Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΥ


veti

Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι απιστευτα χαρουμενη και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

Καποιες ξερετε την ιστορια μου και αυτα που περασα τοσο καιρο.

Πριν δυο εβδομαδες καναμε μαζι με τον αντρα μου εξεταση καρυοτυπου σε γενετιστη,και πριν απο λιγο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα στον καρυοτυπο μας και οτι ητανε τυχαιο γεγονος το προβλημα που παρουσιαστηκε στο πρωτο μου μωρακι.

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη που πηρα απαντησεις σε ολα αυτα που ετρωγαν τοσο καιρο.

Απο το καινουργιο ετος θα ξεκινησουμε και παλι τις προσπαθειες και ευχομαι αυτη την φορα να μας πανε ολα καλα:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ειμαι απιστευτα χαρουμενη και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

Καποιες ξερετε την ιστορια μου και αυτα που περασα τοσο καιρο.

Πριν δυο εβδομαδες καναμε μαζι με τον αντρα μου εξεταση καρυοτυπου σε γενετιστη,και πριν απο λιγο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα στον καρυοτυπο μας και οτι ητανε τυχαιο γεγονος το προβλημα που παρουσιαστηκε στο πρωτο μου μωρακι.

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη που πηρα απαντησεις σε ολα αυτα που ετρωγαν τοσο καιρο.

Απο το καινουργιο ετος θα ξεκινησουμε και παλι τις προσπαθειες και ευχομαι αυτη την φορα να μας πανε ολα καλα:cool::cool::cool:

 

Άντε μπράβο κούκλα μου!!! Τέλεια νέα!!! Για το 2011 έχω πολύ καλό προαίσθημα ;)

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Veti!Επιτέλους ακούμε ευχάριστα νέα!Εύχομαι τα επόμενα να είναι πως φουσκώνεις και μετά να μη προλαβαίνεις να μας μιλήσεις καν έχοντας το μωράκι σου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και τις ευχες σας.

Ευχομαι με την καινουργια χρονια να φουσκωσουμε ολες μαζι,απο εγκυμοσυνη ομως:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αντε να αλλαξουμε και τοπικ να λεμε χαρουμενα πραγματα περι εγκυμοσυνης!!!!

Σας φιλω ολες:wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites

veti καλησπέρα!Ελπίζω να είσαι καλά...θέλω να σου κάνω μια ερώτηση αν ξέρεις(έχεις περάσει τόοοσα και βλέπω οτι είσαι πολύ ενημερωμένη)...Μετά τη διακοπή μου ήρθε περίοδος κανονικά,τώρα για τη δεύτερη περιμένω ακόμα,έχω 2 μέρες καθυστέρηση(δεν πήρα αντισυλληπτικά,αλλά δεν υπήρξε και εκσπερμάτωση).Θα περιμένω και αύριο αλλιώς θα κάνω εξέταση.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αλλάζει γενικότερα ο κύκλος και αν σε περίπτωση τόσο σύντομης εγκυμοσύνης λειτουργούν τα πράματα αρνητικά.Γνωρίζεις τπτ?Ογιατρός μου είπε μετά από 3-4 μήνες να προσπαθήσουμε πάλι,οπότε με τρομάζει η σκέψη.Ούτε η ιστοπαθολογική του μωρού δε βγήκε ακόμη!Η αλήθεια είναι πως ούτε σωματικά ούτε ψυχολογικά νοιώθω έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

veti καλησπέρα!Ελπίζω να είσαι καλά...θέλω να σου κάνω μια ερώτηση αν ξέρεις(έχεις περάσει τόοοσα και βλέπω οτι είσαι πολύ ενημερωμένη)...Μετά τη διακοπή μου ήρθε περίοδος κανονικά,τώρα για τη δεύτερη περιμένω ακόμα,έχω 2 μέρες καθυστέρηση(δεν πήρα αντισυλληπτικά,αλλά δεν υπήρξε και εκσπερμάτωση).Θα περιμένω και αύριο αλλιώς θα κάνω εξέταση.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αλλάζει γενικότερα ο κύκλος και αν σε περίπτωση τόσο σύντομης εγκυμοσύνης λειτουργούν τα πράματα αρνητικά.Γνωρίζεις τπτ?Ογιατρός μου είπε μετά από 3-4 μήνες να προσπαθήσουμε πάλι,οπότε με τρομάζει η σκέψη.Ούτε η ιστοπαθολογική του μωρού δε βγήκε ακόμη!Η αλήθεια είναι πως ούτε σωματικά ούτε ψυχολογικά νοιώθω έτοιμη.

 

Καλησπερα ncl μου!!!!Μην αγχωνεσαι για την περιοδο,το πιθανοτερο ειναι απλα να καθυστερει γιατι σιγουρα μπορει ο κυκλος να αλλαξει μετα απο διακοπη κυησης.

Εμενα ο δικος μου γυναικολογος μου ειχε πει να παρω χαπι αντισυληπτικο για να ειμαι σιγουρη μην τυχον και μεινω αμεσως εγκυος,εγω βεβαια δεν πηρα απλα προσεχαμε με τον τροπο που λες και εσυ να τραβιεται.

βεβαια ειναι πιο ευκολο να μεινεις εγκυος μετα απο διακοπη κυησης,η ακομα και γεννα ετσι τουλαχιστον λενε οι γυναικολογοι.

Το χρονικο διαστημα που μας εδωσε και εμας για επομενη εγκυμοσυνη ειναι τρεις μηνες,απλα για να επανελθει ο οργανισμος και η μητρα σε φυσιολογικο μεγεθος.

Σε περιπτωση που εισαι εγκυος γιατι να μην πανε ολα καλα?Ξερω και περιπτωσεις που ολα μια χαρα τους πηγαν μετα απο διακοπη κυησης.

Καλο ειναι να κανεις μια χοριακη για να εισαι σιγουρη,αν και εγω πιστευω οτι απο το αγχος σου μπορει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ veti...μακάρι να είναι από το άγχος!Αλλιώς θα λέμε πάλι για εγκυμοσύνες...για να δούμε!Αύριο λέω να βγω από την αμφιβολία.

 

Να πας και να κανεις χοριακη για να σου φυγει το αγχος:P:p:p

Και αν εισαι εγκυος αυτο ειναι πολυ ευχαριστο,να μην φοβασαι αυτη την φορα θα πανε ολα καλα.Θα περιμενω νεα σου ενταξει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aπό χθες θέλω να σου πω και κάτι έγινε με τη σύνδεση στο internet.Εκανα τη χοριακή βγήκε ΑΡΝΗΤΙΚΗ και το απόγευμα μου ήρθε και περίοδος.Τι μπορεί να κάνει το χαζοάγχος!Παρόλα αυτά με ηρέμησες και ήμουν προετοιμασμένη για οποιοδήποτε αποτέλεσμα.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.....μακάρι να ακούσω για δική σου θετκή χοριακή σύντομα μια που όλα είναι και καλά:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που σου ειπα:P:p:p Απο το αγχος παθαινουμε διαφορα τρελα........

Κοιτα να ηρεμησεις,και μετα οταν νιωσεις ετοιμη βαλε μπροστα για μωρακι και να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει με το καλο.

Φιλακια και θα τα λεμε εδω μεσα;););)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...