Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κι εγώ τόσα έδινα πέρυσι-πρόπερσι στο προνήπιο-σταθμό (ίδια εγκατάσταση με παιδικό), λόγω υψηλού εισοδήματος:shock::shock::shock:

Και ρωτάω εγώ τώρα... για ποιό λόγο οι μισοί να πληρώνουν 75 και άλλοι 25 και 40? έχει διαφορά? Όχι...

Ειλικρινά απορώ με αυτό το σύστημα!

 

ΠΑει αναλογα με το εισοδημα . Και καλα ο καθενας το ποσοστο σε αυτα που μπορει (η λογικη ειναι αλλα ειναι λανθασμενη) .

 

Τωρα την διαφορα αναμεσα σε δημους δεν την εχω καταλαβει (δλδ εγω Κορυδαλλο 75 και η ξαδερφη μου Περιστερι 40 με οικογενειακο εισοδημα ιδιο)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και σε μας κάνει η διευθύντρια το μεσημέρι φύλαξη τα δικά της παιδιά που πανε δημοτικό:shock:και φυσικά αν τύχει καμια φορά και παω να πάρω την κόρη μου νωρίτερα όταν εχω ρεπό..κάθονται κανονικά στην τραπεζαρία και τρώνε από αυτα που πληρώνουμε εμείς..

Συγνωμη αλλα σε πειραζει που τρωνε 2 παιδακια?:confused:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα σε πειραζει που τρωνε 2 παιδακια?:confused:

 

 

φυσικά..όταν αυτά ειναι παιδιά δημοτικού, στα οποία κάνει φύλαξη η μανα τους εντός ωραρίου εργασίας , στο οποίο υποτίθεται προσέχει τα δικά μας παιδιά..

 

αν διαβάσεις το φεκ..η σίτιση επιτρέπεται μονο για τους υπαλλήλους..οι άλλοι θεωρούνται εξωσχολικοί και δεν εχουν λόγο ύπαρξης στον παιδ. σταθμό.νομίζω ήμουν αρκετά σαφής..προς τι η σύγχυση?

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πηγαμε σημερα να διαγραψουμε το παιδι απ το δημοτικο παιδικο και μας ειπαν

 

ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ

 

πρεπει να το πληρωσουμε η να εχουμε σοβαρη αιτια διαγραφης

ο αντρας μου ζητησε εγκυκλιο που να γραφει οτι πρεπει να δικαιολογηθουμε κιολας και του ειπαν οτι δεν υπαρχει

 

εχοντας πληρωσει ολη τη χρονια για το πουλμαν που δεχτηκε μονο να μας φερνει αλλα εγω πληρωνα πανε ελα αρα εδωσα 120 ευρω παραπανω τους ειπα οτι εχω ηδη πληρωσει και τον Ιουλιο.....

 

απαραδεκτο τι θα πει δικαιολογια και να εγκριθει λεει απ τον προεδρο? δηλαδη δεν εχω δικαιωμα να φυγω??? που τα ειδανε αυτα??

στο κατω κατω το παιδι ειναι ηλικια να παει προνηπια

και θα παει τωρα διακοπες . λογαριασμο θα τους δωσω???

 

του ειπαν οτι αν δεν εγκριθει ο λογος διαγραφης ως σοβαρος (αρρωστια η μετακομιση ειπαν) τοτε δε θα διαγραφει και θα πληρωσω και το μηνα που δε θα παει ωσπου να κλεισει ο παιδικος για καλοκαιρι.....

 

τι αλλο θα ακουσουμε!

Link to comment
Share on other sites

φυσικά..όταν αυτά ειναι παιδιά δημοτικού, στα οποία κάνει φύλαξη η μανα τους εντός ωραρίου εργασίας , στο οποίο υποτίθεται προσέχει τα δικά μας παιδιά..

 

αν διαβάσεις το φεκ..η σίτιση επιτρέπεται μονο για τους υπαλλήλους..οι άλλοι θεωρούνται εξωσχολικοί και δεν εχουν λόγο ύπαρξης στον παιδ. σταθμό.νομίζω ήμουν αρκετά σαφής..προς τι η σύγχυση?

