Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εχασα το μωρο μου


ev@ki

Recommended Posts

Γεια σας ! ειμαι καινουργια στο φορουμ .θα ηθελα να σας πω τη δικη μου ιστορια.Πριν μια εβδομαδα εχασα την κορουλα μου στην 18η εβδομδα λογο ανεπάρκειας τραχηλου.Φυσικα εχω και ενα υπεροχο αγορακι 3,5 ετων.Σε αυτο ανακαλυψαμε τον τραχηλο να ανοιγει στον ελεγχο β' επιπεδου και καναμε περιδεση.Μετα απο αυτο μια χαρα γεννησα.Στον χρονο πηγαμε για δευτερο το χασαμε με φυσικη αποβολη.Μετα ξανα στους 5 μηνες αλλη αποβολη λογο αδειου σακου εκανα αποξεση και μετα παλι απο 5 μηνες εγκυος ξανα ολα καλα με πολλη προσοχη και τελικα το γεννησα την περασμενη εβδομαδα.Ο πονος αβαστακτος τιποτα δεν μου δινει χαρα και που να δειτε εχω και γενεθλεια σημερα 31 γινομαι

:cry:.Ηθελα πααραα πολυ αυτο το μωρακι ηταν και κοριτσακι μια αδυναμια μεγαλη.ΠΟΝΝΝΩΩ:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας ! ειμαι καινουργια στο φορουμ .θα ηθελα να σας πω τη δικη μου ιστορια.Πριν μια εβδομαδα εχασα την κορουλα μου στην 18η εβδομδα λογο ανεπάρκειας τραχηλου.Φυσικα εχω και ενα υπεροχο αγορακι 3,5 ετων.Σε αυτο ανακαλυψαμε τον τραχηλο να ανοιγει στον ελεγχο β' επιπεδου και καναμε περιδεση.Μετα απο αυτο μια χαρα γεννησα.Στον χρονο πηγαμε για δευτερο το χασαμε με φυσικη αποβολη.Μετα ξανα στους 5 μηνες αλλη αποβολη λογο αδειου σακου εκανα αποξεση και μετα παλι απο 5 μηνες εγκυος ξανα ολα καλα με πολλη προσοχη και τελικα το γεννησα την περασμενη εβδομαδα.Ο πονος αβαστακτος τιποτα δεν μου δινει χαρα και που να δειτε εχω και γενεθλεια σημερα 31 γινομαι

:cry:.Ηθελα πααραα πολυ αυτο το μωρακι ηταν και κοριτσακι μια αδυναμια μεγαλη.ΠΟΝΝΝΩΩ:cry::cry::cry::cry::cry:

 

καταρχας να χαιρεσαι τον παιδαρο σου κ να σαι παντα γερη κ δυνατη!!!!!

να σου πω μια ιστορια,περσι τον απριλιο μια μερα πριν τα γεννεθλια μου γεννησα προωρα στην 23εβδομαδα,οπως καταλαβαινεις εμεινα με αδεια αγκαλια κ για εμενα δυστυχως ηταν το πρωτο μου μωρο.οχι δηλ οτι αυτο αλλαζει κατι.πονεσα,εκλαψα,θυμωσα,φωναξα,τα εβαλα με τον εαυτο μου ομως το αποτελεσμα δεν αλλαζει.και τωρα 9μηνες μετα σκεφτομαι να ξαναρχισω τις προσπαθειες,αλλωστε το ονειρο μου δεν χαθηκε,εκανε ενα προωρο ''διαλλειμα'' κ πλεον ηρθε η ωρα για να ξαναμπω στον αγωνα!!!δεν θα σου πω οτι θα σου περασει,καποια στιγμη θα γινει κ αυτο,θα σου πω ομως πως εχεις φυλακες αγγελους εκει ψηλα κ συντομα θα σου φερουν πισω το ονειρο...αλλωστε τα χρωστουμενα η ζωη ποτε δεν τα ξεχνα,αλλα παντα μα παντα τα επιστρεφει...

