Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΙΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 666
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ που είμαι εχω βάλει 8,5 κιλά δεν ξέρω πόσα θα βάλω τον τελευταίο μήνα αλλά δεν νομίζω να ξεπεράσω τα 11-12..Και αν τα ξεπεράσω σιγά θα τα χάσω,δεν είναι τόσο σημαντικό:P

cYXLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πιες τόνους νερό και θα φύγουν όλα... Αν έμαθα κάτι στην εγκυμοσύνη είναι να πίνω νερό. Πρηξίματα δεν έχω με εξαίρεση μια - δυο φορές που το απέδωσα στον...καιρό...

 

Αλήθεια; Αν πίνω τόνους νερό θα φύγουν οι κατακρατήσεις; Πρηξίματα στα πόδια τέλος;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι εξαρτάται και από τον οργανισμό του κάθε ανθρώπου, αλλά είναι γεγονός ότι το νερό έχει ευεργετικές ιδιότητες. Όταν χρειάστηκε να νοσηλευτώ λόγω πρόωρων συσπάσεων, οι γιατροί έλεγαν και σε εμένα αλλά και σε όλες τις υπόλοιπες κοπέλες που ήταν εκεί με διάφορα προβληματάκια να πίνουμε νερό. Πολύ νερό. Θες για τις κατακρατήσεις, θες για την ισορροπία στη διατροφή, θες για τα επίπεδα του αμνιακού υγρού... Είναι καλό. Αυτό ήταν κάτι που σίγουρα τήρησα. Απλά φροντίζω να έχω πιει δυο λίτρα μέχρι τις 19.00 το αργότερο για να μην περάσω το βράδυ μου στην τουαλέτα λόγω συχνοουρίας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!Στην πρώτη μου εγκυμοσίνη έβαλα 10 κιλά και γέννησα στις 38 εβδομάδες εναν κούκλο 3350.Τα κιλά τα είχα χάσει όλα μόλις σαράντησα και κάτι παραπάνω....Μετά απλά έχανα μέχρι που κόντεψαν να με χάσουν...πολύ άγχος και επιλόχεια κατάθληψη αν και έτρωγα πολύ.

Τώρα έκλεισα τις 36 εβδομάδες και έχω πάρει 9 κιλά.Είμαι αρκετά ευχαριστημένη,αν σκεφτείς ότι πριν μία βδομάδα ο γιατρός έβγαζε την μπεμπα μου 3255(θηριο η μικρη!):o:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ειμαι πλέον μανούλα (ξανά) οπότε μπορώ να σας πω λίγο πως πήγε με τα κιλά. Γέννησα 38+4 με καισαρική και ενω είχα +11 κιλά. Αυριο η μπέμπα μου είναι 2 εβδομάδων και εγω είμαι ήδη στα -10. Ενα μόλις κιλό πάνω απο τα κιλά που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη. Δεν κάνω διαιτα εννοείται. Τρώω κανονικά και επιτρέπω στον ευατό μου κανα μπισκοτάκι, μερικούς ξηρούς καρπούς τη μέρα.... Πιστευω πως κατα πάσα πιθανότητα θα χάσω κανα 2-3 κιλά ακόμα και μετά θα σταματησω να χάνω.

Καλή συνέχεια σε όλες τις εγκυούλες και μην ανησυχείτε για τα κιλά κορίτσια! Τα μωρά μας να είναι καλα!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτά είναι νέα!!! Συγχαρητήρια για τα μπεμπάκια σας!!!! Να σας γεμίσουν τη ζωή με χαμόγελα χαράς και αγάπης.

Και ευχαριστούμε που μας φτιάχνετε τη διάθεση με το θέμα κιλά...Βέβαια εγώ έχω πάρει κάαααααααατι παραπάνω αλλά εντάξει, πλέον δεν ανησυχώ. Πιστεύω ότι θα τα χάσω και θα γυρίσω στις ένδοξες στιγμές ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

 

Εγω διανυω την 31 βδομαδα και εβαλα 15 κιλα...

:P

Με ενοχλουσε αλλα τωρα δεν με νοιαζει

μολις γεννησω θα τα χασω ειμαι σιγουρη.

Αυτο μου εμεινε να σκεφτομαι...

Ιντως το μωρο μου να ειναι καλα θελω και να εχω ευκολη γεννα

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!:P

εγω ειμαι στην 18 εβδομαδα..κλεινω τον τεταρτο σε λιγο...και εχω παρει 4,5 κιλα....απο 54 εφτασα 58,5....Ο γιατρος μου αυστηρως με τα κιλα,

εγω παλι δεν τρωω πολυ για να πω..ααα...εφαγα και παχυνα....

