Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συζήτηση για *πιθανά* περιστατικά σε σχέση με το εμβόλιο ενάντια στο h1n1


erica

Recommended Posts

Εγώ παρότι με ενδιαφέρει άμεσα το θέμα, μπήκα απλώς για να πω ένα γειά στην Έρικα που μας έχει λείψει!!!

 

Γεια σου Μυρτούλι!

Και μένα μου έχετε λείψει πολύ! Η εταιρία μου έχει μπλοκάρει το site και δεν μπορώ να έχω προσβαση γιαυτό και εχω εξαφανιστεί!.....(το βράδυ που γυρνάω προτιμώ να το περνάω με την κόρη μου...)

 

Με το καλό το μωρό σου και χαιρετίσματα σε όλα τα κορίτσια του forum και κυρίως του θηλασμού που είναι και το αγαπημένο μου! Ευχομαι να είστε όλες καλά!

 

Τον Ιανουάριο που θα σταματήσω, (με το καλό), θα μπαίνω από το σπίτι πάλι και θα τα λέμε!

 

Πολλά φιλιά σε όλες τις μαμάδες και τα μικρά αγγελούδια τους!

χχχχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια.ελπιζω να ειστε καλα.και γω στην ιδια θεση ειμαι με τις περισσοτερες.......να το κανω το εμβολιο η΄οχι???? φοβαμαι και το ναι και το οχι.

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα, έχουν αναφερθεί περιπτώσεις ανθρώπων που μετά το εμβόλιο έπαθαν ανακοπή καρδιάς... (Κάτι ξέρει μάλλον ο Κρεμαστινός που δεν το κάνει, καρδιολόγος είναι)

 

Συνεπώς γιατί να μη συμβεί το ίδιο και στο μωρό στο οποίο φτάνουν οι τοξικές ουσίες του εμβολίου μέσω του πλακούντα; Τέτοιου είδους περιστατικά εχουν συμβεί στις ΗΠΑ και έχουμε βάλει λινκ σε κάποια προηγούμενη σελίδα.

 

Η αποβολή είναι μια απ' τις παρενέργειες που συζητούσαμε...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ανεξάρτητα απο αυτό το θέμα

 

πρέπει οι εγκυμονούσες του φόρουμ να φανούν ψύχραιμες!

 

Εγώ ήθελα να τους πω να ρίξουν μια ματιά και στο άλλο τόπικ που υπάρχει στα "ιατρικά θέματα" μέσα στο "νέα γρίπη-την πέρασε κανείς?"

 

Μιλάνε άτομα που έχουν περάσει την καινούργια γρίπη και λένε οτι τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όπως τα έχουν παρουσιάσει τα ΜΜΕ!

 

Εγκυούλες όλες, να το διαβάσετε οπωσδήποτε!!

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα περιστατικα γιατι δε τα λενε στη τηλεοραση???σα να μη συμβαινει τιποτα!ειμαι σιγουρη πως δεν ειναι η μονη εγκυος στην ελλαδα που το επαθε.απλα εγω αναρωτιεμαι το αλλο.πως γινεται το μεσημερι στον υπερηχο κ καρδιογραφημα να μη φανηκε τιποτα κ το βραδυ να σταματησε η καρδια του μωρου!!γιατι ειχε πονακια το μεσημερι κ πηγε στο γυναικολογο κ εκανε υπερηχο κ καρδιογραφημα κ δεν εδιξαν κατι να παει στραβα!γινεται μεσα σε μερικες ωρες αυτο???αυτο δε γνωριζω!

 

 

Ετσι είναι αυτά τα πράγματα...

 

δεν "σε παίρνει τηλέφωνο" να σε ρωτήσει!

 

Απλά σταματάει η καρδούλα τους... :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ενα σωρο χημικα εχει αυτο το εμβολιο, εκτος απο τον ιο.......ενα σωρο πραγματα μπορει να κανει...τι να πρωτοπιασεις........αλλωστε ως τωρα οι αναφορες για περενεργειες απο εγκυους λενε για τετοιες περιπτωσεις..........αποβολες και νεκρα μωρα....

 

Δημητρα στην Ελλαδα η στην γερμανια ειναι η ξαδερφη σου?

