Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

…κάπως έτσι ξύπνησα


DALIA

Recommended Posts

Καλημέρα Ellemphriem και χρόνια πολλά!!Χαίρομαι που υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει και που δεν προσπαθεί να με πείσει πως επειδή έχω τα νιάτα μου(σχετικό)έχω τα πάντα και είναι όλα τέλεια!!

Έξω απ'τον χορό πολλά τραγούδια ξέρουν όλοι να λένε!!Ξέρω πως κι εσύ δεν θα ξεχάσεις ποτέ όσα άσχημα πέρασες,είναι αδύνατον αυτό,αλλά σου εύχομαι από δω και πέρα να ζεις μόνο όμορφα πράγματα και να έχεις υγεία...και εσύ και όλοι οι αγαπημένοι σου!Σε φιλώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλα εγω ειμαι ηδη εκει εδω και καιρο!

 

(πες μου οτι μου κανεις πλακα και δεν εισαι εκει! )

 

 

Χρόνια πολλά Ράννια μου,με υγεία και ευτυχία!Δυστυχώς δεν είμαι ακόμα εκεί,αλλά πιστεύω πως κάποιο λάθος έγινε και γεννήθηκα στην Ελλάδα. Αφού κυλάει κουβανέζικο αίμα στις φλέβες μου!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε ειμαστε αδερφια! δεν εξηγειται αλλιως! γιατι κι εμενα το ιδιο αιμα κυλαει!

 

θα προσπαθησω να αναρτησω πινακα που πηρα απο κει...πρωτη μουρη στο σαλονι μου!

 

(καθε βραδυ στον υπνο μου, μα καθε βραδυ ομως! βλεπω το γιο μου και την κουβα! ασε που μου ειπε η αδερφη μου οτι ειχε αυτες τις μερες ταξιδακι 7 μερες με 550 ευρω...δυστυχως δεν υπαρχουν λεφτα ουτε μεχρι το βενιζελο να παμε....)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ellemphriem και χρόνια πολλά!!Χαίρομαι που υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει και που δεν προσπαθεί να με πείσει πως επειδή έχω τα νιάτα μου(σχετικό)έχω τα πάντα και είναι όλα τέλεια!!

Έξω απ'τον χορό πολλά τραγούδια ξέρουν όλοι να λένε!!Ξέρω πως κι εσύ δεν θα ξεχάσεις ποτέ όσα άσχημα πέρασες,είναι αδύνατον αυτό,αλλά σου εύχομαι από δω και πέρα να ζεις μόνο όμορφα πράγματα και να έχεις υγεία...και εσύ και όλοι οι αγαπημένοι σου!Σε φιλώ πολύ!

 

Μια κουβεντα θα σου πω και κρατα την καλα κοριτσι μου. ΛΙΓΟΙ ανθρωποι σε αυτον τον εγωιστικο κοσμο κανουν περα τα δικα τους θελω για να βοηθησουν ακομα και τους δικους τους ανθρωπους. Πολλοι λιγοι κανουν αυτο που κανεις με τον αλτρουισμο που το κανεις. Και αυτο δειχνει ΤΙ ανθρωπος εισαι. Και εισαστε λιγοι στον κοσμο.....αν εισασταν περισσοτεροι.....τοτε θα ειχαμε ενα καλυτερο κοσμο......

 

πολλα φιλια και θα δεις θα ξημερωσει ωραια μερα και για σενα.....συντομα....αν θες να τα πουμε και μεσω πμ στειλε μου. Συμπασχω με οτι αισθανεσαι τωρα....δεν ξερεις ποσο.....:(

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια κουβεντα θα σου πω και κρατα την καλα κοριτσι μου. ΛΙΓΟΙ ανθρωποι σε αυτον τον εγωιστικο κοσμο κανουν περα τα δικα τους θελω για να βοηθησουν ακομα και τους δικους τους ανθρωπους. Πολλοι λιγοι κανουν αυτο που κανεις με τον αλτρουισμο που το κανεις. Και αυτο δειχνει ΤΙ ανθρωπος εισαι. Και εισαστε λιγοι στον κοσμο.....αν εισασταν περισσοτεροι.....τοτε θα ειχαμε ενα καλυτερο κοσμο......

 

πολλα φιλια και θα δεις θα ξημερωσει ωραια μερα και για σενα.....συντομα....αν θες να τα πουμε και μεσω πμ στειλε μου. Συμπασχω με οτι αισθανεσαι τωρα....δεν ξερεις ποσο.....:(

 

 

Tώρα κανονικά δεν πρέπει να μιλάω εγώ,γιατί εσύ πέρασες πολλά περισσότερα από εμένα...χαίρομαι που τουλάχιστον σε αντάμειψε η ζωή με τον άντρα σου και το παιδάκι σου...μακάρι κάποια στιγμή να κάνω κι εγώ ένα μωράκι,αλλά βλέπεις έτυχε να ερωτευτώ Αθηναίο και να νας χωρίζουν 500 χιλιόμετρα...

