Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts

Κι εμείς πήραμε το σταυρο του μπέμπη απο τον Λευτέρη στο Κερατσίνι. Είναι αυτος

photo0134cu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

και κόστισε 450?

 

κι εμεις ειχαμε παρει ακριβως τον ιδιο με τα ιδια χρηματα για το γιο μου απο το Λευτερη! ειναι φανταστικος! να σου ζησει και να τον δεις οπως επιθυμεις!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εμεις ειχαμε παρει ακριβως τον ιδιο με τα ιδια χρηματα για το γιο μου απο το Λευτερη! ειναι φανταστικος! να σου ζησει και να τον δεις οπως επιθυμεις!

 

αλήθεια???Εγώ τον ερωτευτηκα μου αρέσει παρα πολύ και νομίζω οτι δεν ξεπαραδίασαμε και τους νονούς μας!!! Να σου ζήσουν κι εσένα τα παιδάκια σου και να τα χαίρεσαι!!

syV5p2.png

Jn0Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα γραφτηκα στο forum για βοηθεια θα γινω νονος σε 1 μηνα και ψαχνω να δω τι θα παρω στην μικρη μου επισης δεν εχω ιδεα απο κοστοι μπορει να βοηθεισει κανεις.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γραφτηκα στο forum για βοηθεια θα γινω νονος σε 1 μηνα και ψαχνω να δω τι θα παρω στην μικρη μου επισης δεν εχω ιδεα απο κοστοι μπορει να βοηθεισει κανεις.Ευχαριστω

Καλημερα μπηκα σε ενα e-shop http://www.mycross.com.gr και ειδα οτι οι τιμες των προιοντων ειναι χαμηλοτερες απο τα καταστηματα μπορει να μου πει καποιος αν εχει εμπειρια απο αγορες απο e-shop και αν ειναι οκ να παραγγειλω (λιγο help ρε παιδια δεν ξερω απο βαφτισεις και δεν εχω και πολυ χρονο )

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά, Εγω έχω παραγγείλει για την βάφτιση που έχω Κάνει απο το http://www.e-goldy.gr Αλλά επειδή μένω κοντά στο κατάστημα το παρέλαβα απο κει. Έχει πολλΑ ωραία σχέδια κ καλές τιμές. Εύχομαι να βοήθησα. Αν θέλεις κάποια πληροφορία Στείλε π.μ να σου πω. Άντε κ πάντα άξιος.

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτά, Εγω έχω παραγγείλει για την βάφτιση που έχω Κάνει απο το http://www.e-goldy.gr Αλλά επειδή μένω κοντά στο κατάστημα το παρέλαβα απο κει. Έχει πολλΑ ωραία σχέδια κ καλές τιμές. Εύχομαι να βοήθησα. Αν θέλεις κάποια πληροφορία Στείλε π.μ να σου πω. Άντε κ πάντα άξιος.

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπηκα σε ενα e-shop http://www.mycross.com.gr και ειδα οτι οι τιμες των προιοντων ειναι χαμηλοτερες απο τα καταστηματα μπορει να μου πει καποιος αν εχει εμπειρια απο αγορες απο e-shop και αν ειναι οκ να παραγγειλω (λιγο help ρε παιδια δεν ξερω απο βαφτισεις και δεν εχω και πολυ χρονο )

Ανδρέα,κ Εγω Πρώτη φορα, διάλεξα να ψάξω απ το Ίντερνετ κ όλα Οκ, Αλλά θέλει ψάξιμο Γιατί κυκλοφορούν διάφορα on line. Προσωπικά διάλεξα το συγκεκριμένο site Γιατί γνωρίζω το κατάστημα κ έχω ψωνίσει αρκετές φορές κ έχω εμπιστοσύνη..εμεινα πολυ ευχαριστημένη..μπορείς να τους πάρεις κ τηλ κ να ρωτήσεις Ότι απορία Έχεις.. Πάντως μην το αφήνεις πολυ.. Βρες σταυρο κ παραγγειλε να ησυχασεις..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κορίτσια καλησπέρα!

