Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η Στιγμή να σε αντικρίσω μωράκι μου ήρθε!!!


Stellinula

Recommended Posts

Ρε κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ!!!

 

Εγώ γιατι δεν το βλέπω έτσι όπως εσεις??? Δηλαδή γιατι δεν μπορώ να δώ ΜΟΝο το όμορφο του πράγματος και έχω αγχωθεί έτσι?

 

Απόλυτα λογικό!Θυμήθηκα προχτές τη στιγμή της γέννας, πώς έτρεμα και κρύωνα-είχα λουστεί με εκείνον τον κρύο ιδρώτα που προσπαθείς να ελέγξεις αλλά είναι αδύνατο-και οι σιαγόνες μου χτυπούσαν...Το είχα ξεχάσει, όλα τα ξεχνάς μόλις πάρεις αγκαλιά το μωρό-προσωπικά μόλις το ακούμπησε στην κοιλιά μου, με τον ομφάλιο ακόμα ενωμένο, τότε τα ξέχασα όλα!Είναι καταπληκτική η φύση!

 

Με το καλό!Την Παρασκευή ΟΛΑ θα είναι διαφορετικά!:P

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

με το καλο να συναντησεις τον γλυξκο σου κουκλο!!!! ολα να πανε καλα και να βγειτε αγκαλιτσα και να ειστε για παντα ετσι ευτυχισμενοι!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ax είναι απιστευτη αυτη η αναμονη μεχρι να γεννησεις και οταν ειναι η ωρα να σε κατακλυζουν ενα σωρο συναισθήματα.Αν ειναι καισαρικη φαε κιολας γισα να εχεις αποθεμα:DΜε το καλό και ένα πόνο.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόση λαχτάρα έχεις... τί τέλειες στιγμές αυτές στο μαιευτήριο. Τις θυμάμαι με μεγάλη αγάπη... και η στίγμή της γέννας, κρίμα που δεν είχα μία κάμερα.

 

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

 

Θα δεις ότι αλλάζει η ζωή σου.

 

Εγώ πάντως έφυγα από την δουλειά γιατί ΄δούλευα μέχρι τελευταία μέρα και πήγα με το βαλιτσάκι στο μαιευτήριο...

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε κοριτσακι με το καλο να το δεχτειτε το μωρο σας.Οντως οι στιγμες στο μαιευτηριο ειναι αξεχαστες και ειδικα η στιγμη που θα παρεις το μωρακι σου αγκαλια για πρωτη φορα ειναι απλα εκπληκτικη..

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσα μου με το καλό να υποδεχτείς τον πριγκιπα σου και σου ευχομαι να γίνεις μια ευτυχισμένη μανούλα!

ΥΓ: Περιμένουμε νέα σου..

ΥΓ2:και εγω ειχα βάψει τα νυχια μου :-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοριτσάκι μου να σφίξεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!!

 

Νύχι αν πάς για καισαρική μη το βάψεις γιατι θα σου δώσουν ασετονάκι να το ξεβάψεις.:D

JR7vp2.pngh5zip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στελινουλα, ισως να εχεις κιολας γεννησει, σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

α, εγω ειδα το χθεσινο μνμ και νομιζα σημερα πρωι..

οποτε προλαβαινω να πω και καλη λευτερια!!

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να το δεκτεις στελλινακι μου να ξερεις δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να δεις γεματη την αγκαλια σου με ενα μωρο με εναν πονο κοριτσαρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και με έναν πόνο.

Να σκεφτεσαι ότι μόλις σε 10λεπτά απο την στιγμή που θα ξαπλώσεις στο κρεββάτι του χειρουργείου θα έχεις αγκαλίτσα το bebe.:-D:-D:-D

Τα νύχια βαμμένα γαλλικό κατ'εμέ αντε και κανά στρασάκι και εγώ έτσι τα είχα και δεν τα πειράξανε.

Πω πω σκέφτομαι τον εαυτό μου τις πρώτες ώρες πως χάζευα το μπεμπέ μου μες το "ταψί" και σε ψιλιζηλεύω γιατι αυτά τα συναισθήματα είναι ανεπανάληπτα.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο μεγαλη στιγμη στην ζωη μιας γυναικας,να παρει το μωρακι της αγκαλιτσα.Αν δεν το εχεις ακομη,με το καλο κοριτσι μου να νιωσεις αυτην την ανεπαναληπτη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια μου,

 

Σας ευχαριστώ όλες από καρδιάς και αυτές που μου εύχεστε εδώ αλλά και αλλού. Είστε καλές και τρυφερές.