αν χρειαστεις μια καλη κουβεντα ειμαι εδω!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κοπελα μου.Φαινεσαι δυνατος ανθρωπος μετα απο ολα αυτα που περασες!!!ολα θα γινουν.Τωρα πονας αλλα σε λιγο θα μαλακωσει ο πονος.Χπονια πολλα σηκω και διασκεδασε τα γενεθλια σου(ξερω ακουγεται παραλογο)αλλα καντο και για σενα και για τον αντρα σου αλλα κυριως για τον μικρο σου!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως μεσα στην ζωη ερχονται κατι τετοιες συμφορες και σε προσγειωνουν..σου καταστρεφουν τα ονειρα και νιωθεις μισος ανθρωπος...

τα βλεπεις ολα μαυρα και νομιζεις πως δεν θα ξαναχαμογελασεις...

ΛΑΘΟΣ! πρεπει να παλεψουμε να σηκωθουμε εστω και αν εχουμε πεσει 10 φορες...καποια στιγμη ολα θα ξαναλλαξουν προς το καλυτερο...μην ξεχνας πως εχεις ενα τετραγερο αγορακι... ο πονος δεν φευγει για αυτους που χασαμε αλλα πρεπει να ζησουμε και να χαμογελαμε για αυτους που εχουμε...

ποσο μαλλον οταν υπαρχουν παιδακια που χρειαζονται την μανουλα τους...

αγκαλιασε το αγορακι σου...πιασε το χερακι του και προχωρα!

καπου παραπερα θα ερθει καποιο αλλο μωρακι που θα σε ανακουφισει και θα γιατρεψει τις πληγες...

σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα!

υγ.και μην νομισεις πως σου τα λεω χωρις να ξερω τι σημαινει απωλεια...

εχω χασει ενα αγορακι τον Δημητρακη μου μολις 9 μερες μετα την γεννηση του...και μετα καπακι μια παλλινδρομη στις 12 εβδομαδες!:(

φιλικα Ιωαννα

η Κατερινα μας ηρθε...13/2/2006

''ζω για να βλεπω την θαλασσα των ματιων σου'!

η Μαρια-Δημητρα ειναι μαζι μας απο 19/5/2013!

'η νυχτα γεμισε φως!'

Link to comment
Share on other sites

Μια ξαδέρφη μου είχα ακριβώς μια τέτοια άσχημη εμπειρία...

Ο τοκετός δεν πήγαινε καλά, έκανε αποβολή και κινδύνεψε και η ζωή της.

Ευτυχώς τώρα είναι καλά. Αυτό που μετράει -μετά από μια τέτοια δυσάρεστη εμπειρία- είναι να είσαι υγιής, να στέκεσαι στα πόδια σου και να συνεχίζεις...

 

-----------------------

 

Συνταγές για παγωτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ αλλα ειμαι ενα ρακος το μονο που κανω ειναι να κλαιω και να εχω ενα κενο. καποιες στιγμες χανομαι χωρις να νοιωθω τιποτα και εκτος αυτου δενξερω αν ειναι λαθος του γιατρου το οτι δεν μου εκανε περιδεση πριν, αλλα μου ειπε πως δεν ηθελε να μου τραυματησει τον τραχηλο, τωρα δεν ξερω και οτι τα χαπια ηταν αρκετα που επερνα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ αλλα ειμαι ενα ρακος το μονο που κανω ειναι να κλαιω και να εχω ενα κενο. καποιες στιγμες χανομαι χωρις να νοιωθω τιποτα και εκτος αυτου δενξερω αν ειναι λαθος του γιατρου το οτι δεν μου εκανε περιδεση πριν, αλλα μου ειπε πως δεν ηθελε να μου τραυματησει τον τραχηλο, τωρα δεν ξερω και οτι τα χαπια ηταν αρκετα που επερνα

 