 

γίνομαι νονά το καλοκαιρι και ειμαι τωρα στη διαδικασία εύρεσης σταυρου.. βασικα επειδη και οι καιροι ειναι δυσκολοι αναζητω κατι οικονομικο..απο μια πρωτη ερευνα που εκανα βρηκα ενα σταυρο στην τιμη των 300 ευρω , λευκοχρυσο, 14αρι με 14αρα αλυσιδα. πως τι βλεπεται την τιμη? γνωριζετε κάποιο άλλο κοσμηματοπωλείο με οικονομικές τιμές σε αθηνα?

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα!

 

γίνομαι νονά το καλοκαιρι και ειμαι τωρα στη διαδικασία εύρεσης σταυρου.. βασικα επειδη και οι καιροι ειναι δυσκολοι αναζητω κατι οικονομικο..απο μια πρωτη ερευνα που εκανα βρηκα ενα σταυρο στην τιμη των 300 ευρω , λευκοχρυσο, 14αρι με 14αρα αλυσιδα. πως τι βλεπεται την τιμη? γνωριζετε κάποιο άλλο κοσμηματοπωλείο με οικονομικές τιμές σε αθηνα?

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Η τιμή είναι μαζί με την αλυσίδα?Αν ναι τότε είναι πολύ καλή τιμή. Αν όχι υπολόγισε και κανένα 100άρι την αλυσίδα.Γενικώς οι βαφτιστικοί κοστίζουν,εξαρτάται πάντα από το πόσο είσαι διατεθειμένη να δώσεις.Με το καλό!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα είναι τα χρήματα εαν είναι τελική τιμή...κ εμένα κάπου εκεί μου είχε βγει ο σταυρός που είχα πάρει πέρυσι-με αλυσιδα λευκόχρυσος κ σχετικά απλός-για αγοράκι ήταν άλλωστε-ειχε αρχική τιμή 450 κ μου το άφησε 290 χωρίς απόδειξη όμως...

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! ναι η τιμή είναι μαζί με την αλυσίδα..και εγω νομιζω οτι ειναι πολυ καλη παντως! κοιταξα και αθηνα σημερα αλλα δεν βρηκα αναλογες τιμες..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! ναι η τιμή είναι μαζί με την αλυσίδα..και εγω νομιζω οτι ειναι πολυ καλη παντως! κοιταξα και αθηνα σημερα αλλα δεν βρηκα αναλογες τιμες..

 

να ρωτήσεις εάν ο σταυρός είναι μασιφ ή "κούφιος" όπως λένε. Δεν ξέρω και εγώ και εμένα η νονά του μικρού μας μου το είπε. Γενικά οι μεγάλες διαφορές στις τιμές που θα βρείς αφορά αυτο το κομμάτι. Εάν λέω κάτι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε έναν πολύ όμορφο σταυρό (θα τον ανεβάσω μετά τη βάφτιση) 280 με την αλυσίδα και με απόδειξη απο τη χρυσεμπορική νομίζω λέγεται ( στο Κερατσίνι). Δεν είναι μινιατουρα αλλά δεν είναι και πατριαρχικός γιατί εγώ θέλω κάτι που να το φοράει. Μπορεί να είναι και κουφιος που είπε και η κοπέλα (και ευχαριστώ για την πληροφορία -δεν το γνώριζα), αντιλαμβάνομαι ότι αυτό χαμηλώνει την τιμή , αλλά δε με πολυνοιάζει κιόλας. Με νοιάζει να μας αρέσει και να το φοράει.

Τον διάλεξαν επειδή ήταν πολύ ωραίος και την τιμή την έμαθαν στη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε έναν πολύ όμορφο σταυρό (θα τον ανεβάσω μετά τη βάφτιση) 280 με την αλυσίδα και με απόδειξη απο τη χρυσεμπορική νομίζω λέγεται ( στο Κερατσίνι). Δεν είναι μινιατουρα αλλά δεν είναι και πατριαρχικός γιατί εγώ θέλω κάτι που να το φοράει. Μπορεί να είναι και κουφιος που είπε και η κοπέλα (και ευχαριστώ για την πληροφορία -δεν το γνώριζα), αντιλαμβάνομαι ότι αυτό χαμηλώνει την τιμή , αλλά δε με πολυνοιάζει κιόλας. Με νοιάζει να μας αρέσει και να το φοράει.

