Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

κοριτσια ψαχνοντας επεσα πανω σε ενα site ( http://www.ekounenaki.com ) που εχει ωραιες και αρκετα φθηνες μπομπονιερες. αν βεβαια οι τιμες που αναφερει περιλαμβανουν και το φπα. παντως αν βαλετε στο google " χειροποιητες μπομπονιερες ", θα βρειτε εκπληκτικα πραγματα. καποια απο αυτα βεβαια ειναι αρκετα " αλμυρα ", αλλα παλι λιγοτερο. το θεμα ειναι να παιρνουμε ιδεες, μηπως κουτσοφτιαξουμε και τιποτα μονες μας.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παιδιά θα ήθελα βοηθεια ειμαι απο την Κύπρο και θα ρθω Θεσσαλονικη θα μένω στην Καμαρα (εκει έχει διαμέρισμα ο γιός μου) και θα έχω μόνο 3 μέρες και θα πρέπει να βρω βαπτιστικά κάτι καλό αλλά όχι ακριβό.

Πιστεύω ότι τα Ελληνικά είναι πιο φθηνά απο τα εισαγώμενα .Στην Κύπρο δεν είναι και τόο φθηνά και δεν έχουμε και πολλά καταστήματα.

Υπάρχουν βιοτεχνές?

Αν μπορείται να με βοηθείσεται θα είναι αγόρι το βαπτιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Nicolai

Από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω. Μπορείς να πας Καβάλα??? Ο Ναρλής είναι

Φιλελλήνων 5, Φιλελλήνων 12 και Ερμού 18, Καβάλα - Τηλ. 2510.834706 - e-mail: [email protected]

Κανά δίωρο είναι η διαδρομή? Νομίζω.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα βοηθεια ειμαι απο την Κύπρο και θα ρθω Θεσσαλονικη θα μένω στην Καμαρα (εκει έχει διαμέρισμα ο γιός μου) και θα έχω μόνο 3 μέρες και θα πρέπει να βρω βαπτιστικά κάτι καλό αλλά όχι ακριβό.

Πιστεύω ότι τα Ελληνικά είναι πιο φθηνά απο τα εισαγώμενα .Στην Κύπρο δεν είναι και τόο φθηνά και δεν έχουμε και πολλά καταστήματα.

Υπάρχουν βιοτεχνές?

Αν μπορείται να με βοηθείσεται θα είναι αγόρι το βαπτιστικό.

 

Νικολαι εφοσον θα μενεις στην καμάρα, μπορεις να πεταχτεις κοντα σου ειναι στην Φράγκων που ειναι μαζεμένες ολες οι βιοτεχνιες Ελληνικες και μη βαφτιστικων ειδών, νυφικων κτλπ Θα ζητήσεις απο τον γιο σου να σε παει στην Φράγκων θα την παρεις ποδαράτη απο την αρχη και θα δεις οτι δεξια σου και αριστερά σου σε καθε πολυκατοικια εχει κατι ταμπελες να... που λεει για βαφτιστικα νυφικα κτλπ Οι βιοτεχνιες αυτες οι περισσότερες αν οχι ολες βρισκονται σε ορόφους στις πολυκατοικιες .

Ειδάλλως αν δεν εχεις προβλημα με το ιντερνετ, μπορεις να ψάξεις εδω http://www.narlis.gr που εχει ολους τους καταλογους προιόντως ελληνικων που θα σου δειξουν στις βιοτεχνιες αλλα τα εχει συνήθως απο -30% εως και -50% της τιμης που θα τα βρεις εξω στις βιοτεχνιες. Κανε μια ερευνα και εδω ειμαστε αν χρειαστεις κατι αλλο!

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είμαι νέα στην παρέα - δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να σταλει το μηνυμα κ να το δείτε - ήθελα να μου πείτε που είναι αυτος ο παρίσης (θεσσαλονικη ή αθήνα) κ εναν yiaki αν γνωρίζετε που τον βρίσκουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια είμαι νέα στην παρέα - δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να σταλει το μηνυμα κ να το δείτε - ήθελα να μου πείτε που είναι αυτος ο παρίσης (θεσσαλονικη ή αθήνα) κ εναν yiaki αν γνωρίζετε που τον βρίσκουμε.

 

αμα μπεις στο http://www.narlis.gr θα βρεις αυτα και αλλα πολλα σε πολυ καλες τιμες και μπορεις να παραγγειλεις τηλεφωνικα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είμαι νέα στην παρέα - δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να σταλει το μηνυμα κ να το δείτε - ήθελα να μου πείτε που είναι αυτος ο παρίσης (θεσσαλονικη ή αθήνα) κ εναν yiaki αν γνωρίζετε που τον βρίσκουμε.

 

Parissis υπαρχει στην Ν.Ιωνια ή Ηρακλειο. Yiaki δεν εχει καταστημα αλλα πολλα καταστηματα με μπομπο συνεργαζονται. Και με τους 2 συνεργαζετε ο Ναρλης και για τον yiaki εχει τις καλυτερες τιμες του εμποριου (το εχω ψαξει πολυ). Για τον Παριση αυτο που μπορω να πω σαν προσωπικη εμπειρια ειναι οτι ηθελα να ρωτησω για παιδικες και δεν μου εδωσαν ουτε τιμη γιατι ηθελα λιγες (30 τεμαχια και αυτοι δινουν απο 80 και πανω:rolleyes:)!

Τελως παντων, και Παρισση εχει ο Ναρλης αλλα δεν εχω συγκρινει τιμες!!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. η παραγγελια μου ηρθα..

Οι μπομπονιερες ηρθα κ ηταν αψογες συσκευασμενες στα κουτακια τους με φελιζολ μεσα (προφανως ετσι τις παραλαμβανει) αλλα ηταν ανοιγμενες μαλλλον για να ελενξουν πως θα τις στειλουν..

Μεχρι εκει ολα καλα..

Η ποιοτητα της μπομπονιερας (γυαλινη χιονομπαλα) ηταν χαλια.. γι αυτο βεβαια δεν ευθυνεται ο Ναρλης αλλα ο προμηθευτης δηλ. ο παρισσης..:evil:

και ειλικρινα αν κ μου αρεσε τρομερα αυτο το κομματι χαιρομαι που της ειδα αργα κ δεν πηρα μονο αυτες γιατι μαλλον θα εμενα χωρις μπομπονιερες..

παρηγγειλα 30 κ μου σπασανε με την μια οι 5..

Τις εβαλα σε ενα ταψι (αυτο βρηκα την ωρα που τις ανοιγα) να της μεταφερω στο τραπεζι να τις φτιαξω κ στη μεταφορα οπως ακουμπησαν η μια με την αλλη εσπασαν..

και τις εκανα κολωτουμπες.. το παχος του γυαλιου ηταν το 1/4 απο ενα κανονικο ποτηρι του νερου.. καμια σχεση με τις χιονομπαλες που αγοραζουμε στο εμποριο που το γυαλι τους ειναι αρκετα χοντρο ωστε κ κατω να πεσουν δεν σπανε.

 

Τεσπα... αλλα μαλλον ανακαλυψα το μυστικο "της καλυτερης τιμης στην αγορα"

Πουθενα μεσα στην κουτα δεν υπηρχε αποδειξη, τιμολογιο, δελτιο αποστολης... τιποτα.. κανενα παραστατικο..:evil::evil:

Και φυσικα πουθενα στο σαιτ δεν αναγραφετε οτι οι τιμες ειναι χωρις ΦΠΑ ωστε να εχει δικαιολογια γι αυτην την "παραληψη"

οσες παραγγειλατε απο εκει πηρατε αποδειξη?

Γιατι αν το εχει συστημα δεν εχει τις καλυτερες τιμες στην αγορα..

τις ιδιες κ καλυτερες βρισκεις παντου χωρις αποδειξη..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω....και αποδειξη αγορας 600και ευρώ την εβαλα και στην φορολογικη μας δηλωση και δελτιο αποστολης τους προς την μεταφορική! Να τους παρεις και να την ζητήσεις....ειναι απαράδεκτο αν δεν στην έβαλαν.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια απο Πάτρα ψάχνω για υλικά για τις μπομπονιέρες αυτές τις μέρες.Έχετε κανένα μαγαζί υπόψην σας;Εγώ βρήκα αυτά:

 

 

Νικολές στην Πατρέως χαμηλά, μικρή ποικιλία σε κουτιά, πουγκάκια, κορδέλες και διακοσμητικά.

 

Αποθήκη συσκευασιας στην Καραισκάκη αρκετά όμορφα πράγματα, σχετικά μεγάλη ποικιλία και εξυπηρετικότατο προσωπικό!

 

Αμπαλάζ επίσης στην Καραισκάκη πολύ όμορφα πράγματα, έχει και ειδικό τμήμα με έτοιμες μπομπονιέρες και βαπτιστικά γενικά, πολύ ωραίες και ψαγμένες ιδέες, ίσως λίγο ακριβότερο απο τα υπόλοιπα.

 

 

mama xrysa μήπως μπορείς να μας βοηθήσεις; Θα γίνει και η δική μας βάφτιση Πάτρα και θέλω να πάρω ράνερ από εκεί για τα τραπέζια και τούλι για την κολυμβήθρα να μην τα κουβαλάω από εδώ (όχι ότι είχε και μεγάλη ποικιλία ένα μαγαζάκι που βρήκα εδώ...)

Απ'ότι έχεις γράψει μάλλον στην Καραϊσκάκη θα πρέπει να κοιτάξω. Η Αποθήκη συσκευασίας που γράφεις είχε και ράνερ ή μόνο υλικά συσκευασίας;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεία σας και από μένα!

Θεωρώ απαραίτητη την παρέμβαση μου γράφοντας για ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με το οποίο πρόσφατα συνεργάστηκα

και ευχαριστίθηκα απόλυτα από την εξυπηρέτηση,τα προϊόντα και φυσικά και τις τιμές!

Παρήγγηλα μπομπονιέρες βάπτισης με κάποιο διακοσμητικό,κουστουμάκι με όλα τα παρελκόμενα και προσκλητήρια.Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!

Πρόκειται για το edit admin (μάλλον νέο site μιας που δεν είδα να το αναφέρει κανείς) αλλά νομίζω οτί εάν κρατήσει όλα τα θετικά στοιχεία που διέκρινα θα κάνει τη διαφορά..

Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όσες κοπέλες ετοιμάζουν τη βάπτιση του μωρού τους και όχι μόνο αφού από είδα έχει και πάρα πολλά είδη!

Ελπίζω να βοηθήσω με την αναφορά του συγκεκριμένου ηλεκτρονικού καταστήματος..

PS Ελπίζω να είμαι "έντος" θέματος :D

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και από μένα!

Θεωρώ απαραίτητη την παρέμβαση μου γράφοντας για ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με το οποίο πρόσφατα συνεργάστηκα

και ευχαριστίθηκα απόλυτα από την εξυπηρέτηση,τα προϊόντα και φυσικά και τις τιμές!

Παρήγγηλα μπομπονιέρες βάπτισης με κάποιο διακοσμητικό,κουστουμάκι με όλα τα παρελκόμενα και προσκλητήρια.Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!

Πρόκειται για το edit admin (μάλλον νέο site μιας που δεν είδα να το αναφέρει κανείς) αλλά νομίζω οτί εάν κρατήσει όλα τα θετικά στοιχεία που διέκρινα θα κάνει τη διαφορά..

Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όσες κοπέλες ετοιμάζουν τη βάπτιση του μωρού τους και όχι μόνο αφού από είδα έχει και πάρα πολλά είδη!

Ελπίζω να βοηθήσω με την αναφορά του συγκεκριμένου ηλεκτρονικού καταστήματος..

PS Ελπίζω να είμαι "έντος" θέματος :D

 

Απάντησα και στο άλλο ποστ, θα το πω και εδώ ότι όποιος θέλει να διαφημιστεί μπορεί να επικοινωνήσει με τους διαχειριστές...

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και από μένα!

Θεωρώ απαραίτητη την παρέμβαση μου γράφοντας για ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με το οποίο πρόσφατα συνεργάστηκα

και ευχαριστίθηκα απόλυτα από την εξυπηρέτηση,τα προϊόντα και φυσικά και τις τιμές!

Παρήγγηλα μπομπονιέρες βάπτισης με κάποιο διακοσμητικό,κουστουμάκι με όλα τα παρελκόμενα και προσκλητήρια.Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!

Πρόκειται για το www.e-silver.gr (μάλλον νέο site μιας που δεν είδα να το αναφέρει κανείς) αλλά νομίζω οτί εάν κρατήσει όλα τα θετικά στοιχεία που διέκρινα θα κάνει τη διαφορά..

Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όσες κοπέλες ετοιμάζουν τη βάπτιση του μωρού τους και όχι μόνο αφού από είδα έχει και πάρα πολλά είδη!

Ελπίζω να βοηθήσω με την αναφορά του συγκεκριμένου ηλεκτρονικού καταστήματος..

PS Ελπίζω να είμαι "έντος" θέματος :D

 

το κανεις που το κανεις, αλλαξε τουλαχιστον και λιγο το κειμενακι σου μηπως και καποιος πισθει.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κανεις που το κανεις, αλλαξε τουλαχιστον και λιγο το κειμενακι σου μηπως και καποιος πισθει.

 

Το ότι δεν άλλαξα το κειμενάκι είναι στο ότι ενθουσιάστικα απόλυτα από το συγκεκριμένο κατάστημα και το έβαλα σε δύο συζητήσεις εκεί που θεώρησα οτι είναι σωστό.(Οπως διέκρινα και από κάποιες άλλες κοπέλες να αναφέρουν κάποια άλλα καταστήματα που εξυπηρετήθηκαν απόλυτα).

Τώρα εάν έκανα κάτι κακό και το μύνημά μου παρερμηνεύεται σαν διαφημιστικό, εάν είσαι εσύ μία από τις διαχειρίστριες ή όποιος είναι παρακαλώ διαγράψτε το.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας κ παλι!

μεχρι τωρα ησασταν πολυ βοηθητικες αρα βασιζομαι πανω σας κ αυτη τη φορα!

Ειμαι απο Κυπρο κ προσπαθησα να επικοινωνησω με Ναρλη μεσω email εδω κ 3 βδομαδες αλλα δεν μ απαντησε ακομα κ η βαφτιση ειναι σε ενα μηνα...

Ξερει καποια αν μηπως δεν κοιταζουν τα mail τους η αν απλα καθυστερουν λογω φορτου εργασιας π.χ?

Η κατι αλλο που μπορω να κανω απο αυτη την "αποσταση" που βρισκομαι???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από το adorex πήρα τα πράγματα για τη βάφτιση του γιου μου και δεν συνιστώ σε καμία!! Είμαι από επαρχία και πήγα εκεί στα τυφλά. Δεν το είχα ψάξει περισσότερο. Εδινα τα λεφτά μου και το μετάνιωνα την ίδια στιγμή!! Οι πωλήτριες με κοίταγαν με μισό ματι αλλά την χειρότερη αντιμέτωπιση την είχα από τον ίδιο τον ιδιοκτήτη.

Μετά κατέβηκα κέντρο για κατι ψιλοπράματα και μπήκα κατα τύχη στον Μαμμωνά ο οποίος ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Δυστηχώς όμως τα είχα πληρώσει όλα ήδη.

Το αποτέλεσμα? Οταν μου έστειλαν τα πράγματα (ο adorex) ελειπε μία κούτα από αυτά που είχα παραγγείλει. Τους πήρα τηλέφωνο και μετά από 1 μέρα που κοίταξαν την αποθήκη τους διαπίστωσαν πως την είχαν ξεχάσει. Και αν την είχαν δώσει αλλού? Αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφαντας!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω δουλεψει πολλα χρονια σε καταστημα, οταν δινετε προκαταβολη για κατι να ζητατε ΠΑΝΤΑ μια αποδειξη εισπραξης. μονο ετσι κατοχυρωνεστε για τα λεφτα που δινετε και μπορειτε να βρειτε ακρη αν κατι παει στραβα. ευτυχως peny στη δικη σου περιπτωση πηγαν ολα κατευχην.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από το adorex πήρα τα πράγματα για τη βάφτιση του γιου μου και δεν συνιστώ σε καμία!! Είμαι από επαρχία και πήγα εκεί στα τυφλά. Δεν το είχα ψάξει περισσότερο. Εδινα τα λεφτά μου και το μετάνιωνα την ίδια στιγμή!! Οι πωλήτριες με κοίταγαν με μισό ματι αλλά την χειρότερη αντιμέτωπιση την είχα από τον ίδιο τον ιδιοκτήτη.

Μετά κατέβηκα κέντρο για κατι ψιλοπράματα και μπήκα κατα τύχη στον Μαμμωνά ο οποίος ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Δυστηχώς όμως τα είχα πληρώσει όλα ήδη.

Το αποτέλεσμα? Οταν μου έστειλαν τα πράγματα (ο adorex) ελειπε μία κούτα από αυτά που είχα παραγγείλει. Τους πήρα τηλέφωνο και μετά από 1 μέρα που κοίταξαν την αποθήκη τους διαπίστωσαν πως την είχαν ξεχάσει. Και αν την είχαν δώσει αλλού? Αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφαντας!!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω για το adorex. Την άνοιξη ψάχναμε μπομπονιέρες για τη βάφτιση της μικρής της φίλης μου και πήγαμε στο συγκεκριμένο κατάστημα. Όταν τους είπαμε ότι απλά κοιτάμε και δεν θέλαμε ακόμα να αγοράσουμε έσβησαν τα φώτα του καταστήματος!!! Τι να πω. Σηκωθήκαμε και φύγαμε... Εντάξει μπορεί να έχουν καλές τιμές αλλά μη μας γ...σουν κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω δουλεψει πολλα χρονια σε καταστημα, οταν δινετε προκαταβολη για κατι να ζητατε ΠΑΝΤΑ μια αποδειξη εισπραξης. μονο ετσι κατοχυρωνεστε για τα λεφτα που δινετε και μπορειτε να βρειτε ακρη αν κατι παει στραβα. ευτυχως peny στη δικη σου περιπτωση πηγαν ολα κατευχην.

 

Απόδειξη είχα πάρει ένα μπακαλόχαρτο που έγραφε το πόσο που είχα δώσει. Τίποτα παραπάνω. Το τιμολόγιο θα ερχόταν με τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολλοι δεν εχουν μπλοκ αποδειξης εισπραξης (τουλαχιστον ετσι ισχυριζονται) να ζητας σε αυτο το μπακαλοχαρτο να σου βαζουν μια σφραγιδα του καταστηματος.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...