Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ!


Λιζα Ν.

Recommended Posts

εχουμε την κουνια της μικρης σε κλιση λογω παλινδρομησης και μου γυριζει πλεον αναποδα :confused:

 

Σφηνακια κλπ δεν μπαινουν πλεον....εχετε καμμια αλλη ιδεα? Οσες ειχατε μωρο με ΓΟΠ σε τετοια ηλικια, βγαλατε την κλιση πια? Γιατι ειναι επικινδυνο να γυριζει με το κεφαλι προς τα κατω....

 

Επισης, βγαλαμε τις παντες γιατι πηγαινει και κολλαει τη μυτουλα της οσο κοιμαται και επειδη υπαρχει και η κλιση πιεζε το προσωπακι της ακομα περισσοτερο κανοντας το επικινδυνο, ομως τωρα χτυπαει το κεφαλακι της....μας ειπαν οτι δεν μπορει να παθει κατι, ειναι καλυτερο που τις βγαλαμε γιατι σε λιγο θα σκαρφαλωνει κιολας τραβωντας τις. Εσεις σε ποια ηλικια τις αφαιρεσατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχουμε την κουνια της μικρης σε κλιση λογω παλινδρομησης και μου γυριζει πλεον αναποδα :confused:

 

Σφηνακια κλπ δεν μπαινουν πλεον....εχετε καμμια αλλη ιδεα? Οσες ειχατε μωρο με ΓΟΠ σε τετοια ηλικια, βγαλατε την κλιση πια? Γιατι ειναι επικινδυνο να γυριζει με το κεφαλι προς τα κατω....

 

Επισης, βγαλαμε τις παντες γιατι πηγαινει και κολλαει τη μυτουλα της οσο κοιμαται και επειδη υπαρχει και η κλιση πιεζε το προσωπακι της ακομα περισσοτερο κανοντας το επικινδυνο, ομως τωρα χτυπαει το κεφαλακι της....μας ειπαν οτι δεν μπορει να παθει κατι, ειναι καλυτερο που τις βγαλαμε γιατι σε λιγο θα σκαρφαλωνει κιολας τραβωντας τις. Εσεις σε ποια ηλικια τις αφαιρεσατε?

 

Ειχαμε ΓΟΠ τωρα δεν ειχαμε δεν το εχω ακριβως εντοπισει παντως καναμε αναγωγες για αρκετο καιρο. Την κλιση της την εβγαλα καπου εκει γυρω στην ηλικια σας ακριβως επειδη μετακινιοταν πλεον ελευθερα στο κρεββατι της και δεν ειχε και νοημα πραγματικα. Παντες δεν βαλαμε ποτε. Εχει χτυπησει αρκετες φορες....τι κντουπ και κνταπ ακουγες παλιοτερα δεν λεγεται. Χαμπαρι δεν επαιρνε. Ουτε καν εκλαιγε......μην ανησυχεις.....:D

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Επιτελους βρηκα και καποιον άλλο που περναει την ολη κατασταση. εμεις ειμαστε 3 μηνων σημερα και ειμαστε πολυ ζωηρο παιδακι. την βαζω στο κρεβατι ανασκελα με γυρισμενο το κεφαλι στο πλαϊ (δεν μας αρεσουν οι περιορισμοι.....) και γυριζει μονη της στο παλι αλλα πλακωνει το χερι της... δεν ποναει???? η δεν μουδιαζει οπως εμεις??? αλλα το δραμα δεν ειναι αυτο καθε πρωι ξυπναω και την βρισκω με το κεφαλι προς τα κατω. την εχω δει να σερνετε με την πλατη και οπου βρει πατημα με τα ποδια της γυριζει. στην προκειμενη γυριζει λιγο διαγωνια και μετα σπρωχνει πανω στην παντα(πλαινα) και γυριζει. η ουσια ειναι οτι ειμαστε ψηλα μωρα και οταν φτανει στην οριζοντια θεση φοβαμαι οτι σπρωχνει το κεφαλι της πανω στο πλαινα και φυσικα στο καγκελο φοβαμαι μην χτυπησει κεφαλι η τον αυχενασ της!!!!!!!! τι να κανω????? φυσικα μην την αφησεις στο κρεβατι μονη της το εχει αλωνισει ολο, φοβαμαι πολυ μην χτυπησει τον αυχενας ετσι οπως σπρωχνει και βρισκει αντιστασεις. ειναι πολυ πιεσματαρα και πολυ νευρο!!!!!! βρηκε βλεπετε να παρει :P:P:P:P

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!