 

 

Το γραψα αλλου, μιλουσα χθες με γνωστη μου που δουλευει στον εοφ και μου πε καποια πραγματα........αυτη δεν συστηνει σε κανενα το εμβολιο εξον απο τους βαρια αρρωστους που παιρνουν βαρια φαρμακα, οπως ειπε τι κακο να κανει το εμβολιο με τοσα χημικα που παιρνουν? (κι ομως ειδαμε την γυναικα με το συνδρομο τρομου). Δε συστηνει με τιποτα εμβολιο σε εγκυμονουσα, μου απαριθμουσε ολα τα επικινδυνα συστατικα του εμβολιου......

 

Δεν εχει εμβολιαστει ουτε αυτη ουτε η οικογενεια της και ειπε οτι εμβολιαστηκε μια εγκυος συναδερφος της και απορει πως εκανε κατι τετοιο ενω ξερει αυτα που ξερει....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

σοφια αυτο λες? http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51407

το εχω διαβασει.κ οντως ουτε ενας αναφερει πως περασε κατι τραγικο.σαν ενα απλο συναχι με βηχα το περιγραφουν!

Link to comment
Share on other sites

μεταφέρθηκαν κάποιες δημοσιεύσεις εδω

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=52147

 

που αφορούν πιθανό περιστατικό μετα απο εμβόλιο h1n1.

 

εξαιτίας του ότι το θέμα αποκτά πολύ μεγάλη βαρύτητα όταν αποτελεί άμεση μαρτυρία, και εξαιτίας του ότι δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα κάποιο στοιχείο που να επιβεβαιώνει έστω έμμεσα ή με όποιον τρόπο, ότι το συμβάν έχει σχέση με το εμβόλιο, η συζητηση θα ανοίξει όταν υπάρξουν νεότερα στοιχεία για το γεγονός.

Παρακαλούμε το μέλος να μας ενημερώσει μέσω πμ, (συντονιστές περιεχομένου/συζητήσεων) για νεότερα.

 

Παρακαλούμε επίσης τα υπόλοιπα μέλη, να έχουν πολύ προσεκτικό τρόπο γραφής, καθώς απο τα γραπτά αυτά,

τα οποία διαβάζουν πολλές χιλιάδες αναγνωστών, δημιουργούνται εντυπώσεις στο κοινό.

 

Σε θέματα που έχουν σχέση με τόσο επίκαιρα θέματα υγείας,

είναι απαραίτητη η προσεκτική κατάθεση στοιχείων και γεγονότων,

έτσι ώστε οι δημοσιεύσεις να είναι όσο το δυνατόν ακριβής,

και επιβεβαιωμένες.

Κρίνουμε ότι εφόσον δεν υπάρχει επιβεβαίωση ή έστω ένας αριθμός ιατρικών στοιχείων πιο συγκεκριμένος, ή αναφορά σε συγκεκριμένο συμβάν που έχει σημειωθεί και σε άλλα ΜΜΕ

 

ο κίνδυνος παραπληροφόρησης είναι πολύ μεγάλος, και μπορεί να δημιουργήσει πανικό.

Προς την ίδια κατεύθυνση οφείλουμε να κινούμαστε

είτε το θέμα αφορά περιστατικά εξαιτίας του εμβολίου,

είτε το θέμα αφορά περιστατικό εξαιτίας της γρίπης.

 

θα χαρούμε να ακούσουμε την άποψή σας, παρακαλούμε μέσω πμ.

 

ας συνεχιστεί εδώ η συζητηση για

 

έστω κατά κάποιο τρόπο επιβεβαιωμένα ή δηλωμένα στις αρμόδιες υπηρεσίες, περιστατικά,

 

πάντα με έναν πολύ προσεκτικό τρόπο.

 

Σε περίπτωση που έχουμε νεότερες πληροφορίες για το συμβάν που μεταφέρθηκε στο αρχείο, θα τοποθετήσουμε εδώ νέα ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη γειά σας. μόλις έφτασε στο εμαιλ μου αυτό

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/11/28/Shocking-Swine-Flu-Vaccine-Miscarriage-Stories.aspx

 

το οποίο εκτός απο το ότι αναφέρει περιστατικά ανεπιβεβαιωτων αλλά υποπτευόμενων αποβολών εξαιτίας του εμβολίου, ενημερώνει αλλά και παροτρύνει τις έγκυες μητέρες να μην κάνουν το εμβόλιο, αναφέροντας ότι το εμβόλιο μόνο κατά 25% πιθανότητα μπορεί να έχει αποτελεσματικότητα.

 

Παρακαλώ τοποθετήστε εδώ νεότερα άρθρα και ρεπορτάζ των ΜΜΕ σε σχέση με αυτό το θέμα και τα υπόλοιπα περιστατικά που αναφέρονται!.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

σοφια αυτο λες? http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51407

το εχω διαβασει.κ οντως ουτε ενας αναφερει πως περασε κατι τραγικο.σαν ενα απλο συναχι με βηχα το περιγραφουν!

