Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σουτιέν θηλασμού!


Recommended Posts

Κορίτσια, θα ήθελα να σας ρωτήσω τώρα το καλοκαίρι τι κάνετε με τα αμάνικα μπλουζάκια και τα σουτιέν θηλασμού; Από όσο έχω δει τα σουτιέν θηλασμού έχουν τιράντες άσπρες για παράδειγμα και φαίνονται. Υπάρχει κάτι άλλο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, θα ήθελα να σας ρωτήσω τώρα το καλοκαίρι τι κάνετε με τα αμάνικα μπλουζάκια και τα σουτιέν θηλασμού; Από όσο έχω δει τα σουτιέν θηλασμού έχουν τιράντες άσπρες για παράδειγμα και φαίνονται. Υπάρχει κάτι άλλο;;

 

Πω πω! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί καθόλου....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πω πω...με χτύπησες στο αδύναμο σημείο!!!Είναι πολύ άθλια τα σουτιέν θηλασμού!!!Δεν μου κάνει κανένα μπλουζάκι!!!!:evil::evil::evil: Θα κυκλοφορώ χωρίς σουτιέν!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και βέβαιο ότι θα σας βολέψουν, ειδικά αν είναι και το πρώτο σας παιδάκι. Εγώ δεν χρησιμοποίησα κανένα από τα δύο που αγόρασα, ακόμα και έξω από το σπίτι. Το καλοκαίρι είναι πιο εύκολο να θηλάζεις σε εξωτερικό χώρ, γιατί τα ρούχα είναι πιο ελαστικά, πιο λεπτά, οπότε... 'χώνεις το μωρό, από κάτω από τη μπλούζα' και τα άλλα τα κάνει μόνο του:-D:grin::-D. Και με τα καλοκαιρινά φουστανάκια, κατεβάζεις τη τιραντούλα κλπ κλπ κλπ.

Καλή επιτυχία με το θηλασμό, που φαίνεται τόσο μακρυνό και τόσο γλυκό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και βέβαιο ότι θα σας βολέψουν, ειδικά αν είναι και το πρώτο σας παιδάκι. Εγώ δεν χρησιμοποίησα κανένα από τα δύο που αγόρασα, ακόμα και έξω από το σπίτι. Το καλοκαίρι είναι πιο εύκολο να θηλάζεις σε εξωτερικό χώρ, γιατί τα ρούχα είναι πιο ελαστικά, πιο λεπτά, οπότε... 'χώνεις το μωρό, από κάτω από τη μπλούζα' και τα άλλα τα κάνει μόνο του:-D:grin::-D. Και με τα καλοκαιρινά φουστανάκια, κατεβάζεις τη τιραντούλα κλπ κλπ κλπ.

Καλή επιτυχία με το θηλασμό, που φαίνεται τόσο μακρυνό και τόσο γλυκό!

 

Δηλαδή εσύ προτείνεις κανοκικά σουτιέν;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω πηρα ενα απο τα H&M.Καλο φαινεται..Αν με βολεψουν θα παρω κ αλλα 2 που εχει ( ειναι ενα πακετακι των 2,ενα ασπρο,ενα μαυρο με 20 ευρω τα 2).

Παντως απο τα κανονικα που εχω μονο 1 με χωραει .Κυριως με σφιγκουν στις πλατες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω πηρα ενα απο τα H&M.Καλο φαινεται..Αν με βολεψουν θα παρω κ αλλα 2 που εχει ( ειναι ενα πακετακι των 2,ενα ασπρο,ενα μαυρο με 20 ευρω τα 2).

Παντως απο τα κανονικα που εχω μονο 1 με χωραει .Κυριως με σφιγκουν στις πλατες.

 

Θα πάω να κοιτάξω κι εγώ!!Ευχαριστούμε για την πληροφορία!!!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα 2 από το "λητώ" 22,70 το ένα. Είναι πολύ μαλακά και άνετα σαν φανελάκια κ νομίζω πως θα τα φοράω και μετά το θηλασμό. Βέβαια έχω μικρό στήθος, δεν ξέρω αν θα βόλευαν μια κοπέλα άλλου μεγέθους...

Link to comment
Share on other sites

Στα prenatal εχει πολυ βολικα σουτιεν και οικονομικα, γυρω στα 17 ευρω το ενα.Ξεκινα με 2 ζευγαρια και βλεπεις στην πορεια.Αυτο που αναφερθηκε για την ραφη στη μεση,δεν ξερω τι ειναι.Εγω αυτα που αγορασα δεν ειχανε ραφη,εχει διαφορα σχεδια,μπορεις να τα δεις πριν τα αγορασεις.