;)

 

κ εμενα θα με ενοχλουσε παντως!!!!

δεν μιλαμε για δυο παιδακια με απορους γονεις....:rolleyes:

τεσπα στο θεμα μας, βρεφικο κ παιδικο απο 30 εως 60 ευρω αναλογως φορ.δηλωσης. εγγραφη δεν πληρωσαμε ουτε πουλμανακι εχουμε!

με πηραν ομως εχθες τηλ. κ μου ειπαν να τους παω ορισμενα δικαιολογητικα ακομη προκειμενου να μπω σε ενα προγραμμα χρηματοδοτουμενο απο το ΕΣΠΑ. για δωρεαν τροφεια!!!!! εννοειται οτι θα τους τα παω;)

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηγαμε σημερα να διαγραψουμε το παιδι απ το δημοτικο παιδικο και μας ειπαν

 

ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ

 

πρεπει να το πληρωσουμε η να εχουμε σοβαρη αιτια διαγραφης

ο αντρας μου ζητησε εγκυκλιο που να γραφει οτι πρεπει να δικαιολογηθουμε κιολας και του ειπαν οτι δεν υπαρχει

 

εχοντας πληρωσει ολη τη χρονια για το πουλμαν που δεχτηκε μονο να μας φερνει αλλα εγω πληρωνα πανε ελα αρα εδωσα 120 ευρω παραπανω τους ειπα οτι εχω ηδη πληρωσει και τον Ιουλιο.....

 

απαραδεκτο τι θα πει δικαιολογια και να εγκριθει λεει απ τον προεδρο? δηλαδη δεν εχω δικαιωμα να φυγω??? που τα ειδανε αυτα??

στο κατω κατω το παιδι ειναι ηλικια να παει προνηπια

και θα παει τωρα διακοπες . λογαριασμο θα τους δωσω???

 

του ειπαν οτι αν δεν εγκριθει ο λογος διαγραφης ως σοβαρος (αρρωστια η μετακομιση ειπαν) τοτε δε θα διαγραφει και θα πληρωσω και το μηνα που δε θα παει ωσπου να κλεισει ο παιδικος για καλοκαιρι.....

 

τι αλλο θα ακουσουμε!

 

παντως το χαρτι που μας εδωσαν με τους κανονισμους το γραφει αυτο οτι εαν το παιδι δεν ερθει για αρκετο χρονικο διαστημα θα πρεπει να προσκομισεις χαρτι με την αιτια της απουσιας (κ να ειναι σοβαρος ο λογος) του αλλιως διαγραφεται αυτοματως! δεν λεει ομως αν πληρωνεις τον μηνα:rolleyes:προφανως δεν ειναι σοβαρος λογος οι διακοπες....:confused:

μα τι μανα εισαι κ εσυ που θελεις να στειλεις το παιδι σου διακοπες τσ τσ τσ ....:wink:

κ δεν πας στην παιδιατρο σου να ζητησεις ενα χαρτι οτι ειναι αρρωστο????

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

παντως το χαρτι που μας εδωσαν με τους κανονισμους το γραφει αυτο οτι εαν το παιδι δεν ερθει για αρκετο χρονικο διαστημα θα πρεπει να προσκομισεις χαρτι με την αιτια της απουσιας (κ να ειναι σοβαρος ο λογος) του αλλιως διαγραφεται αυτοματως! δεν λεει ομως αν πληρωνεις τον μηνα:rolleyes:προφανως δεν ειναι σοβαρος λογος οι διακοπες....:confused:

μα τι μανα εισαι κ εσυ που θελεις να στειλεις το παιδι σου διακοπες τσ τσ τσ ....:wink:

κ δεν πας στην παιδιατρο σου να ζητησεις ενα χαρτι οτι ειναι αρρωστο????

 

ισα ισα αυτο λεω κι εγω

το χαρτι λεει να μη λειψουμε αδικαιολογητα ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ

εμεις ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΑΜΕ οικειοθελως!!!

δεν εχω δικαιωμα να διαγραφω δηλαδη????

