Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες ώρες κάνατε για να γεννήσετε;;


Recommended Posts

Εγώ μπήκα στις 6.30 το πρωί με τεχνητούς πόνους και γέννησα στις 3.09 το απόγευμα χωρίς επισκληρίδιο γιατί είχα χαμηλά αιμοπετάλια. Τρομεροί πόνοι αλλά άξιζε το κόπο. Ο μπέμπης μου ήταν η καλύτερη επιβράβευση και εννοείτε ότι θα το ξανάκανα;)

GhvGp2.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 473
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΙΣ 6 ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ Κ ΣΤΙΣ 1:25 ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΤΡΕΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΜΕ ΞΕΘΕΩΣΑΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ Σ ΒΑΖΟΥΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΩ ΠΩ ΠΩ!!!!!! ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΙ...........:cool::-P;)

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα στισ 7 το πρωι κ γεννησα στις 4, με τεχνητους κ επισκληρηδιο ενεση. Πραγματικα πιστευω οτι ενας απο τους χειροτερους πονους που εχω ζησει εως τωρα ηταν η εξεταση του γιατρου με τα δαχτυλα για να δει την διαστολη!!!! καθε μια ωρα!! καθε φορα που το εκανε μου βαζανε οξυγονο, εκανα εμετο, κ ζαλιζομουν! Μεχρι να φτασω στην διαστολη 3 κ να μου κανουν την ενεση πονουσα αφορητα κ ειχα καθε 3 λεπτα συσπασεις.

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΙΣ 6 ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ Κ ΣΤΙΣ 1:25 ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΤΡΕΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΜΕ ΞΕΘΕΩΣΑΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ Σ ΒΑΖΟΥΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΩ ΠΩ ΠΩ!!!!!! ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΙ...........:cool::-P:wink:

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

36 ωρες συνολικά... από τότε που άρχισαν οι πόνοι και μέχρι τη μεγάλη στιγμή.

Στο τελος ημουν τοσο εξαντλημένη που σκεφτόμουν ότι μάλλον θα πεθάνω :D

Αλλα όταν άκουσα το πρώτο κλάμα του μικρούλη οι δυνάμεις μου επέστρεψαν σαν δια μαγείας. :)

bmivlf0d9.png

m49axn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΑΝΤΙΚΡΥΣΑ Κ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΑΚΡΥΣΩ, ΤΙΠΟΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΕΝΟ...ΕΠΑΘΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΚ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια. Εγω ξεκινησα με πονους σε ακαθοριστα χρονικα διαστηματα την Τεταρτη 17/02/10 το πρωι . Επειδη ειμαστε 2,5 ωρες μακρια απο Αθηνα ξεκινησαμε στις 1,30 το μεσημερι. Οταν φτασαμε Αθηνα οι πονοι ηταν ανα εικοσαλεπτο και πολυ υποφερτοι. Στις 12.00 το βραδυ πηγα στο μαιευτηριο με πονους ανα δεκαλεπτο και πιο εντονους απο πριν. Τελικα στις 8.00 το πρωι της Πεμπτης με εβαλαν χειρουργειο και στις 11.03 γεννησα το κοριτσακι μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ας πω κι εγώ την εμπειρία μου. Στην πρώτη μου κόρη πήγα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανα δίλεπτο αλλά διαστολή 0! Γέννησα μετα από 14 ώρες αφού έγινε διστολή με τα χεράκια της μαίας που αν και πονούσα την ευχαριστώ γιατί απέφυγα την καισαρική. Στη δεύτερη μου κόρη μπήκα για πρόκληση και γέννησα μετά από 12 ώρες συσπάσεων, πάλι με τα χέρια η διαστολή, αλλά αυτή τη φορά ο πόνος δεν περιγράφεται. Τσίριζα τόσο που νόμιζα πως μετά την αίθουσα τοκετού θα κατέληγα στην ψυχιατρική.:shock: Ελπίζω αυτή τη φορά τα πράγματα να είναι καλύτερα και εννοείτε πως θα ξανακάνω πρόκληση μόνο για πολύ σοβαρό λόγο. Όπως και να έχει όμως δεν μετανιώνω που διαλέγω σταθερά φυσιολογικό τοκετό!:-P

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα 00:45 την Κυριακή 14/02/10, οι πόνοι με έπιασαν το Σάββατο 21:15 μετά από ένα βαρβάτο βραδυνο διότι ήμουν όλη μέρα στα μαγαζιά και δεν είχα φάει πλήρες γεύμα. Οι πόνοι ξεκίνησαν μια και έξω χωρίς καμιά προειδοποίηση και ήταν 3 λεπτοι...από το πολύ φαγήτο δεν μπορούσα να κάνω αναπνοές, έφτασα 22:30 στο νοσοκομείο με διαστολή 2, ικέτευα για επισκληρίδιο αλλά ούτε ο γιατρος μου είχε προλάβει να φτάσει ούτε και είχε νόημα να μου κάνουν ένεση εφόσον επρόκειτο για οξύ τοκετό απ΄ότι μου εξηγησαν αφότου γέννησα. Ήταν το πρώτο μου παιδί και κανείς δε φανταζόταν ό,τι θα ήθελε να βγει τόσο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

γεννησα μετα απο 20 ωρες, με τεχνητους πόνους, φυσιολογικά και με εναν μπέμπη να μη θέλει να βγει γιατι ειχε τυλίγμενο τον ομφάλιο λωρο στο λαιμό του! Παρακαλούσα στο τέλος το γιατρό μου να με βάλει για καισαρική αλλά επειδή είναι γιατρουδάρα καταφερε να με ξεγενήσει φυσιολογικά και να μη διακινδυνεύσει τη ζωή του παιδιού!!!!Η αλήθεια είναι οτι δεν το φχαριστήθηκα γιατι με το που βγήκε από μεσα μου ο μπέμπης λιποθυμησα από την εξάντληση και δεν τον θυμαμαι. Μου τον έφεραν αργοτερα πλυμένο και σενιαρισμένο!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη μου κόρη μπήκα για πρόκληση και γέννησα μετά από 12 ώρες συσπάσεων, πάλι με τα χέρια η διαστολή, αλλά αυτή τη φορά ο πόνος δεν περιγράφεται. Τσίριζα τόσο που νόμιζα πως μετά την αίθουσα τοκετού θα κατέληγα στην ψυχιατρική.:shock: εννοείτε πως θα ξανακάνω πρόκληση μόνο για πολύ σοβαρό λόγο. Όπως και να έχει όμως δεν μετανιώνω που διαλέγω σταθερά φυσιολογικό τοκετό!:-P

Αυτό θα μπορούσα να το είχα γράψει κι εγώ (μόνο που έχω ένα παιδάκι) ακριβώς έτσι μόνο που δεν τσίριζα αλλά έκλαιγα βουβά, πολύς πόνος....ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ εμπειρία όμως, παρόλο που κράτησε τόση ώρα και επίπονα (με φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδιο), δεν θα την άλλαζα με τίποτα!!!

Βλέπω το μπουμπούκι μου και ευχαριστώ την Παναγία κάθε μέρα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Έσπασαν τα νερά στις 12.30 τα ξημερώματα και γέννησα 1.20 με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο χωρίς τίποτα μιας και με το ζόρι έφτασα στο νοσοκομείο.....Και ήταν το πρώτο μου...

 

ιδιες είμαστε!!!και εγω στα τρια παιδια μου μεσα σε 40 λεπτα χωρις επισκληριδιο και ευτυχως που πρόλαβα!!!

Link to comment
Share on other sites

καισαρικούλα εγώ (δυστυχώς), οπότε (ευτυχώς) σε 10 λεπτούλια άκουσα το κλαμματάκι και μετά από 5' την ακούμπησα δίπλα μου και της έδωσα το πρώτο φιλάκι. έκτοτε δεν σταμάτησα να τη φιλάω... θα το κατσιάσω το παιδί....

