Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο τελευταίος θηλασμός.....


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους,

 

Σήμερα το πρωί κόψαμε τον ομφάλιο λώρο........έτσι αισθάνομαι που η 7,5 μηνών κόρη μου θήλασε για τελευταία φορά.

 

Ξεκίνησε να θηλάζει 2 μηνών. Όταν γεννήθηκε έμεινε στην ΜΕΝΝ για 6 μέρες και γυρνώντας στο σπίτι ήθελε μόνο το μπιμπερό. Της έδωσα μόνο μητρικό γάλα και έτσι το θήλαστρο έγινε ο καλύτερός μας φίλος, αφού μας συντρόφευε στα ατελείωτα ξενύχτια μας. Ο ήχος του νανούριζε τη μικρή, το μπουκάλι της έδινε τροφή, και εμένα την βεβαιότητα οτι προσφέρω στο παιδί μου οτι καλύτερο έχω.

 

Μέχρι που αυτό αρχισε να μην μου είναι αρκετό και σιγά σιγά αφού δυνάμωσε η μικρή μας άρχισε να πιάνει το στήθος και έτσι το θήλαστρο ξεχάστηκε στο ντουλάπι και έζησα το θαύμα του θηλασμού έως σήμερα το πρωί.

 

Πριν λίγο καιρό αποφάσισα να ξεκινήσω τον σταδιακό αποθηλασμό λόγο επιστροφής στη δουλειά. Είχα διαβάσει στο φόρουμ όλους τους πιθανούς τρόπους που θα μπορούσα να συνεχίσω τον θηλασμό αλλά δυστυχώς θα ήταν αδύνατον να συνδιαστεί αυτό με τις επαγγελματικές μου υποχρεώσεις.

 

Στο διάστημα αυτό, όσο εξακολουθούσα να δίνω στη μικρή μου μητρικό γάλα δεν με πείραζε να πίνει και ξένο στα γεύματα που άρχισα να αντικαθιστώ. Αφού έφτασε η μικρή να πίνει μόνο ένα γεύμα μητρικό γάλα, μίλησα με τον γιατρό μου ο οποίος μου συνέστησε να πάρω το χάπι. Ξέρω τις απόψεις εδώ στο φόρουμ - τις είχα διαβάσει πριν πάω στο γιατρό. Αλλά αποφάσισα να αποθηλάσω συνδιαστικά.....δηλαδή, να φτάσω σταδιακά στον αποθηλασμό αντικαθιστώντας γεύματα, έως ότου μειωθεί τελείως το γάλα μου και τότε να πάρω το χάπι για οριστικό αποθηλασμό.

 

Και φτάσαμε στο σήμερα. Ξύπνησα το πρωί και θήλασα την μικρή για τελευταία φορά. Και λέω τελευταία φορά γιατί μετά από αυτό το θηλασμό πήρα το χάπι.

 

Όταν ξεκίνησα να θηλάζω την μικρή 2 μηνών έσφιγγα τα δόντια από τον πόνο και έλεγα στον εαυτό μου 'κουράγιο - λίγους μήνες και θα περάσει!'. Νόμιζα οτι όταν φτάσει η ώρα του αποθηλασμού θα αισθανθώ απελευθερωμένη. Κι όμως ο θηλασμός έγινε 'η δική μας αγαπημένη στιγμή'....αυτή η στιγμή που κανένας άλλος δεν μπορούσε να μοιραστεί μαζί της.

 

Κι τώρα αισθάνομαι κενή.......ξέρω οτι θα περάσει αλλά......

 

Αυτά.......

 

Καλημέρα σας

jsHSp3.png gJDDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ax, σκέψου πως είχες τη δυνατότητα να ζήσεις μια εμπειρία που πολλές μανούλες την έχουν στερηθεί.

