Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΔΥΟ ΣΑΚΟΥΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια και εγω ειμαι μια μελλουσα διδυμομαμα ειμαι στην 15εβδ με μωρακια σε ξεχωριστους σακους και εχουν και δυο μερες διαφορα τωρα πια η κοιλιτσα μου φαινεται παρα πολυ και ηδη εχω προβλημα στον υπνο. εχω επισης και τα κλασικα πονακια αλλα ειναι φυσιολογικο αφου η μητρα μεγαλωνει με γρηγορους ρυθμους ευχομαι να μας πανε ολα καλα μεχρι το τελος και να κρατησουμε τα μπεμπακια αγκαλιτσα

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο κοριτσια τα διδυμακια σας

 

και εγω εχω διδυμακια αγορακι- κοριτσακι (2 ετων και 3 μηνων ) απο διαφορετικους σακους .Ο γιατρος μου και εμενα στην αρχη ειχε δει και τους 2 σακους αλλα ο ενας ηταν πολυ αχνος και δεν μου ειπε τιποτα απλα μου ειπε να προσεχω για 10 -15 μερες ξαπλα ,ξεκουραση καλο φαγητο και να ξανα παω σε 15 μερες . Μετα απο 15 μερες (ειπε στον αντρα μου ) αντε να πιασεις και δευτερη δουλεια παθαμε σοκ μολις το ακουσαμε και ειδαμε τις 2 κουκιδες . Δεν μας το ανακοινωσε απο τον πρωτο υπερηχο γιατι πολλες φορες το ενα παιδι αποροφαται απο τον ιοργανισμο και δεν ηθελε να μας απογοητευσει

 

 

με το καλο σε ολα τα κοριτσια υπομονη και ξεκουραση παρα πολυ για να φτασετε οσο πιο μπορειτε κοντα στις 40 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοπελες μου!σημερα εχει πολυ ζεστη....σημερα καλα ειμαι αν εξαιρεσεις ελαφρα πονακια. εχω εν τω μεταξυ και πολλα νευρα και ση ερα ξεσπασα στην ταλαιπωρη την μαμα μου και στεναχωρηθηκα και ισως γι αυτο...εσεις ολα καλα;

:);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια εγω παω σχεδόν μαζί με την ελενίτσα,είμαι στην 8η εβδομαδα και έχω διδυμάκια.Σήμερα και εγω εχω πονους περιόδου αλλα ευτυχως όχι έντονους λετε να σημαίνει ότι ανοίγει η μήτρα ή να συμβαίνει κατι αλλο? Απο το πρωι ποναγα και σε ένα σημειο αριστερα του αφαλου και το παθαίνω σχεδόν μία εβδομαδα τωρα μολις σηκώνομαι το πρωι, και μου περνάει μετα απο 1 ώρα. Τι να πω? αυριο που θα παω θα ρωτησω την γιατρό.

Το μονο που εχω σίγουρα καταλαβει είναι η κουραση βρε παιδί μου μετα απο την δουλεια γυρίζω ψιλοπτώμα αλλα χαλάλι τους.

Ευχομαι σε όλες τις διδυμομάνες μία τέλεια εγκυμοσύνη:D

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα ειναι κοπελα μου. φτιαξε τα μακαρονακια σου να φατε και μην ανησυχεις καθολου!!απο το πρωι εισαι νηστικια;

 

καθε μερα τρωω στην δουλεια ένα τοστάκι και λυσάω να γυρίσω σπίτι για φαγητό. Αλλα γενικά όλο πεινάω και τρώω μονο όταν είμαι σπίτι,ξερεις στην δουλεια ξεχνιέσαι...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελενη μου βλεπεις πειναω αλλα οι αναγουλες δεν με αφηνουν να φαω και τιποτα...προς το παρον ελπίζω σε λίγο να με αφήσουν ...

 

 

Μια από τα ίδια κι εγώ. Τρώω μια μπουκιά και θέλω να την βγάλω, άντε πάλι σε μια ώρα τρώω άλλη μία. Μαρτύριο κορίτσια, μαρτύριο, αφού ανέβαλα ακόμη και τις διακοπές, είναι κάποια πρωινά που σέρνομαι στην κυριολεξία.......

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια μια τρωω μια δε θελω να βλεπω τιποτα μονο φρουτα μπορω να φαω ανετα!!!αντε υπομονη!!!26 του μηνα παω ξανα περιμενω πως και πως!!!!και πολυ κουραση κοριτσια!!!εγω δεν εχω διαθεση να βγω απο το σπιτι!χρυση με κανει ο αντρας μου για μια βολτα αλλα εγω τιποτα!!!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια μια τρωω μια δε θελω να βλεπω τιποτα μονο φρουτα μπορω να φαω ανετα!!!αντε υπομονη!!!26 του μηνα παω ξανα περιμενω πως και πως!!!!και πολυ κουραση κοριτσια!!!εγω δεν εχω διαθεση να βγω απο το σπιτι!χρυση με κανει ο αντρας μου για μια βολτα αλλα εγω τιποτα!!!