 

Και εγω κορίτσια απο εκεί είχα παρει και ήταν πολύ ωραία και με χρωματάκι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια,

τι να πω και εγω που μενω επαρχια!!!Είμαι στον 8 και πήγα στα pre maman!!!!!!!!!!!!Εκνευρίστηκα πολύ γιατι προσπαθόυσε να μου πουλήσει ότι ήθελε!!!!Τελικά εφυγα και πήγα σε μαγαζί με εσώρουχα και πήρα της thriumph!!!!Είναι υπέροχο χωρίς ραφές, με ενισχυση,στα 35 ευρω βέβαια αλλά χαλάλι!!!!Την εγκυμοσύνη μ'εχρι σήμερα την πέρασα με αθλητικά σουτιεν της ίδιας εταιρίας!πήρα 1 θλασμμού για αρχή και βλέπουμε!!!!Αν δω ότι έχω γάλα και χρει'αζομαι και 2ο θα πάρω αφότου γεννήσω!!!!

Καλό απόγευμα σε όλες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσα εγω εχω παρει μονο ενα..δεν θα φτασει λογικα??

..αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τρεχω στα μαγαζια γα να παρω αλλο..μαλλον εκανα βλακεια..

Πήγα σήμερα σε μάθημα θηλασμού στο "έλενα", όπου μας είπαν, ανάμεσα σε άλλα, πως τα σουτιέν θηλασμού δεν είναι απαραίτητα. Στο σπίτι κ στο μαιευτήριο να φοράμε ότι μας βολεύει κ κατεβαίνει πιο εύκολα. Ένα "θηλασμού" ίσως χρειάζεται για τις περιπτώσεις που είμαστε εκτός σπιτιού κ δε βολεύει να βγάλουμε τη μπλούζα μας, ας πούμε. Παρεπιπτόντως πολύ καλό κ χρήσιμο αυτό το μάθημα. Για όσες προλαβαίνουν θα γίνει πάλι στις 24 Ιουνίου. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο τμήμα "μητρικού θηλασμου".

Link to comment
Share on other sites

οποτε να μην το σκεφτομαι κ αυτο..

αν δω οτι με βολεψουν πολυ στελνω καποιον στα h&m και παιρνω το πακετακι των 2 κ θα τη βολεψω.

Απλα λενε οτι πρεπει να φοραμε σουτιεν γιατι αλλιως μπορει να τρεχει γαλα, ενω με τα σουτιεν κ τα επιθεματα δεν θα εχουμε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου πε η μια κοπελια οτι την πατησε γτ ειχε παρει 3-4 και την ημερα μετα τη γεννα απλα δεν της κανανε...ειχε διπλασιαστει το στηθος της...βεβαια γεννησε προωρα(στον 7ο) δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο..Προσωπικα πηρα 1 γτ απλα εδω στο νησι δεν ειχε αλλο στο νουμερο μου και σκεφτομαι να παρω αλλα 1-2 τωρα που θα ανεβω Αθηνα...ουτως η αλλως ο μονος τροπος για να βαλω καποιο απο τα παλια μου ειναι με 3 προεκτασεις στην πλατη και τις τιραντες τερμα κατεβασμενες!!και παλι με στενευουν...οσο για καθολου πολυ θα το θελα αλλα εδω και κανα μηνα λερωνονται οι μπλουζες μου απο κατι υγρα οποτε δεν παιζει τετοιο εργο στην περιπτωση μου...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

οποτε να μην το σκεφτομαι κ αυτο..

αν δω οτι με βολεψουν πολυ στελνω καποιον στα h&m και παιρνω το πακετακι των 2 κ θα τη βολεψω.

Απλα λενε οτι πρεπει να φοραμε σουτιεν γιατι αλλιως μπορει να τρεχει γαλα, ενω με τα σουτιεν κ τα επιθεματα δεν θα εχουμε προβλημα.