 

 

Ακριβώς!! Αυτό λέω Δήμητρα.

 

Οι εγκυμονούσες πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το διαβάσουν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιγο χλωμο το κοβω να ρθει η ξαδερφη της Δημητρας και να καταθεσει εδω επωνυμως την εμπειρια της και ποσο μαλλον να παρει διαβεβαιωση απο το γιατρο της οτι εφταιγε το εμβολιο για την αποβολη....εχει σοβαροττερα προβληματα να ξεπερασει αυτη την στιγμη....δεν ειναι τυχαιο οτι οποιαδηποτε σοβαρη παρενεργεια θεωρειται τυχαια απο την επιτροπη πανδημιας.......οι μονες παρενεργειες που δεχονται ειναι κατι πονοκεφαλοι και ερυθριασεις.........απλα πραγματακια....ολα τα αλλα ανηκουν στη σφαιρα του συμπτωματικου και φανταστικου........το μονο σιγουρο ειναι γι αυτους οτι αν δεν κανουμε το εμβολιο τους θα αφανιστουμε ως ειδος απο τον πλανητη.......

 

 

Αν δεν μπορουμε να συζηταμε αυτα τα πραγματα τουλαχιστον εδω στο ιντερνετ τι καθομαστε? Εγω ξερω περιπτωση ανθρωπου που νοσηλευεται για σοβαρες νευρολογικες διαταραχες........για να την αναφερω δλδ πρεπει να τον υποχρεωσω να βγαλει εδω τα στοιχεια του? Η θα ψαχνω να τον βρω να τον ρωταω τι εκανε και πως?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι για να επιβεβαιώσουν επισήμως τον κίνδυνο του εμβολίου σε μια έγκυο γυναίκα,

 

θα πρέπει να έχουν ένα ποσοστό "τάδε" αποβολών ...

 

Οπότε τους συμφέρει να δοκιμαστεί το εμβόλιο απο όσο πιο πολλές γυναίκες έγκυες γίνεται...

 

ΓΙΑΥΤΟ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ !

Link to comment
Share on other sites

ειναι αφελές και επικύνδηνο να γίνοανται τετοιου τυπου στατιστικέες

οι επιπτωσεις εμβολίων ετσι κι αλλιως μακροχρόνια ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ δεν εχουν εξεταστει γιατι πολύ απλα

δεν υπαρχει σαφές π΄ρογραμμα ελενχου παρενεργειών απαξ και βγει στην αγορα ενα εμβολιο

το παρακυνδυνευμένο με το εν λόγο εμ βολιο

ειναι οτι και σε κληνικές μελετες ειχε περασει την φαση α 9δλδ καποιο αριθμό ανθρωπων) και οχι την μελετη φασης β (δλδ ενα μεγαλυτερο αριθμό ατομων )

ανα αναλογιστούμε οτι τα εμβόλια που κυκλοφορουν εχουν περασει ευτες τις φασεις και παρόλα αυτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟς ΕΛΕΝΓΜΕΝΑ

για τις πιθανες μακροχρόνιες παρενεργειες τους ...τι συζηταμε ????

οι γιατροι κανουν αυτο που το υπουργειο οριζει

το υποουργειο κανει αυτο που οο εοφ οριζει

ο εοφ οριζει αυτο που η φαρμακοβιομηχανια προτεινει ...

Η φαρμακοβιομηχανια προτεινει αυτο που θελει να πουλησει ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ !!!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη γειά σας. μόλις έφτασε στο εμαιλ μου αυτό

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/11/28/Shocking-Swine-Flu-Vaccine-Miscarriage-Stories.aspx

 

το οποίο εκτός απο το ότι αναφέρει περιστατικά ανεπιβεβαιωτων αλλά υποπτευόμενων αποβολών εξαιτίας του εμβολίου, ενημερώνει αλλά και παροτρύνει τις έγκυες μητέρες να μην κάνουν το εμβόλιο, αναφέροντας ότι το εμβόλιο μόνο κατά 25% πιθανότητα μπορεί να έχει αποτελεσματικότητα.

 

Παρακαλώ τοποθετήστε εδώ νεότερα άρθρα και ρεπορτάζ των ΜΜΕ σε σχέση με αυτό το θέμα και τα υπόλοιπα περιστατικά που αναφέρονται!.