μου εχει γινει εμμονη,μερα παρα μερα ζυγιζομαι...ειναι και η δυσκιλιοτητα στην μεση...αστα να πανε...

Απο την αλλη δεν μπορω να κανω και διαιτα...θα φαω το πρωι στην δουλεια..ενα τοστ..μια μπανανα..και μια κρεμουλα..(ολα αυτα-8 ωρες ειναι)...το μεσημερι κανονικα με την σαλατουλα μου χωρις ψωμια και τετοια...και το βραδυ αναλογα..απο ενα γιαουρτι..η .ενα φρουτο...η ενα τοστ...και 1-2 φορες την βδομαδα πιτσα,η μακαροναδα..ε ναι!!!

και εχω παρει 4,5 κιλα...μηνας και κιλο...και κατι παραπανω...

δεν ξερω που θα φτασω...δεν ξερω ποσα θα παρω...!!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι τοσο αγχος??

:P:p:p

Ατε αντι δεκα να βαλεις δεκαπεντε η 20 περισσοτερα οχι δεν λεω, σιγουρα

ε με το που φευγεις απο την κλινικη ολοι μου λεν οτι χανεις καμια δεκαρια..

ε μετα με το τρεξιμο και λιγη προσοχη + γυμναστηριο δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα χασουμε.

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι τοσο αγχος??

:P:p:p

Ατε αντι δεκα να βαλεις δεκαπεντε η 20 περισσοτερα οχι δεν λεω, σιγουρα

ε με το που φευγεις απο την κλινικη ολοι μου λεν οτι χανεις καμια δεκαρια..

ε μετα με το τρεξιμο και λιγη προσοχη + γυμναστηριο δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα χασουμε.

 

εχεις δικιο.....

απλα καθωτι 30αρα...και πριν κανα χρονο μαρτυρησα να χασω 3 κιλακια....και οχι οτι ειμαι παχια....1,65 και 52-53 κιλα ...με 2 πανω 2 κατω....στην ιδεα των 20 κιλων...οντως τα πανικοβαλομαι.

προεχει ομως η υγεια του μπεμπε...(γιατι ακομα δεν ξερω τι ειναι..)

και ολα να πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!:P

εγω ειμαι στην 18 εβδομαδα..κλεινω τον τεταρτο σε λιγο...και εχω παρει 4,5 κιλα....απο 54 εφτασα 58,5....Ο γιατρος μου αυστηρως με τα κιλα,

εγω παλι δεν τρωω πολυ για να πω..ααα...εφαγα και παχυνα....

μου εχει γινει εμμονη,μερα παρα μερα ζυγιζομαι...ειναι και η δυσκιλιοτητα στην μεση...αστα να πανε...

Απο την αλλη δεν μπορω να κανω και διαιτα...θα φαω το πρωι στην δουλεια..ενα τοστ..μια μπανανα..και μια κρεμουλα..(ολα αυτα-8 ωρες ειναι)...το μεσημερι κανονικα με την σαλατουλα μου χωρις ψωμια και τετοια...και το βραδυ αναλογα..απο ενα γιαουρτι..η .ενα φρουτο...η ενα τοστ...και 1-2 φορες την βδομαδα πιτσα,η μακαροναδα..ε ναι!!!

και εχω παρει 4,5 κιλα...μηνας και κιλο...και κατι παραπανω...

δεν ξερω που θα φτασω...δεν ξερω ποσα θα παρω...!!!!!:confused:

 

Εμείς οι δύο μοιάζουμε στο ύψος και στα κιλά πριν τη γέννα (1,65, 54 κιλά). Κι εγώ έπαιρνα κάθε μήνα ένα κιλό, μερικές φορές γουρούνιαζα κιόλας δεν μπορώ να πω...Μετά τον 7ο σταμάτησα να παίρνω κάθε μήνα 1 κιλό. Άρχισα να παίρνω κάθε μήνα 2+ κιλά. Έτσι σήμερα 37η εβδ.+2 ημερών είμαι αισίως +14 κιλά. :cool:

 

Τι να κάνουμε. Το αναγκαστικό καθισιό δεν βοήθησε, η δυσκοιλιότητα δεν βοήθησε, η όρεξη που όσο κάθεσαι ανοίγει δεν βοήθησε, αλλά εντάξει δεν είναι και κάτι υπερβολικό. Όπως ήρθαν θα φύγουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α! Κι εγώ 30αρα....:wink:

 

σου ευχομαι με ενα πονο!!!!