Όλα τα ωραία τελειώνουν, αλλά μην ξεχνάς πως το μωράκι σου είναι εκεί, η αγκαλιά που θα του δίνεις είναι το ίδιο πολύτιμη για να σε αισθανθεί κοντά του :-)

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites

Και φτάσαμε στο σήμερα. Ξύπνησα το πρωί και θήλασα την μικρή για τελευταία φορά.

 

 

Εισαι τυχερη κοπελα μου....Οι περισσοτερες γυναικες δεν εχουν καν την εμπειρια της πρωτης φορας. Εσυ να σαι καλα να θηλασεις κι αλλα μωρακια!

 

Να σου ζησει η μικρη και να τη δεις να κανει τα επομενα βηματα στη ζωη της....παμε γι' αλλα! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχχ πόσο σε καταλαβαίνω εμένα ήταν επιλογή μου καθαρά να σταματήσω τον θηλασμό και πάλι έκλαιγα με μαύρο δάκρυ και ας ήταν και η μικρή 8 μηνών περίπου.

 

αν και εχω μια εντύπωση πως είναι και λίγο τα ορμονικά που παθαίνουμε όταν αρχίζουμε και ελαττώνουμε τους θηλασμούς και το κόψεις στο τέλος .

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να κρατήσεις το θηλασμό σαν την πιο γλυκειά ανάμνηση...

 

Η σχέση σας θα αποκτήσει πάρα πολλές διαστάσεις και θα περάσει από πολλές φάσεις. Ο θηλασμός ήταν μία από αυτές!!

 

Να είστε και οι δύο καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εισαι τυχερη κοπελα μου....Οι περισσοτερες γυναικες δεν εχουν καν την εμπειρια της πρωτης φορας. Εσυ να σαι καλα να θηλασεις κι αλλα μωρακια!

 

Να σου ζησει η μικρη και να τη δεις να κανει τα επομενα βηματα στη ζωη της....παμε γι' αλλα! :)

πάω με 1οοο την αντιμετώπισή σου! να'σαι καλά! και εσύ μάνια όπως σου είπαν τα κορίτσια με το καλό όλα σας τα επόμενα βήματα!

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα γλυκά μηνύματά σας! Πάνω απ' όλα σας ευχαριστώ που σεβαστήκατε το οτι αποθηλάσαμε και δεν με βάλατε στην διαδικασία να πρέπει να 'απολογούμαι' για αυτό.

jsHSp3.png gJDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα γλυκά μηνύματά σας! Πάνω απ' όλα σας ευχαριστώ που σεβαστήκατε το οτι αποθηλάσαμε και δεν με βάλατε στην διαδικασία να πρέπει να 'απολογούμαι' για αυτό.

Έχεις δίκιο... Με όλα αυτά που γράφονται έχει βγει στο συμπέρασμα ότι, κυρίως οι θηλάζουσες στήνουν στον τοίχο όσες επιλέγουν να αποθηλάσουν πριν τον χρόνο ή να μη θηλάσουν καθόλου! Μόνη σου αντιλήφθηκες ότι δεν είναι έτσι...:wink:

 

Ήθελα να γράψω όταν το πρωτοδιάβασα το θέμα αλλά δεν είχα προλάβει.

Ομολογώ ότι όταν το διάβασα με έπιασε μία θλίψη... Δεν ήταν όμως για εσένα, αλλά για εμένα. Τώρα τελευταία μάλλον επειδή κλείνουμε χρόνο με έχει πιάσει μία "φοβία" ότι θα αποθηλάσω και δεν είμαι έτοιμη. Ξέρω ότι δεν θα συμβεί αυτό αλλά δεν ξέρω τι με πιάνει και πέφτω σε κατάθλιψη...

Anyway, σε κάθε σχέση υπάρχουν κεφάλαια που κλείνουν γιατί πρέπει να ανοίξουν καινούργια... Έτσι έγινε και με εσάς... Σας εύχομαι τα καλύτερα...

ΑΑΑΑ και μη χαθείς επειδή δεν θηλάζεις πια!!!:D Μπορεί με την εμπειρία σου να βοηθήσεις καινούργιες μανούλες;)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω απολυτα οσα νιωθεις και εχω να σε βεβαιωσω οτι αν το θηλαζες περισσοτερο, ακομα χειροτερα θα ενιωθες.Ο θηλασμος ειναι ενα ταξιδι, που δε θελεις να τελειωσει ποτε, γιατι μαζι του κλεινει ενα υπεροχο κεφαλαιο ζωης.Ναι, σιγουρα ανοιγουν και αλλα κεφαλαια, αλλα αυτο το συγκεκριμενο με αυτο το συγκεκριμενο μωρο κλεινει για παντα!!

Την Τσικνοπεμπτη, που μας περασε, ηταν ο τελευταιος θηλασμος και για μας...Στο ενα χερι κρατουσα την ψηφιακη και τον βιντεοσκοπουσα, ετσι...για να εχω για παντα την εικονα αυτη:το στοματακι του στο στηθος μου για τελευταια φορα...:cry:. Ολες τις επομενες μερες εκλαιγα(και κλαιω) απαρηγορητη.Καθε μερα πατουσα λιγο το στηθος μου, εβλεπα να βγαινει ακομα γαλατακι και ελεγα "μπορω ακομα να αλλαξω γνωμη..". Εβλεπα αναμεσα στα πραγματα μου τις νυχτικες με τα κουμπακια και τα σουτιεν θηλασμου και επεφτα ακομα πιο πολυ ψυχολογικα.Ο αντρας μου ηταν η παρηγορητρα μου (με κανεναν αλλον δεν ηθελα να το συζηταω, εξαλλου ποιος μη θηλαζων θα καταλαβει...) Μεσα σε ολα αυτα ειχα να αλλαξω και το τικερακι μου...:-(Ευτυχως το μωρο μου υπηρξε πολυ συνεργασιμο και αυτο μου μαλακωνε τη θλιψη.

Σε διαβεβαιωνω, ομως, οτι απο δω και περα σε περιμενουν απειρες αγκαλιτσες!! Πολλες φορες στραβωνα, γιατι με το που τον επαιρνα αγκαλια, το ματι του και το μυαλο του ηταν στο ζιζι!!:mad::-x.Ημουν ενα σκευος ηδονης γι΄αυτον!!!Τωρα πια(δηλαδη ηδη τον τελευταιο καιρο που τους ειχαμε αραιωσει τους θηλασμους) κολλαει πανω μου και με τσακιζει στις αγκαλιες και στα φιλια!!:D:D:D

Οποτε παρε μια βαθια ανασα και ετοιμασου να αντεξεις το νεο κυμα λατρειας, που θα σου ερθει....;)

Τα καλυτερα ερχονταιιιιιιι...................

Link to comment
Share on other sites

ουφ σε καλό σας Μάνια και Έλμα με κάνατε να δακρύσω βραδιάτικα.

Γιατί συγκινούμαι τόσο με ιστορίες αποθηλασμού;

Και γράφετε και οι δύο πολύ όμορφα.

Καλή συνέχεια, πάμε γι' άλλα!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μολις διαβασα την ιστορια σου και μελαγχολησα!!!!!!

Συγχαρητηρια που καταφερες να θηλασεις 7 μηνες και να αποθηλασεις ομαλα για το μωρακι σου!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Elma09 να σου ζήσει το μωράκι σου... Βουρ τώρα για άλλα πράγματα, το ίδιο ωραία και γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

ουφ σε καλό σας Μάνια και Έλμα με κάνατε να δακρύσω βραδιάτικα.

Γιατί συγκινούμαι τόσο με ιστορίες αποθηλασμού;

Και γράφετε και οι δύο πολύ όμορφα.

Καλή συνέχεια, πάμε γι' άλλα!

 

Elma09 να σου ζήσει το μωράκι σου... Βουρ τώρα για άλλα πράγματα, το ίδιο ωραία και γλυκά!