Link to comment
Share on other sites

ισα ισα αυτο λεω κι εγω

το χαρτι λεει να μη λειψουμε αδικαιολογητα ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ

εμεις ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΑΜΕ οικειοθελως!!!

δεν εχω δικαιωμα να διαγραφω δηλαδη????

το ξαναδιαβασα καλυτερα κ λεει οτι σε περιπτωση απουσιας ή ασθενειας τα τροφεια καταβαλονται κανονικα. μονο στην περιπτωση ασθενειας ανω του 1ος μηνα κ με βεβαιωση απο νοσοκομειο δεν πληρωνεις!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

το ξαναδιαβασα καλυτερα κ λεει οτι σε περιπτωση απουσιας ή ασθενειας τα τροφεια καταβαλονται κανονικα. μονο στην περιπτωση ασθενειας ανω του 1ος μηνα κ με βεβαιωση απο νοσοκομειο δεν πληρωνεις!

 

ναι ετσι ειναι αλλα μονο αν δεν εχεις δηλωσει διαγραφη

αν απουσιαζεις ενω εισαι γραμμενος

αν δηλωσεις διαγραφη εννοειται οτι θα απουσιαζεις

Link to comment
Share on other sites

από ότι βλέπω χαμός σε όλους τους δήμους....εμεις φετος διναμε 160 ευρω για κάθε μηνα χωρις κριτηρια φορολογικής δήλωσης και τα προπληρωσαμε σε 3 δοσεις....μεχρι τον 1 δοση 15/9/10 600 ευρω δευτερη 5/12/10 500 ευρω τριτη δοση 10/2/11 500 ευρω +160 ευρω τον Ιουλιο...φέτος με τον καλλικρατη επειδη ο άλλος δημος πληρωνε 60 ευρω....μας έδωσαν ενημέρωση πως θα πάει συμφωνα με την φορολογικη...δηλωση....η κλιμακα φτανει μέχρι 330 ευρω....ο θεος βοηθός......

στην ανακοινωση έλεγαν κάτι και για ένα προγραμμα του ΕΣΠΑ αλλά δεν καταλαβαινεις ποιοι θα μπουν στο ΕΣΠΑ και ποιοι όχι...επίσης δεν καταλαβαίνεις εαν αυτο σημαινει πως εαν επιλεγείς θα πληρωσεις κάτι λιγοτερο ή τιποτα.....

εαν ειχα σε ηλεκτρονικη μορφη το έντυπο θα γελάγατε.........ουτε μια σωστη συνταξη κειμένου δεν μπορουν να κανουν..........τελος πάντον...δυσκολα φετος και στους παιδικους.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

από ότι βλέπω χαμός σε όλους τους δήμους....εμεις φετος διναμε 160 ευρω για κάθε μηνα χωρις κριτηρια φορολογικής δήλωσης και τα προπληρωσαμε σε 3 δοσεις....μεχρι τον 1 δοση 15/9/10 600 ευρω δευτερη 5/12/10 500 ευρω τριτη δοση 10/2/11 500 ευρω +160 ευρω τον Ιουλιο...φέτος με τον καλλικρατη επειδη ο άλλος δημος πληρωνε 60 ευρω....μας έδωσαν ενημέρωση πως θα πάει συμφωνα με την φορολογικη...δηλωση....η κλιμακα φτανει μέχρι 330 ευρω....ο θεος βοηθός......

στην ανακοινωση έλεγαν κάτι και για ένα προγραμμα του ΕΣΠΑ αλλά δεν καταλαβαινεις ποιοι θα μπουν στο ΕΣΠΑ και ποιοι όχι...επίσης δεν καταλαβαίνεις εαν αυτο σημαινει πως εαν επιλεγείς θα πληρωσεις κάτι λιγοτερο ή τιποτα.....

εαν ειχα σε ηλεκτρονικη μορφη το έντυπο θα γελάγατε.........ουτε μια σωστη συνταξη κειμένου δεν μπορουν να κανουν..........τελος πάντον...δυσκολα φετος και στους παιδικους.....

