Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Self Clear Test


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε πόσο έμπιστο είναι το τεστ Self Clear που υποτίθεται ό,τι ανιχνεύει την εγκυμοσύνη από την 5η κιόλας ημέρα της επαφής. Εγώ είχα επαφή την 10η και 12η ημέρα του κύκλου μου και έκανα το τεστ την 22η ημέρα όπου μου βγήκε δυστυχώς αρνητικό.

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και το τεστ να έχει κάνει λάθος?

 

Σας ευχαριστώ,

 

Βασιλική

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

 

Αν διαβάσεις πιο προσεκτικά, θα δεις ότι μετράει τις ημέρες από τη σύληψη, η οποία μπορεί να έχει γίνει και διαφορετική μέρα από την επαφή.

Όταν το έκανα (σε αυτή την εγκυμοσύνη) δέκα ημέρες μετά την επαφή μου έδειξε θετικό (αλλά πολύ αχνή γραμμή). Η β-χοριακή, που πήγα και έκανα την ίδια ημέρα έδειξε 109 μονάδες. Αν θες να σου φύγει το άγχος (είμαι δεν είμαι) κάνε μια β-χοριακή. Καλή τύχη!

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Η επαφή αγαπητή φίλη έγινε την 10η και την 12η ημέρα του κύκλου και το τεστ το έκανα την 22η ημέρα..συνεπώς έχουν περάσει σίγουρα 5 ημέρες που χρειάζεται αυτό για να δείξει αν είναι θετικό ή όχι.

Σε ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο που μου αφιέρωσες και για την συμβουλή σου..με ένα πόνο σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...