 

1ον. Όταν τα επίσημα ΜΜΕ δεν αναφέρουν κάτι τέτοιο, τότε για να αποφασίσει ο καθένας για τον εαυτό του για την αλήθεια ή όχι του άρθρου, μετράει για τον καθένα ξεχωριστά η αξιοπιστία της πηγής.

 

Κάποιοι θεωρούν τον Dr Mercola αξιόπιστη πηγή, κάποιοι όχι. O Dr Mercola είναι γεγονός ότι είναι ένα αμφιλεγόμενο πρόσωπο.

 

Κάποιοι υποστηρίζουν γι' αυτόν ότι:

 

A 2006 BusinessWeek editorial criticized Mercola's marketing practices as "relying on slick promotion, clever use of information, and scare tactics."[6]

 

Πηγή: http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Mercola (όπου μπορεί κάποιος να διαβάσει σχετικά με τον Dr Mercola

 

 

2ον. Σχετικά με τις "πηγές" στις οποίες στηρίζει το άρθρο ο Mercola, ακολούθησα τα links και δεν βρήκα τίποτα άλλο από ανώνυμα σχόλια από χρήστες του στυλ Wendi456 που ανέφεραν τραγικά συμβάντα, τα οποία όμως δεν επιβεβαιώνονται πουθενά. Για όσους γνωρίζουν λίγο από Αμερική θα ξέρουν καλά ότι αν για παράδειγμα πατήσει κάποιος μια τσίχλα στο δρόμο, θα κάνει κατευθείαν μήνυση στον δήμαρχο ζητώντας μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ για ψυχική οδύνη. Τώρα δηλαδή τόσες έγκυες έχασαν όλες η μια μετά την άλλη τα παιδιά τους και το μόνο που σκέφτηκαν να κάνουν είναι να μπουν ως ανώνυμοι χρήστες σε ένα site και να γράψουν τρεις σειρές κείμενο; Αυτά τα πράγματα απλά ΔΕΝ γίνονται στην Αμερική.

 

Γενικότερα καλό είναι να κρατούμε επιφυλακτική στάση σε ό,τι ακούμε (από αμφότερες πλευρές) και να διατηρούμε την κριτική μας σκέψη μέχρι να καθαρίσει το τοπίο...

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Oi sygkekrimeneς χρηστριες απευθυνθηκαν στο γιατρο τους που αρνηθηκε την οποια σχεση της αποβολης με το εμβολιο......τι αλλο τις εμεινε να κανουν παρα να βγουν σε καναλια και ιντερνετικους τοπους? (οτι εκανε και η γυναικα με το συνδρομο τρομου χθες αφου της ειπαν οι αρμοδιες αρχες να κοψει το λαιμο της)

 

 

.....εδω μια αντιβιωση παιρνεις και θεωρειται υπευθυνη για μια τερατογενεση η αποβολη.....περιεργο δεν ειναι ενα πειραματικο εμβολιο να θεωρειται εντελως ανευθυνο για τις αποβολες? Μα τοσο ατυχο πια ειναι αυτο το πτωχο εμβολιο που ολο τυχαιες συγκυριες προσπαθουν να το δυσφημισουν?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oi sygkekrimeneς χρηστριες απευθυνθηκαν στο γιατρο τους που αρνηθηκε την οποια σχεση της αποβολης με το εμβολιο......τι αλλο τις εμεινε να κανουν παρα να βγουν σε καναλια και ιντερνετικους τοπους? (οτι εκανε και η γυναικα με το συνδρομο τρομου χθες αφου της ειπαν οι αρμοδιες αρχες να κοψει το λαιμο της)

 

Και όμως η κυρία βγήκε επώνυμα και ειχε δίπλα της και το δικηγόρο της ;).

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε γιατι ηταν εξαλλη και οργισμενη.......και πολυ καλα εκανε, ευχομαι να το κανουν κι αλλοι..........σκεψου ομως μια γυναικα που ειναι κουρελιασμενη ψυχικα και σωματικα επειδη εχασε το μωρο της και την βγαζουν τρελη........με τι στοιχεια θα βρει το δικιο της? Και εχει το κουραγιο να ουρλιαζει στα καναλια νομιζεις? Θα σκεφτει οτι ηταν βλακεια της που εκανε το εμβολιο, δικο της λαθος που το δεχθηκε.......το ιδιο ειπε και η γυναικα χθες.....οτι κακως ακουσε τους πολλους....