 

Περιμενω την πολυτιμη βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Κορίτσια ξέρω ότι αυτό το θέμα είναι παλιό αλλά έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Ο μικρός είναι δυο μηνών με παλινδρόμηση. Έχουμε κλίση στην κούνια. Όπως κοιμάται στρίβει σιγά σιγά και γυρίζει προς τα κάτω. Επισης πάντες δεν έχουμε κσι φοβαμαι μην χτυπήσει το κεφαλάκι του στα κάγκελα της κούνιας. 

Εκείνο όμως που με ανυσηχει είναι ότι πάει να γυρίσει ανάποδα! Βοήθεια παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elena2015 είπε:

Κορίτσια ξέρω ότι αυτό το θέμα είναι παλιό αλλά έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Ο μικρός είναι δυο μηνών με παλινδρόμηση. Έχουμε κλίση στην κούνια. Όπως κοιμάται στρίβει σιγά σιγά και γυρίζει προς τα κάτω. Επισης πάντες δεν έχουμε κσι φοβαμαι μην χτυπήσει το κεφαλάκι του στα κάγκελα της κούνιας. 

Εκείνο όμως που με ανυσηχει είναι ότι πάει να γυρίσει ανάποδα! Βοήθεια παρακαλώ!!

Καλό θα ήταν να πάρεις πάντες.. Εγώ να φανταστεις έχω κ από την κάτω μεριά που δεν υπάρχουν έχω βάλει σε ρολά κουβερτουλες ώστε να μην χτυπάει.. Αν τον τυλιγες με κουβέρτα ώστε να δυσκολεύεται να γυρίσει πολύ?? Ή δεν την θέλει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, mama16 said:

Καλό θα ήταν να πάρεις πάντες.. Εγώ να φανταστεις έχω κ από την κάτω μεριά που δεν υπάρχουν έχω βάλει σε ρολά κουβερτουλες ώστε να μην χτυπάει.. Αν τον τυλιγες με κουβέρτα ώστε να δυσκολεύεται να γυρίσει πολύ?? Ή δεν την θέλει?

Την βγάζει την κουβέρτα..Αχ είναι ένας μικρός ταραξίας δεν φαντάζεσαι. Πρέπει με καποιον ασφαλή τρόπο να τον εμποδίζω να γυρνάει ανάποδα γιατί το να αφαιρέσω την κλίση δεν είναι λύση, του ανεβαίνουν τα υγρά στο λαιμό και ξυπνάει τσιρίζοντας ο καλός μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elena2015 είπε:

Την βγάζει την κουβέρτα..Αχ είναι ένας μικρός ταραξίας δεν φαντάζεσαι. Πρέπει με καποιον ασφαλή τρόπο να τον εμποδίζω να γυρνάει ανάποδα γιατί το να αφαιρέσω την κλίση δεν είναι λύση, του ανεβαίνουν τα υγρά στο λαιμό και ξυπνάει τσιρίζοντας ο καλός μου..

Αχ μωρέ το καημενουλη.. Κατάλαβα ότι είναι μικρός ταραξιας :-D εμένα η μικρούλα μ 2 μηνών όπου κ να την εβαζα εκεί έμενε!!! Δεν ξέρω αν ενδείκνυται βέβαια αλλά σε πασίγνωστη εταιρεία παιχνιδιών που βάζει στην τηλεόραση διαφημίσεις συνέχεια ιδιαίτερα τα χριστούγεννα έχει για τον υπνο ένα ειδικό στρωματακι που εχει μία μικρή κλίση κ στα πλαϊνά του κ απ τις 2 μεριές έχει 2 σφήνες που ενσωματώνονται με χρατς χρατς ( ελπίζω να σ έδωσα να καταλάβεις πως είναι). Μήπως αν το επαιρνες θα μπορούσες λίγο να τον ακινητοποιήσεις εκεί μέσα για να μην γυρίζει πολύ?? Εγώ το είχα πάρει ( στον ύπνο βέβαια δεν το έβαλα αλλά επειδή είχε παλινδρόμηση κ εμένα όταν ήταν ξύπνια ποτέ δεν την αφηνα ευθεία στον καναπέ πχ αλλά την εβαζα εκεί πάνω είτε κ για να την αλλάξω πάνα είτε για να μην την έχω συνέχεια στα χέρια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...