Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΥΡΤΗΣ ή ΜΑΛΙΓΙΑΝΝΗΣ??? (Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ)


Recommended Posts

Κοριτσια γεια!!!

ξερω οτι και οι 2 ειναι παρα πολυ καλοι γιατροι. ξερω οτι και οι 2 ειναι πιστοποιημενοι και για αυχενικη αλλα και για β-επιπεδου.

αλλα θα ηθελα και την δικη σας γνωμη γιατι πρεπει να επιλεξω σε ποιον απο τους 2 θα παω..

εννοειται πως θα ηθελα να ακουσω και τα θετικα τους (αυτο το οποιο σας κερδισε πανω τους) αλλα φυσικα θα ηθελα να ξερω και το οτιδηποτε ασχημο σας ετυχε...

φοβαμαι πολυ μηπως κανω λαθος επιλογη...

 

η μοναδικη διαφορα τους ειναι οτι ο ενας δινει dvd και ο αλλος οχι...(κατι το οποιο δεν μας απασχολει ιδιαιτερα)

 

ευχαριστω πολυ!!!:P

 

 

ps....ποση ωρα διηρκεσε η δικια σας εξεταση? δεν θελω να με ξεπεταξουν...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

O μαλιγιαννης ειναι πολυ καλος, κανα 20 λεπτο κρατα η εξεταση, δινει dvd και φωτογραφιες, απλα να ζητησεις αποδειξη, γαιτι σου λενε 150 με αποδειξη 10 ευρω, και 190 με αποδειξη κανονικα. εμεις φυσικα ειπαμε 190! δεν ειναι συνεπεις στα ραντεβου βεβαια. εμενα παντως απο την αυχενικη μου βρηκε οτι εχω 2 κοριτσια, ενω αλλοι στην αυχενικη δεν βλεπουν ουτε το το φυλλο. αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ολες μου τις εγκυμοσυνες παντα πηγαινα στον Κουρτη.. Για μενα ο ανθρωπος ειναι κορυφη, και ειναι τοσο λεπτολογος οσο δε φανταζεσαι...

 

Αυχενικη και β' επιπεδου διαρκει σχεδον καμια ωρα, ειδικα στη β' επιπεδου φετος το καλοκαιρι που υποψιαστηκε προβλημα (το οποιο επιβεβαιωθηκε δυστυχως περιτρανα απο 2 παιδοκαρδιολογους και εκανα διακοπη κυησης) με ειχε πανω απο ωρα στον υπερηχο... Αν θυμαμαι καλα ειχα δωσει για αυχενικη 120 η 130 και 100 για τη β' επιπεδου, ολα με κανονικοτατες αποδειξεις...

 

Το οτι δε δινει DVD δε με απασχολησε ποτε, εμενα με νοιαζει να ειναι εμπεριστατωμενη η εξεταση και να εχω εμπιστοσυνη στα αποτελεσματα...

 

Αρνητικο δεν εχω να σου πω κανενα εκτος απο το οτι λογω του οτι κρατα πολλη ωρα η εξεταση, συνηθως τα ραντεβου μπαινουν με καθυστερηση αρκετης ωρας, αλλα η γραμματεας του σε παιρνει νωριτερα αν υπαρχει ενδεχομενο μεγαλης καθυστερησης για να πας αργοτερα...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Κούρτη για την αυχενική και β΄επιπέδου. Εξονυχιστική εξέταση. Ο άνθρωπος το κατέχει το αντικείμενο. Εγώ πλήρωσα 100 ευρώ για τη β' επιπέδου και η απόδειξη κανονικότατα. Την αυχενική την έκανα στο μητέρα διότι δε γνώριζα την ύπαρξη του. Επίσης οι δύο γιατροί γνωρίζονται μεταξύ τους γιατί όταν αποφάσισα να κάνω αμνιοπαρακέντηση με έστειλε στο Παντελή όπως τον αποκάλεσε(Παντελής είναι ο Μαλιγιάννης).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα, και γω παιδί του Κουρτη!

 

Αυχενικη κ β' επιπεδου εκει.

Κρατησε 1 ωρα η εξεταση,πολυ της λεπτομέρειας,πολυ ομως...μαρεσε αυτο.

Μειναμε ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ.

Τον συστηνω ανεπιφύλακτα,μετά τον Καμινόπετρο νομιζω οτι ειναι ο καλύτερος.

 

Αποδειξη μας εκοψε χωρις να ζητησουμε μάλιστα, αν θυμαμαι 100 πληρωσαμε για β'.