 

Η μηπως νομιζεις οτι επειδη η αλλη βγηκε με το δικηγορο θα κερδισει και καποια μηνυση? Καμμια ελπιδα δεν εχει....ηδη την αμφισβητησαν ειπαν οτι ειναι τυχαιο.....ειναι προετοιμασμενοι για τετοιες περιπτωσεις.....

 

Δεν ειναι αυτοι υποχρεωμενοι να μας αποδειξουν οτι το εμβολιο τους δεν βλαπτει, εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να τους αποδειξουμε οτι μας εβλαψε....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ειναι αφελές και επικίνδυνο να γίνονται τετοιου τυπου στατιστικές

οι επιπτωσεις εμβολίων ετσι κι αλλιως μακροχρόνια ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ δεν εχουν εξεταστει

 

 

Θα με βρείς σύμφωνη!

 

Δεν σκάνε για την πραγματικότητα...

 

Έτσι κι αλλιώς εάν πας εσύ σήμερα και κάνεις το εμβόλιο αυτό

 

και σε 10 χρόνια σου έρθει μια "ωραία" σκλήρυνση καταπλάκας τι θα πας και θα τους πεις?

 

Την έπαθα απο το εμβολιό σας?????

 

(Και όλες αυτές οι αρρώστειες που κυκλοφορούν σήμερα, ακούς νέους ανθρώπους που πεθαίνουν πχ απο καρκίνο

που το ξέρεις εσύ οτι δεν είναι κάποια παρενέργεια πχ απο κάποιο εμβόλιο που τους έκαναν στα 2 τους χρόνια?

Είπα ένα τυχαίο παράδειγμα για να γίνω κατανοητή)

Link to comment
Share on other sites

Μη νομιζεις οτι στον εοφ δεν καταγραφονται αυτα........οταν συμβαινουν τετοιες αρρωστιες, ειδικα σε παιδια καταγραφονται και μελετωνται ολα τα στοιχεια........εχουν και τις υποψιες τους αλλα δεν μπορει να αποδειχθει κατι δυστυχως......λενε οτι δεν μπορουν να ξερουν σιγουρα οτι φταιει το ταδε εμβολιο και δεν θα παθαινε αυτη την αρρωστια ουτως αλλως.....

 

Οι μακροχρονιες παρενεργειες δεν αποδεικνυουν τιποτα.......εδω οι αμεσες και αμφισβητουνται....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Μη νομιζεις οτι στον εοφ δεν καταγραφονται αυτα........οταν συμβαινουν τετοιες αρρωστιες, ειδικα σε παιδια καταγραφονται και μελετωνται ολα τα στοιχεια......

θα μου επιτρεψεις ε?

σορι κανεις λαθος

το ροζ-κιτρινο χαρτακι που δίνει ο εοφ και αφοράπαρενεργειες φαρμάκων συμπληρώνεται απο τους γιατρους στη χαση και τη φεξη

αλλα (δυστηχώς και με βαση δημοσιογραφικής έρευνας και προσωπικής ερωτησης σε ΜΕΓΑΛΟΣΤΕΛΕΧΟΣ (συγγενικο)φαρμακοβιομηχανία ) παραδίδεται ....

στις φαρμακοβιομηχανίες

αρα τα στατιτσικά και οι μελετες ειναι πειραγμενα

με το συμπαθειο κι ολας

!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρια μου τα λεγε μια γυναικα που κανει αυτη τη δουλεια στον εοφ.......προφανως συλλεγουν στοιχεια.......το τι τα κανουν ειναι αλλο θεμα.....και σιγουρα αυτα τα στοιχεια δεν δημοσιευονται γιατι οπως ειπαμε τους ενδιαφερει το 'γενικο καλο" σκεψου οτι αν ακουστει πως το ταδε εμβολιο μπορει να προκαλει σκληρυνση κατα πλακας μετα απο μια δεκαετια , κανενας γονιος δεν θα το κανει στα παιδια του.....Ειπε οτι αυτα δινονται στις φαρμακευτικες αλλα δυστυχως οι οποιες συστασεις δεν εισακουγονται...

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΚΑΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΉ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΠΟΤΕ να την ενδιαφεριε το γενικο καλο

κας κατεβουμε σιγα σιγα απο το συννεφακι ολοι μας

γιατι θα πεσουμε ασχημα

 

και τι δουλεια εχουν να δωουν στις φαρμακευτικές τα στοιχεια ο εοφ?

(φιλοσοφικό ερωτημα)

 

δλδ υπάρχει άμεση συνεργασία εοφ (διακρατικός φορές) και φαρμακοβιομηχανίων (ιδιωτικός κρδοσκοπικός φορέας?)????????????

