Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επισκληριδιος ανεπιτυχης...


baila

Recommended Posts

Σιγουρα παιζει ρολο ο αναισθησιολογος!

Γεννησα με φτ κ επισκληριδειο (οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα μεγααααλη ανακαλυψη), ενοιωθα κανονικοτατα τα παντα αλλα απλα δεν πονουσα. Ενοιωθα οτι ερχοταν η συσπαση αλλα δεν πονουσα κ μετα στις εξωθησεις-που κρατησαν πολλες ωρες) ενοιωθα την πιεση του μωρου, την αναγκη να σπρωξω κ κουνουσα τα ποδια μου κανονικοτατα. Το μωρο το καταλαβα που εβγαινε οπως κ το ραψιμο μετα. Γενικα ηταν μια πολυ καλη εμπειρια κ ελπιζω ετσι να ειμαι τυχερη κ στο επομενο. Δυο ωρες μετα τον τοκετο μπηκα για ντουζ, εβαλα τις πυτζαμουλες μου, εφαγα κ περιμενα στο δωματιο το μωρακι μου.

65nOp2.png

scMHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σιγουρα είναι θέμα εμπειρίας του αναισθησιολόγου δεν είναι όμως αμέμτου ευθυνών!

Εκτός ότι στην πρώτη μου καισαρική δεν κατάλαβα ούτε το τσίμπημα ούτε καν λίγο πιέση στο χειρουργείο δεν είχα ουτε τις παρενέργειες που είχα στη δεύτερη μετά την ανάρρωση μου!

Ακόμα δεν μπορώ ούτε να ¨χαΐδέψω¨ το σημείο που μπήκε το καθετηράκι στην πλάτη μου!

Παρόλαυτα και για μένα δεν είναι λόγος να μην σκέφτομαι πως και πως να ξαναζήσω τις στιγμές που αντίκρισα τα παιδάκια μου !

Πάω και για τρίτη καισαρική ......άμα προκείψει με το καλό ;)

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι παιδια νομιζω οτι ειναι θεμα του οργανισμου μας και του σωματος μας. Εμενα η δικια μου αναισθησιολογος ηταν ΣΟΥΠΕΡ! ηταν ανθρωπος πανω απο ολα την γνωρισα εκει και εκ των υστερων εμαθα οτι ηταν η καλυτερη και οτι ειμουν τυχερη που ηταν αυτη. Μακαρι να επεφτα παλι στα χερακια της. Εγω το αποδιδω στο σωμα μου και στον οργανισμο μου να μην δεχεται καποια φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως γίνεται, είναι και αναισθησιολόγος. Κι εγώ δεν έχω ακούσει για κανέναν άλλο γυναικολόγο να κάνει επισκληριδίους !

 

Βρε αγαπη μου μηπως επρεπε να το ειχες ψαξει λιγο πρωτα? Ενας γιατρος δεν παιρνει ετσι βουρ ειδικοτητες με τοση ευκολια το ξερω γιατι δουλευω σε νοσοκομειο . Το μονο ευχαριστο ειναι οτι ολα πηγαν καλα στην περιπτωση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωτηρία μην το λες.

Ο οδοντίατρος που πηγαινα ήταν και γιατρός-ακτινολόγος. Τελειωσε την οδοντιατρική και μετά πήγε ιατρική και πηρε ειδικότητα ακτινολογίας. Η γυναίκα του είχε τελειώσει τει ακτινολογίας και πήγε κι εκεινη ιατρικη και φυσικά πηρε ειδικότητα ακτινολόγου.

Εχει να κάνει με τον χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου. Αν εχεις χρόνο και διάθεση, μπορείς να κάνεις πολλά. ;)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία μην το λες.

Ο οδοντίατρος που πηγαινα ήταν και γιατρός-ακτινολόγος. Τελειωσε την οδοντιατρική και μετά πήγε ιατρική και πηρε ειδικότητα ακτινολογίας. Η γυναίκα του είχε τελειώσει τει ακτινολογίας και πήγε κι εκεινη ιατρικη και φυσικά πηρε ειδικότητα ακτινολόγου.

Εχει να κάνει με τον χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου. Αν εχεις χρόνο και διάθεση, μπορείς να κάνεις πολλά. ;)

 

Αυτο γίνεται γιατι δίνεις εξετασεις και περνας στην ιατρικη . Για το αλλο διατηρω επιφυλαξεις . Απο περιεργεια ρωτησα εδω μια γιατρο και μου λεει οτι μπορει οντως να εχει τελειωσει 2 ειδικοτητες ΑΛΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να εκτελει και τις 2. Πρεπει να επιλεξει ειδικοτητα. Σε περιπτωση που ο γιατρος εκτελει και τις 2 ειδικοτητες περναει απο πειθαρχικο και χανει την αδεια του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται γιατι δίνεις εξετασεις και περνας στην ιατρικη . Για το αλλο διατηρω επιφυλαξεις . Απο περιεργεια ρωτησα εδω μια γιατρο και μου λεει οτι μπορει οντως να εχει τελειωσει 2 ειδικοτητες ΑΛΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να εκτελει και τις 2. Πρεπει να επιλεξει ειδικοτητα. Σε περιπτωση που ο γιατρος εκτελει και τις 2 ειδικοτητες περναει απο πειθαρχικο και χανει την αδεια του.

 

Αποκλείεται να είναι παράνομος ο συγκεκριμένος. Απ'οτι ξέρω και απο φίλες μου που έχουν γεννήσει σε αυτόν, ο ίδιος τους έχει κάνει την επισκληρίδιο. Και μιλάμε για έναν μεγάλο γιατρό που χειρουργεί σε μεγάλο μαιευτηριο. Δεν νομίζω ότι θα ρίσκαρε την άδειά του.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είναι παράνομος ο συγκεκριμένος. Απ'οτι ξέρω και απο φίλες μου που έχουν γεννήσει σε αυτόν, ο ίδιος τους έχει κάνει την επισκληρίδιο. Και μιλάμε για έναν μεγάλο γιατρό που χειρουργεί σε μεγάλο μαιευτηριο. Δεν νομίζω ότι θα ρίσκαρε την άδειά του.

 

Τι να σου πω βρε καλη μου σου λεω αυτο που μου ειπαν γι αυτο και μου εκανε εντυπωση οταν το ειπες. Σημασια ειναι να ειναι καλος γιατρος τωρα απο εκει και περα ....

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε καλη μου σου λεω αυτο που μου ειπαν γι αυτο και μου εκανε εντυπωση οταν το ειπες. Σημασια ειναι να ειναι καλος γιατρος τωρα απο εκει και περα ....

 

Ναι βρε συ, καλά κάνεις και επισημαίνεις κάποια πράγματα για να τα γνωρίζουμε όλοι, αλλά πραγματικά τον συγκεκριμένο γιατρό τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε συ, καλά κάνεις και επισημαίνεις κάποια πράγματα για να τα γνωρίζουμε όλοι, αλλά πραγματικά τον συγκεκριμένο γιατρό τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.

 

καλα εννοειται και εγω το ιδιο θα εκανα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...