Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


καλησπερα!!!!εγω ειμαι αλλεργικη σε ταιραστιο σημειο κ ετσι χρησιμοποιω βρεφικο αντιλιακο,μου το χουν συστησει 2 πολυ καλοι ιδιωτικοι δερματολογοι,ειναι οντως παραπολυ καλο,εχει βαθμο 50,ειναι βρεφικο αντιλιακο,να φανταστεις μπορεις να το βαλεις αφοβα κ στο προσωπο,ειναι το coppertone,το ψηλο ροζ μπουκαλι,εχει βαλβιδα κ βγαινει σαν σπρει.ειναι πολυ ωραιο κ βολικο.η ουσια που διαβασα στα συστατικα του δεν υπαρχει,αν θες ριξε κ εσυ καμια ματια να το ελεγξεις.....εγω παντως που εχω ταιραστιο προβλημα με την αλλεργια ειναι το μοναδικο που μπορω να βαλω ,τα υπολοιπα με πειραζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μονο lavera απ οσο ξερω μεχρι στιγμης... και τα weleda ακομα τα αποσυραν απο την αγορα. ειναι γερμανικα πολυ καλα... νομιζω τα πουλανε και σε ειδικο stand στα hondos χωρις να ειμαι σιγουρη... αλλιως σε μαγαζι με βιολογικα. ειναι λιγο λιπαρο, κραταει πολυ ομως.

τα αντιλιακα με μεγαλο δεικτη προστασιας δεν ενδείκνυνται ουτε για μωρα ουτε για μεγαλους. καλυτερα μικροτερος δεικτης και να βαζεις πιο συχνα. οι μεγαλοι δεικτες εχουν πολλα χημικα...

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω του ειχα παρει περσι απο το φαρμακειο της frezyderm το αντηλιακο γαλακτωμα με τους 15 βαθμους γιατι ο μικρος ηταν 6 μηνων και μου ειχε πει ο παιδιατρος οτι μεχρει 25 δεικτη προστασιας κανει γιατι με μεγαλιτερο δεικτη προστασιας εχουν χημικα και ετσι διαλεξα αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Και της avene και της Vichy γραφουν sans parabens

 

 

καλησπερα εγω παντως χρησιμοποιησα το after sun της avene που λεει οτι δεν εχει parabens και μου προκαλεσε μεγαλο ερεθισμο και στο προσωπο και στο σωμα τσαμπα ονομα εχει . φυσικα και δεν θα ξαναπαρω avene!!!

Link to comment
Share on other sites

Και της avene και της Vichy γραφουν sans parabens

 

Εγω παιρνω το Vichy το παιδικο χρονια τωρα και το χρησιμοποιουμε οικογενειακος καθημερινα (κανουμε το καλοκαιρι πανω απο 70+ μπανια)

 

 

 

 

Το να σας πειραξει ενα προιον δεν εχει να κανει...μπορει αυτο που δεν θα πειραξει εσας να πειραξει εμενα κτλ...(ειναι σαν να λες αφου σε πειραξε τ αυγο δεν ειναι καλο και θα πειραξει ολους)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εμπιστεύομαι μόνο αυτά που εχουν πιστοποίηση και αυτά είναι της Lavera, Weleda.

 

καλησπερα εγω παντως χρησιμοποιησα το after sun της avene που λεει οτι δεν εχει parabens και μου προκαλεσε μεγαλο ερεθισμο και στο προσωπο και στο σωμα τσαμπα ονομα εχει . φυσικα και δεν θα ξαναπαρω avene!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Εγω παιρνω το Vichy το παιδικο χρονια τωρα και το χρησιμοποιουμε οικογενειακος καθημερινα (κανουμε το καλοκαιρι πανω απο 70+ μπανια)

 

 

 

 

Το να σας πειραξει ενα προιον δεν εχει να κανει...μπορει αυτο που δεν θα πειραξει εσας να πειραξει εμενα κτλ...(ειναι σαν να λες αφου σε πειραξε τ αυγο δεν ειναι καλο και θα πειραξει ολους)

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΩΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΕΣ ΕΤΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΡΕΘΙΣΜΟ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΕΡΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΙΜΑΤΑ .ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΡΜΟΚΑΤΑΠΡΑΥΝΤΙΚΟ ΜΕ ΕΡΕΘΙΣΕ ΠΟΛΥ. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΕΡΕΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ AVENE ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ " ΚΟΡΥΦΑΙΑ". ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΧΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...