μην σκεφτεσαι το τι δεν εγινε ή που ηταν το λαθος,και στο λεω εγω που το εκανα επι αρκετους μηνες...δεν εχει νοημα,δεν εχει κανενα αποτελεσμα..δυστυχως αυτα που περασες ηταν τραγικα,ομως εγιναν δεν αλλαζουν..κοιτα μπροστα,παρε μια δευτερη γνωμη,αλλαξε κ γιατρο ακομα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα κ ξεκινα στον δρομο προς τον αγωνα!!!!!ειπαμε οι δυσκολιες ειναι για τους δυνατους...ομως μην ξεχνας ποτε οτι καποια στιγμη,ακομα κ μετα απο την πιο ασχημη καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο κ τοτε η χαρα πολλαπλασαζετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!:D:D:D:D:D

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μην σκεφτεσαι το τι δεν εγινε ή που ηταν το λαθος,και στο λεω εγω που το εκανα επι αρκετους μηνες...δεν εχει νοημα,δεν εχει κανενα αποτελεσμα..δυστυχως αυτα που περασες ηταν τραγικα,ομως εγιναν δεν αλλαζουν..κοιτα μπροστα,παρε μια δευτερη γνωμη,αλλαξε κ γιατρο ακομα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα κ ξεκινα στον δρομο προς τον αγωνα!!!!!ειπαμε οι δυσκολιες ειναι για τους δυνατους...ομως μην ξεχνας ποτε οτι καποια στιγμη,ακομα κ μετα απο την πιο ασχημη καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο κ τοτε η χαρα πολλαπλασαζετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!:D:D:D:D:D

εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου αννα4 μου οτι και να εχει γινει δεν θελω να φυγω εχει 10 χρονια που ειμαι κοντα του τωρα δεν ξερω, οταν ειμαι ετοιμη να ρωτησω και αλλη γνωμη αν μου πουν τα ιδια με τον γιατρο μου καλως !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ! ειμαι καινουργια στο φορουμ .θα ηθελα να σας πω τη δικη μου ιστορια.Πριν μια εβδομαδα εχασα την κορουλα μου στην 18η εβδομδα λογο ανεπάρκειας τραχηλου.Φυσικα εχω και ενα υπεροχο αγορακι 3,5 ετων.Σε αυτο ανακαλυψαμε τον τραχηλο να ανοιγει στον ελεγχο β' επιπεδου και καναμε περιδεση.Μετα απο αυτο μια χαρα γεννησα.Στον χρονο πηγαμε για δευτερο το χασαμε με φυσικη αποβολη.Μετα ξανα στους 5 μηνες αλλη αποβολη λογο αδειου σακου εκανα αποξεση και μετα παλι απο 5 μηνες εγκυος ξανα ολα καλα με πολλη προσοχη και τελικα το γεννησα την περασμενη εβδομαδα.Ο πονος αβαστακτος τιποτα δεν μου δινει χαρα και που να δειτε εχω και γενεθλεια σημερα 31 γινομαι

:cry:.Ηθελα πααραα πολυ αυτο το μωρακι ηταν και κοριτσακι μια αδυναμια μεγαλη.ΠΟΝΝΝΩΩ:cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: κλαίμε πολλές μαζί σου.

είσαι δυνατή, είσαι μάνα..

ο Θεός είναι μεγάλος, έχε πίστη. μην απελπίζεσαι. και μην καταπιέζεις τα αισθήματά σου. κλάψε, μίλα. μην το αφήνεις να σε ρίξει.

είσαι μάνα. έχεις δύναμη, είσαι δυνατή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ev@ki, εγώ δεν πρόκειται να σου πω ότι είσαι δυνατή. Θα σου πω να ζητήσεις βοήθεια από ειδικό αν νιώθεις ότι σου χρειάζεται. Συχνά δεν μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνες μας. Αυτό που πέρασες δεν είναι λίγο. Άλλες το ξεπερνάνε πιο εύκολα, άλλες πιο δύσκολα. Η καθεμιά θέλει το χρόνο της. Εννοείται πως θα κλάψεις και θα πενθήσεις κι είναι αδύνατο να γιορτάσεις γενέθλια έχοντας βιώσει μόλις μια απώλεια. Εγώ επισκέφτηκα νευρολόγο και ψυχίατρο, αλλά τώρα, 2μισυ μήνες μετά είμαι καλά και συνεχίζω. Όμως το μήνα που το έχασα αλλού πατούσα κι αλλού βρισκόμουν. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δεν είσαι μόνη σου. Γράψε μας όποτε νιώθεις την ανάγκη. Κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