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς στον Κούρτη πήγαμε. Πολύ καλός γιατρός και πάνω από όλα άνθρωπος. Σου απαντάει στις όποιες ερωτήσεις έχεις και είναι πολύ της λεπτομέρειας. Κοιτάει τα πάντα και δεν βιάζεται. Όντως περιμένεις λίγο παραπάνω αλλά αξίζει τον κόπο. Την ημέρα που πήγα εγώ, δεν είχε πολλά ραντεβού μαζί, απλά κρατάει αρκετά η εξέταση και για αυτό υπάρχουν καθυστερήσεις στα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα τον Μαλιγιαννη και ειχα μεινει παντα πολυ ευχαριστημενη. Περιμενεις για το ραντεβου αρκετη ωρα και η εξεταση διαρκει 20 λεπτα. Απο την αυχενικη εβγαλε το φυλο του παιδιου. Μακαρι να ειχα μεινει σε αυτον μεχρι τελους και να μην πηγαινα στο ΙΑΣΩ για υπερηχους που ουτε καν μπαινανε στον κοπο να κοιταξουν. Νομιζω οτι αξιζει και ειναι πολυ συμπαθης ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς στον Κούρτη πήγαμε. Πολύ καλός γιατρός και πάνω από όλα άνθρωπος. Σου απαντάει στις όποιες ερωτήσεις έχεις και είναι πολύ της λεπτομέρειας. Κοιτάει τα πάντα και δεν βιάζεται. Όντως περιμένεις λίγο παραπάνω αλλά αξίζει τον κόπο. Την ημέρα που πήγα εγώ, δεν είχε πολλά ραντεβού μαζί, απλά κρατάει αρκετά η εξέταση και για αυτό υπάρχουν καθυστερήσεις στα ραντεβού.

 

Θα συμφωνήσω με την φίλη vatzi.

Για αυχενική διαφάνεια και για β΄επιπέδου είναι άψογος!!

 

Απο την άλλη πλευρά, εμένα ο Μαλιγιάννης μου έκανε αμνιοπαρακέντηση. (Δεν κάνει ο Κούρτης)

Και αυτός πολύ καλός!! (τουλάχιστον για την άμνιο...)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα τον Μαλιγιαννη και ειχα μεινει παντα πολυ ευχαριστημενη. Περιμενεις για το ραντεβου αρκετη ωρα και η εξεταση διαρκει 20 λεπτα. Απο την αυχενικη εβγαλε το φυλο του παιδιου. Μακαρι να ειχα μεινει σε αυτον μεχρι τελους και να μην πηγαινα στο ΙΑΣΩ για υπερηχους που ουτε καν μπαινανε στον κοπο να κοιταξουν. Νομιζω οτι αξιζει και ειναι πολυ συμπαθης ανθρωπος.

 

Μα ο Μαλιγιάννης κάνει υπερήχους κ στο Ιασώ (κ εννοείτε οτι είναι το ίδιο καλός)!

I LOVE MY LITTLE STARS!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι ειναι και οι 2 εξισου κορυφαιοι.

Ο Κουρτης λογω του οτι ψυριζει παρα πολυ τις καταστασεις και θα πιασει οτιδηποτε υπαρχει (μακρια απο εμας) . Λατρεψα το οτι δεν εφευγα απο εκει αν δεν μετρουσε τα δαχτυλα ενα-ενα

 

και

 

ο Μαλλιγιαννης γιατι εχει δει αποτελεσμα υπερηχου + αμνιο οποτε μπορει να ειναι πιο κατατοπιστικος σε περιπτωση προβληματος. Βεβαια στον Μαλλιγιαννη πηγα αφου ειχε ψυρισει ο Κουρτης το παιδι οποτε κοιτουσαμε συγκεκριμενα (δεν εχω δλδ κριτηριο για αρχικο υπερηχο) αλλα ο ανθρωπος ηξερε τι εκανε και αυτο φαινοταν. Καθως και το οτι δεν κοιταγε να κανω αμνιο για να τα παρει αν δεν χρειαζοταν ειναι στα + του.

Στην αμνιο δεν θα εμπιστευομουνα κανεναν αλλον.

 

Η διαφορα τιμης βεβαια ειναι ενα κριτηριο που θα με εκανε να τεινω προς Κουρτη μερια (αν ενδιαφερεστε για DVD και τριδιαστατα βεβαια ...δεν εχει).

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα στον Μαλλιγιάνη και ειναι εξειδικευμενος σε β-επιπέδου και χαίρομαι που πας σε ανθρωπους που γνωριζουν το αντικείμενο

 

Η β-επιπεδου ειναι μια πολύ σοβαρή εξέταση που καθορίζει πολλά για το παιδι και την ψυχολογία των γονέων...