 

 

Κι εγώ στις 26 έχω ραντεβού ξανά, για δες σύμπτωση!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

της αγιας Παρασκευης!αντε να μας φυλαει ολες και να πανε ολα καλα!!!!

 

 

Μετά το ραντεβού με τον γιατρό θα πάω στην γιορτή της πεθεράς μου, εκεί θα της το πω για πρώτη φορά, θα είναι το δώρο της......καλά περιμένω πως και πως τις αντιδράσεις της. Τόσο καιρό το περίμενε.....και εμείς βαριόμασταν......:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια εγω ειμαι τυχερη με τις αναγουλες. αραια και που με πιανουν..απλα δεν μου κανουν αισθηση να φαω πολλα φαγητα. ξερετε με τις ωρες μου..απλα νιωθω πολυ κουραση...σημερα με πονανε πολυ τα ποδια μου..εχω εντωμεταξυ και το θεμα της δυδκοιιοτητας και σημερα πιεστηκα αρκετα θα ελεγα αλλα ειναι και το εντερο και αρχιζει μετα να με κοπαναει..εγω επομενο ραντεβου στις 30....αντε να περασει ο μηνας..

:);)
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια εγω ειμαι τυχερη με τις αναγουλες. αραια και που με πιανουν..απλα δεν μου κανουν αισθηση να φαω πολλα φαγητα. ξερετε με τις ωρες μου..απλα νιωθω πολυ κουραση...σημερα με πονανε πολυ τα ποδια μου..εχω εντωμεταξυ και το θεμα της δυδκοιιοτητας και σημερα πιεστηκα αρκετα θα ελεγα αλλα ειναι και το εντερο και αρχιζει μετα να με κοπαναει..εγω επομενο ραντεβου στις 30....αντε να περασει ο μηνας..

 

 

Έχεις δίκαιο Ελένη μου. Αυτό με την κούραση είναι άλλο πράγμα. Πηγαίνω στο γραφείο και με πιάνει ο ύπνος επάνω στην καρέκλα. Νομίζω μετά από κάθε ενέργεια ότι έχω τρέξει μαραθώνιο. Άραγε όσες είχαν δίδυμη κύηση ένιωθαν τόσο πεσμένες και για πόσο θα κρατήσει;;;Γιατί αν είναι για όλο το διάστημα.......:roll:

Link to comment
Share on other sites

εμενα τι διδυμη αδερφη μου παρασκευη τη λενε και πραγματικα με προστατευει!!!ελενη μου δαμασκηνα τρως?εγω δεν ημουνα ποτε δισκοιλια αλλα 3 εβδομαδες περιπου που περνω το σιδηρο δεν εχω προβλημα!δε ξερω αν βοηθανε τα φρουτα!αντε ελενι μου και σε σενα ολα καλα εσυ ποσο εβδομαδων εισαι γιατι ωλεπω η ελενα ειναι 9

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια πότε λέτε να σταματήσουν οι αναγούλες?? το θετικο είναι ότι δεν παίρνουμε βαρος (χι,χι).

Αχ,και εγω όταν γυρίζω απο την δουλειά σέρνομαι πραγματικά αλλα τι να κανουμε,κανονικά έπρεπε στις διδυμες κυήσεις να δίνουν λίγες μέρες αδειούλα στην αρχή (να μην πω σε όλες τις κυήσεις ασχέτως διδύμων)....

σημερα θα παω να δω τα μωράκια μου,λογω προηγουμενης αποκόλλησης είναι σερί η τρίτη εβδομαδα που με βλέπει,και ελπιζω να είναι καλα!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

zitamar μου μολις τελιεωσει το 1ο τριμηνο εχω ακουσει θα κοπουν οι αναγουλες. εχω ακουσει..εγω παλι ειμαι μακρια απο αυτες. αραια και που..παλι καλα..μια χαρα θα ειναι τα μπομπιρακια σου!

:);)
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια πότε λέτε να σταματήσουν οι αναγούλες?? το θετικο είναι ότι δεν παίρνουμε βαρος (χι,χι).

Αχ,και εγω όταν γυρίζω απο την δουλειά σέρνομαι πραγματικά αλλα τι να κανουμε,κανονικά έπρεπε στις διδυμες κυήσεις να δίνουν λίγες μέρες αδειούλα στην αρχή (να μην πω σε όλες τις κυήσεις ασχέτως διδύμων)....

σημερα θα παω να δω τα μωράκια μου,λογω προηγουμενης αποκόλλησης είναι σερί η τρίτη εβδομαδα που με βλέπει,και ελπιζω να είναι καλα!!

 

Να σου πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...