μην σκεφτεσαι το τι δεν εγινε ή που ηταν το λαθος,και στο λεω εγω που το εκανα επι αρκετους μηνες...δεν εχει νοημα,δεν εχει κανενα αποτελεσμα..δυστυχως αυτα που περασες ηταν τραγικα,ομως εγιναν δεν αλλαζουν..κοιτα μπροστα,παρε μια δευτερη γνωμη,αλλαξε κ γιατρο ακομα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα κ ξεκινα στον δρομο προς τον αγωνα!!!!!ειπαμε οι δυσκολιες ειναι για τους δυνατους...ομως μην ξεχνας ποτε οτι καποια στιγμη,ακομα κ μετα απο την πιο ασχημη καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο κ τοτε η χαρα πολλαπλασαζετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!:D:D:D:D:D

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: κλαίμε πολλές μαζί σου.

είσαι δυνατή, είσαι μάνα..

ο Θεός είναι μεγάλος, έχε πίστη. μην απελπίζεσαι. και μην καταπιέζεις τα αισθήματά σου. κλάψε, μίλα. μην το αφήνεις να σε ρίξει.

είσαι μάνα. έχεις δύναμη, είσαι δυνατή.

γι'αυτο θελω να μιλησω σε σας sevoula μου εισαι πολυ γλυκια ευχαριστω να μοιραζεσαι τον πονο σου με καποιους που περασαν τα ιδια βοηθα

Link to comment
Share on other sites

μην σκεφτεσαι το τι δεν εγινε ή που ηταν το λαθος,και στο λεω εγω που το εκανα επι αρκετους μηνες...δεν εχει νοημα,δεν εχει κανενα αποτελεσμα..δυστυχως αυτα που περασες ηταν τραγικα,ομως εγιναν δεν αλλαζουν..κοιτα μπροστα,παρε μια δευτερη γνωμη,αλλαξε κ γιατρο ακομα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα κ ξεκινα στον δρομο προς τον αγωνα!!!!!ειπαμε οι δυσκολιες ειναι για τους δυνατους...ομως μην ξεχνας ποτε οτι καποια στιγμη,ακομα κ μετα απο την πιο ασχημη καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο κ τοτε η χαρα πολλαπλασαζετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!:D:D:D:D:D

εσένα Αννούλα μου ...όλα καλά να σου τα φέρει η Μάνα του Χριστού.

γρήγορα να γεμίσεις χαρά με ένα γερό μωρό!

σου στέλνω την αγάπη μου!

Link to comment
Share on other sites

εσένα Αννούλα μου ...όλα καλά να σου τα φέρει η Μάνα του Χριστού.

γρήγορα να γεμίσεις χαρά με ένα γερό μωρό!

σου στέλνω την αγάπη μου!

 

σε ευχαριστω βρε ομορφη,που θα παει θα μας τα φερει,αλλωστε δεν μπορει να κανει αλλιως,χαχαχαχαχαχα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξέρετε πόσο σας νιώθω.

θέλω να σας γράψω τόσα πολλά και το μόνο που μου βγαίνει είναι μια προσευχή!

μην απομακρύνεστε από τον Δημιουργό μας!

μονο σε αυτον πια εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου...για ενα καλυτερο αυριο...χωρις δακρυα!

η Κατερινα μας ηρθε...13/2/2006

''ζω για να βλεπω την θαλασσα των ματιων σου'!

η Μαρια-Δημητρα ειναι μαζι μας απο 19/5/2013!

'η νυχτα γεμισε φως!'

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...