Τον διάλεξαν επειδή ήταν πολύ ωραίος και την τιμή την έμαθαν στη συνέχεια.

 

 

απο εκει πήρα κ εγώ τον σταυρό που είπα!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα!

 

γίνομαι νονά το καλοκαιρι και ειμαι τωρα στη διαδικασία εύρεσης σταυρου.. βασικα επειδη και οι καιροι ειναι δυσκολοι αναζητω κατι οικονομικο..απο μια πρωτη ερευνα που εκανα βρηκα ενα σταυρο στην τιμη των 300 ευρω , λευκοχρυσο, 14αρι με 14αρα αλυσιδα. πως τι βλεπεται την τιμη? γνωριζετε κάποιο άλλο κοσμηματοπωλείο με οικονομικές τιμές σε αθηνα?

 

ευχαριστώ πολύ!

Bιολέτα θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις με μύνημα τα στοιχεία του καταστήματος, γιατί θα γίνω νονά σε κοριτσάκι το φθινόπωρο και με ενδιαφέρει άμεσα? Τhanks a lot!
Link to comment
Share on other sites

Bιολέτα θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις με μύνημα τα στοιχεία του καταστήματος, γιατί θα γίνω νονά σε κοριτσάκι το φθινόπωρο και με ενδιαφέρει άμεσα? Τhanks a lot!

 

καλησπερα λοπ!! ακριβως απο το ιδιο μαγαζι που αναφερεται απο τις προλαλησαντες!! :o

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

παιδια βαφτιζω και ψαχνω σταυρο...ποιο πιστευετε οτι ειναι το καταλληλο βαρος του σταυρου γιατι εχω μπερδευτει...μιλαω για 14 καρατια αλλα οι σταυροι που βλεπω κυμαινονται απο 2,5 εως 8 γραμμαρια (χωρις το βαρος της αλυσιδας). Επισης ποσα χρηματα να δωσω καθοτι ανεργη?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Θα ηθελα να ρωτησω, αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει καποιον χρυσοχοο-κοσμηματοπωλη που να κανει ευκολιες πληρωμης, δοσεις. Οπως πιο παλια, που τα πληρωναμε με τη βδομαδα η το μηνα. Χωρις τραπεζες, με προκαταβολη εννοειται. Η με καταστημα η αυτοι που ερχονται στα σπιτια Αν καποιος γνωριζει ας μου στειλει μηνυμα θα μου ελυνε τα χερια!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω εναν στα ανω ιλισια αλλα δεν ξερω αν κανει δοσεις με τον τροπο που λες αλλα ξερω οτι ειναι παμφθηνος,ποιοτικος,δεν εχει βιτρινα,ειναι σαν εργαστηριο.Τα περισσοτερα τα διαλεγεις απο βιβλιο και στα φερνει και γιαυτο ειναι πιο φτηνα απο τα μαγαζια.Να φανταστεις τις βερρες μας τις βρηκαμε εξω 500-600ευρω και τις πηραμε 200ευρω απο αυτον

Link to comment
Share on other sites

ΚΡΑΤΕΡΟΥ 22 & ΓΡ.ΑΥΞΕΝΤΙΟΥ ΑΝΩ ΙΛΙΣΙΑ

2107486951

[email protected]

και λέγεται ELXIS και είναι εργαστήριο.Ειναι ενα μαγαζακι που απεξω δεν σου γεμιζει το ματι αλλά πήγαινε και θα με θυμηθεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας εχει στο Σύνταγμα τον Σαββίδη ο οποίος έχει πολύ καλές τιμές....εχει και site όπου βλέπεις τις τιμές.....έλπιζω να βοήθησα....

 

εχει πραγματι καλες τιμες αλλα δεν ξερω για δοσεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...