 

Κοριτσια, ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας!! Ευχομαι στον επομενο δημοσιο θηλασμο, που θα οργανωσουμε του χρονου, να μην ερθω με αδεια χερια...;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας!! Ευχομαι στον επομενο δημοσιο θηλασμο, που θα οργανωσουμε του χρονου, να μην ερθω με αδεια χερια...;)

σου το εύχομαι κι εγώ!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας!! Ευχομαι στον επομενο δημοσιο θηλασμο, που θα οργανωσουμε του χρονου, να μην ερθω με αδεια χερια...;)

 

ωχ τωρα διαβασα την ιστορια σου ελμα μου, το ξερεις οτι σε νιωθω και σε καταλαβαινω απολυτα. Να εισαι σιγουρη οτι τα νυχτικα με τα κουμπια και τα ειδικα σουτιεν θα χρησιμοποιηθουν συντομα παλι!

 

Θεουλη μου, το κατεγραψες και σε βιντεο...ειμαι σιγουρη οτι και σε 30 χρονια να το δεις θα σου ερθουν δακρυα στα ματια, θα θυμασαι καθε στιγμη σαν να ηταν ΄εχθες΄.

 

για τη Μανια...φανταζομαι τη φορτιση σου να θηλαζεις και να ξερεις οτι ειναι η τελευταια φορα.. συγχαρητηρια που τα καταφερες τοσο καλα και εδωσες το καλυτερο στο μωρακι σου!

 

αχ κοριτσια...τι να πω, συγκινηθηκα πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κλαψ! καποια στιγμη θα τελειωσει για ολες μας,,,θα αρχισει κατι καινουργιο αλλα αυτο θα εχει τελειωσει,,,,,σου ευχομαι με το καλο κι αλλο μωρακι συντομα

 

εμενα ο γιος μου θα κλεισει χρονο 27 μαρτιου,,,το τι γλυκια μελαγχολια με εχει πιασει δεν περιγραφεται,,,για τοτε που ηταν στην κοιλιτσα μου, για τον τοκετο για τις πρωτες στιγμες, για τις πρωτες αποπειρες θηλασμου...ολο για αυτα μιλαω στον αντρα μου,,,,,δεν θελω να ξεχασω τιποτα,,,το πρωτο βλεμμα του το πρωτο χαμογελο,,,ολες τις στιγμες που ζησαμε ενα χρονο τις φερνω ξανα και ξανα στην μνημη μου,,,,,καπως ετσι θα νιωθω κι οταν αποθηλασει

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πώς μπορεί να είναι αυτό το κενό... Εμείς συνεχίζουμε να θηλάζουμε μετά από δύο χρόνια και φαντάζομαι ότι ο αποθηλασμός θα είναι τραυματικός περισσότερο για μένα!

Μάνα Γης για τη φυσική εξέλιξη της ζωής

http://www.managaia.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιττά...Εγώ κλαίω από τώρα....Δε νομίζω να αποθηλάσω νωρίτερα από το έτος....εφόσον πάω στη δουλειά μια μέρα μετά....θα το παλέψω κι όλας άλλο ένα τρίμηνο. Αποκλείεται! Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει....,έχω πεισμώσει τόσο πολύ....

Εχτές πήγαμε στον παιδίατρο και μου έδωσε οδηγίες για τη διατροφή του μωρού. Ευτυχώς σεβάστηκε ότι ακόμη θηλάζω και μας άφησε χρόνο για τον επόμενο μήνα. Οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτες.....

 

Είμαστε σαν δυο σταγόνες.........., η μια για την άλλη!

Ό,τι ζει, το ζω! Ό,τι γεύομαι, το γεύεται!

Ό,τι αισθάνομαι, το αισθάνεται!