Όσο για αλτρουισμό...μεγάλη κουβέντα...ξέρεις τί μπινελίκια έχει ακούσει από μένα η μάνα μου??:lol::lol:

Πραγματικά χαίρομαι που σε βρήκα...και κάποιος πραγματικά καταλαβαίνει το τί περνάω...

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε ειμαστε αδερφια! δεν εξηγειται αλλιως! γιατι κι εμενα το ιδιο αιμα κυλαει!

 

θα προσπαθησω να αναρτησω πινακα που πηρα απο κει...πρωτη μουρη στο σαλονι μου!

 

(καθε βραδυ στον υπνο μου, μα καθε βραδυ ομως! βλεπω το γιο μου και την κουβα! ασε που μου ειπε η αδερφη μου οτι ειχε αυτες τις μερες ταξιδακι 7 μερες με 550 ευρω...δυστυχως δεν υπαρχουν λεφτα ουτε μεχρι το βενιζελο να παμε....)

 

 

Λοιπόν ομοαίματη αδερφή...:lol::lol::lol: καταπληκτικός ο πίνακας!!Και θα τα βρούμε τα λεφτά να πάμε στην Κούβα βρε παιδιά...δεν μπορεί,θα έρθουν καλύτερες μέρες!!Προς το παρόν ακούω όλη μέρα κουβανέζικα τραγούδια και θυμάμαι τις παλιές καλές μέρες που χόρευα όλη νύχτα με τους λατινοαμερικάνους φίλους μου...VIVA LA REVOLUCION!!!(θα σας κάνω και μαθήματα ισπανικών...τζάμπα τα πήραμε τα πτυχία??:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

 

Πόσο ξέγνοιαστα μπορώ να νιώσω όταν καθημερινά καλούμαι να είμαι σε ετοιμότητα για να σώσω κάποιον που πνίγεται από τους τόνους σάλια που τρέχουν,λόγω των παράλυτων μυών του λαιμού που δεν επιτρέπουν να μπορεί να καταπιεί...που γίνεται μπλε μαρέν από το ζόρι που τραβάει εκείνη την ώρα και τους 150 σφυγμούς που έχει?Και καλούμαι να το κάνω χωρίς να έχω ιατρικές γνώσεις,μια και δεν είχα προβλέψει το μέλλον μου και σπούδασα αγγλική φιλολογία...γιατί μπορεί να της συμβεί 4 τα ξημερώματα και μέχρι να έρθει γιατρός να είναι πολύ αργά...

 

Χριστίνα Πολύχρονη και γερή να είσαι εύχομαι και ο Θεός να σου δίνει κουράγιο ..

Τον 11/2001 χειρουργήθηκε ο πατέρας μου -ολική λαρυγγεκτομή λόγω καρκίνου-. Η επέμβαση πήγε καλά και μετά από 48 ώρες στην εντατική μεταφέρθηκε σε κανονικό δωμάτιο... Δεν θα ξεχάσω ποτέ μέχρι να κλείσουν τα μάτια μου εκείνες τις ώρες που έμεινα μόνη μαζί του για να πάει η μάνα μου να κάνει ένα μπάνιο η γυναίκα. Ήταν εκεί, χωρίς φωνή, διασωληνωμένος, προσπαθούσε να μιλήσει και χτύπαγε η καρδιά μου σαν τρελή από την αγωνία μου να καταλάβω τι προσπαθεί να πει. Δεν ήθελα να τον στεναχωρήσω κι άλλο, δεν ήθελα να νομίζει πως δεν τον καταλαβαίνουμε πια... Αλλά, δυστυχώς, δεν μπορούσα να διαβάσω τα χείλια του. Και τα μάτια μου έτρεχαν... Κι εκείνος σαν να φώναζε, σαν να πνιγόταν. Γούρλωνε τα μάτια του κι εγώ έκλαιγα. όχι γιατί τσαντιζόμουν , αλλά γιατί ήθελα να του φωνάξω Συγγνώμη που είμαι σκράπας και δεν καταλαβαίνω. Μετά όταν προσπάθησα να του δώσω φαί από την μύτη με την σήραγγα και πνιγόταν, φοβήθηκα πως τον έχανα... πήγα έντρομη να φωνάξω για βοήθεια την νοσοκόμα... και όλο αυτό το σκηνικό συνεχίστηκε για 8 χρόνια. Ζούσε αλλά δεν μπορούσε να φωνάξει για βοήθεια, πνιγόταν από τα πτύελά του και, ακριβώς αυτό που λες, έσβηνε, μελάνιαζε.... Τελικά ξεκουράστηκε τον 04/2009. Μου λείπει πολύ. Εύχομαι να ήταν εδώ να ένοιωθα μόνο τον ίσκιο του, που λέμε... Τελευταία φορά που κάναμε όλοι μαζί ρεβεγιόν ήταν 31/12/2008. Ήμουν τόσο χαρούμενη. Σπίτι μας με το παιδάκι μας... με τους γονείς μου, με τους γονείς του άντρα μου...Καθόμουν όμως κι έβγαζα φωτογραφίες το τραπέζι και το ντεκόρ αντί να βγάλω μια φωτογραφία με τον μπαμπά μου -τόοοοσο τούβλο-... Βλέπεις, δεν φανταζόμουν πως θα έφευγε. Και δεν ξέρεις πόσο το έχω μετανοιώσει. Είναι αυτές οι μέρες βαριές ....