 

Επιτέλους, εχθές μπήκα στο σπίτι μου με τον μπεμπάκο μου αγκαλίτσα. Είμαι πολύ ευτυχισμένη και ταυτόχρονα στεναχωρημένη και πονεμένη με αυτά που τραβάω από την μέρα που γέννησα μέχρι και σήμερα!!! Τα παίρνω από την αρχή και εξηγώ!

 

Μου κάνουν εισαγωγή Τετάρτη πρωί (για να με ετοιμάσουν με εξετάσεις κλπ) στο Αρεταιειο με την προϋπόθεση Πέμπτη πρωί να μπω για καισαρική. Όλα καλά ως εδώ…

 

Περνάει ήρεμα η Τετάρτη και ξημερωνόμαστε Πέμπτη με το άγχος της αρκούδας στα ύψη για το χειρουργείο. Πρώτη πληροφορία από τις κοπέλες «Ααααα δεν ξέρουμε πότε θα μπείτε χειρουργείο για σήμερα έχουν απεργία οι αναισθησιολόγοι». Παγωτό η Στελλίτσα. Έρχεται δεύτερη ειδοποίηση ότι «ο Κος Χασιάκος δεν θα μας άφηνε αχειρούργητες απλά δεν ήξερε το ΠΟΤΕ ακριβώς θα γίνει». Περνάει όλη η μέρα έχουμε φτάσει νύχτα και ετοιμαζόμαστε να σχεδόν ξαπλώσουμε εφόσον η μέρα πέρασε και εν τέλει Κο Χασιάκο δεν είχαμε δει(Σημείωση στο δωμάτιο ήμασταν 2 κοπέλες και οι 2 καισαρική για τον ίδιο γιατρό). Και εκεί που χαζογελάγαμε μπας και μας φύγει το αγχος (διότι είχαμε και συγγενείς που αγωνιούσαν μαζί μας) η ώρα πλέον 22:00 μπαίνει το φορείο και παίρνει την κοπέλα δίπλα μου και της λένε έλα ήρθε η ώρα η δική σου…..Πετάγομαι εγώ « Για μένα δεν έχει βγει πρόγραμμα???» Μου λέει « Μην φοβάσαι είσαι η επόμενη» και επιτέλους γελούσα και έκλαιγα μαζί από τον φόβο που επιτέλους επιβεβαιωνόταν αλλά και από την αγωνία μου να δω το μπέμπη μου.

 

Τέλος πάντων μπαίνουμε στην τελική ευθεία, έρχεται το φορείο (η καρδιά μου πάει να ανατιναχτεί), πάμε χειρουργείο μου κάνουν επισκληρίδιο και καισαρική που εδώ το σχόλιο μου θα σας καταπλήξει αλλά πραγματικά αυτό το μούδιασμα και η ζεστασιά που ένιωθα στο κορμί μου ήταν θεϊκά και όλα αυτά που μου έκαναν οι γιατροί εγώ τα ένιωθα απλά σαν μασάζ (χααχαχα)….Στις 23:35 ακούω ένα βραχνό κλαμματάκι που ξεσήκωσε το χειρουργείο…Ήταν ο μίνι ανδρούλης μου….Έβαλα τα κλάμματα και περίμενα με αγωνία να τον δω!!! Εν τέλει που φέρνουν μετά από 5-10 λεπτακια ένα πλασματάκι μικρούλικο που έκλαιγε απαρηγόρητα και με το που μου το ακούμπησαν σταμάτησε το κλάμα έβγαλε την παλάμη του έξω από το σεντόνι και την άνοιξε διάπλατα….το φίλησα 2 φορές και του κράτησαν το χεράκι και μου τον πήραν μετά….Όλα καλά λοιπόν, αφού πλέον γύρισα στο δωμάτιο….

