Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

18 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ


Recommended Posts

Καλημέρα μαμά του Πανούλη.

Πολύ χαίρομαι που σ' ακούω τόσο αισιόδοξη!!!!!

Θα τα καταφέρετε "δεν χωρεί αμβιβολίας περί τούτου"!!!!!

Μπράβο σας!!!!! Καλή συνέχεια σας εύχομαι.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μ εχεις συγκινησει απιστευτα. ειμαι στη δουλεια κ με πιασαν τα κλαματα. ευχομαι να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις, υγιής, καλοτυχος και ευτυχισμενος να ναι.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγχαρήτηρια για την απόφασή σας να κρατήσετε στην ζωή τον θαραλλέο, τελικά, Πανούλη !!!!

 

Εγώ γεννήθηκα 6μηνήτικη πριν 35 χρόνια στο Έλενα, 1.100 γρμ....Η μαία με το που γεννήθηκα με πέταξε στον πάγκο και μόνο μετά από βρίσιμο του γυναικολόγου με πήρε να με βάλουν στην θερμοκοιτίδα, γιατί είπε Ας σώσουμε την μάνα, το παιδί δεν θα ζήσει !!!

Στις 15 μέρες ζύγιζα 850 γρμ., είχα πάθει μια λοίμωξη και πήραν τηλ. τους γονείς μου μέσα στην μαύρη νύχτα ρωτώντας "τί όνομα να δώσουμε στο παιδί να το αεροβαφτίσουμε γιατί πεθαίνει"... Φυσικά, η καλή μου μανούλα τους έκλεισε στα μούτρα το τηλ κι έτρεξαν να με δουν !

Εμεινα 4 μήνες στην θερμοκοιτίδα, με πήραν σπίτι 1.200γρμ, για 2 χρόνια με έιχαν στην απομόνωση -όλα αποστειρωμένα μέσα στο δωμάτιο και όποιος έμπαινε φορούσε ποδιά και όλα τα συναφή-, άργησα όλα να τα κάνω και να περπατήσω και να μιλήσω, αλλά, όπως καταλαβαίνετε, όλα πήγαν καλά... Είναι η ιστορία μου που την έχω ακούσει χιλιάδες φορές και που, ακόμα, μου αρέσει όταν ακούω την μαμά μου να μου την λέει... Τώρα που έγινα μάνα μπορώ να φανταστώ τί αγωνία έχουν περάσει αυτοί οι άνθρωποι, και, κάπως έτσι, κι εσύ καλή μου, θα διηγήσε την ιστορία του θαύματος της ζωής στον γιόκα σου κι εκείνος θα είναι πολύ πολύ περήφανος για τις αποφάσεις σας, και πολύ γεμάτος από την αγάπη που του χαρίζετε απλόχερα...

Να σας ζήσει! Να είναι γερός και καλότυχος !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγχαρήτηρια για την απόφασή σας να κρατήσετε στην ζωή τον θαραλλέο, τελικά, Πανούλη !!!!

 

Εγώ γεννήθηκα 6μηνήτικη πριν 35 χρόνια στο Έλενα, 1.100 γρμ....Η μαία με το που γεννήθηκα με πέταξε στον πάγκο και μόνο μετά από βρίσιμο του γυναικολόγου με πήρε να με βάλουν στην θερμοκοιτίδα, γιατί είπε Ας σώσουμε την μάνα, το παιδί δεν θα ζήσει !!!

Στις 15 μέρες ζύγιζα 850 γρμ., είχα πάθει μια λοίμωξη και πήραν τηλ. τους γονείς μου μέσα στην μαύρη νύχτα ρωτώντας "τί όνομα να δώσουμε στο παιδί να το αεροβαφτίσουμε γιατί πεθαίνει"... Φυσικά, η καλή μου μανούλα τους έκλεισε στα μούτρα το τηλ κι έτρεξαν να με δουν !

Εμεινα 4 μήνες στην θερμοκοιτίδα, με πήραν σπίτι 1.200γρμ, για 2 χρόνια με έιχαν στην απομόνωση -όλα αποστειρωμένα μέσα στο δωμάτιο και όποιος έμπαινε φορούσε ποδιά και όλα τα συναφή-, άργησα όλα να τα κάνω και να περπατήσω και να μιλήσω, αλλά, όπως καταλαβαίνετε, όλα πήγαν καλά... Είναι η ιστορία μου που την έχω ακούσει χιλιάδες φορές και που, ακόμα, μου αρέσει όταν ακούω την μαμά μου να μου την λέει... Τώρα που έγινα μάνα μπορώ να φανταστώ τί αγωνία έχουν περάσει αυτοί οι άνθρωποι, και, κάπως έτσι, κι εσύ καλή μου, θα διηγήσε την ιστορία του θαύματος της ζωής στον γιόκα σου κι εκείνος θα είναι πολύ πολύ περήφανος για τις αποφάσεις σας, και πολύ γεμάτος από την αγάπη που του χαρίζετε απλόχερα...

Να σας ζήσει! Να είναι γερός και καλότυχος !

 

Καλή μου τι ιστορία και η δική σου! Ανατρίχιασα. Να είσαι καλά, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να λες την ιστορία σου για να δίνεις κουράγιο στις μανούλες!

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

METAXAKI ρώτα την μανούλα σου τώρα που σε βλέπει και σε καμαρώνει αν σκέφτηκε έστω και μια στιγμή να σε αφήσει στην τύχη σου.

Είμαι σίγουρη ότι θα ανατριχιάσεις από την απάντηση που θα σου δώσει.

Να της πεις ένα μεγάλο μπράβο από εμένα και ας μην με γνωρίζει, είναι ηρωίδα και άξια μανούλα.

Να την αγαπάς και να την προσέχεις γιατί τις έχεις χαρίσει το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να κάνει ένα παιδάκι στην μανούλα του, τη ζωή!

Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Panoulis μου,

ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ούτε καν που τους πέρασε απ το μυαλό να με αφήσουν αβοήθητο... σε πείσμα όλων (των ενδείξεων) κάθε μέρα και ο μπαμπάς και η μαμά ήταν εκεί να με βλέπουν μέσα από την θερμοκοιτίδα χειμώνα καλοκαίρι, με κρύο ή με ζέστη, δυο μικρά φτωχά παιδιά ήταν τότε, που δεν τα παράτησαν ποτέ. Υπήρξαν μαχητές σε όλα στη ζωή τους και, θέλω να πιστεύω, πως τους κάνω περήφανους κάθε μέρα που περνάει επειδή τους αξίζει και τους λατρεύω (μιλάω τον ενεστώτα, εάν και έχει φύγει ο μπαμπάς απ τη ζωή, αλλά, για μένα είναι εδώ)!!!!

Γι αυτό σου δίνω και πάλι συγχαρητήρια για την απόφασή σας και το θάρρος που δείξατε... Ειλικρινά, λέω ότι ο Θεός δίνει πίσω το καλό με καλό τελικά....Να είστε γεροί κι ευτυχισμένοι μαζί να τον μεγαλώσετε μέσα απ την καρδιά μου !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μανούλες του parents καλημέρα και καλό σας μήνα!

Ο Παναγιώτης μας βρίσκεται στην εντατική και χρειαζόμαστε την θετική σας ενέργεια για άλλη μια φορά, προκειμένου να κερδίσει και αυτή την μάχη. Νοσηλεύεται στο Παίδων Πεντέλης με λοίμωξη του αναπνευστικού και χθες το μεσημέρι μεταφέρθηκε εκτάκτως στην εντατική.

Η προισταμένη ήταν πολύ αποθαρρυντική για την πορεία του μωρού μας. Εμείς που τον είδαμε το απόγευμα έχουμε άλλη άποψη. Μας γνώρισε αμέσως και μόλις άκουσε την φωνή μας προσπαθούσε να σηκωθεί για να φύγουμε.

Είναι πολύ επιβαρρυμένο το αναπνευστικό του αλλά είμαστε σίγουροι ότι θα τα καταφέρει για άλλη μια φορά.

Προσευχηθείτε να τα καταφέρει το μωράκι μας και να γυρίσει γρήγορα κοντά μας.

Κοντεύω να τρελαθώ, για άλλη μια φορά η κούνια είναι άδεια στο σπίτι. Δεν μπορώ να μπω στο δωμάτιό του, δεν το αντέχω. Παντού υπάρχουν τα σημάδια του.

Σας χαιρετώ, προς το παρόν, πάμε στο Νοσοκομείο να δούμε τον μαχητή μας.

Link to comment
Share on other sites

τόσα που έχετε περάσει κι εσείς λογικό είναι να τρελλαίνεστε!!! περαστικά σας εύχομαι με όλη μου την ψυχή να γυρίσετε σπίτι σας γεροί και δυνατοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτή την πίστη που έχετε για την καλή πορεία του μικρού σας να μην τη χάσετε.

Καμιά φορά η δύναμη της θετικής ενέργειας κάνει θαύματα.

Εχετε κ τη δική μας την ευχή για γρήγορη ανάρρωση.

Αντε γιατί πολλά τράβηξε κι αυτό το πουλάκι Θεέ μου.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ εύχομαι το γρηγορότερο να τον έχεις στην αγκαλιά σου στο σπίτι σας υγιή και γελαστό! Καλό κουράγιο και τις θερμότερες ευχές μου για τον μικρούλι σας!

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Πανούλη ευχομαι το μωράκι σας να γυρίσει γρήγορα στο σπιτι και να τον εχετε παλι κοντα σας να σας κανει τα ναζάκια του.Προσευχηθηκα στην Παναγια για το παιδάκι σου να το εχει καλά και να τα ξεπεράσει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ο Πανούλης χθες έδειξε κάποια σημάδια βελτίωσης. Οι προσευχές σας ακούστηκαν. Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση.

Οι αναπνοές του έχουν μειωθεί και δεν έχει τόσο έντονη ταχύπνοια. Ο γιατρός μας είπε ότι εφόσον δεν βρίσκουν ευρήματα στις εξετάσεις και στην ακτινογραφία περιμένουν σταδιακή βελτίωση.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να βγει σύντομα από την εντατική. Είναι η δεύτερη φορά που τον βλέπω με όλα αυτά τα σωληνάκια και τα χεράκια του πρισμένα από τα τρυπήματα.

Θεέ μου, ας είναι η τελευταία δοκιμασία αυτή για το μωρό μας.

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Πανούλη ο γιος σου θα καταφέρει να ξεπεράσει και αυτη την δοκιμασία γιατι είναι δυνατό παιδάκι.Εχει μεγάλη δύναμη μέσα του αυτο το παιδί.Εύχομαι να τελειωσει εδω αυτη η μεγαλη ταλαιπωρία για τον Πανούλη.Ειμαστε ολα τα κορίτσια εδώ και περιμένουμε να ακουσουμε ευχαριστα νεα για τον μικρό.

Link to comment
Share on other sites

Μια προσευχη και απο εμας! Το συντομοτερο να τον εχετε διπλα σας και να μη χορταινετε να τον φιλατε! Ο Θεος να σας δινει δυναμη και τον Πανουλη σιδερενια υγεια...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...