 

με το ΕΕΤΑΑ μηπως λες? δεν πληρωνεις τιποτα και συμμετεχει οποιος θελει εκτος απο ΔΥ

δεν την ειδες τη σελιδα που καναμε??

Link to comment
Share on other sites

με το ΕΕΤΑΑ μηπως λες? δεν πληρωνεις τιποτα και συμμετεχει οποιος θελει εκτος απο ΔΥ

δεν την ειδες τη σελιδα που καναμε??

οχι ποια σελίδα....?δεν θυμαμαι εαν ειναι για εεταε πάντος το έντυπο που μας έδωσαν στο σχολειο το διάβασα 3 φορές.....

κατέθεσαν φάκελο για εσπα...και μάλλον το πήραν....και το μόνο που κατάλαβα ήταν...πως τα χρήματα που δινει το έσπα ειναι για 155 παιδιά.Τα κριτηρια επιλογής άγνωστα....μονο για μια επιτροπη αναφερει που συστάθηκε στην οποια θα ειναι παρον ένα μελος του συλλογου γονέων....και μάλλον θα γινει με βαση την φορολογικη σήλωση....και τωρα καταλαβαίνω γιατι κάνανε αντιπρόταση....διοτι η προεδρος του συλλογου που ειναι δημόσιος υπάλληλος την έτσουξε που δεν θα συμμετέχει στο εσπα....και σου λέει ας πληρώσουν όλοι.....μαζι με εμένα....και καλά να μπουν έσοδα στον δήμο μας που ειναι υπερχρεωμένος.....και τα υπολοιπα λεφτα να τα χρησιμοποιησουν για να βάλουν κλιματιστικά στα 3 σχολεια και να φτιάξουν κηπο.....μάλλον δουλευόμαστε για άλλη μια φορά.....φυσικάόπως έλεγε και ένας πρωην συνάδελφος που τα μάζεψε και πήγε σαουδικη αραβία.......τους κανόνες στα σχολεια τους φτιάχνουν τελικά για να εξυπηρετουν μόνο τους δημοσιους υπαλλήλους....

και δεν με νοιαζει αν θα δωσω τα 100 ευρω...υπάρχουν γονεις που δεν έχουν αυτα τα 100 ευρω γιατι δουλευουν 4 ωρες και part time οπου βρουν...αυτος ο άνθρωπος αν πάρει μισθο 400 ευρω δεν πρεπει να έχει απαλλαγη?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

βρε πουλακι μου πως και δεν το ειδες τις 50 σελιδες φτασαμε

 

κατεβασε την αιτηση απ τη σελιδα της εεταα

 

δες ποιοι σταθμοι ειναι κοντα σου στη λιστα

 

και τρεχα

 

ειναι ολα δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

βρε πουλακι μου πως και δεν το ειδες τις 50 σελιδες φτασαμε

 

κατεβασε την αιτηση απ τη σελιδα της εεταα

 

δες ποιοι σταθμοι ειναι κοντα σου στη λιστα

 

και τρεχα

 

ειναι ολα δωρεαν

 

σε ευχαριστώ αλλά δεν ειναι αυτο... νομίζω....:confused: θα το δω όλο και θα σου πω....εγω στέλνω το παιδι σε δημόσιο παιδικο...και στην γιορτη που κανανε ανέφερε ο δήμαρχος πως κατεθεσαν φακελο για το εσπα προχθες μας έδωσαν μια ανακοινωση για την τροφεια του ετους 2011-2012 στην οποια λεγανε πως επειδη μερι τωρα πλήρώναμε πάγια 160 ευρω όλοι για καθε μηνα αυτο αλλάζει και η τροφεία εξαρτάτε απο την φορολογικη δηλωση πια....και μετα έλεγε πως με το ταδε έγγραφο κατεθεσαν φακελο στο εσπα....το οποιο θα χρηματοδοτησει την τροφεια για 155 παιδια....δεν έλεγε να κάνουμε αιτησεις πουθενα......ουτε να καταθέσουμε επιπλέον χαρτια.....αυτο που μου αναφέρεις ειναι απο την εργατικη εστία?για ιδιωτικά σχολεία?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι για ολες τις μητερες που εχουν παιδια σ αυτες τις ηλικιες

