Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

σωστό ή λαθος αυτό που έκανε?????

birmgirl

Recommended Posts

δεν ξερω κατά πόσο τερειάζει το θέμα μου εδώ αλλά θα τρελαθώ αν δεν τα πώ σε κάποιον!!! ισωσ ακουστεί λίγο τραβηγμένο αλλά δυστηχώς έτσι έχουν τα πράγματα!:(:-(

με το αγόρι μου τα τελευταία 3 χρόνια περίπου είχαμε αναπτύξει μια πολύ καλή φιλία μεταξύ μας. λέγαμε τα πάντα ο ένας στον άλλο. τους τελευταίους 2μήνες είχαμε κανονική σχέση και τον σεμπτέμβριο εγώ ήρθα αγγλία για σπουδές ενώ αυτος είναι στρατιώτης. πριν 1.5-2 βδομάδες τσακοθήκαμε με αποτέλεσμα να χωρίσουμε. χτες μπένοντας sto facebook βλέππω ότι είχε αλλάξει την κατάσταση του από complicated σε in a relationship και κάποιες photos να είναι αγγαλιά με άλλην. εγώ από χτες που είδα τιs photos που είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.:cry::cry::cry: μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως πρέπι να αντιγράσω και τι να κάνω??? και αν αυτό που έκανε το θεωρειτε σωστό ή λάθος....:?

να σημειώσω ότι πριν μια βδομαδα έμαθα ότι είμουν έγγυος και το έχασα αλλά αυτός δεν έχει ιδέα για το τι συνέβει.

σασ ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και συγνώμη αν σας κούρασα....

:confused:

Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολη η θέση σου, αλλά πρέπει να προχωρήσεις! Ξέρω δεν είνα ευκολο αλλα αυτό είναι το καλύτερο για σένα.

Αφου ήταν τόσο ευκολο γι' αυτόν να προχωρήσει δεν αξίζει ουτε να τον σκέφτεσαι. Δωσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και θα δεις θα το ξεπεράσεις!!!

Προσπάθησε να γεμίζεις τις ώρες σου είτε με ασχολίες είτε με φίλους για να γίνει πιο ευκολο. Δε ξεχνιέται απο την μία στιγμή στην άλλη αλλα θα τα καταφέρεις θα δεις.

Οτι χρειαστείς ... εδώ είμαι :)

δεν ξερω κατά πόσο τερειάζει το θέμα μου εδώ αλλά θα τρελαθώ αν δεν τα πώ σε κάποιον!!! ισωσ ακουστεί λίγο τραβηγμένο αλλά δυστηχώς έτσι έχουν τα πράγματα!:(:-(

με το αγόρι μου τα τελευταία 3 χρόνια περίπου είχαμε αναπτύξει μια πολύ καλή φιλία μεταξύ μας. λέγαμε τα πάντα ο ένας στον άλλο. τους τελευταίους 2μήνες είχαμε κανονική σχέση και τον σεμπτέμβριο εγώ ήρθα αγγλία για σπουδές ενώ αυτος είναι στρατιώτης. πριν 1.5-2 βδομάδες τσακοθήκαμε με αποτέλεσμα να χωρίσουμε. χτες μπένοντας sto facebook βλέππω ότι είχε αλλάξει την κατάσταση του από complicated σε in a relationship και κάποιες photos να είναι αγγαλιά με άλλην. εγώ από χτες που είδα τιs photos που είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.:cry::cry::cry: μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως πρέπι να αντιγράσω και τι να κάνω??? και αν αυτό που έκανε το θεωρειτε σωστό ή λάθος....:?

να σημειώσω ότι πριν μια βδομαδα έμαθα ότι είμουν έγγυος και το έχασα αλλά αυτός δεν έχει ιδέα για το τι συνέβει.

σασ ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και συγνώμη αν σας κούρασα....

Εννοείται ότι ήταν μεγαλη του μ..........α αυτο που εκανε! Αλλα νομίζω καλη μου οτι για την εγκυμοσυνη επρεπε να τον ειχες ενημερωσει..........

Διαφημίσεις

Καλά πλάκα με κάνεις; που λέμε οι Θεσσαλονικιές. Λοιπόν είσαι στο τελειώτερο μέρος για φοιτητές, φοιτήτρια και κάθεσαι και στενοχωριέσαι για τέτοια ζητήματα;

Αχ αχ . Πέρασα κάτι παρόμοιο κι εγώ στα νιάτα μου και σε πληροφορώ πως ευτυχώς που χώρισα και ήμουν Αγγλία. Μετά από λίγο καιρό το καταξεπέρασα, αναθεώρησα την λογική μου (μόνη μου με τον εαυτό μου, μακριά απ' όλους και όλες τις επιρροές)(είπα πως η ζωή είναι απλή και ωραία και εμείς οι ίδιοι την μιζεριάζουμε. Αποφάσισα πως δε θα ανεχτώ τις μ.....ς κανενός και αγαπάω όσους μ΄αγαπάνε) και πέρασα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! Εκμεταλλεύσου όσο μπορείς τις ευκαιρίες που έχεις εκεί (και έχεις άπειρες ). Το διάστημα αυτό θα το θυμάσαι, είναι ένα από τα καλύτερα της ζωής μας και το αναπολούμε με νοσταλγία. Κοίτα λοιπόν να έχεις πολλά ευχάριστα να θυμάσαι (και όχι ότι έκλαιγες για κάποιον). Πίστεψέ με πολύ θα ήθελε να είναι στη θέση σου!