 

θα είναι άραγε έτσι και αργότερα;

 

Την αγαπώ τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κλαψ! καποια στιγμη θα τελειωσει για ολες μας,,,θα αρχισει κατι καινουργιο αλλα αυτο θα εχει τελειωσει,,,,,σου ευχομαι με το καλο κι αλλο μωρακι συντομα

 

εμενα ο γιος μου θα κλεισει χρονο 27 μαρτιου,,,το τι γλυκια μελαγχολια με εχει πιασει δεν περιγραφεται,,,για τοτε που ηταν στην κοιλιτσα μου, για τον τοκετο για τις πρωτες στιγμες, για τις πρωτες αποπειρες θηλασμου...ολο για αυτα μιλαω στον αντρα μου,,,,,δεν θελω να ξεχασω τιποτα,,,το πρωτο βλεμμα του το πρωτο χαμογελο,,,ολες τις στιγμες που ζησαμε ενα χρονο τις φερνω ξανα και ξανα στην μνημη μου,,,,,καπως ετσι θα νιωθω κι οταν αποθηλασει

Αχ και εμείς κλείνουμε χρόνο την Δευτέρα! Δλδ είναι φυσιολογικό να νιώθω έτσι, ε?:P Και εγώ έχω πρήξει τους πάντες. "Σαν σήμερα κάναμε αυτό" όλο με αυτή τη φράση είμαι. Πως περνάει έτσι ο χρόνος???

Παρ' όλο που δεν είμαστε στη φαση αποθηλασμού με πιάνει κάτι όταν το σκέφτομαι. Η μικρή μου δείχνει να μην είναι τόσο κολλημένη με το θέμα του θηλασμού και αυτό με τρομάζει λίγο. Έχει μειώσει από μόνη της στους 3 θηλασμούς την ημέρα και ένα ή δύο την νύχτα. Τον απογευματινό θηλασμό τον κρατάω με νύχια και με δόντια. Πολλές φορές δεν θέλει και αν δεν της προσφέρω και καθόλου μπορεί να μη ζητήσει.

Από την άλλη σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνει ότι θέλει εκείνη και ότι είναι εγωιστικό από μέρους μου να την πιέζω

Τεσπα συγνώμη αν βγήκα εκτός τοπικ...:oops:

Link to comment
Share on other sites

κλαψ! καποια στιγμη θα τελειωσει για ολες μας,,,θα αρχισει κατι καινουργιο αλλα αυτο θα εχει τελειωσει,,,,,σου ευχομαι με το καλο κι αλλο μωρακι συντομα

 

εμενα ο γιος μου θα κλεισει χρονο 27 μαρτιου,,,το τι γλυκια μελαγχολια με εχει πιασει δεν περιγραφεται,,,για τοτε που ηταν στην κοιλιτσα μου, για τον τοκετο για τις πρωτες στιγμες, για τις πρωτες αποπειρες θηλασμου...ολο για αυτα μιλαω στον αντρα μου,,,,,δεν θελω να ξεχασω τιποτα,,,το πρωτο βλεμμα του το πρωτο χαμογελο,,,ολες τις στιγμες που ζησαμε ενα χρονο τις φερνω ξανα και ξανα στην μνημη μου,,,,,καπως ετσι θα νιωθω κι οταν αποθηλασει

Και δεν θα ξεχασεις ΤΙΠΟΤΑ!!Γιατι, προφανως ρουφας ολες τις μοναδικες αυτες στιγμες!!Το ιδιο πρηξιμο κανω κι εγω στον αντρα μου και στους παππουδογιαγιαδες.Συνεχεια λεω(σαν καμμια γιαγια):"θυμασαι τοτε που...και μετα που..." .Απορω πως θα ειμαι στα γεραματα....:D

Margiota, καταλαβαινω το αγχος σου με το νινουλακι...μαλλον ενθουσιαζεται με τον γυρω κοσμο και ειναι πολυ απασχολημενο με την εξερευνηση του.Εσυ,ξερεις, θα του προσφερεσαι και εκεινο ας παιρνει οσο θελει...;)

Eve, τωρα διαβασα αυτα που εγραψες, καλη μου...σου εστειλα ενα πμακι..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εlma Κοριτσι μου με εκανες κοματια με τον τελευταιο θηλασμο και την βιντεοκαμερα,μπλανταξα στο κλαμα.