Μας είπαν επίσης να μη φοράμε επιθέματα, γιατί συγκρατούν την υγρασία, ενώ το ζητούμενο είναι το στήθος να είναι στεγνό. Να πλένεται συχνά μόνο με χλιαρό νερό κ να το στεγώνουμε με πετσετάκι ή τώρα το καλοκαίρι να το στεγνώνουμε φυσικά, με αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πέταξα από πάνω μου τα σουτιέν θηλασμού με το που μπήκανε οι ζέστες και βρήκα την υγειά μου! Αφενός δεν μπορούσα να βάλω τπτ καλοκαιρινό γιατί δεν είναι διακριτικά καθόλου και φαίνονται (πολύ άσχημα) κάτω από τα καλοκαιρινά, αφετέρου με ζεσταίνανε. Τί έκανα? Φοράω μπουστάκια τα οποία είναι εξαιρετικά γιατί όταν θηλάζω τα 'τραβάω' από πάνω και καλύπτονται όλα.

Link to comment
Share on other sites

αμα τα βρηκες στα 40 μια χαρα ειναι νομιζω...σ'ενα σαιτ που ειδα προσφατα ειχε πολυ ωραια σουτιεν εγκυμοσυνης και θηλασμου αλλα ηταν περιπου στα 70 ευρω το ενα με εκπτωση.

τωρα εξαρταται και τι ζητας...λογικα στα καταστηματα με βρεφικα ειδη και ειδη εγκυμοσυνης δεν θα εχει?

ριξε μια ματια κι εδω μηπως σε βοηθησει αλλα διαδικτυακα δεν ξερω ποσο γρηγοροι θα ειναι...με το καλο το μωρακι σου!

http://www.skroutz.gr/c/763/pregnancy-clothes/f/5283/%CE%A3%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%AD%CE%BD-%CE%98%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D.html

 

τι λετε βρε κοριτσια? αληθεια παιζουν αυτες οι τιμες? πριν δυο χρονια αγορασα 5-6, τα 2 απο τα μαδερκερ και τα υπολοιπα απο μαγαζια με εσωρουχα γυρω στα 15ευρω το καθενα. και μου φανηκαν φτηνα γιατι συνηθως δινω 50αρικα για σουτιεν. τωρα δε χρειαστηκε να αγορασω εχω εκεινα

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια, είναι τόσο απαρίτητα τα σουτιέν θηλασμού? σε τι βοηθάνε πρακτικά? Για να δούμε και εμείς οι άπειρες να κάνουμε τελικά τόσα έξοδα...:rolleyes:

 

εμενα απλα απο τν 5ο-6ο μηνα δε μου εκαναν τα κανονικα σουτιεν μου και επειδη δεν εχουν μπανελες τα βρηκα πολυ ανετα.επισης πλενονται ια χαρα στους 90 βαθμους χωρις να παθαινουν τιποτα. τωρα αν δε θες θηλασμουτην ιδια δουλεια κανουν και τα μπουστακια ή απλα βαμβακερα σουτιεν χωρις μπανελες και ενισχυση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πέταξα από πάνω μου τα σουτιέν θηλασμού με το που μπήκανε οι ζέστες και βρήκα την υγειά μου! Αφενός δεν μπορούσα να βάλω τπτ καλοκαιρινό γιατί δεν είναι διακριτικά καθόλου και φαίνονται (πολύ άσχημα) κάτω από τα καλοκαιρινά, αφετέρου με ζεσταίνανε. Τί έκανα? Φοράω μπουστάκια τα οποία είναι εξαιρετικά γιατί όταν θηλάζω τα 'τραβάω' από πάνω και καλύπτονται όλα.

 

Kαι σε κρατάνε τα μπουστάκια;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

angie d και εγω δεν ξερω αν θα τη βγάλω με επιθέματα.πηρα πετσετουλεσ μικρεσ κ ισως τισ κοψω σε κομματακια και βάζω αυτες αντι για επιθέματα κ να τισ πλενω μετα.θα δω .

stella td h&m ειναι πολλα και εχουν και ρουχα εγκυμοσύνης.εχει στη σταδιου καταστημα ( κοντα στο υψος του αττικα), εχει στην αιόλου(ακριβως πισω απο τη βαρβάκειο,εχει και στο μαρούσι στο εμπορικο κεντρο αβενιου επι της κηφισίας.Εχει κ αλλου αλλα δεν εχουν όλα εγκυμοσυνης.επισης αυτο το σετακι των δυο ειναι παρα πολυ βολικο το δοκιμασα αλλά δεν το πηρα.Θα στειλω καποιον να μου το πάρει οταν γεννησω.

Οσο για το νουμερο εγω κοριτσια πηρα ενα μουμερο μεγαύτερο και για το στηθοσ κ για την πλάτη γτ στα κανονικά μου σουτιεν πλεον δεν χωράω σχεδον σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...