αριετ

βαφτιση στην Αγία Σοφία Ακροπόλεως

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο φορουμ και θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για την εκκλησια Αγία Σοφία Ακροπόλεως, σκέφτομαι να βαφτίσω την κορούλα μου εκεί, ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να ενοικιασεις την αυλή? πρέπει να πληρωσεις στην εκκλήσια για το μυστήριο? Σας ευχαριστώ πολύ:P

Διαφημίσεις

Εγω βαφτισα εκει τον γιο μου και αν πας στο θεμα πρωτοτυπο θεμα για αγορι θα δεις φωτο του χωρου.

Η αυλη κοστιζει 300 ευρω αν φερεις δικο σου κετερινγκ και 400 αν συνεργαστεις με αυτο που συνεργαζεται η εκκλησια, οτι σε συμφερει κανεις δεν εχουν κανενα προβλημα.

Αυτα που δινεις στην εκκλησια ειναι 300 ευρω και για ολα παιρνεις αποδειξη που εκπιπτουν απο την εφορια γιατι ειναι για φιλανθρωπικο σκοπο.

Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ολα ηταν αψογα και με βοηθησαν πολυ και ο παπας πολυ γλυκος με το παιδι.

sqhocowtaf7eeb72.png

Τι ιστοριες για αγριους μας λέτε ??? Πρωτον το ΜΕΡΟΠΕΙΟΝ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ζηταγε 400 ευρω για γάμο η βάπτιση !! Προφανως λογω κρισης το πηγανε 300. Αλλά σας ρωτω ... Οταν ενας νεος κάτω των 25 πληρωνεται με 400 ευρώ για πενθημερη 40ωρη εργασια πως τολμουν και ζητανε σχεδον ενα μηνιατικο για να παντρευτεις ή να βαπτισεις παιδι ?? Το παραμυθι της Φιλανθρωπιας δεν πιανει.... Ξεχασατε το Γηροκομειο Αθηνων που ένας παπάς είχε βολέψει συγγενεις, ανηψιες και φιλους σε έμμισθες θεσεις και λυμαινοντουσαν τις δωρεες των κοροιδων. Για τα γεροντακια λέγανε οτι τα έπαιρναν στις τσεπες των επιτηδειων πηγαιναν. Το κολπάκι πιάνει πάντα. ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΑΤΕ. Τα βαφτισια και τους γαμους να τους κάνουμε στις ενοριες μας. ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΛΕΦΤΑ. Και ότι και να δώσεις πιανουν τοπο στον Ναο και όχι σε ψευδεπιγραφα Σωματεια που κοροιδεύουν τον κοσμο

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο φορουμ και θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για την εκκλησια Αγία Σοφία Ακροπόλεως, σκέφτομαι να βαφτίσω την κορούλα μου εκεί, ξέρει κανείς πόσο κοστίζει να ενοικιασεις την αυλή? πρέπει να πληρωσεις στην εκκλήσια για το μυστήριο? Σας ευχαριστώ πολύ:P

Κοιτάχτε απόψεις λέμε και όλς είναι δεκτές.... Για όποιον έχει την οικονομική δυνατότητα να δώσει 400 ευρώ ΜΟΝΟ για το μυστήριο και άλλα 600 ΜΟΝΟ για το ενοίκιο του κήπου ας πάει... Πάντως έγώ θεωρώ ότι το γεγονός και μόνο ότι η Αγια Σοφία Ακρόπολης εχει το θρασος σε εποχή που ο κόσμος πεινάει να βάζει ταρίφα στην βάπτιση και να ζητάει τέτοια ποσά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Δικαίωμα τους ασφαλώς αλλά θεωρώ ότι η βαπτιση και ο γαμος πρέπει να είναι ΔΩΡΕΑΝ και ότι θέλει και κυρίως ότι ΜΠΟΡΕΙ να δίνει ο πιστός. Στην συντριπτική πλειοψηφία των εκκλησιών στην Αθήνα αυτό ισχύει. Τωρα ειναι απορίας άξιον γιατι στην Αγια Σοφια Ακροπολεως έχουν βαλει ταρίφα

Κοιτάχτε απόψεις λέμε και όλς είναι δεκτές.... Για όποιον έχει την οικονομική δυνατότητα να δώσει 400 ευρώ ΜΟΝΟ για το μυστήριο και άλλα 600 ΜΟΝΟ για το ενοίκιο του κήπου ας πάει... Πάντως έγώ θεωρώ ότι το γεγονός και μόνο ότι η Αγια Σοφία Ακρόπολης εχει το θρασος σε εποχή που ο κόσμος πεινάει να βάζει ταρίφα στην βάπτιση και να ζητάει τέτοια ποσά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Δικαίωμα τους ασφαλώς αλλά θεωρώ ότι η βαπτιση και ο γαμος πρέπει να είναι ΔΩΡΕΑΝ και ότι θέλει και κυρίως ότι ΜΠΟΡΕΙ να δίνει ο πιστός. Στην συντριπτική πλειοψηφία των εκκλησιών στην Αθήνα αυτό ισχύει. Τωρα ειναι απορίας άξιον γιατι στην Αγια Σοφια Ακροπολεως έχουν βαλει ταρίφα

Συμφωνώ κι εγω goorgina. Είναι παράλογο το ποσό . Εχει ενημερωθεί η Αρχιεπισκοπή για αυτό ?? Αλλες εκκλησίες σου λένε όσα θέλεις δώσε. Ξέρω ότι ο Αγιος Δημητριος ο Λουμαπαρδιάρης που ειναι διπλα στην Αγια Σοφια Ακροπολης ΔΕΝ ζητάει τίποτα για την βάπτιση

Διαφημίσεις

Αριετ και κοριτσια ρώτησα κι εγω φίλες και γνωστές για την Αγια Σοφια Ακροπολης. Κοιταξτε παλιά ήταν καλύτερα. Ακριβά μεν αλλά ικανοποιητικά. Τωρα όσες κι όσους ρώτησα μόνο παράπονα άκουσα. Η ταριφα των 400 ευρω για το μυστηριο το πρώτο. Χωρις αποόδειξη. Σε αναγκάζουν να υπογραψεις ότι τα κάνεις δωρεά σε κάποιο σωματειο Μεροπειο ,και θελουν ΑΦΜ και καταθεση σε τραπεζες κλπ κλπ

Μετά παραπονα για το μυστηριο που είναι λενε ξεπέτα. Σε ενα τεταρο κάνουν βάπτιση.

Ένας παπάς καλός ψηλός που ηταν παλιά έφυγε και τώρα ο νεαρός δεν κάνει μυστηριο. Και πολλά παράπονα άκουσα και για τον κήπο πίσω που με τιποτα δεν αξιζει τα 600 ευρω που θέλουν. Μου είπαν φίλες ότι με το έβαλαν μουσική ήρθε το 100 επειδη ο κηπάκος βλέπει σε ακάλυπτο και οι γειτονες ενοχλουνται. Αυτά ..

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα