Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΈΝΑΣ ΉΡΩΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ…!


posidonas

Recommended Posts

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ!!!!!!!!!

 

Ναι συγκλονιστικό demi

Κάπου το βρήκα !!

 

Γιατί μου έχει γίνει εμμονή

Δημοσιεύτηκε από τον/την likavgh την Τρι, 04/03/2008 - 08:32.

Να βρω κάποιον χωρίς πρόβλημα που θα με αγαπήσει. Μου έχει γίνει εμμονή αυτό το πράγμα και έχω καταντήσει να μη κοιτάζω δίπλα μου γιατί φοβάμαι διπκά την απόρριψη. Εδώ οι άντρες της ηλικίας μου δε θα γυρίσουν να κοιτάξουν εμένα. Γιατί μου συμβαίνει αυτό;

 

==============

 

Από εμάς εξαρτώνται όλα

Δημοσιεύτηκε από τον/την moysys την Δευ, 10/03/2008 - 01:52.

Γιατί το επιτρέπεις εσύ και ειλικρινά λυπάμαι που αναγκάζομαι να το ξεστομίσω !!

Τίποτε δεν μπορεί να μας απορρίψει , κανείς και ποτέ δεν θα μπορέσει να σε απορρίψει ….εκτός και αν το θελήσεις εσύ .

 

Η αγάπη , η φιλία , και ο έρωτας, είναι και συγκαταλέγονται μέσα στα.. απορρίψειμα , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να αγαπήσουμε και να αγαπηθούμε ? ούτε και να μας ερωτευτούν και να ερωτευτούμε .

Πρέπει να μάθουμε να κοιτάμε τον κόσμο στα μάτια, ακόμα και αυτούς που μας απορρίπτουν !!δεν πρέπει να φοβόμαστε .

 

Η αναπηρία μπορεί να έχει τα μειονεκτήματά της !!έχει όμως και τεράστια δύναμη που δεν πηγάζει μέσα από το πονεμένο κορμί !! αλλά από την δυνατή ψυχή μας !!

 

Από εμάς εξαρτώνται όλα

 

moysys

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΕΤΣΙ...

 

( από τήν αληθινή ιστορία τής Denise Legrix )

 

Τά όσα παρακάτω αναφερθούν, είναι παρμένα από μία αληθινή ιστορία, μέ κάποια διασκευή, γιά μιά σωστότερη απόδοση. Αφορούν, τήν περιπετειώδη ζωή μιάς γυναίκας μέ βαρύτατα προβλήματα κινήσεως καί αναπηρίας, καί όχι απλώς μιάς ανάπηρης...

 

Διαβάζοντας αυτό τό κείμενο, χρήσιμο είναι νά σκεφθούμε, πώς πέρα από εμάς καί τήν ευχάριστη πιθανόν ζωή μας, υπάρχουν καί άλλοι συνάνθρωποι, νέα παιδιά, άνδρες καί γυναίκες, πού βρέθηκαν αρκετοί από αυτούς, πολύ πρόωρα στό κρεββάτι ή στό καρότσι τής αναπηρίας...

 

Βρέθηκαν ξαφνικά, από ένα τροχαίο, ένα ατύχημα, ή μιά αρρώστια, καί χωρίς καμμία προειδοποίηση. Στήν θέση τους, καθόλου παράδοξο, μπορεί νά βρεθούμε κι΄ εμείς...

 

Κι΄όμως υπάρχουν ανάπηροι πού κλαίνε δίχως μάτια, αλλά καί ανάπηροι πού "κάνουν" τόν σταυρό τους δίχως χέρια...

 

" ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ... "

 

Η μητέρα μου ένοιωσε μεγάλη χαρά σάν κατάλαβε πώς είχε μείνει έγκυος. Από χρόνια ονειρευόταν νά κρατήσει στά χέρια της ένα μικρό, ζωηρό μωράκι. Στόν κατάλληλο καιρό βρέθηκε στό Νοσοκομείο. Κανείς δέν μπορούσε νά φανταστεί τήν μπόρα πού έφθανε...

 

--Τί είναι αδελφή;

 

--Ένα πανέμορφο κοριτσάκι !