και εχει και πολλους δημοτικους σταθμους που δεχονται παιδια ετσι

αν ειναι και ο δικος σου μεσα μπορεις να κανεις χαρτια για εντελως δωρεαν

ψαξτο λιγο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
σε ευχαριστώ αλλά δεν ειναι αυτο... νομίζω....:confused: θα το δω όλο και θα σου πω....εγω στέλνω το παιδι σε δημόσιο παιδικο...και στην γιορτη που κανανε ανέφερε ο δήμαρχος πως κατεθεσαν φακελο για το εσπα προχθες μας έδωσαν μια ανακοινωση για την τροφεια του ετους 2011-2012 στην οποια λεγανε πως επειδη μερι τωρα πλήρώναμε πάγια 160 ευρω όλοι για καθε μηνα αυτο αλλάζει και η τροφεία εξαρτάτε απο την φορολογικη δηλωση πια....και μετα έλεγε πως με το ταδε έγγραφο κατεθεσαν φακελο στο εσπα....το οποιο θα χρηματοδοτησει την τροφεια για 155 παιδια....δεν έλεγε να κάνουμε αιτησεις πουθενα......ουτε να καταθέσουμε επιπλέον χαρτια.....αυτο που μου αναφέρεις ειναι απο την εργατικη εστία?για ιδιωτικά σχολεία?

:confused:χα χα κ εγω δεν το καταλαβα οτι ειναι το ιδιο πραγμα! μας μπερδεψε ο τιτλος μαλλον:rolleyes::rolleyes::rolleyes: αν εγραφε δωρεαν τροφεια σε Δ.Παιδ.Σταθμους τοτε ισως...;) κ δεν ειμαι καν ξανθια! στις 23 ΙΟΥΛΙΟΥ μας ειπαν να παρουμε να δουμε αν μπηκαμε στο προγραμμα στν δικο μας δημο επιλεγουν 200 παιδια κ τα κριτηρια ουτε οι ιδιοι δεν τα ηξεραν!:?

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

Εχω 2 παιδια 4 κ 1 που πηγαινουν στον ίδιο βρεφονηπιακο του Δπεριστερίου!

Ο μεγάλος μπήκε μεσω εσπα η μικρή χωρίς!

 

Οταν έκανα τις αιτήσεις είχα διαβάσει καπου (που δεν το βρισκω με τίποτα τώρα ) οτι το δευτερο παιδί πληρώνει τα μισά τροφεία από το πρώτο!

 

Παω σημερα να δω τι ποσό μου έβγαλαν και βλεπω 50 ευρώ!οσο δηλ πλήρωνα κ περσι για το ενα παιδί χωρις πρόγραμμα!

Ερωτώ:δε θα έπρεπε το 2ο παιδί να υπολογιστεί σαν 2ο παιδί και να πληρώνει 25 αφου το πρωτο πληρώνεται στο σταθμό μεσω εσπα?????Η διευθυντρια μου ειπε να το δει, αλλά δεν ειναι έτσι λέει:evil: γιατί????ποιοσ μπορει να μου πει με σιγουρια?

 

Οποιος μπορει ας μου βαλει ενα λινκ με το πως καθοριζονται τα τροφεια στο Δ περιστεριου γιατι δεν μπορώ να το βρω με τιποτα!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by ada9
διορθωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

Εχω 2 παιδια 4 κ 1 που πηγαινουν στον ίδιο βρεφονηπιακο του Δπεριστερίου!

Ο μεγάλος μπήκε μεσω εσπα η μικρή χωρίς!

 

Οταν έκανα τις αιτήσεις είχα διαβάσει καπου (που δεν το βρισκω με τίποτα τώρα ) οτι το δευτερο παιδί πληρώνει τα μισά τροφεία από το πρώτο!

 

Παω σημερα να δω τι ποσό μου έβγαλαν και βλεπω 50 ευρώ!οσο δηλ πλήρωνα κ περσι για το ενα παιδί χωρις πρόγραμμα!

