Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οξεία λαρυγγίτιδα στην αναμονή


Recommended Posts

Από την πρώτη ημέρα της εμβρυομεταφοράς κάτι γαργαλούσε τον λαιμό μου. Ήπια τα τσάγια μου, έφαγα τις καραμέλες μου αλλά τίποτα. Μέρα με την ημέρα χειρότερα. Σήμερα 5 ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και η φωνή έχει κλείσει εντελώς, δεν μπορώ να καταπιώ ούτε το σάλιο μου, τα αυτιά μου και η μύτη είναι κλειστά.

 

Η διάγνωση του γιατρού του ΙΚΑ, που με είδε χωρίς να ανοίξει το στόμα μου, ήταν οξεία λαρυγγίτιδα. Όταν του εξήγησα σε ποια φάση είμαι, είπε ότι κανονικά θα μου έδινε κορτιζόνη αλλά τώρα αποκλείεται. Θα πρέπει να περιμένουμε να περάσει μόνο του, χωρίς να μου λέει για πόσο καιρό θα υποφέρω αλλά σίγουρα μέχρι την ημέρα της χοριακής και μετά βλέπουμε. Αν αρνητικό φάρμακα, αν θετικό θα γιορτάζω στα μουγκά...

 

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να επισπεύσω την ανάρρωση; Κανένα σπιτικό γιατροσόφι;

 

Επίσης το ηθικό έχει πέσει πολύ. Καμιά με τέτοια εμπειρία που τα κατάφερε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αααχ βρε κορίτσι μου κάνε υπομονή... όσο κι αν δεν ταιριάζει με την εποχή να κάνεις σούπες με βραστό κοτόπουλο... να κάνεις γαργάρες πολύ συχνά και να φτιάχνεις τσάι χαμομήλι με λεμόνι και λίγο μελάκι. Επίσης κάτι που έχει αντιβιωτική δράση είναι το σκόρδο... αν σου αρέσει κάνε λίγο τζατζικάκι. Ενα σκορδάκι την ημέρα ειναι υπεραρκετό...

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δε μπορείς να πάρεις κορτιζόνη. Εμένα ο γιατρός μου (γυναικολόγος) μου έδωσε κορτιζόνη από την πρώτη κιόλας μέρα της εμβρυομεταφοράς. (Medrol) Εσύ όμως να κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου και να μη σε παίρνει απο κάτω... μια χαρά θα τα καταφέρεις!

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σουπιτσες

Αφωνια

Ατμολουτρο

και καθαρος αερας.

 

Περαστικουλια και ευχομαι το σπορακι να εκτιμησει τι περνας :cool::-D:grin:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...