και ολα να πανε καλα!!!!...και εμενα σαν και εσενε με κοβω....

δεν πανε να χεστουνε τα κιλα...αντε πρωι πρωι!!!

ειμαι και στην δουλεια και πειναω!!!θα παω να φαω ενα τοστ να!!!

φιλιαααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά. Εύχομαι και σε εσένα να έχεις μία ήρεμη εγκυμοσύνη, χωρίς άγχος και με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπάκι σου! Είσαι και συνονόματη :lol:

 

Καλή δύναμη στη δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Γι α να μην στεναχωριεστε κοριτσακια να σας πω οτι εγω πηρα ηδη 20κιλα:(η αληθεια ειναι χωρις να τρωω σαν βοδι..ετρωγα περισσοτερο απο πριν αλλα οχι τρελα πραματα.τωρα εχει ενα μηνα που εβαλα μονο ενα κιλο..ενω το μωρο βαζει εγω οχι...μπαινω στον 8ο ας ελπισουμε οτι δεν θα τα εκατοστησω...τα κιλα..χαχαχα

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

και γω 30 ειμαι... ενταξει βρε κοριτσια:P:p:p:p:pαλλες γεννουν στα 40 θετικη σκεψη ... πηγα γιατρο ηρθα σπιτι πριν λιγο...

ξαπλα λεει γιατι ειναι πολυ χαμηλα και φοβομαστε για τοκετο

!!!!!!!!!

ε αγχωθηκα και γω και ειπε να αποφυγω αλατι

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΙΜΑΙ 24 Κ 3 ΗΜΕΡΩΝ! ΤΟ 1ο ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ! ΑΓΟΡΑΚΙ! ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 6 ΜΕ 6ΜΙΣΗ ΚΙΛΑ...ΜΕ ΚΟΠΟ...16 ΘΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΑ! ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΑΡΚΕΤΑ! (ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!)ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΑ ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ! ...ΠΟΣΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ...50 ΚΙΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ...ΜΕ ΥΨΟΣ 1.60!!

 

ΦΙΛΙΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΙΜΑΙ 24 Κ 3 ΗΜΕΡΩΝ! ΤΟ 1ο ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ! ΑΓΟΡΑΚΙ! ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 6 ΜΕ 6ΜΙΣΗ ΚΙΛΑ...ΜΕ ΚΟΠΟ...16 ΘΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΑ! ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΑΡΚΕΤΑ! (ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!)ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΑ ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ! ...ΠΟΣΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ...50 ΚΙΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ...ΜΕ ΥΨΟΣ 1.60!!

 

ΦΙΛΙΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!

 

Είναι δύσκολο/αδύνατο να σου πει κάποιος πόσα κιλά θα βάλεις. Πάντως μία φίλη μου με το ίδιο ύψος με εσένα και τα ίδια κιλά, έβαλε 20 κιλά στην εγκυμοσύνη, είχε μία τεράααααστια κοιλιά και αφού γέννησε έχασε όλα τα κιλά. Και επανέκτησε και το σώμα της γιατί ήταν αρκετά μυώδης χωρίς να κάνει γυμναστική. Το τρέξιμο και το άγχος με το μωρό από ότι φαίνεται δεν αφήνουν περιθώριο για τα σαβουρώματα που κάνουμε επί των ημερών της εγκυμοσύνης...

 

Πάντως το σουβλάκι που έφαγα χτες το βράδυ ήταν καταπληκτικό!!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω λογω εμετων δεν εβαλα πολα κιλα ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε τωρα. στην πρωτη ξεινησα 54 κιλα περιπου, στον 3ο ειχα χασει 3, οταν γεννησα ημουν 61 και οταν βγηκα απο το νοσοκομειο ημουν 49. τωρα ξεκινησα 52 κιλα, και εχω παρει μεχρι τωρα 5.

εν τ μεταξυ στην αρχη σκεφτηκα να παω σε αλλο γιατρο για να ειμαι πιο κοντα, και μου ειπε να μην παρω πανω απο 5-6 κιλα σ ολη την εγκυμοσυνη!!!! εννοειτε δεν ξαναπηγα σ αυτον!!!

παντως και πολλες γνωστες μου που πηραν αρκετα κιλαστην εγκυμοσυνη τα εχασαν αρκετα γρηγορα, ειδικα οσες θηλαζαν δε χρειαστηκε καν να κανουν διαιτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...