 

Πηραμε dvd αλλά εκει που το βάλαμε εκεί έμεινε...

Δεν παίζει ρολο αυτό...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι ειναι και οι 2 εξισου κορυφαιοι.

 

Η διαφορα τιμης βεβαια ειναι ενα κριτηριο που θα με εκανε να τεινω προς Κουρτη μερια (αν ενδιαφερεστε για DVD και τριδιαστατα βεβαια ...δεν εχει).

 

Ναι, όντως δεν έχει dvd ο Κούρτης ενώ ο Μαλιγιάννης έχει.

 

Πάντως εάν κάποια κοπέλα θα χρειαστεί να κάνει αμνιοπαρακέντηση,

να μην το σκεφτεί καθόλου: Μαλιγιάννη οπωσδήποτε!!

 

Ο Κούρτης είναι "υπερηχάκιας" (αυχενικές και β΄επιπέδου)

είναι πολύύύ ψείρας!!! (είχε πέσει μέσα στο φύλο της κόρης μου απο την αυχενική -πράγμα που μερικοί δεν τα καταφέρνουν και σου λένε δικαιολογίες: δεν είναι σε καλή θέση κλπ )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτοι οι 2 γιατροι που αναφερεται σε ποιο νοσοκομειο ειναι?στο ιασω?αυτες τις εξετασεις δν μπορει να στις κανει ο ηδη γυναικολογος που σε παρακολουθει?

Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι 2 γιατροι που αναφερεται σε ποιο νοσοκομειο ειναι?στο ιασω?αυτες τις εξετασεις δν μπορει να στις κανει ο ηδη γυναικολογος που σε παρακολουθει?

 

 

Ο Κούρτης είναι ανεξάρτητος. Έχει το δικό του ιατρείο.

Ο Μαλλιγιάννης είναι και στο Ιασώ εκτός απο το "έμβρυο"(το ιατρείο του)

 

Αυτές οι εξετάσεις είναι πολύ σημαντικές και απαιτούν εξειδικευμένα μηχανήματα που δεν τα έχουν συνήθως οι γυναικολόγοι!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα ο Μαλιγιάννης μου έκανε τη β΄επιπέδου σε 12 λεπτά με το ρολόι και δεν βρήκε μια σοβαρή συγγενή καρδιοπάθεια που είχε το παιδί. Οι καρδιολόγοι και οι παιδίατροι μετά, ρώταγαν "δεν κάνατε β΄ επιπέδου?" Μάλλον τον πέτυχα σε λάθος μέρα!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις εξετασεις δν μπορει να στις κανει ο ηδη γυναικολογος που σε παρακολουθει?

μονο πιστοποιημενοι γιατροι που ξερουν .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ πολυ για τις απαντησεις σας,για Κουρτη με βλεπω...;)

ειναι πολυ υπερ του και ο αντρας μου που θεωρει το dvd περιττο και ενα ειδος "εφε"...

ελπιζω να πανε ολα καλα,θα σας ενημερωσω συντομα!!!!!!!!

 

οσο για τον Μαλιγιαννη μετα απο τελευταιες πληροφοριες που ειχα δεν πρεπει να κανει πια υπερηχους στο Ιασω...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και επανηλθα....;)

πηγαμε τελικα στον Κουρτη!

πολυ ευγενικος και ηρεμος ανθρωπος....δεν βιαζοταν καθολου κ η εξεταση κρατησε περιπου 50 λεπτα (ηταν ζορικος ο μικρος μας...)

εξηγουσε τα παντα και ηταν καθησυχαστικος σε οτιδηποτε μας προβληματισε...γενικα μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και τον προτεινω κι εγω πλεον!!! :D

 

αρνητικα...η πολυ μεγαλη αναμονη (3 ωρες)

κ μαλλον επειδη ειχαμε μεινει (σχεδον) τελευταιοι η γραμματεας του σηκωνε κ τα τηλ παραλληλα...αυτο μας αγχωσε γιατι ταυτοχρονα εγραφε κ τα αποτελεσματα...:confused: αν εκανε λαθος??

(ηταν φαινεται εκπαιδευμενη...τι να πω)

 

 

ps...τιμη 150€

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ps...τιμη 150?

Ωπα... ανεβηκε πολυυυυ :?

Για βαλτε και καμια τιμη και οι υπολοιπες να εχουμε και αυτο σαν μεσο συγκρισης (βασικο)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ναι,ανεβηκε η τιμη αλλα προσωπικα πιστευω πως δεν ειναι πολλα...

οταν στο Ιασω ζητανε 130€ και στο Εμβρυο 180€...

ο ανθρωπος τα αξιζε...!!! ;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...