 

--Γερό;

 

--Έ, σχετικά, μέ λίγο πρόβλημα...

 

--Δηλαδή;

 

--Νά, κάπως ατροφικά τά χεράκια του...

 

--Τί εννοείτε;

 

--Δέν έχει βραχίονες κυρία μου...Ούτε παλάμες καί δάκτυλα...

 

--Δέν έχει...

 

--Δυστυχία μου !... Δυστυχία του !...

 

--Είναι όμως ζωηρό καί χαριτωμένο. Λάμπουν τά ματάκια του !...

 

--Χωρίς χεράκια...

 

--Δυστυχώς κυρία μου, καί χωρίς ποδαράκια...

 

--Καί χωρίς πόδια λοιπόν...Τό δυστυχισμένο ! Μάς βρήκε δηλαδή μεγάλη συμφορά !... Πώς θά τό βλέπω έτσι μεθαύριο τό παιδί μου, τό κορίτσι μου, μεγαλωμένο χωρίς χέρια καί χωρίς πόδια ;

 

--Κυρία μου, εγώ δέν είμαι θεολόγος, ούτε καί κόρη ιερέως, μά από τήν πείρα μου σάς λέω,

 

Μήν απελπίζεστε. Έχει ό Θεός !

 

--Τί μπορεί νά έχει ό Θεός, αδελφή; Θά τού φτιάξει μήπως τώρα χέρια καί πόδια; Δέν άκουσα ποτέ μου τέτοιο θαύμα. Καί χωρίς μέλη, πώς θά εργαστεί; Πώς θά ζήσει;

 

--Κυρία μου, έχει Εκείνος, έχει ό Θεός. Μή απελπίζεστε. Πιστέψτε. Ελπίστε. Καί θά δείτε θαύματα κυρία μου.

 

Γιά θυμηθείτε..., ακόμη καί ό Όμηρος, ό μεγάλος αυτός σοφός καί ποιητής πού διαβάζουν τά έργα του οί φοιτητές όλου τού κόσμου, ήταν τυφλός ! Καί τυφλός μάλιστα εκείνης τής εποχής. Πρό Χριστού, καί μέ τεχνικά μέσα μηδέν...

 

--Τί εννοείτε αδελφή; Μπορεί νά γίνει σοφό καί τό κοριτσάκι μου;

 

--Γιατί όχι; Κανείς δέν ξέρει τί μπορεί νά γίνει αυτό τό παιδί αύριο...

 

Νά έχετε πίστη, ελπίδα, καί κυρίως υπομονή κυρία μου. Ό Θεός θά δείξει γιά τό αύριο...

 

Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΩΗ ΤΗΣ...

 

Μόλις ξεπετάχτηκε αυτό τό κοριτσάκι, παρουσίασε μία καταπληκτική εξυπνάδα. Στά γράμματα, αλλά καί στήν αυτοεξυπηρέτησή του...

 

--Βάλτε μία φρυγανιά στόν ώμο μου καί αφήστε την εκεί, έλεγε στήν μητέρα της.

 

Σπρώχνοντάς την, μέ τό ελάχιστο ατροφικό της μπράτσο, μπόρεσε νά τήν φάει όλη !

 

Σφίγγοντας ένα ποτήρι ανάμεσα στό μπράτσο, μέ θέληση καί υπομονή ώς τό τέλος, κατόρθωνε νά πίνει τό νερό μόνη της.

 

Μέ ένα μακρύ μολύβι δεμένο στό μπράτσο της κατάφερε σιγά-σιγά νά γράφει ωραία γράμματα.

 

Ύστερα από πολλές καί επίμονες προσπάθειες γιά πολύ καιρό, κατορθώνει νά ράβει, νά κεντάει, καί νά χρησιμοποιεί ακόμη καί τό ψαλίδι !

 

Μεγαλώνοντας παρουσιάζει ένα εξαιρετικό ταλέντο ζωγραφικής. Μέ λεπτές καί ωραίες γραμμές δημιουργεί πρωτότυπα καί καλαίσθητα έργα. Καλείται καί παρουσιάζει τούς πίνακές της παίρνοντας μάλιστα τό πρώτο αργυρό μετάλλιο καί τά θερμά συγχαρητήρια τής κριτικής επιτροπής.

 

Οί πίνακές της αρχίζουν νά πουλιούνται καί μάλιστα σέ καλές τιμές.

 

Ήδη, στά είκοσί της χρόνια μπορούσε άνετα νά βγάζει τά έξοδα διατροφής της.

 

Σέ επίδειξη μανταρίσματος μέ λεπτό βελονάκι, αφήνει άφωνο τόν γυναικείο κόσμο μέ τήν δεξιοτεχνία της.

 

Ή Ντενίζ Λεγκρί καθημερινώς ανεβαίνει, καί αρχίζει νά γίνεται γνωστή σέ όλο τόν κόσμο.

 

Διοργανώνει εκθέσεις " ζωγραφικής μέ τό στόμα " στίς κυριότερες πόλεις τής Γαλλίας. Οί έπαινοι καί οί κριτικές στίς εφημερίδες τήν ακολουθούν...

 

Ώς τά 65 της χρόνια έχει ζωγραφίσει περισσότερους από 4.000 πίνακες, πού κοσμούν σήμερα αρκετά Μουσεία !

 

--Μά πώς τά καταφέρνετε; τήν ρωτούσαν συχνά. Αυτό είναι απίστευτο !

 

--Βοήθησε εσύ τόν εαυτό σου, καί ό Θεός θά βοηθήσει εσένα..., απαντούσε.

 

Οί ανάπηροι έχουν μιά άλλη δύναμι. Νά τήν χρησιμοποιήσουν !

 

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟ !

 

Τό 1960 κυκλοφορεί τό πρώτο της βιβλίο, σέ 150.000 αντίτυπα, μέ ύφος δροσερό καί ευχάριστο, καί μέ τίτλο " Γεννημένη έτσι... δά "

 

Μεταφράζεται σέ πέντε γλώσσες σημειώνοντας εξαιρετική κυκλοφορία, παίρνοντας τό ειδικό βραβείο γιά ανάπηρους " Albert Zwatser ".

 

Κλαίει από τήν χαρά της σάν τό μαθαίνει, καί προσθέτει,

 

--Αυτό, είναι ή μεγάλη απόδειξη τής υπεροχής τής ψυχής καί τού πνεύματος, πάνω στήν ύλη !

 

Τό σπίτι της γίνεται σημείο πολιορκίας δημοσιογράφων καί οπερατέρ απ΄ όλο τόν κόσμο.

 

Τής ζητούν διαλέξεις γιά τόν άγνωστο κόσμο τής ζωής τών αναπήρων, καί τίς όποιες πρακτικές λύσεις του.

 

Ακούει συγκινητικές ομολογίες...

 

--Δεσποινίς, κουτσαίνω φρικτά. Μέχρι σήμερα νόμιζα ότι ήμουνα μόνη μου, είχα κόμπλεξ. Από τήν στιγμή πού είδα μέ πόση άνεση καί αέρα αντιμετωπίζετε αυτά τά θέματα, θά έλεγα ότι απελευθερώθηκα. Δέν θά παραπονεθώ πάλι γιά τίποτα...

 

--Έχω ένα παιδί ανάπηρο, τής έλεγαν άλλοι. Άν ξέρατε πόσο μέ στηρίξατε...

 

Ή Ντενίζ γίνεται μέλος σέ επιτροπές καί συμβούλια. Προσπαθεί νά κάνει τά πάντα, γιά βοήθεια τών ανάπηρων αδελφών της. Ενδιαφέρεται γιά φοβερές περιπτώσεις πού απαιτούν άμεση λύση.

 

Ή πίστη της στήν βοήθεια τού Μεγάλου Θεού, κρυβόταν πίσω από τήν ηρωϊκή στάση της.

 

" Ή χαρά τών υγιών ανθρώπων, έλεγε, μέ ευχαριστεί βαθειά. Δέν τούς ζηλεύω ! Σ΄ έναν φιλανθρωπικό χορό, χόρεψα κι΄ εγώ μέ τήν φαντασία μου. Τήν ευτυχία όλων τών άλλων ανθρώπων τήν ένοιωθα κι΄ εγώ, σάν ένα ευεργετικό κύμα μέσα μου..."

 

Τό 1953 στήν Νέα Υόρκη τής απονέμεται τό Διεθνές βραβείο " Lane Bruyant ", πού απονέμεται σέ ευεργέτες τής ανθρωπότητος !

 

Τά χρήματα τού βραβείου, ένα τεράστιο ποσόν, τά δίνει αμέσως σέ επιτροπές αναπήρων.

 

Τό 1968 εγκαινιάζεται, από τόν τότε Υπουργό Κοινωνικής Πρόνοιας ένα Ίδρυμα στό όνομά της, στό Εθνικό Ινστιτούτο Επαναπροσαρμογής, γιά τήν θεραπεία κακών διασκευών καί ακρωτηριασμών, καί τήν παρασημοφορούν μέ τόν Σταυρό Εθνικής Αξίας.

 

Γράφει δύο ακόμη βιβλία,

 

" Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΑΝΤΑ ΘΡΙΑΜΒΕΥΕΙ " καί " ΖΩΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..."

 

Στόν πρόλογο τού τελευταίου βιβλίου της απαντά σέ ερωτήσεις.

 

--Είσθε ευτυχής;

 

--Απολύτως !

 

--Από πού αντλείτε αυτή τήν χαρά σας;

 

--Βλέποντας καί χαίροντας μέ τήν ευτυχία τών άλλων...Καί από τήν ευτυχία πού τούς δίνω, μέ όσες ενέργειες μπορώ νά κάνω γιά νά τούς βοηθήσω...

 

ΕΠΙΛΟΓΟΣ

 

Ή Ντενίζ Λεγκρί σήμερα, δέν ζεί πιά. Πέρασε στήν ιστορία.

 

Εκείνο, " τό δυστυχισμένο " κοριτσάκι, όπως τό είπε βλέποντάς το γιά πρώτη φορά ή μητέρα της, τελικά δέν υπήρξε καθόλου δυστυχισμένο. Μπορεί, γιά τά συνήθη ανθρώπινα μέτρα, νά ήταν ένα " ελλειπτικό " άτομο.

 

Ή ίδια όμως, ποτέ της δέν τό ένοιωσε έτσι...

 

( διασκευή από τό βιβλίο " Μήν απελπίζεσαι, έχει ό Θεός ! " , έκδοση Ιεράς Μονής Αγίου Θεοδοσίου κοινοβιάρχου, Άγιος Στέφανος Αττικής. Δημοσιεύθηκε στό περιοδικό " Λόγος Αληθείας " τού Ορθοδόξου Ιεραποστολικού Συλλόγου Αγρινίου " Παναγία τής Μυρτιάς "--2004 )

 

http://www.moysys.gr/forumw/index.php?topic=894

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

http://www.youtube.com/watch?v=Wy8hOOvM0t0&feature=related

 

Ηρωας πατέρας, ας δείξουν αυτό το βίντεο σε κάθε πατέρα ή γονειο που παρατάει το παιδί του γιατί ειναι ανάπηρο, το κλέινει σε ιδρυμα, το βασανίζει ή ακόμη το χτυπάει και το σκοτώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=Wy8hOOvM0t0&feature=related

 

Ηρωας πατέρας, ας δείξουν αυτό το βίντεο σε κάθε πατέρα ή γονειο που παρατάει το παιδί του γιατί ειναι ανάπηρο, το κλέινει σε ιδρυμα, το βασανίζει ή ακόμη το χτυπάει και το σκοτώνει!!!

 

Angela καλησπέρα .

 

Δεν γνωρίζω αν γράφεις κάπου αλλού στο φόρουμ αλλά εγώ σε έχασα , δεν πειράζει ελπίζω να είσαι καλά τόσο εσύ όσο και ο Νεκτάριος .

 

Η ζωή μας δίνει πολλά παραδείγματα !! τριγύρω μας υπάρχουν πολλά παραδείγματα ώστε να μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους !! αλλά δυστυχώς είμαστε απομονωμένοι μέσα σε ένα καβούκι ..το καβούκι του εαυτού μας , και τον δικών μας θέλω .. και δεν βλέπουμε τη συμβαίνει δίπλα μας δυστυχώς .

 

Ο θεός έστειλε στη γη ΚΑΙ με την μορφή ανθρώπου τα παραδείγματα , για να τα καταλάβουμε ποιο εύκολα εμείς οι άνθρωποι , έστειλε δηλαδή το καλό και το κακό , το δυνατό και το αδύνατο ώστε εμείς να μπορέσουμε να το δούμε και να το ξεχωρίσουμε ,να το εκτιμήσουμε , και επομένως να διαλέξουμε !!!

 

Το κάθε πράγμα στη ζωή έχει την αξία του και ειδικότερα ο άνθρωπος !!!

Αν δεν εκτιμήσεις την δυσκολία ενός σακάτη (δεν με τρομάζει η λέξη , σαν και εμένα π.χ ) που αγωνίζεται καθημερινά για επιβίωση ώστε να αντικρίσει το επόμενο πρωινό είτε είναι ηλιόλουστο είτε όχι ! δεν έχει σημασία για εκείνον , απλά θέλει να υπάρχει και αγωνίζεται για αυτό καθημερινά , γιατί αγαπά την ίδια την ζωή και τον άνθρωπο……

 

Αν αυτό δεν παραδειγματίζει ,, δεν το βλέπουν , αλλά και δεν το εκτιμούν ποιος φταίει ??

 

Ο κόσμος – άνθρωπος δεν κατάλαβε πώς εδώ που είμαστε είναι μόνο το κατώφλι της αιωνιότητας , και για να το περάσουμε πρέπει να αποδειχθούμε άξιοι !! άξιοι όχι μόνο στη δουλειά και για το πορτοφόλι μας , αυτά ανοίγουν μόνο επίγειες πόρτες !!! όχι την πόρτα της αιωνιότητας !!!

 

Ήρθαμε στη ζωή για να… κοιμηθούμε ..κάποτε !! μα εμείς είμαστε καθημερινά σε λήθαργο , και ξυπνάμε ανάλογα με τα δικά μας θέλω !!!

 

Μπορώ να σου γράψω πολλά αλλά δε θέλω να σε κουράσω , αλλά και τους άλλους αναγνώστες που ίσος με χαρακτηρίσουν ..ψώνιο αχαχα

 

Με σεβασμό και εκτίμηση

 

ΜΩΥΣΗΣ

 

 

Συνεχίζω

Αυτά όλα που βλέπεις στο video είναι σε άλλο τόπο και χρόνο , και σε άλλους ανθρώπους !!!!

Στην Ελλάδα ειδικότερα δεν εκτιμούν την θησεία και τον αγώνα !! την προσφορά και την θέληση για ζωή !!

Μόνο το κλέψιμο , την ρεμούλα , και την παλιανθρωπιά εκτιμούν .

Ο κόσμος πεινάει και το γνωρίζουν καλά οι κυβερνώντες !! και θα αυξήσουν ξανά το ρεύμα !! τρεις φορές σε έναν χρόνο .

 

Τα μεροκάματα είναι άθλια σαν τους άθλιους που μας κυβερνάνε , και υπάρχει εξήγηση βέβαια αλλά δεν είναι επί του παρόντος .

 

Έχουμε γίνει ρεζίλια παντού στον κόσμο , μιλούν με τα χειρότερα λόγια για εμάς διεθνώς !!

 

Αφού τρόμε εύκολα το κουτόχορτο καθημερινά , έχουμε λέει ..παγκόσμια κρίση στην Ευρώπη…. ναι μα εκεί τα μεροκάματα είναι 3 φορές ποιο επάνω από εμάς στην Ελλάδα !!και τα τρόφιμα φθηνότερα !! και ποιος φταίει μόνο οι πολιτικάντηδες ? όχι βέβαια !!

 

 

Ποιος θα εκτιμήσει στην Ελλάδα τον αγώνα σου και την θυσία σου ? όταν κοιτάνε να σε κλέψουν από όλες της.. πλευρές ?

Όταν σε εγκαταλείπουν συγγενείς και φίλοι ?