Ερωτώ:δε θα έπρεπε το 2ο παιδί να υπολογιστεί σαν 2ο παιδί και να πληρώνει 25 αφου το πρωτο πληρώνεται στο σταθμό μεσω εσπα?????Η διευθυντρια μου ειπε να το δει, αλλά δεν ειναι έτσι λέει:evil: γιατί????ποιοσ μπορει να μου πει με σιγουρια?

 

Οποιος μπορει ας μου βαλει ενα λινκ με το πως καθοριζονται τα τροφεια στο Δ περιστεριου γιατι δεν μπορώ να το βρω με τιποτα!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!

Καλά είναι απαράδεκτοι!!!!!!Πήρα στο εσπα και ρώτησα!Για το πρώτο παιδί παίρνουν 380 ευρώ :shock::shock::!::!::!: 7 φορες πάνω από αυτά που θα έδινα εγώ!!!!Και μου χρεώνουν το 2ο παιδί ολόκληρα τα τροφεία!!!!!

Το εσπα μου είπε οτι εχω δίκιο αλλά αυτοί δεν μπορούν να επέμβουν, λεει να τα βρώ με το σταθμό!

Τι να κάνω?Πως θα βγάλω άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι απαράδεκτοι!!!!!!Πήρα στο εσπα και ρώτησα!Για το πρώτο παιδί παίρνουν 380 ευρώ :shock::shock::!::!::!: 7 φορες πάνω από αυτά που θα έδινα εγώ!!!!Και μου χρεώνουν το 2ο παιδί ολόκληρα τα τροφεία!!!!!

Το εσπα μου είπε οτι εχω δίκιο αλλά αυτοί δεν μπορούν να επέμβουν, λεει να τα βρώ με το σταθμό!

Τι να κάνω?Πως θα βγάλω άκρη?

Κανείς??????:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

Εχω 2 παιδια 4 κ 1 που πηγαινουν στον ίδιο βρεφονηπιακο του Δπεριστερίου!

Ο μεγάλος μπήκε μεσω εσπα η μικρή χωρίς!

 

Οταν έκανα τις αιτήσεις είχα διαβάσει καπου (που δεν το βρισκω με τίποτα τώρα ) οτι το δευτερο παιδί πληρώνει τα μισά τροφεία από το πρώτο!

 

Παω σημερα να δω τι ποσό μου έβγαλαν και βλεπω 50 ευρώ!οσο δηλ πλήρωνα κ περσι για το ενα παιδί χωρις πρόγραμμα!

Ερωτώ:δε θα έπρεπε το 2ο παιδί να υπολογιστεί σαν 2ο παιδί και να πληρώνει 25 αφου το πρωτο πληρώνεται στο σταθμό μεσω εσπα?????Η διευθυντρια μου ειπε να το δει, αλλά δεν ειναι έτσι λέει:evil: γιατί????ποιοσ μπορει να μου πει με σιγουρια?

 

Οποιος μπορει ας μου βαλει ενα λινκ με το πως καθοριζονται τα τροφεια στο Δ περιστεριου γιατι δεν μπορώ να το βρω με τιποτα!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!

:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ada επειδη δε τα παιρνουν απο τη τσεπη σου θελουν μαλλον να επωφεληθουν απο το γεγονος του οτι ο γιος σου ειναι με το εσπα κ να πληρωσεις κανονικα το δευτερο σαν να εχεις μονο ενα. Νομιζω πως πρεπει να παρεις αυριο κιολας τηλ στον οργανισμο προσχολικης αγωγης να ρωτησεις τι γινεται...ασε το τι θα κανει η διευθυντρια απο μονη της !

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μας δημο ειναι Ε30 το ενα παιδι, Ε40 τα δυο, Ε25 (νομιζω) οι τριτεκνοι (για ενα παιδι, δεν ξερω τι πληρωνουν για δυο), και τιποτα οι παλυτεκνοι.

 

Ετσι τα θυμαμαι, μπορει να κανω καποιο λαθος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...