Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουτακι για προφιτερολ


"φασολακι"

Recommended Posts

καλησπερα!!!!

αναφερομαι στο γλυκο της βαπτισης

μηπως ξερετε απο που μπορω να προμηθευτω τα κουτακια με καπακι σαν κυπελακι που ειναι...

τα ζαχαροπλαστια αραγε τα πουλανε αδεια η μονο με προφιτερολ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1954

 

 

δε νομιζω να πουλανε τα ζαχαροπλαστεια αδεια

πλαστικα δε μπορεσα να βρω αλλα ριξε μια ματια εδω

ειναι καταπληκτικα τα σχεσια και φθηνα

μακαρι να τα ειχα δει κι εγω πριν δωσω για βαζακι γλυκο κουταλιου τα μαλλιοκεφαλα μου

Link to comment
Share on other sites

και εγω βρηκα στην χαλκιδικη απο χονδρικη παμφτηνα ειναι αλλα τελικα εκανα ενα ποτηρι σαμπανιας με κουταλακι ασημενιο...

ειναι πολυ φτηνα να ξερεις οσο για τα χρωματιστα πλαστικα κουταλια η 100αδα 2 ευρω!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1954

 

 

δε νομιζω να πουλανε τα ζαχαροπλαστεια αδεια

πλαστικα δε μπορεσα να βρω αλλα ριξε μια ματια εδω

ειναι καταπληκτικα τα σχεσια και φθηνα

μακαρι να τα ειχα δει κι εγω πριν δωσω για βαζακι γλυκο κουταλιου τα μαλλιοκεφαλα μου

 

 

Δε βγαίνει το λινκ!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω βρηκα στην χαλκιδικη απο χονδρικη παμφτηνα ειναι αλλα τελικα εκανα ενα ποτηρι σαμπανιας με κουταλακι ασημενιο...

ειναι πολυ φτηνα να ξερεις οσο για τα χρωματιστα πλαστικα κουταλια η 100αδα 2 ευρω!!!!

 

 

Πότε θα βάλεις φωτογραφίες??Ανυπομονούμε!!!

Το ποτήρι ήταν κανονικό γυάλινο??Και έμενε σαν δώρο στους καλεσμένους?

Link to comment
Share on other sites

και εγω βρηκα στην χαλκιδικη απο χονδρικη παμφτηνα ειναι αλλα τελικα εκανα ενα ποτηρι σαμπανιας με κουταλακι ασημενιο...

ειναι πολυ φτηνα να ξερεις οσο για τα χρωματιστα πλαστικα κουταλια η 100αδα 2 ευρω!!!!

 

εχεις κρατησει στοιχεια μηπως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό η βάπτιση.

Εγώ πήρα το Σάββατο από Λαμία (για να κάνω προφιτερόλ στα γενέθλια του γιου μου). Είχε πολλά σχέδια, χρώματα, ποτήρια, σφηνάκια κλπ Το κατάστημα έχει είδη συσκευασίας (από εκεί ψωνίζουν οι καταστηματάρχες).

Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν ξερω ποσα τεμαχια

100 σιγουρα νομιζω και παραπανω

οπως περνουμε απο τα ζαχαροπλαστια για βαφτισια απλα θελω μονο το χαρτικο κυπελακι με το καπακι του

ελεγα να εφτιαχνα εγω προφιτερολ και να τα εβαζα μεσα σε αυτα,αν ομως δεν τα βρισκεις ευκολα θα κανω τις τρουφες οποτε δεν τα χριαζομαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Αυτά είναι καλά για τις τρούφες,αλλά για προφιτερόλ το βλέπω λίγο δύσκολο.Θα τρέχει η σοκολάτα από όλες τις πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ωραια ειναι για τρουφακια

αν ρωτουσα σε ζαχαροπλαστειο δεν θα μου λεγανε κατι?

πχ απο που τα προμηθευονται η αν τα πουλανε?

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι λοιπον ..το ποτηρι ηταν πλαστικο αλλα οχι σαν ψευτικο ηταν πολυ σκληρο πλαστικο..πολυ ομορφο..επειδη ειμαι σκραπας με την τεχνολογια περιμενω το σκ να ανεβασει φωτος το αδερφακι μου..

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι λοιπον ..το ποτηρι ηταν πλαστικο αλλα οχι σαν ψευτικο ηταν πολυ σκληρο πλαστικο..πολυ ομορφο..επειδη ειμαι σκραπας με την τεχνολογια περιμενω το σκ να ανεβασει φωτος το αδερφακι μου..

 

 

Άντε,μας έχει φάει η αγωνία!!!:D;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ρωτησει για τα χαρτινα κουτακια του προφιτερολ με τον μικυ-μινι και μου ειπε τρελλη τιμή (ήταν και γνωστος ο ζαχαροπλαστης), σχεδον κοντα στο ευρω πριν απο 2 χρονια! Επίσης ήθελε αλλα 20 ευρω για το κουτι λεει που βαζουμε τα κουτακια μεχρι να τα δωσουμε στην εκκλησία. Εμεινα :shock: και τελικα εκανα σαν γλυκακι σοκολατιτσες και ολοι είπαν τα καλύτερα. Αλλωστε το προφιτερολ πρεπει να το φας αμέσως ενω την σοκολατίτσα την κρατησαν για αργότερα.

Ρώτα σε ζαχαροπλαστειο αλλά να εισαι προετοιμασμενη για την τιμή που θα ακουσεις γιατί εγώ δεν ημουν :P

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι δυνατον?

αδειο 1 ευρω?ε τοτε να μην ρωτησω καθολου

ας ψαξω κατευθειαν για κατι αλλο...

με 1 ευρω επερνα γλυκο κανονικο :-P:-P:-P:-P

σ ευχαριστω για την προσεγκιση

να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.maryland.gr/index.php?page=shop.browse&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Νομίζω είναι αυτό που ψάχνεις.δεν ξέρω εάν δίνει λιανική κάντους ένα τηλέφωνο για περισσότερα.Με το καλό η βάπτιση σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...