Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μηπως τρώει πολύ?


Mara-76

Recommended Posts

Να εισαι καλα αν και μην το συζητας καθολου! Γι' αυτο ειμαστε εδω! :D

 

 

Αν θες τη γνωμη μου, εγω πιστευω πως επαιξε ρολο το χαμομηλακι κι ας ηταν τοσο λιγη η ποσοτητα. Πολλα παιδια τα διευκολυνει.. Και αν διαβασες προσεκτικα τι σου ειπε και το αερικο, σε αυτη την ηλικια δεν δινουμε πανω απο 20 ml! Αμελητεα ποσοτητα αλλα τη δουλεια της την κανει μια χαρα! ;) Τωρα για τον παιδιατρο: αν δεν αισθανεσαι σιγουρια και πιστευεις πως δεν σου κανει σαν επιστημονας, τοτε κι εγω μαζι σου να τον αλλαξεις. Ειλικρινα κι εγω αν δεν ειχα τον παιδιατρο που εχω, θα ειχα κλαταρει.. Σκεψου μονο πως μενω Λαγονησι και οποτε αρρωσταινει η μικρη ή εχει εμβολιο, παω σε εκεινον που ειναι Ηλιουπολη. Ευτυχως τωρα επιστρεφουμε Αγιο Δημητριο και θα τον εχουμε ξανα κοντα μας! :-D

 

 

Ο λοξυγγας ειναι φυσιολογικος. Η Μαρια ειναι σχεδον 23 μηνων και ακομα κανει! Βεβαια οχι σε τετοια συχνοτητα οπως οταν ηταν τελειως μωρακι, αλλα μερικες φορες κανει! Λενε πως δημιουργειται οταν μπαινει αερας απο το μπιμπερο την ωρα που καταπινει.. Δεν μπορεις να κανεις και πολλα, απο το να εχεις το μωρο σε συγκεκριμενη κλιση. Υπαρχουν και ειδικα μπιμπερο στο εμποριο που ειναι σχεδιασμενα ετσι, για να μην μπαινει αερας (και μαλιστα αυτο βοηθα και στους κολικους). Παρολαυτα μην σε ανησυχει ο λοξυγγας. Σε ο,τι αφορα τωρα το ριλαξ, ο δικος μας παιδιατρος ειχε πει πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα ακομα και να κοιμαται στο ριλαξ, αρκει αυτο να ειναι ρυθμισμενο στις 45 μοιρες κλιση. Το τηρησαμε και μαλιστα μας βολεψε πολυ γιατι η Μαρια δεν κοιμοταν στην κουνια της, ουτε στην καλαθουνα στις αρχες! Απλα να αποφευγεις να λικνιζεις το παιδι εκει μεσα και ειδικα αν εχει φαει (για ευνοητους λογους ;)).

 

Ελπιζω και παλι να σε βοηθησα! Και για ο,τι αλλο χρειαστεις, πες μας!! :D

 

Καταρχας να σου πω οτι ο Κυριακος ο αντρας μου μενει χρονια στο Λαγονησι... κ γενικα απο Μεσσογεια γνωριζω κ εγω σπανιο να βρεις καλο γιατρο σε οποια ειδικοτητα κ αν ειναι αυτος.Κ χαιρομαι που δεν ειμαι παραλογη με τον λοξυγκα!!

Εδω στην Λουτσα δεν εχω κ πολυ εμπιστοσυνη σε πολλους απο αυτους κ ο συγκεκριμενος ειναι Παιανια κ συστημενος κ στο ικα!!!Σαν γιατρος ειναι μεγαλος σε ηλικια αλλα δεν αισθανομαστε την ανεση αν θες να τον παρω τηλ για το οτιδηποτε!Θα δουμε με αυτο τι θα κανουμε κ αμεσα!

Ειμαστε πολυ καλητερα απο χθες κ ελπιζω ετσι να παμε..δεν εχει θεμα με τον υπνο,δηλ που θα τον βαλω αλλα δεν τρελλενετε για το ριλαξ κ πανω απο 15 λεπτα αρχιζει κ γκρινιαζει!!Οπως ειπα κ στο αερικο ισως δεν ειναι σοι το ριλαξ κ ελεγα να παρουμε καινουργιο.

Τωρα για τα μπιμπερο εχω ακουσει αλλα θεωρω οτι με τα κανονικα που εχω παρει(νυκ, κικο μικρα) προσπαθω να μην αφηνω να παιρνει αερα οταν πινει.Ελα ομως πουναι λεμαργος κ ισως γιαυτο τον πιανει λοξυγκας.:D

Σημερα ειπαμε να τον κανουμε μια βολτα με το αμαξι κ μια που ανοιξε τα ματια του κ μια που ξεραθηκε στον υπνο!!

