Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Περπατα περπατα περπατα.

1 ωρα την ημερα στανταρ ;)

 

Αχ Ελενικ μου,τώρα ούτε να βαδίσω ως την άλλη μεριά του σπιτιού δεν μπορώ!Έχω βαρύνει τρελά και η κοιλιά πολύ πολύ χαμηλά!

 

ο μπέμπης δεν έχει γυρίσει!

Πήγα σε έναν γυναικολόγο που είναι κοντά στο σπίτι μου και τον ήξερα και αν δεν έλεγε κάτι ψιλομαλ@κίες που μου είχε πει στην αρχή με ευγένεια βεβαια(...αν τελικά συμφωνήσετε να το κρατήσετε) θα τον επέλεγα και του ζήτησα να κάνουμε υπέρηχο.Ο μπέμπης λοιπόν -μόνο τώρα κατάλαβα ακριβώς τη θέση του-κάθετε ανάσκελα με το κεφάλι ψηλά και φέεεετα.Δεν μπορεί πλέον να μετρηθεί το βάρος του με ακρίβεια αφού δεν φτάνει το ζουν του υπέρηχου από τη μία άκρη στην άλλη! Έχει ξεπεράσει τα 3.500κιλά!

Άρα έχουμε μια μαμά έγγυο το 3ο παιδί,ένα και πάλι μεγάλο παιδί αλλά και ισχυακό!

1)Κάνουμε καισαρικές για ψίλου πήδημα,το ισχυακό μεγάλο μωρό σχεδόν επιβάλλεται!

2)Δεν έχει χώρο να κινηθεί είναι μεγάλο είπαμε και μεγαλώνει ακόμη!

3)Επειδή είναι τρίτο όταν έρθουν οι πόνοι της γέννας θα κάνω γρήγορα μεγάλη διαστολή και να προσέξω μην πάω στο μαιευτήριο με κανένα ποδαράκι από έξω μιας και αυτά βγαίνουν εύκολα!

 

Οπότε

 

Στεναχωρήθηκα,έκλαψα,φοβήθηκα και ήρθε η ώρα να βάλω πίσω τους εγωισμούς (39 εβδομάδα έφτασα) και να πάρω τηλέφωνο να κανονίσω ότι πρέπει να κάνω με το γιατρό μου! Σημειότέον αποφεύγω να τον πάρω περιμένοντας να γυρίσει!Το μωρό αυτός εδώ Αθήνα είναι

 

Φιλάκια πολλά!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην απελπιζεσαι ΛΕΝΑΛΕΚ!Σε λιγες μερες τα βασανα σου τελειώνουν!!Οτι και να κάνεις, να ευχεσαι να πανε ολα καλά και να γεννηθει ενα υγιεστατο μωρακι!!Και εμενα η θεση του μωρου είναι ισχιακη, τουλαχιστον στις 19/11 που πηγα τελευταια και το ειδα. Εκτοτε περπαταω συνεχεια..τωρα την Παρασκευη 10/12 θα το δω που μπαινω στν 32 εβδομαδα. Προσπαθω να μην αγχωνομαι και να ευελπιστω ότι μεχρι τελους ισως η μπεμπα βαλει μυαλο και κανει τη στροφή στη ζωή της!!Ειδομεν...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Χθες πηγα στο γιατρο για υπερηχο κ ολα ηταν μια χαρα απο πιεση εξετασεις κτλ Ειμαι στην 29 εβδομαδα κ το παιδι εχει κεφαλικη προβολη κ εχει κατεβει λιγο στη λεκανη.Μου ειπε καθολου κουραση να ξεκουραζομαι συνεχως κ να μην σκυβω κ σηκωνω βαρη γιατι θα μας παει σε κανενα προωρο τοκετο κ θα τρεχουμε.Του ειπα οτι δεν εχω αλλη βοηθεια πλην του αντρα μου κ οτι καποιος πρεπει να φροντισει το 19 μηνων παιδι μας.Εκει φωναζε φυσικα.Μετα τα ακουσα κ απο τον αντρα μου γιατι τους τελευταιους τρεις μηνες εχω ξεπατωθει απο τις δουλειες στο σπιτι για να ετοιμασουμε το δωματιο για το νεο μωρο.Με ειδε κ μια μερα που ειχα ανεβει στη σκαλα κ επλενα τον τοιχο κ εγινε χχαμος.Τωρα εχω παρει αγκαλια τον καναπε ολη μερα κ κανω τα απολυτως απαραιτητα.Βασικα εχω φοβηθει μηπως παω για προωρο τοκετο. Καμμια κοπελα υπαρχει που να ηταν το μωρο χαμηλα κ να γεννησε κοντα στην πητ κ να πηγαν ολα καλα; Εχω σταναχωρηθει παρα πολυ μην μου τυχει κατι αναπαντεχο

Link to comment
Share on other sites

eliana μου και εγώ απο την 26η εβδομάδα η μπέμπα είχε φτάσει κόκκαλο.

ο γιατρός μου μου είπε να μη κουράζομαι και να μη περπατάω μέχρι και την 36η εβδομάδα για να μην έχουμε πρόωρο τοκετό. Τώρα βρίσκομαι στα τέλη της 37ης και πλέον έχω ξεκινήσει να περπατάω και μας είπε ο γιατρός να κάνουμε και ελεύθερο σεξ με τον σύζυγο για να βοηθήσουμε ακόμη περισσότερο τον τράχηλο. Οπότε μην ανησυχείς καθόλου...όλα είναι φυσιολογικά απλά θέλει ξεκούραση.

 

εύχομαι με το καλό να δείς το μωρό σου!

SVjLp2.pngiZAzp3.png
Link to comment
Share on other sites

eliana μου και εγώ απο την 26η εβδομάδα η μπέμπα είχε φτάσει κόκκαλο.

ο γιατρός μου μου είπε να μη κουράζομαι και να μη περπατάω μέχρι και την 36η εβδομάδα για να μην έχουμε πρόωρο τοκετό. Τώρα βρίσκομαι στα τέλη της 37ης και πλέον έχω ξεκινήσει να περπατάω και μας είπε ο γιατρός να κάνουμε και ελεύθερο σεξ με τον σύζυγο για να βοηθήσουμε ακόμη περισσότερο τον τράχηλο. Οπότε μην ανησυχείς καθόλου...όλα είναι φυσιολογικά απλά θέλει ξεκούραση.

 

εύχομαι με το καλό να δείς το μωρό σου!

 

Οταν ειναι το πρωτο σου παιδακι μπορεις να ξεκουραζεσαι οσο θες κ να κοιμασαι αλλο τοσο.Οταν ειναι το δευτερο εκει ειναι το προβλημα που δεν εχεις το ελευθερο να κανεις οτι θες.Στεναχωριεμαι που δεν κανει να περπαταω πολυ ωστε να βγαζω βολτα το παιδι.Οποτε πρεπει να τα κανω σχεδον ολα με τη συνδρομη του αντρα μου,ο οποιος κουραζεται παρα πολυ κι αυτος.Απλα κανουμε υπομονη κ ευχομαστε να πανε ολα καλα. Ελπιζω να φτασω κι εγω αισιως στην εβδομαδα που εισαι κι εσυ κ να ειναι ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...