74Qtp3.png2SeRp3.png

συμφωνω απολυτα με τη συμπολιτισσα μου , το Ευακι!!! μην στενοχωριεσαι καθολου κοπελαρα μου. Καιροσ να παμε παρακατω. μονο και μονο το γεγονοσ οτι δεν τον ενημερωσεσ για την εγκυμοσυνη σου δειχνει κατι οτι ξερεισ για αυτον και ο ιδιοσ σου ο οργανισμοσ και το μυαλο σου σε προστατευσαν.

rYWUp3.png?PFNMbDcb

Από τη στιγμή που χωρίσατε είναι δικαίωμά του να κάνει ό,τι καταλαβαίνει με τη ζωή του. Όπως κι εσύ... και η υποχρέωση που έχεις ως προς τον εαυτό σου είναι να τον βγάλεις τελείως από τη ζωή σου για να χαρείς τις επόμενες εμπειρίες που σε περιμένουν στη γωνία ;) Για κοίτα από το παράθυρο πως σου χαμογελούν... εκεί εκεί στη γωνία πίσω από το μαύρο αμάξι ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

'Oντως αφού χωρίσατε, μπορεί να κάνει ότι θέλει.

Οσον αφορά την εγκυμοσύνη, δεν χρειαζόταν να το περάσεις μόνη σου αυτό, έπρεπε να τον είχες ενημερώσει.

Η ζωή συνεχίζεται όμως, είσαι στην καλύτερη φάση της ζωής σου και τα καλύτερα................έρχονται!:D

Διαφημίσεις

Κάνε τη ζωή σου παιδί μου. Άντε.

Στο κάτω κάτω τι περίμενες να κάνει σχέση και να το κρύβει; Να μη κάνει σχέση;

΄Νέο κορίτσι, στα καλύτερα σου χρόνια, ΞΕΚΟΛΛΑ

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Δεν κάνεις τίποτε. Είσαι στην Αγγλία για σπουδές, αυτό κάνεις και προχωράς.... Εχεις ακόμη μπροστά σου ου !

Μόνο μάθε να προστατεύεις από εδώ και πέρα καλύτερα τον εαυτό σου από πιθανές εγκυμοσύνες... είναι κρίμα ...

x3lfp2?r=1334129047

ziswp2.png

Κάνε τη ζωή σου παιδί μου. Άντε.

Στο κάτω κάτω τι περίμενες να κάνει σχέση και να το κρύβει; Να μη κάνει σχέση;

΄Νέο κορίτσι, στα καλύτερα σου χρόνια, ΞΕΚΟΛΛΑ

den ipa na min kanei sxesi i oti dipote allo apla oxi meta apo mia vdomada na to dimosievei me tetio tropo! kai idikotera otan kserei pos tha to dw!!! koritsia dikeo exete oles! alla distixws ime polli kollimeni!!!:cry::cry: apo tin wra pou ida tis photos ime poli xalia psixologika! den kanw tipota allo apo to na tis vlepw kai na klew! kai den kserw giati alla tiposa kai 1-2 photos kai tis evala ston toixo tu domatiou mou na tis vlepw!!!! mazoxismos megalos e???:?:?

Δεν κάνεις τίποτε. Είσαι στην Αγγλία για σπουδές, αυτό κάνεις και προχωράς.... Εχεις ακόμη μπροστά σου ου !

Μόνο μάθε να προστατεύεις από εδώ και πέρα καλύτερα τον εαυτό σου από πιθανές εγκυμοσύνες... είναι κρίμα ...

oson afora tin eggimosini itan katharo atixima, apla espase to profilaxtiko ke den to katalavame! panta xrisimopoiousame profilaxtiko! kai distixos itan kai i prwti mou fora afti!!! :?

συμφωνω με το ευακι.

αφου αυτος προχωρησε εσυ τι περιμενεις;

περασες και μια δυσκολη κατασταση που ηταν εν μερη υπευθυνος κι αυτος.

μαλλον επρεπε να το μαθει,αλλα τωρα παει περασε.

προχωρα και αφοσιωσου στις σπουδες σου.

τυχερουλα εισαι αγγλια και ανοιγονται νεοι δρομοι μπροστα σου...θυμησου το ποιημα του καβαφη την ιθακη...

αντε σου ευχομαι ολα να σου παν καλα απο δω κι εμπρος και απολαυσε τις σπουδες σου και τη νεα σου ζωη!

Διαφημίσεις

συμφωνω με το ευακι.

αφου αυτος προχωρησε εσυ τι περιμενεις;

περασες και μια δυσκολη κατασταση που ηταν εν μερη υπευθυνος κι αυτος.

