει μόνο αν κάνεις πολύ κουραστική δουλειά. Εννοείται πως θα περιορίσεις το αλκοόλ και το κάπνισμα (αν πίνεις κι αν καπνίζεις), και δεν θα σηκώνεις βάρη, αλλά κατά τ' άλλα οι περιορισμοί μάλλον κακό κάνουν στην ψυχολογία μας παρά καλό. Ο γιατρός μου είχε πει ότι αν είναι να γίνει, θα γίνει. Αλλιώς κι όλη μέρα στο κρεβατι να μείνεις, δεν το βοηθάς.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. :)

Διαφημίσεις

ευχαριστω πολύ !

ουτε πινω , ουτε καπνιζω....ευτυχως !! μεχρι την εμβρυομεταφορα λοιπον δεν αλλαζει κατι (θα κανουμε μαλλον ενα μακρινο ταξιδι με μηχανη !)....μετα μενουμε λιγο σπιτι. εχω σχεδον ενα μηνα ακομα οποτε θα μου τα ξαναπειτε με λεπτομερειες !

MATRIX ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ:-D:grin:, ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΚΑΙ Ε ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΩΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ Η ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΙΜΑΤΩΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ Η ΒΙΤΑΜΝΗ Ε ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΚΥΤΑΡΩΝ..ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΟΛΑΚΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ (ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ) ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑ 40% ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ....

MATRIX ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ:-D:grin:, ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΚΑΙ Ε ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΩΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ Η ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΙΜΑΤΩΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ Η ΒΙΤΑΜΝΗ Ε ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΚΥΤΑΡΩΝ..ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΟΛΑΚΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ (ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ) ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑ 40% ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ....

λυπαμαι που δεν τα καταφερατε !.....μην το βαζεις κατω, και μενα ειναι η 2η φορα ! ευχομαι την επομενη να εισαι τυχερη !!!!...ευχαριστω για τη συμβουλη....θα φαω κανενα πορτοκαλι παραπανω !!!!!

λυπαμαι που δεν τα καταφερατε !.....μην το βαζεις κατω, και μενα ειναι η 2η φορα ! ευχομαι την επομενη να εισαι τυχερη !!!!...ευχαριστω για τη συμβουλη....θα φαω κανενα πορτοκαλι παραπανω !!!!!

το οτι δεν τα καταφεραμε γλυκια μου ειναι εις διπλουν εγω παω ντουγρου για την 3η προσπαθεια μετα απο ενα χρονο βεβαια γιατι προσφατα χειρουργησα την μεση μου..ειπαμε ενα ενα εμεις να διορθωνουμε τα προβληματα, οσο για τα πορτοκαλακια που μου λες δεν νομιζω να προλαβουν να σε βοηθησουν και πολυ εγω επερνα αναβραζουσες βιταμινες C 500mg την ημερα και 400mg βιταμινη E στην αρχη μου φανηκαν υπερβολικα για ημερισια δοση και οταν ρωτησα τον φαρμακοποιω μου ειπε οτι οι αμερικανοι περνουν 2000mg την ημερα..ψιλο φρικαρα να σου πω.

τελοπαντων αυτες οι βιταμινες δεν θελουν συνταγη γιατρου και μπορεις να τις παρεις και ετσι, να σου πω οτι το ειπα και σε μια φιλη μου που ειχαν και αυτοι προβλημα με το σπερμα τους και το εκαναν και βοηθησε παρα πολυ αφου καταφεραν και εχουν μια υπεροχη μπεμπα, ο γιατρος της..της ειπε οταν το εμαθε οτι εκανε μια πολυ καλη κινηση και ας μην της τα εδωσε αυτος...και λεω εγω τωρα αφου εχεις ενα μηνα μπροστα σου παρτε και εσυ και ο συζηγος σου τις βιταμινες κακο δεν θα σας κανουν αντιθετος θα βοηθησουν παρα πολυ....ευχομαι καλη επιτυχια :wink:;-):wink: