Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΤΥ ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχήν και εγώ θέλω τα γενέθλια του παιδιού μου να γίνουν ανήμερα αλλά υπάρχουν κάποια σημαντικά κωλύματα (βλέπε δουλειά μπαμπά) που πρέπει να τα λάβουμε υπόψη μας. Τέλος πάντων, δεν έχουμε πάρει καμιά απόφαση ακόμα οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε.

 

Επίσης οι περισσότεροι από εμάς θα νηστεύουμε και όχι όλοι και ιδίως τα παιδιά. Οπότε σκέφτομαι το μενού να αποτελείται από νηστήσιμα και μερικά αρτήσιμα (αν τελικά δεν μεταφερθεί).

Νηστήσιμα:

-Σαλάτες εποχής (λάχανο-μαρούλι-με ρόκα)

-Κολοκυθοκεφτέδες

-Πατατοκροκέτες

-Σπανακοπιτάκια

-Πίτσα νηστήσιμη

-Καναπεδάκια με γαρίδες-μύδια-χταπόδι

-Σουβλάκια με θαλασσινά

Αρτήσιμα

-Πίτσα

-Σουβλάκια κοτόπουλο-χοιρινό

-Σαλάτα του σεφ

-Καναπεδάκια με κοτόπουλο-μοσχάρι.

 

Doraki όσο για την τούρτα αυτή αναγκαστικά θα γίνει όπως όλες, δεν νομίζω ότι θα έχω πολλές επιλογές (έτσι και αλλιώς δεν ξέρω να υπάρχει τούρτα νηστήσιμη :confused:!!!!!!!! αν και μου φαίνεται αδύνατο).

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον... με αυτα κ με αυτα ζηλεψα!!!! αλλα το θεμα για φετος το εχω βρει κ τα εχω κανονισει.... μηπως θα μπορουσες , αφου γινουν με το καλο τα γενεθλια της μικρης σου, να μου πεις απο που βρηκες υλικα για να τα εχω υπ΄οψιν για του χρονου????

 

Σοφία αν τελικά βρώ άκρη, πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσω αλλά δεν το βλέπω!!!!!!!!!!!!!! Έφαγα τα μάτια μου στον υπολογιστή και δεν μπορώ να βρώ τίποτα σε ελληνικά sites........ λές και ζητάω τίποτα περίεργο!!!!!!!! Άντε κορίτσια βοηθήστε.......

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το μενού,ήδη μου τρέχουν τα σάλια!!

 

Θα μπορούσες να φτιάξεις μια τουρτίτσα μόνη σου,πχ με σοκολάτα υγείας,φυτική κρέμα γάλακτος,φρούτα,παντεσπάνι χωρίς αυγά.Για σκέψου το...Η ζαχαρόπαστα για τη διακόσμηση έτσι κι αλλιώς είναι με ζάχαρη και αμύγδαλο,ή κάνω λάθος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή ιδέα αλλά από ζαχαροπλαστική είμαι άσχετη. Μόνο τα γλυκά του κουταλιού πετυχαίνω, τα κέικ, άντε και κανά γαλακτομπούρεκο!!!!!!!!! Α, και την μουσταλευριά :mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και όμως υπάρχουν νηστίσιμες τούρτες:

 

ένα παράδειγμα:

 

http://sintagoulis.gr/toyrtes-kormoi/nistisimi-toyrta-me-sokolata-kai-portokali

 

Είναι κρίμα όμως τα παιδάκια να μην φάνε κανονική. Οπότε θα έλεγα μία νηστίσιμη για όσους νηστεύουν και μία κανονική για τους υπόλοιπους. :-P

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

εεε ημαρτον ρε sister!!!!!:shock::shock: και καναπεδακι με μυδι-χταποδι και τουρτα απο σογια...!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock::eek::roll:

 

 

ε μα και εσυ!δεν με εχεις μαθει τοσο καιρο?:mrgreen:

υπαρχει καποιος πιο πολυ της υγιεινης απο εμενα ?????????

 

μπουχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχουν νηστίσιμες τούρτες:

 

ένα παράδειγμα:

 

http://sintagoulis.gr/toyrtes-kormoi/nistisimi-toyrta-me-sokolata-kai-portokali

 

Είναι κρίμα όμως τα παιδάκια να μην φάνε κανονική. Οπότε θα έλεγα μία νηστίσιμη για όσους νηστεύουν και μία κανονική για τους υπόλοιπους. :-P

 

Φαίνεται πολύ ωραία αλλά από ζαχαροπλαστική όπως προείπα είμαι άσχετη!!!!!!!! Οπότε αφήστε το καλύτερα......... Βλέπω εδώ στο φόρουμ ορισμένες κοπέλες που φτιάχνουν κάτι τέλειες τούρτες και ζηλεύω!!!!!!!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως αυτή για παράδειγμα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37227&highlight=%F0%DC%F1%F4%F5+%EA%EF%EA%EA%E9%ED%EF%F3%EA%EF%F5%F6%DF%F4%F3%E1. Δεν την έχει κάνει η συγκεκριμένη κοπέλα αλλά επαγγελματίας...... είναι η τέλεια τούρτα και απίστευτο θέμα!!!!!!!!!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει δίκιο η δώρα.Αφου θα μπεις στη διαδικασία αυτή καλύτερα να φτιαξεις μια νηστίσιμη τούρτα που μπορεις να τη στολίσεις όπως θέλεις με ζαχαρόπαστα-φτιαχνεται με ζαχαρη αχνη νερο γλυκόζη, θα τη βρεις στις συνταγες της παρεας, μπορεις και να τη χρωματίσεις ροζ και να παρεις μια μπαλαρίνα από το τζάμπο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...