Recommended Posts

εχει αγορασει καμια σας το κρεβατι stokke sleepi?

ειμαι στην αναζητηση κρεβατιου(εδω και καιρο) και δεν μπορω να καταληξω σε κανενα απο οσα βλεπω! δεν ενθουσιαζομαι δεν ξερω γιατι...:(

θα γεννησω και δεν θα εχω κρεβατακι για την κορη μου!

Διαφημίσεις

Αθηνα καλημερα!

με το καλο!

μπες και διαβασε κι εδω...νομιζω γραφει και για το κρεβατι στις τελευταιες σελιδες...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20162

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Καλημέρα, εμείς το έχουμε !!!!! Είμαστε πολυ ευχαριστημένοι. Τώρα η μικρή είναι 2 και έχουμε περάσει απο όλα τα στάδια του κρεβατιου...από πολυ ψηλά στα πολυ χαμηλά...και πριν μια εβδομαδα βγαλαμε το πλαινο κάγκελο για να ανεβοκατεβαίνει διότι είχαμε ξεκινησει το σκαρφάλωμα και το πηδημα. Για οτι αλλο θες είμαι στην διάθεση σου.

Το μονο ακομα που θα ηθελα να σου πω ειναι οτι εμεις εχουμε παρει την απλη εκδοση χωρις το μικρο που ειναι για την αρχη και χωρις την προέκταση. Θεωρω περιττο το μικρο γιατι ειναι για πολυ λίγο και όσο για την προεκταση μεχρι να χρειαστει θα θες να του παρεις το παιδικο δωματιο και να κανεις μια αλλαγη.

Φιλακια και οτι θες ειμαι εδω.....

U80ep3?r=1271337460

Κι εμείς το έχουμε! Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Εμείς έχουμε την πλήρη έκδοση με το μικρό και την προέκταση. Τη βγάλαμε από το μικρό 4 μηνών για να χωράει να στριφογυρνάει πιο καλά αν και τη χώραγε λίγο ακόμα (είναι πάνω από τις καμπύλες στο ύψος). Μέχρι στιγμής μας αρέσει και της αρέσει το κρεβατάκι της!

πρεπει να παρω και την προικα της stokke? η θα μπορω να χρησιμοποιω και απλα σεντονια? εστειλα μηνυμα σε ενα καταστημα με το συγκεκριμενο κρεβατι αλλα δεν μου στειλανε απαντηση...

Έχω πάρει την πάντα της STOKKE και τη μικρή και τη μεγάλη αλλά σεντονάκια βάζω κανονικά. Είχα πάρει για λίκνο από mothercare και τώρα για κούνια και μια χαρά είναι. Όχι όμως αυτά με λάστιχο αλλά τα flat.

Έχω το leander που είναι κι αυτό οβάλ. Όταν πλένω την δική του πάντα, χρησιμοποιώ μια του ΙΚΕΑ και ταιριάζει σχεδόν μια χαρά. Επίσης τα σεντόνια με το λάστιχο είναι ταιριάζουν καλά. Αν λοιπόν σου πέφτει πολύ ακριβή η προίκα, υπάρχουν λύσεις.

To μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν κατεβαίνουν τα κάγκελα και μ' έχει τσακίσει η μέση μου στα βραδυνά ξυπνήματα. Στο stokke κατεβαίνουν;

FLcUp3.png0BQfp3.png

προσπαθησα να το παραγγελω τωρα και μου λεει οτι υπαρχει προβλημα με την καρτα!

τι εγινε παλι?

θα παραγγειλω το κρεβατακι σε φυσικο χρωμα,το σκιαστρο και ενα κατωσεντονο με λαστιχο προς το παρον. και αν δω οτι δεν μου ταιριαζουν τα σεντονια που μου εχουνε παρει κ οι παντες θα τα παραγγελω αργοτερα! αλλα θα αργησει να μου ερθει...θα κανει 6 εβδομαδες περιπου η και λιγο παραπανω!ελπιζω να ειμαι ακομη εγγυος οταν ερθει! τι επαθε και αυτη η καρτα τωρα που αποφασησα?

Καλημέρα, θεωρω ότι χρειάζεσαι σιγουρα το κατωσεντονο με το λαστιχο γιατι βολευει πολύ....α απαραιτητο ειναι και το καλυμα του στρωματος ....για να μην λερωνεται...Για τα υπόλοιπα ...παρε οποια θες...δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι stokke.

