Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεταφορά σκόνης γάλατος


Recommended Posts

Κορίτσια, όταν είναι να πάτε έξω βολτίτσα πως μεταφέρετε τα σχετικά με το γάλα ???

 

1. Νερό σε θερμός --> ΟΚ

2. Τα αποστερωμένα μπουκάλια σε κάποια σακουλίτσα π.χ ????

3. Τη σκόνη ??? Παίρνετε όλο το κουτί με τη σκόνη γάλα μαζί σας ???

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τη σκόνη γάλακτος υπάρχουν κουτάκια που χωράνε τη σκονη για να φτιαξεις 3 μπιμπερο και ειναι χωρισμενα!

όπως αυτό:

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090109&itmid=13339

 

Κατά τα άλλα Θερμος και μπουκάλι ειναι τα ίδια!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα ειδικο κουτακι με τρια χωρισματα για τρεις δοσεις σκονης δηλαδη που ειναι οτι πρεπει για τις βολτες μας!!!!Εγω εκει εκτος απο γαλα βαζω και κρεμα για να μην κουβαλαω ολο το κουτι!!!! :wink:

Θα το βρεις παντου...απο φαρμακεια μεχρι τζαμπο...

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το νερό σε θερμός όπως είπες, τα μπιμπερό σε καθαρή σακουλίτσα, και το γάλα σε ειδικό δοσομετρητή που παίρνει 3 δόσεις ή και παραπάνω της nuk ή της chicco αλλά σαν να πήρε το μάτι μου και στο jumbo. Είναι πολύ χρήσιμο πάντως, βάζεις στην ποσότητα που πίνει το παιδί και μετά κατευθείαν στο μπιμπερό.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι λιιιγο ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα ειναι χαζο να ανοιξω αλλο θεμα! τη σκονη γαλακτος δεν μπορω να τη χυσω σε ενα κουτι, πχ απο τη κρεμα? γιατι η συσκευασια γραφει να μην το κανουμε? ειναι πολυ αβολο ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

Μα περισσοτερα μικροβια μαζευει με αυτο το σακουλακι που δεν κλεινει ερμητικα! μαλλον ομως θα το βαλω ετσι οπως λες αλλα χαλια θα ειναι παλι νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που εκανα ηταν το εξης:

εβαζα την σκονη στο μπιμπερο χωρις το νερο και

οταν ηθελα να δωσω το γαλα στο μωρο προσεθετα

το νερο το οποιο το ειχα σε αλλο μπουκαλακι, το ανακατευα

και ετοιμο.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιιιγο ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα ειναι χαζο να ανοιξω αλλο θεμα! τη σκονη γαλακτος δεν μπορω να τη χυσω σε ενα κουτι, πχ απο τη κρεμα? γιατι η συσκευασια γραφει να μην το κανουμε? ειναι πολυ αβολο ετσι!!

 

 

:shock: ιδέα δεν είχα ότι δεν κάνει :lol:

εγώ εδώ και πολλούς μήνες (5!!), αδειάζω το γάλα απ τη συσκευασία μεταλλικού κουτιού (σαν νεσκαφέ που είναι) σε ένα πολύ ωραίο και μεγάλο χάρτινο της almiron που έχει και κόφτη για τη μεζούρα και με εξυπηρετεί πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω αυτο που εκανα ηταν το εξης:

εβαζα την σκονη στο μπιμπερο χωρις το νερο και

οταν ηθελα να δωσω το γαλα στο μωρο προσεθετα

το νερο το οποιο το ειχα σε αλλο μπουκαλακι, το ανακατευα

και ετοιμο.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα...αυτό έκαναν όλες οι φίλες μου που είναι είδη μαμάδες :wink::wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

αρχικά κι εγώ αυτό έκανα, απλά το είχα σε θερμός το νερό κι όχι σε μπουκαλάκι

είδα όμως κάποια στιγμή αυτό το βολικότατο ταπεράκι και το πήρα... 1 ευρώ κάπου έχει απ το jumbo... δεν είναι δλδ κανα σοβαρό κόστος

Link to comment
Share on other sites

το γάλα σε ειδικό δοσομετρητή που παίρνει 3 δόσεις ή και παραπάνω της nuk ή της chicco. Είναι πολύ χρήσιμο πάντως, βάζεις στην ποσότητα που πίνει το παιδί και μετά κατευθείαν στο μπιμπερό.

 

Κορίτσια πρακτικοτατο.Καθαρές δουλειες και δεν κουβαλας ολοκληρο κουτι.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιιιγο ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα ειναι χαζο να ανοιξω αλλο θεμα! τη σκονη γαλακτος δεν μπορω να τη χυσω σε ενα κουτι, πχ απο τη κρεμα? γιατι η συσκευασια γραφει να μην το κανουμε? ειναι πολυ αβολο ετσι!!

 

 

:shock: ιδέα δεν είχα ότι δεν κάνει :lol:

εγώ εδώ και πολλούς μήνες (5!!), αδειάζω το γάλα απ τη συσκευασία μεταλλικού κουτιού (σαν νεσκαφέ που είναι) σε ένα πολύ ωραίο και μεγάλο χάρτινο της almiron που έχει και κόφτη για τη μεζούρα και με εξυπηρετεί πάρα πολύ[/quot

οταν λες μεταλλικο κουτι τι εννοεις?? αρα τουλαχιστον στο μεταλλικο κουτι της κρεμας θα μπορουσα να το βαλω ετσι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χμμ παραθεση αυτα που εγραψα εκανα?? :oops: ?

αυτα που εγραφε η μαμα του ωριωνα ηθελα να παραθεσω!

α και επι της ευκαιριας δεν βολευει καθολου με το σακουλακι μεσα σε καποιο κουτι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...