Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΣΟΚ..μωρό πνίγηκε την ώρα της βάπτισης!

Recommended Posts

Διαβασα αυτό μεσημεριατικα...και μου ρθε κόλπος......εγινε στην Μολδαβια....http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=36008&catid=7

Κρίμα στο μωράκι...δεν μπορώ να το πιστεψω.....

Διαφημίσεις

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

μα 6 εβδομαδων βαπτιση...

ποσο κριμα..

3 χρονια φυλακιση ΜΟΝΟ... 30 πρεπει να φαει ο ππαρας..

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Επαθα σοκ......στην βάπτιση και απο πνιγμο!!!!!!!:cry:.....το θεμα το αναφερει και το zougla και μαλιστα λεει πως οφειλεται στην μεγαλη ποσοτητα νερου που ηπιε το μωρακι.....!!!!!!

Ψυχουλα μου...ποσο απροστατευτα ειναι μερικες φορες τα μωρακια μας!!!!!και μαλιστα μπροστα στα ματια ολων μας!!!!!:evil:

Διαφημίσεις

καλο ταξιδι σε αυτη τη ψυχουλα.

να αναπαυτει η ψυχουλα του ...

τραγικο ,θλιβερο

ας τον πνιξει κ αυτον καποιος ,να του βγουν τα ματια του π#$$#η ,λυπαμαι αλλα καμια κατανοηση....καμια απολυτως ,δε με νοιαζει σε τι ψυχολογια ηταν αυτος ο π.$%*ς,ακομη κ η μανα του νε ειχε πεθανει την προηγουμενη μερα .... χεσ#$$#κα..

θελω να πιστευω οτι αν η δικαιοσυνη κ στην δικη του περιπτωση τυφλωθει....

θελω να πιστευω οτι τουλαχιστον στην αλλη ζωη ...θα βραζει σε ενα καζανι αιωνιως!!!!

τερατα ειναι αυτοι οι ανθρωποι....

εμεις βρε γαμωτο μια ακριδα σκοτωνουμε κ νοιωθουμε killer ...

Τι 333 καλε?? Εγω θα τα τρωγα αυτα αμα ημουν η μανα του παιδιου!!!! θα τον σκοτωνα επι τοπου! Και μεσα στην εκκλησια μη σας πω μεσα στη κολυμπηθρα!

Διαφημίσεις

Εύχομαι να τον "αυτοκτονήσουν" οι υπόλοιποι φυλακισμένοι!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Τον τραγοπαπα ποια δικαιοσυνη ?? θα τον ειχα σκοτωσει με τα ιδια μου τα χερια!!! Μα βρε παιδια χρειαζεται να κανουν μακροβουτι στο παιδι για να γινει χριστιανος ε λ ε ο ς!! Εγω παντως στη βαφτιση ημουν ετοιμοπολεμη διπλα στο παπα το χα βουτηξει αβλεπη....

Εχω αρρωστησει απο την ωρα που το εμαθα και η καρδιά μου χτυπάει δυνατά...

Αν δειτε στο βιντεο ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ το μωράκι να παρει ανασα...Σκεψου εσυ ως ενηλικας και με τεράστια πνευμόνια...Αχχχχ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!

Αρρωστησα λέμε...αρρωστησα...

Το μακροβουτι ποτε δεν το κατάλαβα με τους ιερεις...Δηλαδη οσο περισσοτερο νερό πεσει πανω του τοσο μεγαλυτερος καθαγιασμός γινεται του βρεφους...

Απαράδεκτο...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

μεσα στην φυλακη θα παρει οτι του αξιζει ο ελεεινος...

σκετη φρικη ..... κριμα κριμα .... κουραγιο στους γονεις... δεν ξερω τι να πω:(:(

line_flow3_beg_39_time_1212811200_text_e720e5e3e3efedeffdebe120eceff520e5dfede1e9.gif

Διαφημίσεις

σοκαριστικό γεγονός... δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τους γονείς του μωρού... 6 εβδομάδων, και αντί να χαίρονται, πλέον το κλαίνε...

κρίμα...πολύ κρίμα... ότι άλλο και να πώ θα είναι πολύ λίγο μπροστά σε όλο αυτό...!!!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Εχω αρρωστησει απο την ωρα που το εμαθα και η καρδιά μου χτυπάει δυνατά...

Αν δειτε στο βιντεο ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ το μωράκι να παρει ανασα...Σκεψου εσυ ως ενηλικας και με τεράστια πνευμόνια...Αχχχχ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!

Αρρωστησα λέμε...αρρωστησα...

Το μακροβουτι ποτε δεν το κατάλαβα με τους ιερεις...Δηλαδη οσο περισσοτερο νερό πεσει πανω του τοσο μεγαλυτερος καθαγιασμός γινεται του βρεφους...

Απαράδεκτο...

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

8jPDp3.pngmAB8p3.png

Νωρίτερα είχε έρθει φίλος στο σπίτι και του έδειχνα το αλμπουμ της βάφτισης.

Ο ιερέας μας βούτηξε 3 φορές όλο το κεφάλι μέσα στην κολυμπήθρα και την 3 φορά ο μικρός μου ήπιε νερό και η νονά μας , είχε φοβηθεί τότε και τον κοίταγε καλά καλά τον μικρό αν αναπνέει σωστά.

Όλο το βράδυ οι φίλοι μου κατηγορούσαν τον ιέρεα για αυτό που έκανε, και έλεγα πως δεν πειράζει και πως ξέρει τι κάνει.

Ξαφνικά με έχει πιάσει μια απίστευτη στενοχώρια και για το δικό μου το παιδάκι, σκέφτομαι ότι και το δικό μου θα μπορούσε να είχε πνιγεί.