U80ep3?r=1271337460

Εγώ δεν έχω κάλυμμα για το στρώμα, εφοσον αυτο που έχει αφαιρείται και πλένεται στο πλυντήριο! Τους πρώτους μήνες για τις διαρροές έβαζα ένα σελτεδάκι εκεί που ήταν ο πωπούλης. Σεντόνι με λάστιχο πάρε ένα οππως λες αλλά δκίμασε και τα κανονικά σουκαι θα δεις πως μπαίνουν. Η πάντα του ikea είναι λίγο μακριά και θέλει να ράψεις κι άλλα κορδονάκια για να στέκεται. Κι εγώ τη δοκίμασα αλλά μετά πήρα την κανονική που είναι και πιο ψηλή. Τώρα όσο για το σκίαστρο δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο γιατί προτίμησα κουνουπιέρα.

Διαφημίσεις

ενταξει! εκανα την παραγγελεια τηλεφωνικα τελικα.

τη βαση για το σκιαστρο την παρηγγειλα για να βαλω αργοτερα δικο μου η κουνουπιερα. ρωτησα και μου ειπαν οτι μπορω.

αδιαβροχο καλυμα δεν ειδα να εχει στη λιστα τους στο site οποτε θα αγορασω ενα που ειδα στο mothercare.

Με γεια σας λοιπόν και με το καλό η μπέμπα σου! Συγκινούμαι γιατί θυμαμαι όταν την πρωτοβάλαμε στο κρεβάτι της εδώ στο σπίτι που κλαίγαμε κι εγώ κι ο άντρας μου!

ευχαριστω πολυ! απο τη μια ανυπομωνω να ερθει και απο την αλλη σκεφτομαι ποσες δουλειες εχω ακομη να κανω για να ειμαι ετοιμη τουλαχιστον σε οτι αφορα το μερος των αγορων!

κοριτσια ηρθε τελικα το κρεβατι .πηρα το πληρες σετ τελικα γιατι εκανε προσφορα το καταστημα απο το οποιο το αγορασα αλλα δεν πηρα το σκιαστρο!

μονο τη βαση που ηταν ουτως η αλλως στο σετ, γιατι σκεφτηκα να βαλω δικο μου σκιαστρο κ το καλοκαιρι κουνουπιερα που μου ειπανε πως μπορω να το κανω. αλλα τωρα που βλεπω τη βαση απο κοντα δεν ξερω πως να στερεωσω την δικη μου κουρτινα! οι δικες σας πως ειναι? το μονο που εχει ειναι μια μικρη τρυπα στην ακρη του επανω και μπροστα

Είναι με κορδονάκια. Έραψα και μερικά παραπάνω. Το πρώτο μέσα από την τρύπα και τα άλλα τα έδεσα στο κοντάρι. Μια χαρά είναι.

Διαφημίσεις

δηλαδη ειναι το υφασμα και κατω απο το υφασμα ειναι τα κορδονακια που περνανε στο κονταρι απο πανω κ το πρωτο το δενω μεσα ε? αχ να ερθει η μαμα μου αυτη ισως καταλαβει πιο πολλα!

καλησπέρα σας κορίτσια, ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει αγοράσει και το κιτ επέκτασης "junior" για την κούνια sleepi και αν τελικά είναι χρήσιμο και αξίζει τα λεφτά του :confused:

Ο μικρός μου είναι τώρα 2 ετών και από την κούνια κατάφερε να βγει 16 μηνών.. Έκτοτε δεν θέλει ούτε να τη δει, παρόλο που του βγάλαμε και το πλαινό κάγκελο..Του έφερα στο δωμάτιό του έναν καναπέ για να κοιμάται μέχρι να δούμε τι θα αγοράσουμε, αν θα του πάρουμε κανονικό μονό κρεβάτι δηλαδή, ή το κιτ επέκτασης της stokke.

Αυτό που με προβληματίζει είναι κατ' αρχήν το οικονομικό, γιατί το κιτ απ' ό,τι είδα κοστίζει 250 ευρώ - όσο ένα καινούργιο μονό κρεβάτι με στρώμα από το ΙΚΕΑ δηλαδή - και δεύτερον, ότι και με το κιτ, το κρεβάτι παραμένει στενό σε σχέση με ένα μονό κρεβάτι, 77εκ..λίγο δεν είναι; :confused:

Από την άλλη λυπάμαι τόσα λεφτά που δώσαμε, υποτίθεται ότι πήραμε αυτή την κούνια για να "κρατήσει" καιρό και τελικά ούτε χρόνο δεν κοιμήθηκε εκεί :(

Οποιαδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε πολύ!

