Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπισκοτολουκουμο


mariab

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Για τα παιδάκια δεν ξέρω,αλλά θα σου πω ότι σε κάποιες βαφτίσεις που το είδα,οι μεγάλοι το τίμησαν δεόντως.Και σαν κάτι διαφορετικό,αλλά κυρίως σαν κάτι που τους θύμησε τα παιδικά τους χρόνια!!Το έχω δει σαν κέρασμα και σε γάμο και εκεί επίσης εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

μμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!το αγαπημένο μου!τι μου το θύμησες τώρα και είμαι και σε δίαιτα!!!!!

εμένα πάντως και τα παιδιά μου ξετρελαίνονται για μπισκοτολούκουμο!είμαστε ικανοί με τα δύο μεγάλα μου παιδιά να φάμε 2 πακέτα μπισκότα με λουκουμάκι στο άψε σβήσε!εγώ πιστεύω ότι θα το τιμήσουν μικροί-μεγάλοι και μην σου πω ότι θα ζητάν και δεύτερο!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΚΑΜΠΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ!J.S BACH

Link to comment
Share on other sites

:oops::oops::oops::oops::oops: Τι είναι αυτό βρε κορίτσια?

xazomanoula ειναι 2 μπισκοτα πτι-μπερ τα τετραγωνα παπαδοπουλου που ενδιαμεσα βαζεις ενα λουκουμακι!!

αχ,κι εγω θυμηθηκα τα παιδικα μου χρονια!!!

 

mariab κι εγω ειμαι υπερ του να προσφερεις μπισκοτολουκουμο!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:oops::oops::oops::oops::oops: Τι είναι αυτό βρε κορίτσια?

 

 

 

χα χα και εγω την ιδια απορια ειχα...μαλλον ειναι για τις πιο παλιες ;ΡΡΡΡ

 

παντως απο την περιγραφη που εκαναν πιοκατω τα κοριτσια ναι αμε θα μου αρεσε και εμενα να δοκιμασω κατι τετοιο και σιγουρα τα παιδια που δελενε οχι σε γλυκα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται υπεροχο σα γλυκακι, το μονο προβλημα ειναι οτι εγω φοβαμαι να δωσω λουκουμι στη μικρη μου..

 

οσο αθωο κι αν φαινεται το λοιυκουμακι, κανει ασχημο πνιγμο φτου φτου φτου μακρυα απο δω..

 

θελει προσοχη με τα μικρα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Άψογη επιλογή...

Συμφωνώ με φιστίκι αλλά ας είναι λοιπόν ένα γλυκάκι μόνο για μεγάλους...Μερικά μπισκοτάκια με σοκολάτα για τα μικρά θα είναι σούπερ...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που τα βρισκουμε αυτα βρε κοριτσια???

 

 

Μπορείς να τα παραγγείλεις και έτοιμα,αλλά είναι πολύ εύκολο να τα φτιάξεις και μόνη σου,με δύο μπισκοτάκια πτι μπερ και ένα λουκούμι που θα "ζουλήξεις" ανάμεσα.Πάντως καλό είναι να είναι και τυλιγμένο σε μια ζελατίνα,γιατί όσο και αν ενθουσιάζονται όλοι όταν το βλέπουν,όταν είναι γυμνό και άρα έχει σκονιστεί και λίγο,δεν το πολυακουμπάνε.Το λέω γιατί το έχω δει σκέτο με μία κορδέλα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ το ήξερα... Τώρα το έψαξα...

Στην πόλη μου σίγουρα δε συνηθίζεται, θα το ήξερα, δεν υπάρχει περίπτωση αφού μασιέται :lol:

Να και μια φωτο..

4139386648_d34d538af3.jpg

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

πω πω βρε κορίτσια, που τη θυμηθήκατε αυτή τη λιχουδιά!!!!

Και για μένα ήταν το γλυκάκι των παιδικών μου χρόνων και σαν ιδέα να το χρησιμοποιήσεις στη βάφτιση την βρίσκω καταπληκτική. Αν ήμουν καλεσμένη σου θα το έβρισκα πολύ πρωτότυπο πέρα απο τα συνηθισμένα και φυσικά θα το τσάκιζα!!!!

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλιστα κ αρκετα οικονομικη η ιδεα! Πριν μερικους μηνες που βρεθηκα στα ζαχαροπλαστεια Αγαπητος ρωτησα την τιμουλα μιας κ εγω ψαχνομαι για τη βαφτιση του ζουζουνιου μου. 0,90 παρακαλω!

 

μια χαρα το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα κ αρκετα οικονομικη η ιδεα! Πριν μερικους μηνες που βρεθηκα στα ζαχαροπλαστεια Αγαπητος ρωτησα την τιμουλα μιας κ εγω ψαχνομαι για τη βαφτιση του ζουζουνιου μου. 0,90 παρακαλω!

 

μια χαρα το βρισκω...

 

 

Και αν το κάνει κάποιος μόνος του,ίσως βγει και ακόμα πιο φτηνό!:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...