 

Αυτός ο πατέρας στο video απαίτησε και πέτυχε μόνος του τον σεβασμό που άξιζε σε αυτόν και στο ανάπηρο παιδί του , εμείς τι κάνουμε ?? ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΟΝΤΑΣ !!!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wy8hOOvM0t0&feature=related

 

Με σεβασμό και εκτίμηση

 

ΜΩΥΣΗΣ

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://www.adnstream.tv/video/nilSqaMboM/HISTORIA-DE-UN-LETRERO-THE-STORY-OF-A-SIGN

Νομίζω οτι και αυτό ταιρίαζει στον τίτλο του θέματος...

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

λίγο από την δύναμη του να είχαμε όλοι μας θα ήταν αλλιώς ο τρόπος που σκεφτόμασταν την ζωή μας.Αλλη φιλοσοφία.

Πολύ δυνατός ανθρωπος.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δεν έχω λόγια να σχολιάσω. Πολύ θα ήθελα να συγκαταλέγονται στην παρέα μου τέτοια άτομα άξια θαυμασμού με αξιοσημείωτη επίδειξη θάρρους και δύναμη ψυχής (και σώματος τελικά).

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Ο 26ΧΡΟΝΟΣ ΝICK ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΄΄ΜΑΘΗΜΑ ΖΩΗΣ΄΄! Είναι νέος,ωραίος, γεμάτος ενέργεια και δυναμισμό! Δείχνει να ζει πραγματικά κάθε στιγμή της ζωής του,παρόλου που δεν έχει χέρια και πόδια.Ένα παράδειγμα ζωής και ηρωϊσμου. Το χαμόγελο και η αγάπη για ζωή του νεαρού ΣΥΓΚΛΟΝΙΖΕΙ..

O Nick Vujicic είναι 26 ετών. Γεννήθηκε χωρίς πόδια και χέρια ωστόσο από μέσα του πηγάζει τόση θετική ενέργεια που πολλοί θα την επιθυμούσαν.

 

 

http://www.agioritikovima.gr/site/index.php?option=com_content&view=article&id=2223:akrotiriasmenos-nickvujicic&catid=99:news&Itemid=369

 

 

Το διαβασα στο νετ,πριν απο λιγο και πραγματικα συγκλονιστηκα!!Μακαρι να ειχα την μιση απο την θετικη του ενεργεια!!!Νιωθω πραγματικα ανικανη και ας μην μου λειπει τιποτα!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγκλονιστικό demi

Κάπου το βρήκα !!

 

Γιατί μου έχει γίνει εμμονή

Δημοσιεύτηκε από τον/την likavgh την Τρι, 04/03/2008 - 08:32.

Να βρω κάποιον χωρίς πρόβλημα που θα με αγαπήσει. Μου έχει γίνει εμμονή αυτό το πράγμα και έχω καταντήσει να μη κοιτάζω δίπλα μου γιατί φοβάμαι διπκά την απόρριψη. Εδώ οι άντρες της ηλικίας μου δε θα γυρίσουν να κοιτάξουν εμένα. Γιατί μου συμβαίνει αυτό;

 

==============

 

Από εμάς εξαρτώνται όλα

Δημοσιεύτηκε από τον/την moysys την Δευ, 10/03/2008 - 01:52.

Γιατί το επιτρέπεις εσύ και ειλικρινά λυπάμαι που αναγκάζομαι να το ξεστομίσω !!

Τίποτε δεν μπορεί να μας απορρίψει , κανείς και ποτέ δεν θα μπορέσει να σε απορρίψει ….εκτός και αν το θελήσεις εσύ .

 

Η αγάπη , η φιλία , και ο έρωτας, είναι και συγκαταλέγονται μέσα στα.. απορρίψειμα , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να αγαπήσουμε και να αγαπηθούμε ? ούτε και να μας ερωτευτούν και να ερωτευτούμε .

Πρέπει να μάθουμε να κοιτάμε τον κόσμο στα μάτια, ακόμα και αυτούς που μας απορρίπτουν !!δεν πρέπει να φοβόμαστε .

 

Η αναπηρία μπορεί να έχει τα μειονεκτήματά της !!έχει όμως και τεράστια δύναμη που δεν πηγάζει μέσα από το πονεμένο κορμί !! αλλά από την δυνατή ψυχή μας !!

 

Από εμάς εξαρτώνται όλα

 

moysys

 

RESPECT!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...