Αχ πόσο σε αισθάνομαι που σηκώνεις μόνη σου όλο αυτό το βάρος....

Να σου πω κάτι φιλικά ? Μπορείς να το κάνεις γιατί το θες. Στην ουσία κανείς δεν σε υποχρεώνει. Κάνεις αυτό που σου υπαγορεύει η ψυχούλα και η συνείδησή σου. Είσαι ο φύλακας-άγγελος της μαμάς σου.

Και να ξέρεις πως ότι κάνουμε (καλό ή κακό) γυρνάει πίσω. Άρα έχεις πράγματα να περιμένεις. Κι αν αυτό το αγόρι που λες πως αγαπάς σε αγαπάει αληθινά θα είναι εκεί. Ποτέ δεν ξέρεις. Ή μπορεί κάτι άλλο να σου ξημερώνει που ούτε καν το φαντάζεσαι...

 

Σας κούρασα. Χρόνια πολλά και Καλά με υγεία για όλο τον κόσμο !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Metaxaki μου,σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!Να χαίρεσαι κι εσύ τα παιδάκια σου!Τελικά μόνο κάποιος που έχει περάσει παρόμοιες καταστάσεις μπορεί να καταλάβει κάποια πράγματα και δυστυχώς βλέπω ότι δεν είστε και λίγες...Σήμερα ήταν άλλη μια επεισοδιακή μέρα,καθώς η αγαπημένη μου μανούλα μου έκανε δωράκι έναν παρολίγο πνιγμό(μαζί με το ασορτί χρώμα της μελιτζάνας που είχε από το ζόρισμα)και άλλη μια φάση με 122 σφυγμούς και βογκητά...δεν πειράζει,θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα...

Και επειδή είμαι ειλικρινής μέχρι αηδίας,θα σας πω,αν και δεν με τιμά καθόλου,ότι δεν την φροντίζω επειδή το θέλω και επειδή είμαι τόοοοοοοσο καλός άνθρωπος,αλλά επειδή δεν έχω άλλη επιλογή,για διάφορους λόγους...και ελπίζω να μην με αντιπαθήσετε γι'αυτό που λέω...

Εύχομαι και πάλι χρόνια πολλά σε όλες σας και τα επόμενα Χριστούγεννα να είναι πολύ καλύτερα από τα φετινά για όλο τον κόσμο.:)

Link to comment
Share on other sites

άλλα το γέλιο της κόρης μου όταν κάνουμε "ανοησίες" πάντα μου φτιάχνει την διάθεση........... και σκέφτομαι .........την υγεία μας να έχουμε και όλα θα γίνουν :roll::roll:

 

 

θα συμφωνησω μαζι σου. Ο γιος μου εδω και 1 χρονο που ηρθε στη ζωη μου ειναι αυτο που με κανει ευτυχισμενη. Μπορει να ειμαι ευτυχισμενη γενικοτερα αλλα παντα τις συγκεκριμενες μερες μελαγχολουσα. Φετος... ξαναγεννηθηκα!!!! Ενοιωσα τι ειναι Χριστουγεννα με μια διαφορετικη εννοια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι βρε κοριτσια ετσι? οκ ναι υπαρχει ενα θεμα στο κοινωνικοοικονομικο επιπεδο αλλα ξερετε κατι? σαν χωρα εγω πιστευω οτι παντα υπηρχε μπροστα μας αυτη η κριση καιδε το βλεπαμε. τωρα που μας βαλανε το αυγο εκει που ξερουμε.. τωρα μας πονεσε. τεσπα. εγω το δηλωσα. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΙΝΕΣ ΜΕΡΕΣ. τι καναμε? τιποτα. βασικα δεν παμε γενικα ταξιδια για διαφορα εμποδια που μπαινουν καθε φορα. ΑΛΛΑ! κατσαμε οικογενεικα και φαγαμε τη γαλοπουλα που μας εστειλε η πεθερα μου. δεντρο ΕΝΝΟΗΤΕ οτι στολισαμε και ολο το σπιτι. στο ρεβεγιον ηρθε ο αγ.βασιλης που μολις ανεβασω το βιντεο θασας το δειξω!!!! ειναι τελειο! καιμετα ξεντυθηκε ο αγ.Βασιλης και παιξαμε οι δυο μας επιτραπεζειο! χθες ολη μερα με πιτζαμες αραλικι. πηγαμε για ενα καφε στην κουμπαρα μου και τελος. σημερα η αληθεια λεμε για κανα ποτακι με παρεουλα καπου ησυχα. τι αλλο θελουμε?και πρωτοχρονια θα μαζευτουμε σε κανα σπιτι να γιορτασουμε παρεα.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...