Ειναι καλο παιδακι λιγο τσαντηλας,αλλα αρκετα δυνατος!!:wink:

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς έχουμε το ριλάξ της chicco με την δόνηση και το παιχνίδι με τη μουσική

 

Αυτό αλλά το προηγούμενο μοντέλο: http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=145

 

Ακόμα εκεί πίνουμε το γάλα μας το βραδινό και μάλιστα τώρα πια (μια εβδομάδα περίπου) ζητάει μόνη της να βάλουμε τη δόνηση.

 

Αυτό το relax είναι η καλύτερη αγορά που κάναμε (αν και μας το έκαναν δώρο επειδή το ζητήσαμε) :D

 

Αυτό το ριλαξ λοιπόν κάνει για να βάλεις το μωρό :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε το ριλάξ της chicco με την δόνηση και το παιχνίδι με τη μουσική

 

Αυτό αλλά το προηγούμενο μοντέλο: http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=145

 

Ακόμα εκεί πίνουμε το γάλα μας το βραδινό και μάλιστα τώρα πια (μια εβδομάδα περίπου) ζητάει μόνη της να βάλουμε τη δόνηση.

 

Αυτό το relax είναι η καλύτερη αγορά που κάναμε (αν και μας το έκαναν δώρο επειδή το ζητήσαμε) :D

 

Αυτό το ριλαξ λοιπόν κάνει για να βάλεις το μωρό :D

 

 

ΑΧΧ Τι καλα σευχαριστουμε πολυ!!Σαν χαζομαμα θα εψαχνα πολυ για να το βρω!!Στα τζαμπο ξερεις αν τοχουν ή πρεπει να παμε σε καταστημα με τετοια ειδη?:wink:

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έχουν. Τουλάχιστον το είχαν όταν γέννησα εγώ :D Έχω καιρό να πάω Jumbo.. το αποφεύγω.

 

Μην μ' ευχαριστείς :D Σημασία έχει να έχουν αποτελέσματα οι συμβουλές μας :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έχουν. Τουλάχιστον το είχαν όταν γέννησα εγώ :D Έχω καιρό να πάω Jumbo.. το αποφεύγω.

 

Μην μ' ευχαριστείς :D Σημασία έχει να έχουν αποτελέσματα οι συμβουλές μας :D

 

 

Μεχρι στιγμης μας εχετε βοηθησει κ εμψυχωσει απιστευτα κ ειμαστε πολυ χαρουμενοι που ξερουμε οτι υπαρχει αυτο το site με τοσους γονεις που μπορουν να αλληλοβοηθηθουν!!:lol:;)

Αυριο θα στειλω τον αντρα μου να παει να το βρει για να χαλαρωσει κ ο μικρος ακομη πιο πολυ.

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυρέλ καλημέρα

Μην αγχώνεσαι.Τον πρώτο καιρό έτσι είναι.Το μωράκι σου θα σε καθοδηγήσει για όλα.Εγώ στην αρχή εόχα πελαγώσει.Νόμιζα συνέχεια

οτι κάτι έχει. Να δείς κλάμα τις πρώτες 40 ήμερες. Κανε κουράγιο και θα πάνε όλα καλά.

Κοίτα να βρείς καλό παιδίατρο όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια.:-P

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κυρέλ καλημέρα

Μην αγχώνεσαι.Τον πρώτο καιρό έτσι είναι.Το μωράκι σου θα σε καθοδηγήσει για όλα.Εγώ στην αρχή εόχα πελαγώσει.Νόμιζα συνέχεια

οτι κάτι έχει. Να δείς κλάμα τις πρώτες 40 ήμερες. Κανε κουράγιο και θα πάνε όλα καλά.

Κοίτα να βρείς καλό παιδίατρο όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια.:-P

 

Καλημερα..

Αλλαξαμε παιδιατρο κ πιστευω οτι παμε λιγο καλητερα..ακομη βεβαια κλαιω κ εγω μαζι με το μικρο οταν δεν ξερω τι αλλο να κανω για να τον ηρεμησω.Μεχρι κ το ριλαξ που του πηραμε καποιες φορες τον ηρεμη αλλα οταν ειναι να φαει ή να τον αλλαξουμε σηκωνει τον κοσμο στο ποδι!!:-(

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...