 

Τα ταχτιριντί ξεκίνησαν όταν πλέον φέραν τον μπέμπη μου κοντά μου και το μόνο που ήθελα ήταν να τον θηλάσω….Δεν θα σας πώ το τι έγινε λεπτομερώς θα σας πω μόνο ότι εμένα γάλα δεν μου κατέβηκε (παρά μόνο το πύαρ σε πολύ λίγα σταγονακια που αυτά πήρε μόνο ο μικρός) και μου κόπηκε σχεδόν τελείως με αυτά που μου έκαναν εκεί μέσα. Γιατί???? Γιατί με ρωτούσαν κάθε λίγο και λιγάκι αν θηλάζω τους έλεγα ναι 30 λεπτά στο κάθε στήθος (όπως φυσικά με είχαν ενημερώσει οι μαίες τους) αλλά ο μπεμπης κλαίει απαρηγόρητός μετά σαν να μην τρώει, τι να κάνω? Και μου έλεγαν βάζε τον στο στήθος περισσότερο, για συμπλήρωμα λίγου ξένου ούτε λόγος. Ο άνδρας μου επέμενε να πάρω ξένο γάλα να του δώσω. Έφτασα κορίτσια και έβαζα το παιδί στο ΚΑΘΕ στήθος από 2 ώρες συνεχόμενα. Αποτέλεσμα μου κάνει μια αλλαγή ο μπέμπης και ξεκινάει ένα κλάμα και μου μελανιάζει και μου μένει το παιδί μου σχεδόν ακίνητο….ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ η καρδιά μου να σπάσει να κλαίω και ο άνδρας μου να τρέχει να φέρει γάλα ξένο τελικά να ταΐσω τον μπέμπη και να πλακώσει στο ξύλο τις μαίες….Όταν το παιδί πήρε το γάλα το ξένο ήπιε ολόκληρα 100 ml και ηρέμησε και κοιμήθηκε μετά από 5 μίση ώρες άγρυπνο. Μόλις το έμαθαν οι μαίες μου είπαν ότι «δεν έπρεπε να το κάνω, ήταν λάθος και αν το ξανάβαζα στο στήθος άλλες 2 ώρες θα ήταν καλά» …Το στήθος μου έχει καταστραφεί, με έχει πεθάνει, ανέβασα πυρετό 39 με ρίγη και κρυάδες (μαστιτιδα δεν έπαθα γιατί απλά γαλα δεν κατέβασα ποτέ) αλλά ήταν αντίδραση του οργανισμού από το σοκ)…Περιττό να σας πω ότι είμαι τρελά στεναχωρημένη που δεν θηλάζω. Είμαι με αντιβιώσεις για να μου κατέβει ο πυρετός.

Με όλα αυτά ο μπέμπης δυστυχώς δεν έχει συγκεκριμένο πρόγραμμα ύπνου και φαγητού σε ml (αφού για την ηλικία του αντί να πίνει 60ml πίνει πάνω από 80 κάθε φορά δεν είναι χοντρούλης καθόλου, αλλά πέθανε στην πείνα το μωρό μου μέσα στο μαιευτήριο ) με αποτέλεσμα καθημερινά να είμαι μέσα στο άγχος. Σήμερα θα έρθει και η παιδίατρος που μου σύστησαν κάποιοι γνωστοί μου να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.

 

Αυτά κορίτσια μου…..Ο μπέμπης είναι μια μούριτσα απίστευτη με κάτι τρελά εκφραστικά χεράκια που όλο με εξερευνούν….τον έχω αγκαλίτσα συνέχεια και με κοιτάει μέσα στα μάτια… ΛΙώνωωωωωωωωωωωωωωωωωωω…τον αγαπώωωω τρελά…

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ζησει κοριτσακι μου!!!! Να ειναι παντα υγιης και καλοτυχος και μην ανησυχεις θα στρωσει και σε προγραμματακι ο μικρουλης!!! Απαραδεκτες οι μαιες και πολυ ασχημα τα οσα περασες ομως το πολυτιμο δωρο που κρατας στην αγκαλια σου σε κανει να τα ξεχνας ολα σωστα??? Ανυπομονω και εγω να ερθει η σειρα μου! Φιλακια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτά κάνουν τα μωρά , Εγώ όταν γένησα η μικρή ήταν 20ωρες το 20ωρο πεινασμένη και στο τέλος έφαγε ξένο γιατί δεν χόρταινε και με είχε πληγώσει . Στο σπίτι μας έβγαλε και παλινδρόμηση οπότε κομμένο το γαλα της μαμάς . Μην ανησυχείς το μωρό να είναι καλά και αν χορταίνει έτσι ας είναι για καλό ...

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...