Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΓΡΑ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ


Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ? ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ 4-5 ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ από την αρχή είχα πολλά υγρά. Είμαι μονίμως με σερβιετάκι γιατί δεν βγαίνει αλλιώς. Και νομίζω ότι όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται. :( Αν συνεχίσω έτσι, μάλλον θα καταντίσω να φοράω panty slip για την ακράτια. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πολλά υγρά από την αρχή της εγκυμοσύνης...χωρίς σερβιετάκι ούτε συζήτηση. Θα ήθελα δέκα εσώρουχα την μέρα αλλιώς χα χα χα...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

kausonas ναι ειναι φυσιολογικα, μην αγχωνεσαι.κι εγω ειχα απο την αρχη πολλα οπως και τα αλλα κοριτσια ειπαν, αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα που μπηκα στον 8ο αρχισαν να αυξανονται μερα με τη μερα.μιλησα κι εγω με την γιατρο μου,(και καλα θα κανεις κι εσυοπως ειπες να μιλησεις με τον δικο σου) και σε πληροφορω λοιπον οτι με καθησυχασε λεγωντας οτι οσο πλησιαζουμε προς το τελος, θα υπαρχουν πολλα περισσοτερα υγρα σε σχεση με τους προηγουμενους μηνες.αυτα και απο μενα.ελπιζω να σε βοηθησαμε ολες μας.καλο μεσημερι.φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγω είμαι στο τέλος του δεύτερου μήνα και απο την αρχή έβλεπα υγρά τα οποία ήταν άσπρα και φυσιολογικά. Εχθές το βράδυ είχα αυξημένη έκκριση υγρών οχι όμως άσπρα, αλλά καφέ να τα πω??? κάπως έτσι. Θα τηλεφωνήσω στην γιατρό μου αλλά δυστυχώς το απόγευμα. Μήπως έχει κάποια ανάλογη εμπειρία??? Με τρόμαξε λίγο η εικόνα αυτή. Πάντως αίμα δεν ήταν, ούτε ενοχλήσεις τύπου φαγούρας εχω. Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KONINA δεν έχει κινητό ο γιατρός σου να τον πάρεις;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κονινα είναι καφέ υγρά,είναι σκούρο αίμα,είναι απλώς σκούρα κίτρινα...?

Συμφωνώ με sardelaki,τηλέφωνο στο κινητό!

 

Τόσα υγρά που αναρωτιέμαι αν έχω διαστολή και διαφεύγει αμνιακό..

Η γιατρος με καθησυχάζει απο την αρχή και το πλυντήριο γεμίζει εσώρουχα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσα υγρά που αναρωτιέμαι αν έχω διαστολή και διαφεύγει αμνιακό..

Η γιατρος με καθησυχάζει απο την αρχή και το πλυντήριο γεμίζει εσώρουχα!! :lol:

 

κι εγώ το ίδιο :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ακριβώς στον 8ο μήνα. Ο γιατρός με έβαλε να κάνω μία καλλιέργεια κολπικού υγρού, και δεν ήταν αμνιακό υγρό τελικά. Μου είπε όμως ότι το ήξερε ότι δεν ήταν τίποτα ήδη από τον υπέρηχο, γιατί δεν υπήρχε μείωση του υγρού στο σάκο. Μίλησε στη γιατρό για τις ανησυχίες σου αλλά μην πανικοβάλλεσαι. Αυτή θα σε καθοδηγήσει....

Link to comment
Share on other sites

Τα συμπτώματα που σας περιέγραψα εχθές δεν παρουσιάστηκαν ξανά, ωστόσο μίλησα με την γιατρό μου και μου είπε οτι δεν είναι τίποτα εφόσον εμφανίστηκαν μια φορά... τι να πω!!! Το σίγουρο είναι οτι δεν ήταν σκούρο αίμα, αλλά υγρά σκούρα προς καφέ. Που ευτυχώς όπως ήρθαν έτσι έφυγαν... πάντως ευχαριστώ πολύ και πραγματικά χαίρομαι που εχω βρεί αυτό το forum. εδω μπορώ να εκφράζω οτι ανησυχία μου μπαίνει στο μυαλό!!! Α... και μια άλλη ερώτηση: ισχύει πως όταν αλλάζεις μήνα έχεις περίεργα συμπτώματα;;; :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...