Τελικά όλοι είχαν δίκιο και το κατάλαβα μόλις τώρα.:(

Αν ειναι δυνατον! Δηλαδη αν εβρεχε απλα το κεφαλακι του δεν ηταν το ιδιο? Και ο Χριστος ετσι βαπτιζε, αμφιβια θα τα κανουν τα μωρα μας? :evil: Τον 15αυγουστο βαπτιζω κι εγω τον δικο μου , θα παω να του παρω μασκα και βατραχοπεδιλα καλου κακου. Ελεος. :mad:

lcWup3.png

Αν ειναι δυνατον! Δηλαδη αν εβρεχε απλα το κεφαλακι του δεν ηταν το ιδιο? Και ο Χριστος ετσι βαπτιζε, αμφιβια θα τα κανουν τα μωρα μας? :evil: Τον 15αυγουστο βαπτιζω κι εγω τον δικο μου , θα παω να του παρω μασκα και βατραχοπεδιλα καλου κακου. Ελεος. :mad:

Να του πεις να ΜΗΝ βουτηξει το κεφαλι του παιδιου μεσα. Αμα το απαιτησεις ΔΕΝ θα το κανει, ακους? Πες του το!

Προφανως το μωρο πηρε νερο στα πνευμονια. 6 εβδομαδων δεν ηθελε πολυ. ΖΩΑ. Και κυριως οι γονεις του και οχι ο παπας. Οι γονεις που το πηγαν για σκατοβαφτιση 6 εβδομαδων και δεν ειπαν στον τραγοπαπα να ΜΗΝ το βουτηξει μεσα. Εμας ο δικος μας δεν της βουτηξε το κεφαλι μεσα ουτε ΜΙΑ φορα.......αι στο διαολο.......τα ΖΩΑ.......:evil::evil::evil:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Νωρίτερα είχε έρθει φίλος στο σπίτι και του έδειχνα το αλμπουμ της βάφτισης.

Ο ιερέας μας βούτηξε 3 φορές όλο το κεφάλι μέσα στην κολυμπήθρα και την 3 φορά ο μικρός μου ήπιε νερό και η νονά μας , είχε φοβηθεί τότε και τον κοίταγε καλά καλά τον μικρό αν αναπνέει σωστά.

Όλο το βράδυ οι φίλοι μου κατηγορούσαν τον ιέρεα για αυτό που έκανε, και έλεγα πως δεν πειράζει και πως ξέρει τι κάνει.

Ξαφνικά με έχει πιάσει μια απίστευτη στενοχώρια και για το δικό μου το παιδάκι, σκέφτομαι ότι και το δικό μου θα μπορούσε να είχε πνιγεί.

Τελικά όλοι είχαν δίκιο και το κατάλαβα μόλις τώρα.:(

Και εμενα ο ιερέας ειχε βουτηξει ολοκληρο το κεφαλι του γιου μου (το εχω και σε φωτογραφια αυτο!) και τον πεταξε πολυ γρηγορα αναποδα :evil::evil::evil::evil::evil: στα χερια της νονας, η οποια εγινε μουσκεμα και ευτυχως που προλαβε να πιασει το παιδι! Μολις το ειδα πηγα αμεσως να δω αρχικα αν ηταν καλα ο μικρος μου και με υφος αγριο απο τα πολλα νευρα ετοιμη να πνιξω το ιερεα για τον απαραδεκτο τροπο του! Ευτυχως που με σιγκρατησαν οι αλλο! Με βλεπει και μου λεει "ελα μωρε τι φοβασαι δεν στον πνιγουμε ετσι ειναι η σωστη βαπτιση!!!" Ε τοτε την επομενη φορα αν κανω αλλο παιδι θα προτιμησω αλλον παπα και ας κανει τη "λαθος" βαπτιση !!!!

Ακομα και στο τραπεζι μετα ο μικρος μου ηταν κατακοκκινος απο το κλαμα! Ουτε μια φωτογραφια δεν εχω να γελαει, σε ολες φαινεται ταλαιπορημενος! Και ηταν ο ιδιος ιερεας που μας παντρεψε και τον θεωρουσαμε πολυ καλο αλλα...!!!

line_m123_beg_40_time_1218254400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Βρε κορίτσια εγώ σε καμία βάπτιση δεν έχω δει να βουτάνε όλο το κεφάλι του μωρού στο νερό... με το χέρι ρίχνει ο παπάς λίγο νεράκι....τι να πω? Το θέμα είναι ότι χάθηκε ένα βρέφος....και αν συμβαίνει αυτό που λέτε τότε να απαγορευτεί να τα βουτάνε....ένα μυστήριο πάμε να κάνουμε όχι να πνίξουμε τα παιδιά μας!

Το οτι ηταν και αταραχος απο πανω δειχνει οτι δεν εστεκε καλα.

Αν ειναι δυνατον .:evil::evil::evil::evil:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Αχ κορίτσια σε εμάς ο ιερέας βούτηξε όλο το κεφάλι μέσα στο νερό, το έχω και σε φωτογραφία.

Μετά από αυτό το τραγικό περιστατικό να απαιτήσετε από τους ιερείς να μην βουτάνε όλο το κεφάλι μες στο νερό.

Μιλάμε για πολύ άγριο θέαμα και εγώ το ζων υποστήριζα ότι αποκλείεται να πνιγεί ποτέ μωρό στο μυστήριο.

Αλλά δυστυχώς συνέβη και τώρα έχω τρελές τύψεις που δεν του τα έψαλα.

Προχθες πάλι αυτό λέγαμε με την μητέρα μου, η οποία έλεγε πως ο ιερέας μας το παράκανε και πως έχει ξεφύγει.

Τέλοσπάντων το πήρα το μάθημα μου.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...