(φιλοσοφικό ερώτημα)

 

και αυτός ειναι ο συμβουλός του υπουργείου /

??????

(φιλοσοφικό ερωτημα)

 

και μετα εγω και ο καθε εγω εμεις

να εμπιστευτούμε ποιον

την συνεργασια καρτηκων και κερδοσκοπικων εταιριων ????????

οτι και να μου λενε ειναι λιγο ,

δνε μπορεί να συνραστει κανενα κρατικός φορεας με κερδοσκοπικους φορεις και αν το κανει κατι βρμαει ΠΑΝΤΑ !

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θεωρούν τον Dr Mercola αξιόπιστη πηγή, κάποιοι όχι. O Dr Mercola είναι γεγονός ότι είναι ένα αμφιλεγόμενο πρόσωπο.

 

Κάποιοι υποστηρίζουν γι' αυτόν ότι:

 

A 2006 BusinessWeek editorial criticized Mercola's marketing practices as "relying on slick promotion, clever use of information, and scare tactics."[6]

 

Πηγή: http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Mercola (όπου μπορεί κάποιος να διαβάσει σχετικά με τον Dr Mercola

 

 

 

Μα επιτέλους εδώ μέσα, δεν κάνω άλλο απο το να διαβάζω οτι

 

ΟΛΟΙ όσοι καταθέτουν κατά του νέου εμβολίου είναι αμφισβητήσιμα άτομα!!!!!! :roll:

 

Ενώ ΟΣΟΙ είναι υπέρ... είναι οι πλέον αξιόπιστοι!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

(Ας παραδεχτούμε επιτέλους οτι νιαου-νιαου κάνει μόνο η γάτα στα κεραμίδια!!!!!.......)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα αμφισβητίσω κι εγώ κατά πόσο οι γιατροί κάνουν αναφορά στον ΕΟΦ για παρενέργειες φαρμάκων και εμβολίων. Αν και δεν έχω πείρα από την ελληνική πραγματικότητα έχω προσωπική από την αγγλική: είχα πολύ άσχημη παρενέργεια σε φάρμακο που έπαιρνα για μακροπρόθεσμη θεραπεία (ναι, παραδέχομαι ότι τότε είχα άλλα μυαλά, ήμουνα 100% υπέρ της κλασικής ιατρικής και ποτέ δεν έχασα το εποχιακό εμβόλιο της γρίπης!) και αφού μίλησα σε δύο γιατρούς που με παρακολουθούσανε για το θέμα αυτό, και οι δύο μου είπανε ότι θα το εκλάβουνε ως τυχαίο γεγονός και δεν θα κάνουνε καμία αναφορά με κίτρινη κάρτα!

Εγώ όμως την έρευνα μου την είχα κάνει, η παρενέργεια που αντιμετώπισα με το φάρμακο αυτό ήτανε μεν σπάνια αλλά πιθανή. Όταν σταμάτησα να παίρνω το φάρμακο σταμάτησαν και τα συμπτώματα ως δια μαγείας, αλλά οι γιατροί μου συνέχιζαν να επιμένουν ότι δεν φταίει το φάρμακο αλλά κάποιος άλλος "άγνωστος" παράγοντας :roll:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο τόπικ έγραψα και την εμπειρία μου απ' τις παρενέργειες που είχε ο εμβολιασμός της κόρης μου με το MMR. ΄Οπως επίσης πως η γιατρός αρνιόταν να το παραδεχτει.

 

Ζήτησα τότε να καταγραφεί η συγκεκριμένη παρενέργεια αλλά όσες ενεργειες έκανα έπεσαν στο κενό.

 

Περιέργως η παιδίατρος που είναι φαν του εμβολιασμού, όταν της είπα πως η Αλίκη δεν πρόκειται να το κανει, δεν έφερε αντίρρηση. Συζητώντας μαζί της διαπίστωσα πως έχει γνώση των παρενεργειών του και πως έχουν μελετηθεί πολύ στη Γαλλία όπου έχουν υπάρξει υπερβολικά πολλά περιστατικά αυτιστικών παιδιων (πάνω απ' το μέσο όρο). Είπε βέβαια πως δεν υπάρχει επιβεβαιωμένη σύνδεση του εμβολίου με νευρολογικές διαταραχές. Φυσικά, πώς να υπάρξει, αφού όταν ένας γονιός κοπανιέται για παρενέργειες τον γράφουν κανονικά.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...