μαλλον επρεπε να το μαθει,αλλα τωρα παει περασε.

προχωρα και αφοσιωσου στις σπουδες σου.

τυχερουλα εισαι αγγλια και ανοιγονται νεοι δρομοι μπροστα σου...θυμησου το ποιημα του καβαφη την ιθακη...

αντε σου ευχομαι ολα να σου παν καλα απο δω κι εμπρος και απολαυσε τις σπουδες σου και τη νεα σου ζωη!

se efaxistw poli alla mou einai poli poli diskolo!!! niothw polla pragmata gia afton distixos! kai den kserw pos na stamatisw na niothw etsi:-?:?

με εγωισμο.

οταν βλεπεις φωτο του με αλλη θα λες οτι μπορεις και καλυτερα απο το να μιζεριαζεις για αυτον.

οκ δεν αντιλεγω μπορει να πονας,αλλα αφου ειναι μονοδρομος προχωρα κοριτσιμ...μη κανεις πισωγυρισματα

με εγωισμο.

οταν βλεπεις φωτο του με αλλη θα λες οτι μπορεις και καλυτερα απο το να μιζεριαζεις για αυτον.

οκ δεν αντιλεγω μπορει να πονας,αλλα αφου ειναι μονοδρομος προχωρα κοριτσιμ...μη κανεις πισωγυρισματα

δίκιο έχεις αλλά μου είναι πολύ δυσκολο βεβεα δεν λέω ότι δεν θα προσπαθήσω. θα δείξει στην συνέχεια! και κατι άλλο που ξέχασα να αναφέρω. το πρωί πρίν ανεβάσει τισ φωτος μου ειχε στήλει μήνυμα στο chat για να μου πει οτι τον κσεχασα και δεν του έστηλα ούτε ένα μήνυμα! για να δείτε θράσος!

...kai den kserw pos na stamatisw na niothw etsi:-?:?...

Ο ερωτας με ερωτα περναει!χεχε....

Σκεψου το και αλλιως! ξερεις ποσα αγορια ειναι εκει εξω και περιμενουν να τα γνωρισεις? τρεχααααααααααα...δε προλαβαινεις λεμεεεεεεεεεε! ;)

Ο ερωτας με ερωτα περναει!χεχε....

Σκεψου το και αλλιως! ξερεις ποσα αγορια ειναι εκει εξω και περιμενουν να τα γνωρισεις? τρεχααααααααααα...δε προλαβαινεις λεμεεεεεεεεεε! ;)

χεχεχεχεχε αυτο ειναι! ειμαι καλαααααααααααααααα!!! οτι και αν κανω από εδώ και πέρα θα το κάνω μόνο για μέναααααααααααααααααααααα!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!:-P:cool::-P:cool:

προσπερνάς και προχωράς ,προσέχεις [ προφυλάξεις...] αγαπάς αυτούς που σε αγαπούν και σε σεβοντε μην το πολύ <φιλοσοφεις> δεν σου κάνει κάλο. Καλή φοιτητική ζωή.

προσπερνάς και προχωράς ,προσέχεις [ προφυλάξεις...] αγαπάς αυτούς που σε αγαπούν και σε σεβοντε μην το πολύ <φιλοσοφεις> δεν σου κάνει κάλο. Καλή φοιτητική ζωή.

thanks αυγή!! θα τ έχω υπόψην μου! και για να είμαι ειληκρινής ίδη τ έχω βάλει σε εφαρμογή;);)

δίκιο έχεις αλλά μου είναι πολύ δυσκολο βεβεα δεν λέω ότι δεν θα προσπαθήσω. θα δείξει στην συνέχεια! και κατι άλλο που ξέχασα να αναφέρω. το πρωί πρίν ανεβάσει τισ φωτος μου ειχε στήλει μήνυμα στο chat για να μου πει οτι τον κσεχασα και δεν του έστηλα ούτε ένα μήνυμα! για να δείτε θράσος!

Τι μου 8υμιζεις λεμε. Παιδικες ασ8ενειες ειναι αυτα ;) Ρωτησες πως το 3επερνας.........με τον χρονο......μονο.......και οταν αργοτερα 8α τα 8υμασαι? 8α γελας.......

Καλα να τα περνας........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Τι μου 8υμιζεις λεμε. Παιδικες ασ8ενειες ειναι αυτα ;) Ρωτησες πως το 3επερνας.........με τον χρονο......μονο.......και οταν αργοτερα 8α τα 8υμασαι? 8α γελας.......

Καλα να τα περνας........

ελπίζω να είναι όπως τα λες :-P

εγω , θα σου προτεινα, να κρατησεισ τισ φωτογραφιεσ με την αλλη κοπελα και να του ριχνεισ βελακια μεχρι να γινει η φατσα του κυριου αναισθητου σαν σουρωτηρι!!!!!μετα θα βλεπεισ πωσ τον κατηντησεσ και θα γελασ!!!!

rYWUp3.png?PFNMbDcb