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα παρα πολυ γρηγορα..την πρωτη συσπαση την ενιωσα στις 3+30 το πρωι..πηγα στις 7 και κατι στο νοσοκομειο με διαστολη 4 και μεχρι να με εξετασουν/ετοιμασουν/ανεβασουν στην αιθουσα τοκετου ειχα φτασει 8!!δεν προλαβα να κανω επισκληριδιο...τα ειδα ολα...γεννησα στις 10+53 αλλα ζοριστηκα τοσο πολυ που σε καποια φαση αρχισε να μουδιαζει το προσωπο μου και κατι εγινε με τους παλμους γιατι ετρεξαν να φερουν οξυγονο(με τη μασκα γεννησα)...

Link to comment
Share on other sites

emena me epiasan ponoi stis 3 para eikosi ta ksimeromata stis 25 fevrouariou (pemti).

den edvsa simasia arxika ,nomizontas oti ine oi proparaskevastikoi!!stis 3 kai misi omws mou espasan ta nera .4 kai misi imoun sto maieytirio.6 ora gennisa...ekana episkliridio se diastoli 7 giati den ixane prolavei na vgaloun tis eksetaseis aimatos mou!3 sproksimata kai vgike o mpempis.mia xara,etsi kanw 10 paidia.gennisa 3 vdomades noritera apo tin p.H.t kai ine to proto mou...akouga polla kai telika den katalava pote gennisa!!kai sta rammata pou mou kanane gargaliomouna egv...min fovaste...tipota!

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki σου εύχομαι να έχεις μία πολύ εύκολη γέννα-είτε φυσιολογικά είτε με καισαρική. Εγώ γέννησα την μπέμπα με καισαρική επειδή ήταν πολύ ψηλά ακόμη και στην 40ή εβδομάδα(τυλιγμένη με τον λώρο) και δεν κατέβαινε άλλο. Ήταν από τις πιο ευχάριστες στιγμές μου!!! Εύχομαι να πάνε και σε σένα όλα καλά!

hello to all!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκίνησαν οι πόνοι κατά τις 2 το βράδυ και εγώ δεν κατάλαβα ότι ήταν πόνοι γέννας, νόμιζα ότι πονούσα τα έντερά μου ("πού πας μωρή ξυπόλητη στ' αγκάθια", θα μου πείτε!!!). Το πρωί πήγα τουαλέτα και είδα αίμα κι εκεί κατάλαβα ότι ήταν πόνοι γέννας!! Ήταν αρκετά ανεκτοί πόνοι. Πήγαμε στον γιατρό στις 09:30 γιατί είχαμε κανονικά ραντεβού και όταν κατά τις 10:00 με είδε, μου είπε ότι έχω 2 δάκτυλα διαστολή και ότι.... γεννάω!!!!! Πήγα στο δωμάτιό μου, με ετοίμασαν (ευτυχώς ο άντρας μου επέμενε να πάρουμε και τη βαλίτσα μαζί μας). Για κανένα δίωρο οι πόνοι ήταν το ίδιο μέχρι λίγο πιο δυνατοί, μετά μου έσπασε τα νερά η γιατρός και όταν δυνάμωσαν οι πόνοι και είχα πλήρη διαστολή με πήραν στο μαιευτήριο. Στη 1:50 το μεσημέρι κρατούσα την κορούλα μου αγκαλιά!!! Λοιπόν, αν εξαιρέσουμε τους πρώτους πόνους που ήταν αρκετά ανεκτοί, τότε υπολογίζω ότι έκανα 4 περίπου ώρες για να γεννήσω (2 ώρες όχι πολύ δυνατοί πόνοι και κανένα δίωρο δυνατοί πόνοι). Το μόνο σίγουρο: τους ξεχνάς αμέσως μόλις βλέπεις το μωράκι σου!!!!!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