Να εισαστε παντα καλα εσυ και η οικογενεια σου,σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ξεκινησεις συντομα καινουριους θηλασμους και να κρατησουν οσο λαχταραει η καρδια σου.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο τελευταιος θηλασμος για εμας ηταν πριν 10 μερες. το κοριτσακι μου θηλασε 2 χρονια κ 2 εβδομαδες:D:D:D κ αισθανομαι πολυ ομορφα γι'αυτο. ξεκινησαμε εναν πολυ σταδιακο αποθηλασμο το νοεμβρη κ το 'επεσπευσα' με καποιους κανονες τα χριστουγεννα. (πχ να θηλαζει μονο 2 φορες, μετα μονο 1 μετα μονο μεχρι να μετρησω ως το 10 , μετα καθε 2 μερες, κτλ κτλ....και αυτο ηταν......ολες τις συμβουλες της πατσουρου δλδ:lol:)

 

η αληθεια ειναι οτι τη μερα εκεινη, ειπα , λες να ειναι αυτος ο τελευταιος θηλασμος; θηλαζε πια καθε 2-3 μερες. ξαναζητησε την επομενη το απογευμα αλλα της ειπα οτι αν θελει μπορει να θηλασει το βραδυ πριν τον υπνο...και αυτο ηταν...δεν ξαναζητησε.

τωρα της δινω το γαλα του φλυτζανιου:D, πριν κοιμηθει ή πινουμε μαζι μια ζεστη κουπα γαλα με χαρουποσκονη:lol::lol::lol:

 

τοσον καιρο ελεγα, μολις αποθηλασω.....θα πιω τσιπουρο ! αλλα τελικα δεν αισθανομαι οτι κατι μου ελειψε τρελα, λογω θηλασμου. ο αποθηλασμος εγινε τοσο ηπια που μεχρι στιγμης μου λειπει λιγο μεν, αλλα νιωθω χαρουμενη με τον τροπο που εγινε!

 

αυτο που ευχομαι, τελος, ειναι να μπορουν ολες οι γυναικες να εχουν την υποστηριξη που θελουν, για το θηλασμο ή/και τον αποθηλασμο. δυο δλδ απο τις σημαντικοτερες οψεις της μητροτητας, να βιωνονται με τον καλυτερο δυνατο τροπο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εlma Κοριτσι μου με εκανες κοματια με τον τελευταιο θηλασμο και την βιντεοκαμερα,μπλανταξα στο κλαμα.

Να εισαστε παντα καλα εσυ και η οικογενεια σου,σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ξεκινησεις συντομα καινουριους θηλασμους και να κρατησουν οσο λαχταραει η καρδια σου.

Σημερα ειδα το μηνυματακι σου, Μαρακι!!

Σ΄ευχαριστω παρα πολυ, κοριτσαρα. για τα καλα σου λογακια και τις ευχουλες σου!!Σε παρακολουθω και βλεπω πως ολα καλα πηγαινουν με το εκκολαπτομενο νινουλινι και τον παραλληλο θηλασμο και πολυ χαιρομαι!!

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη και..τελοιομηνη εγκυμοσυνη....;)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να συγκρατησω τα δακρυα μου....τελικα ειναι τοσο στενος ο δεσμος αυτος...ο γιος μου ειναι 20μηνων εχουμε αρχισει την προσαρμογη στο παιδικο σταθμο και τρεμω στην ιδεα του αποθηλσμου....συγγνωμη αλλα κλαιω...ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΤΕ Ως ΕΔΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς ο τελευταίος (κατά πάσα πιθανότητα) θηλασμός ήταν την Τετάρτη που μας πέρασε,13,5 μήνες. Η όλη διαδικασία έγινε πάρα πολύ ομαλά, ευτυχώς! Αισθάνομαι ακόμα κάπως αλλά όχι τίποτα τραγικό, αλλιώς δεν θα το αποφάσιζα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...