Ευχαριστώ :)

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

κανείς; :(

καλησπέρα σας κορίτσια, ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει αγοράσει και το κιτ επέκτασης "junior" για την κούνια sleepi και αν τελικά είναι χρήσιμο και αξίζει τα λεφτά του :confused:

Ο μικρός μου είναι τώρα 2 ετών και από την κούνια κατάφερε να βγει 16 μηνών.. Έκτοτε δεν θέλει ούτε να τη δει, παρόλο που του βγάλαμε και το πλαινό κάγκελο..Του έφερα στο δωμάτιό του έναν καναπέ για να κοιμάται μέχρι να δούμε τι θα αγοράσουμε, αν θα του πάρουμε κανονικό μονό κρεβάτι δηλαδή, ή το κιτ επέκτασης της stokke.

Αυτό που με προβληματίζει είναι κατ' αρχήν το οικονομικό, γιατί το κιτ απ' ό,τι είδα κοστίζει 250 ευρώ - όσο ένα καινούργιο μονό κρεβάτι με στρώμα από το ΙΚΕΑ δηλαδή - και δεύτερον, ότι και με το κιτ, το κρεβάτι παραμένει στενό σε σχέση με ένα μονό κρεβάτι, 77εκ..λίγο δεν είναι; :confused:

Από την άλλη λυπάμαι τόσα λεφτά που δώσαμε, υποτίθεται ότι πήραμε αυτή την κούνια για να "κρατήσει" καιρό και τελικά ούτε χρόνο δεν κοιμήθηκε εκεί :(

Οποιαδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε πολύ!

Ευχαριστώ :)

Καλησπέρα και εμέις που το είχαμε....ειχαμε ακριβως τους ίδιους προβληματισμούς ...και τελικά κέρδισε η αγορά καινούργιου κανονικου μονου κρεβατιου....τα θεωρησα και εγω παρα πολλα τα λεφτα για την προεκταση....ασε που πιθανολογω πως όταν θα πήγαινε και σχολείο και πάλι θα ήθελα να αλλάξουμε να είναι ασορτι με το γραφείο κ.ο.κ.

U80ep3?r=1271337460

Kardoulini, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :-)

Όσο το σκέφτομαι κι εγω, στο μονό κρεβάτι καταλήγω, απλά δεν μπορώ να το πάρω απόφαση ότι τέτοια κούνια θα πάει τόσο "άδοξα" :rolleyes:

Το άλλο όμως που σκέφτομαι, είναι ότι σύντομα θα θέλουμε να κάνουμε κι άλλο παιδάκι, και τότε τι θα γίνει; Άντε πάλι να αγοράζουμε κούνια, δεν γίνεται!

*off topic: και για το θέμα του γραφείου που λες προβληματίζομαι, για το αν θα πάρουμε και το αντίστοιχο κιτ προέκτασης της αλλαξιέρας Stokke. :confused:

χαχα....έχετε και την αλλαξιέρα ε ?????? έμεις δεν την είχαμε πάρει.....είχαμε πάρει όμως το καρότσι !!!!!

Νομιζω πάντως πως η προέκταση θα είναι μέχρι περίπου 10 χρονών το πολύ....ενώ ενα μονο κρεβάτι (με αλλαγη στρώματος) μπορει να παραμείνει και μέχρι....να παντρευτεί....εγώ τόσο κράτησα το μονο μου κρεβάτι...΄

Αστο λοιπον το στοκκε να το χρησιμοποιήσει...πρώτα ο θέος....το άλλο σας μωρακι.

U80ep3?r=1271337460

Άσε, μιλάμε για οξεία Stokke-ίαση, κι εμείς και το καρότσι και το καρεκλάκι (το οποίο ευτυχώς μέχρι στιγμής τα έχει βγάλει τα λεφτά του). Το καρότσι δε, είχε την ίδια τύχη με την κούνια, απ΄ όταν περπάτησε...με τίποτα! :rolleyes:

Γι' αυτό τώρα το ζαλίζω από δέκα μεριές το θέμα, μην πάνε κι άλλα λεφτά χαμένα.. :( :(

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα