Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

18 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ


Recommended Posts

Σας εύχομαι γρήγορα ο μικρός σας να ξεπεράσει και αυτή τη δοκιμασία και να σας χαρίσει αμέτρητα χαμόγελα, βάλσαμο για τη μαμά και το μπαμπά του!

Θα σας έχω καθημερινά στη σκέψη μου και στις προσευχές μου!

Με πολλή πολλή αγάπη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή δύναμη στην περιπέτειά σας... τώρα διάβασα ότι μπήκατε πάλι στο Νοσοκομείο... εύχομαι ο μικρός μαχητής να μην το βάλει κάτω και να επιστρέψετε σύντομα σπίτι ... περιμένουμε νέα μαμά του Πανούλη....κουράγιο !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πανούλης: πάντα μαχητής, πάντα ήρωας.

Είμαστε μαζί σας και σε αυτή τη νικηφόρα μάχη.

Μία αγκαλίτσα και πολλά φιλάκια να του δώσεις. Περαστικά και γρήγορα στην κούνια του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα να πανε καλα για εσας και το παιδακι σας...σας θαυμαζω και σας στελνω την αγαπη μου και τις ευχες μου. Παναγια μου κανε το θαυμα σου αυτη η περιπετεια να ειναι η τελευταια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!

Επιτέλους έχω ευχάριστα νέα! Το μωρό μας δεν έχει κάποιο πρόβλημα με τους πνεύμονες, είναι πεντακάθαροι. Η δύσπνοια προέρχεται από μεγάλο μπούκωμα στην μυτούλα του. Τον εξέτασε χθες ΩΡΛ, δεν έχει πρόβλημα με τις αμυγδαλές και τα κρεατάκια. Το μόνο που μας είπαν να προσέξουμε το διάφραγμα όσο μεγαλώνει μη τυχόν και χρειαστεί στο μέλλον επέμβαση. Πρέπει να κάνουμε συχνές αναρροφήσεις στο σπίτι με το μηχάνημα που έχουν στο νοσοκομείο και να πάρουμε οξύμετρο. Η μεταφορά στο νοσοκομείο θα πρέπει να γίνεται μόνο αν έχει χαμηλό κορεσμό.

Σήμερα, αν όλα πάνε καλά, θα βγει από την εντατική και θα πάμε σε θάλαμο. Εύχομαι να πάμε γρήγορα στο σπίτι μας. Περνάει και αυτή η περιπέτεια ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Επιτέλους έχω ευχάριστα νέα! Το μωρό μας δεν έχει κάποιο πρόβλημα με τους πνεύμονες, είναι πεντακάθαροι. Η δύσπνοια προέρχεται από μεγάλο μπούκωμα στην μυτούλα του. Τον εξέτασε χθες ΩΡΛ, δεν έχει πρόβλημα με τις αμυγδαλές και τα κρεατάκια. Το μόνο που μας είπαν να προσέξουμε το διάφραγμα όσο μεγαλώνει μη τυχόν και χρειαστεί στο μέλλον επέμβαση. Πρέπει να κάνουμε συχνές αναρροφήσεις στο σπίτι με το μηχάνημα που έχουν στο νοσοκομείο και να πάρουμε οξύμετρο. Η μεταφορά στο νοσοκομείο θα πρέπει να γίνεται μόνο αν έχει χαμηλό κορεσμό.

Σήμερα, αν όλα πάνε καλά, θα βγει από την εντατική και θα πάμε σε θάλαμο. Εύχομαι να πάμε γρήγορα στο σπίτι μας. Περνάει και αυτή η περιπέτεια ....

 

Αχ πάρα πολύ ωραία τα νέα σας!!!!!

Σας εύχομαι καλή συνέχεια και γρήγορα στο σπιτάκι σας και στο κρεββατάκι σας!!!!

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Tελεια νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Γρηγορα σπιτακι να πατε!!!!!

 

Το οξυμετρο ειναι παρα πολυ χρησιμο εργαλειο καθως με αυτο θα εισαι σιγουρη οτι ολα πηγαινουν καλα!!!!!!! Oταν το βαζεις στο παιδι προσπαθησε να μην κινηται πολυ το παιδι να ειναι ηρεμο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους !!!! Μαμά του PANOULI, είχα αρχίσει να ανησυχώ χωρίς νέα !

 

Μακάρι με το καλό. Θα τα πάει μια χαρά ο μικρός, θα δεις και θα είστε και πάλι σπίτι... γρήγορα !!!

 

Περαστικάααααααααααααα !!!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω παθει σοκ...σημερα πρωτη φορα ειδα το θεμα σας με τον μικρο παναγιωτη και πραγματικα εχω παθει σοκ...

μπραβο και ξανα μπραβο για τη δυναμη της ψυχης σας...μεσα σε λιγη ωρα διαβασα ολη την πορεια σας απο τη στιγμη της γεννησης μεχρι και σημερα...

να εισαι σιγουρη οτι ο Θεουλης δεν θα αφησει αυτο το αγγελουδι και θα του δινει συνεχως δυναμη να συνεχιζει και να γινεται καθε μερα και πιο ζωηρος και πιο δυνατος...

με ολη μου την καρδια αν αυτο σας βοηθησει και θελεις να μου δωσεις καποια στοιχεια σου να στειλω στον μικρο πανουλη (εχει και το ονομα του αντρα μου) λιγο μοιρο που εχω απο την εικονα της παναγιας απο το αγαπημενο μου μοναστηρι στην ανδρο...

να ειναι παντα καλα το μωρακι σας...

 

επισης να σου πω ποσο τυχερη με εκανες να νιωσω γιατι οταν γεννηθηκε το δευτερο παιδακι μου, ο νικολας, ειδα που τον βγαλανε και το παιδι δεν εκλαιγε ... αμεσως του βαλανε ενα σωληνα στο στομα του και μετα απο λιγα δευτερολεπτα ακουσα το κλαμα του...ναι μεν τρελαθηκα απο αγωνια αλλα ποτε δεν μπορουσα να φανταστω τι θα μπορουσε να συμβει αν μελανιαζε και δεν εκλαιγε αμεσως μετα το σωληνακι...

 

να σας εχει ο θεος καλα για να ειστε παντα κοντα στο αγγελουδι σας...

 

και γρηγορα στο σπιτι σας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας. Η εβδομάδα που πέρασε ήταν πάρα πολύ δύσκολη, καθώς ο Παναγιώτης μας "ψήθηκε" στην κυριολεξία από τον πυρετό. Βρέθηκαν τρία μικρόβια τα οποία για να καταπολεμηθούν έπρεπε να αλλάξουμε τρεις φορές αντιβίωση. Το αποτέλεσμα ήταν το μωρό για άλλη μια φορά να μπει στην εντατική. Τελικά ελέγχθηκε η λοίμωξη αλλά βγήκαν άλλα προβλήματα στην επιφάνεια. Σύμφωνα με τους γιατρούς το παιδί δεν έχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα αλλά όλες οι βρογχίτιδες προέρχονται από την κακή ρύθμιση του νευρολογικού του. Οι ποσότητες των φαρμάκων που μας έδιναν ήταν υποθεραπευτικές με αποτέλεσμα ο Πανούλης να κάνει καθημερινά σπασπούς, τους οποίους δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε, έσφιγγε όλο του το κορμί και ο θώρακας και δεν μπορούσε να βγάλει τις εκκρίσεις. Αύριο θα κάνει εγκεφαλογράφημα, προκειμένου να αλλάξουν την αγωγή και να του δώσουν άλλα φάρμακα. Ήδη το μωρό έχει ηρεμήσει και έχει αρχίσει να βρίσκει τον παλιό του εαυτό.

Τόσο καιρό ο νευρολόγος μας δούλευε κανονικά ... Ευτυχώς οι γιατροί στο Παίδων Πεντέλης τα έχουν δώσει όλα για το παιδί μας και θέλουν να μας βοηθήσουν. Εύχομαι όλα να πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Πώς εκνευρίζομαι όταν δεν αντιμετωπίζουν σωστά μια κατάσταση! Ίσως να ήταν η ταλαιπωρία του παιδιού ευκαιρία για να καταλάβετε τι χρειάζεται και να το βοηθήσετε αποτελεσματικά. Κουράγιο, κουράγιο, η Παναγία να φυλάει το μικρό σας αγωνιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πανούλη, μαμά και μπαμπά του Πανούλη, πραγματικά είστε πρότυπο αγωνιστών! Να συνεχίσετε να είστε πάντα τόσο δυνατοί και εύχομαι με όλη μου την ψυχή αυτή να είναι η τελευταία σας περιπέτεια! Θα παρακολουθώ το θέμα σας, με λαχτάρα για ευχάριστα νέα.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας. Η εβδομάδα που πέρασε ήταν πάρα πολύ δύσκολη, καθώς ο Παναγιώτης μας "ψήθηκε" στην κυριολεξία από τον πυρετό. Βρέθηκαν τρία μικρόβια τα οποία για να καταπολεμηθούν έπρεπε να αλλάξουμε τρεις φορές αντιβίωση. Το αποτέλεσμα ήταν το μωρό για άλλη μια φορά να μπει στην εντατική. Τελικά ελέγχθηκε η λοίμωξη αλλά βγήκαν άλλα προβλήματα στην επιφάνεια. Σύμφωνα με τους γιατρούς το παιδί δεν έχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα αλλά όλες οι βρογχίτιδες προέρχονται από την κακή ρύθμιση του νευρολογικού του. Οι ποσότητες των φαρμάκων που μας έδιναν ήταν υποθεραπευτικές με αποτέλεσμα ο Πανούλης να κάνει καθημερινά σπασπούς, τους οποίους δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε, έσφιγγε όλο του το κορμί και ο θώρακας και δεν μπορούσε να βγάλει τις εκκρίσεις. Αύριο θα κάνει εγκεφαλογράφημα, προκειμένου να αλλάξουν την αγωγή και να του δώσουν άλλα φάρμακα. Ήδη το μωρό έχει ηρεμήσει και έχει αρχίσει να βρίσκει τον παλιό του εαυτό.

Τόσο καιρό ο νευρολόγος μας δούλευε κανονικά ... Ευτυχώς οι γιατροί στο Παίδων Πεντέλης τα έχουν δώσει όλα για το παιδί μας και θέλουν να μας βοηθήσουν. Εύχομαι όλα να πάνε καλά

 

 

Καλή μου...εύχομαι όλα να πάνε καλά. Από τα βάθη της καρδιάς μου! Και ναι οι γιατροί στο παίδων πεντέλης είναι καλοί!Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη!

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...