:-Dμπηκα την Πεμπτη 5:30 το πρωι με ραντευου, 37 εβδομαδων(γηρανση πλακουντα )για φυσιολογικο τοκετο μετα απο 7 ωρες δεν εκανα διαστολη και αρχισε να παρομορφωνετε το κεφαλι του μωρου απο την ωθηση. πηγα για καισαρικη στις 12:55 ειχα αγκαλια το αγκελακι μου. (ηταν μεσα και ο αντρας μου στι οδυνες) δεν καταλαβαμε ποτε περασε ο χρονος και δεν πονεσα καθολου. πιστευω πως ολες οι μανουλες το ιδιο συναισθημα θα ειχαν να πανε ολα καλα και να παρουν αγκαλια το παιδακι τους :-D
:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι πόνοι με έπιασαν στις 12:30,πήγα στο μαιευτήριο στις 20:00 χωρίς να είμαι σίγουρη ότι ήρθε η ώρα.

Από την ώρα εκείνη μέχρι τις 23:00 είχα διαστολή 2-3,στις 23:30 η μικρή μου εμπεδώθηκε και έσπασε και τα νερά αλλά η εμπέδωση έγινε στραβά και έτσι έκανα καισαρική και το μωρό βγήκε στις 02:28!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!Γεννησα επιτελους και εγω μολις τη Δευτερα στις 15 στη ΠΗΤ μου!Μπηκαμε τη Κυριακη το βραδυ με προκληση και στις 4:30 το πρωι επεσε το πρωτο υποθετο.Οι συσπασεις αρχισαν κατα τις 6:30 το πρωι.Μεχρι τις 12 περιπου το μεσημερι παρολο που ειχα δυνατες συσπασεις η διαστολη ηταν ακομα στο 2.30.Ευτυχως επεσε η επισκληριδιος και ορος και εκει που ελεγα παει...θα με σφαξει ο γιατρος μου..θα με παει για καισαρικη..τζαμπα οι πονοι και το περπατημα που εριξα...αρχισα να λεω τη παρακληση της Παναγιας απο μεσα μου και ξαφνικα μεσα σε τρια τεταρτα φτανω τελεία διαστολη.Αφου πηρα τα πανω μου και ειπα αντε τελειωνουμε σφηνωνει το κεφαλι του μπεμπη πισω απο το ηβικο κοκκαλο..Αντε παλι οι ιδιες σκεψεις αν και ο γιατρος μου ηταν αισιοδοξος..απλα μου λεει θελουμε τουλαχιστον μια με δυο ωρες ακομα.Απελπιστηκα.Με γυριζανε μια απο το ενα πλευρο μια απο το αλλο ενω καθε τρεις και λιγο επεφτε και χερι για να ξεσφηνωσει το κεφαλι.Εκει τα ειδα ολα κοριτσια.Ευλογημενος αυτος που ανακαλυψε την επισκληριδιο..Μου τη ριχνανε με δοσεις.Οταν εξασθενουσε υπεφερα..οι πλατες του παιδιου εσπρωχναν..το κεφαλι σφηνωμενο και ο μπεμπης ψηλα!Αρχισα παλι νοερα τη παρακληση.Στις 3:15 το μεσημερι μετα απο 9 ωρες με τις μαιες να με πατανε στη κοιλια και με τη βοηθεια κουταλας ξεσφηνωσε το παιδι και βγηκε.Ο αντρας μου που ηταν μεσα τα ειδε ολα!ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!Μου λεει μετα "αγαπη μου τα χρειαστηκα..απο το πατημα και σενα να σπρωχνεις σα τρελη ειπα οτι θα σου βγουν τα εντερα.τζαμπα μαγκες ειμαστε οι αντρες..εγω θα ειχα πεθανει".Δοξα τω Θεω ολα πηγαν καλα..για πρωτη γεννα απο οτι ειπαν και οι μαιες παρολο τις τεχνικες δυσκολιες ηταν σχετικα γρηγορη.Αν δεν ειχε σφηνωσει στο 6ωρο θα ειχε τελειωσει..αλλα τελος καλο ολα καλα!Βγηκε ενας μπεμπαρος 3600 52 ποντους απο μια κοιλιτσα τοση δα!!!Αφου ολοι απορουσαν που χωρουσε εκει μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα Π.Η.Τ στις 10/7/09 και την ίδια μέρα το βράδυ στις 22:00 μπήκα στο μαιευτήριο με πόνους ανεκτούς(γενικά είμαι πολύ ανεκτική στον πόνο) και σίγουρη ότι δεν γεννάω αλλά πεπεισμένη ότι έχω κολικό εντέρου καθώς μου φαινόταν δύσκολο-σπάνιο να με πιάσουν οι πόνοι ακριβώς την ΠΗΤ και στο πρώτο παιδί μάλιστα(ήμουν σίγουρη ότι θα γεννήσω με ραντεβού στο πρώτο παιδί!). Τότε όμως η μαία διαπίστωσε ότι είχα διαστολή 5!!και αναρωτιόταν πώς και δεν γέννησα στο σπίτι(βέβαια ήμουν σε επικοινωνία με τον γιατρό μου).Τελικά η Ειρήνη γεννήθηκε μέσα σε 3 ώρες περίπου στις 01:15 ξημερώματα Σαββάτου 11/7 χωρίς καμία δυσκολία και με 6-7 εξωθήσεις.Όλα πήγαν κατ'ευχήν και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου(το μόνο μελανό σημείο στην όλη διαδικασία ήταν οι 5 φορές που με τρύπησε η αναισθησιολόγος για την επισκληρίδιο καθώς έπεφτε σε αγγείο).Τώρα διαπιστώνω ότι θα μπορούσα να έιχα αποφύγει την επισκληρίδιο.Και ο σύζυγος ήταν μέσα από την αρχή και πρωτοαντικρύσαμε μαζί το αγγελούδι μας!Δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πρωί Τετάρτης, γινεται ενας σεισμουλάκος, τρομάζω, κανει μια μεγαλη συσπαση η κοιλιά μου και αρχιζω και χανω λιγο-λιγο αμνιακο υγρο.

