Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Κλωτσιες προς τα κατω και όχι στη κοιλια!

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια. Είμαι στην 20η εβδομαδα και ενω εδω και 3 βδομαδες το ακουω το μωρακι μου...(στη κοιλια), τωρα τελευταια, 2-3 μερες δηλ. το νιωθω να με κλωτσαει προς τα κατω, και στη κοιλια καθόλου. Εχει τυχει σε καμια απο σας αυτό? Είναι φυσιολογικο?

Διαφημίσεις

και εμενα την προηγουμενη 20η προς τα κατω τις εριχνε και ακομα δηλ.αλλα απο οτι διαπιστωσαμε σε υπερηχο αν και ειναι εγκαρσια ακομα αντι για ανασκελα που ήταν μεχρι τωρα, τώρα ειναι μπρουμυτα δηλ με το προσωπο προς το εδαφος.γι αυτο και το καταλαβαινω και εγω εκει ενω στην αρχη το καταλαβαινα λιγο πιο κατω απο τον αφαλο

ccBbp2.png

Θα σου έλεγα να μην ανησυχείς. Κι εγώ μέχρι την 30η βδομάδα αν θυμάμαι καλά ένοιωθα το μωρό να με χτυπάει κάτω, χαμηλά. Από την 30η και μετά το νοιώθω ψηλά στην κοιλιά. Είναι ανάλογα με τη θέση που βρίσκεται το μωρό

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

• 2 weeks later...

κοριτσια εχουν φτιαξει φωλιτσα τα μωρακια μας!!!

μην αγχωνεστε καθολου, εγω εχω μπει στην 28η και τις περισσοτερες φορες ο μπεμπακος χτυπαει χαμηλα!

αλλα του κανω κι εγω κολπακια (γυριζω στο πλαι και γυριζει τουμπα χαχαχα) και τον ξεβολευω...μετα παλι τα ιδια χαχαχαα!

με το καλο τα ζουζουνακια μας!

a0542f1a75.png

ηρθες θησαυρε μου κι αλλαξες τη ζωη μας!!!

Διαφημίσεις

Ω, ναι!

Μου το κάνει συνέχεια! Μην ανησυχείς! Και πονάει να πάρει η ευχή!:P

Βεβαία εγώ μπαίνω τώρα στην 29 εβδομάδα και στο τελευταίο ραντεβού ο γιατρός τον είδε σε ισχυακή προβολή...άρα τα ποδαράκια είναι κάτω!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Ω, ναι!

Μου το κάνει συνέχεια! Μην ανησυχείς! Και πονάει να πάρει η ευχή!:P

Βεβαία εγώ μπαίνω τώρα στην 29 εβδομάδα και στο τελευταίο ραντεβού ο γιατρός τον είδε σε ισχυακή προβολή...άρα τα ποδαράκια είναι κάτω!

εγω ειμαι στο τελος της 23ης στη β'επιπεδου ειχε το κεφαλακι κατω και τα ποδια πανω.τα ποδια να πω την αληθεια δεν τα πολυκαταλαβαινω αλλα το τι μπουνια εχω φαει δεν περιγραφεται και προς την κοιλια και προς τα κατω. :?

ccBbp2.png

Εμενα αν ειναι και οταν γεννηθει τοσο ζωηρη οσο ειναι τωρα .....αλοιμονο μου.Δεν σταματαει.Το τι κλοτσιδι τρωω .....δεν λεγεται.Μια κατω χαμηλα , μια ψηλα στην κοιλια...χτες βραδυ τις ετρωγα αριστερα ψηλα.....κουνιοταν ολη η κοιλια μου.....τρελαθηκαμε να γελαμε με τον αντρα μου....:lol:

19Zup2.png

149138qob4e3htng.gif

• 6 months later...

Διανύω την 20η εβδομάδα κύησης και νιώθω και εγώ το μωράκι μου έντονα τις τελευταίες 2 εβδομάδες.

Αυτό που με προβληματίζει είναι πως οι κινήσεις του μωρού εστιάζονται πολύ πιο κάτω από τον οφαλό, σχεδόν στο εφήβαιο (αν το λέο σωστά).

Το μήκος του τραχήλου μετρήθηκε και είναι εντάξει.

Συμβαίνει και σε άλλες κοπέλες αυτό????????????

Διαφημίσεις

Διανύω την 20η εβδομάδα κύησης και νιώθω και εγώ το μωράκι μου έντονα τις τελευταίες 2 εβδομάδες.

Αυτό που με προβληματίζει είναι πως οι κινήσεις του μωρού εστιάζονται πολύ πιο κάτω από τον οφαλό, σχεδόν στο εφήβαιο (αν το λέο σωστά).

savia kalhspera!egw eimai sth 13 vdomada exw kai egw polu liges enoxlhseis alla fusika einai xamhla.den katlavainnw vevaia kai polla alla einia mikro akomh!apo oti exw diavasei einai polu logiko na to ais8anesai xamhla kai na to noiw8eis sxedon mexri ton afalo otan ksaplwneis..oso megalwnei perissotero tote 8a anevainoun kai ta xtuphmata...sou euxomai na exeis mia kalh egkumounh

QVXsp3.png

καλημερα!

ειμαι στην 24η εβδομαδα κι εχω το ιδιο θεμα μ'εσενα απο την 21η νομιζω! μην ανησυχεις τιποτα δεν ειναι...απλα η θεση του μικρου σου ειναι λιγο αβολη για τη μαμα του...οταν το ενοιωσα πρωτη φορα τοσο χαμηλα νομιζα οτι θα βγει να με χαιρετησει!και φυσικα τρομαξα αλλα οπως εδειξε και ο υπερηχος κανει κολπακια και στριφογυριζει!

τωρα για παραδειγμα εχει βαλει στο ματι τα πλευρα μου!

μην ανησυχεις ειναι νορμαλ!με το καλο να το κρατησεις αγκαλιτσα!

tt1108c2.aspx

Ευχαριστώ κορίτσια.

Τι να κάνουμε είναι ζοιρούλικα τα μπεμπάκια μας!!!!!!!!!!!

Με το καλό να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας.............