Μπαινω στην κλινική 3.30 το μεσημέρι και μετά από 18 ωρες πόνων και συσπάσεων η διαστολή μου ειχε φτασει στο 3!!!!!!!!!!!

Τι υπόθετα μου εβαλαν, τι μου σπασανε τα νερα......... τιποτα.

Ετσι γεννησα το πρωί της Πέμπτης (9.30) την κόρη μου με καισαρική και η στιγμη που την ακούμπησαν στο μαγουλό μου νιωθω την ανασα της σαν να μη τελειωσε ποτε εκεινη η στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο μου παιδακι πηγα στο νοσοκομειο στις 9 και 30 με διαστολη 2 και γεννησα στις 15 και 50 το μεσημερι,φυσιολογικα...:rolleyes:

 

στο δευτερο γεννησα μεσα σε 2 ωρες φυσιολογικα και σε αυτο!:lol:

Code snippet: PseudoHTML, UBBCode™ and BBCode. Used on most forums.

qYllp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια που κάνατε πολλές ώρες ήθελα να σας ρωτήσω πόσο συχνοί ήταν οι πόνοι όταν πήγατε στην κλινική?

ρωτάω για να τσεκάρω αυτά που μας είπαν στο μάθημα του ανώδυνου τοκετού σε σχέση με τις εμπειρίες των γυναικών.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια μπηκα σρο νοσοκομειο στις 6:00 το πρωι με εξι διαστολη κ γεννησα 10:05.εγω οταν πηγα στη κλινικη ειχα πονους καθε τεσσερα περιπου λεπτα αλλα φαντασου (απαντω στην Νατασσα)ποναγα απο τις τρεισιμιση τα ξημερωματα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...