Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ


BABE

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα έκλεισα δωμάτιο για τα θεοφάνεια μεσω του Κοινωνικού Τουρισμού στον ΖΑΡΚΑΔΑ ΒΑΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΑΓΡΑΦΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΕΡΑΣΙΑ ΔΗΜΟΥ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ εχετε ιδέα ξερετε να κατατοπίσετε θα πάμε 3 Ιανουαρίου με 6 Ιανουαρίου και θα Πάρω και την Κόρη μου μαζι ηλικία 2,5 Χρονών.

 

Ξέρετε τίποτα για το εν λόγω ξενοδοχειο η και γενικότερα για την περιοχή ειναι ωραια κλπ.

Ευχαριστω!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα έκλεισα δωμάτιο για τα θεοφάνεια μεσω του Κοινωνικού Τουρισμού στον ΖΑΡΚΑΔΑ ΒΑΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΑΓΡΑΦΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΕΡΑΣΙΑ ΔΗΜΟΥ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ εχετε ιδέα ξερετε να κατατοπίσετε θα πάμε 3 Ιανουαρίου με 6 Ιανουαρίου και θα Πάρω και την Κόρη μου μαζι ηλικία 2,5 Χρονών.

 

Ξέρετε τίποτα για το εν λόγω ξενοδοχειο η και γενικότερα για την περιοχή ειναι ωραια κλπ.

Ευχαριστω!!

 

Γεια σου , δεν το ξέρω το ξενοδοχείο αλλά η περιοχή είναι όλα τα λεφτά και άν έχει χιονίσει έιναι τέλεια.Θα μπορέσετε να κάνετε και ιππασία με την μικρή , έχει πολύ πλάκα το είδικο ποδήλατο της λίμνης .Να πάτε στο φράγμα και να φάτε τέλεια καλαμάκια γουρουνόπουλο με τσίπουρο .Εχει πολλύ ωραία μοναστήρια και γενικά η τοποθεσία είναι μαγευτική.

Α και αν σου αρέσουν τα μανιτάρια εκτός ότι είναι τεράστια και θα τα κλώτσας τριγύρω στο δρόμο τα μαγειρέυουν υπέροχα εκεί.Αχ τώρα με ξεσήκωσες και θα διοργανώσω ΠΣΚ ταξιδάκι μου φαίνεται.:?:?

Link to comment
Share on other sites

αχ τι ωραια κορίτσια χάρηκα ποσες ώρες ειναι περιπου απο Αθήνα?

Εγω το μόνο που αγχωνομουνα ειναι με την μικρη αλλα εφοσον μου λες οτι εχει και ιππασία δεν το ήξερα!εχεις τιποτα τηλέφωνα για ιππασια ασ πουμε θα πρεπει να εχω κλείσει η τελευταια στιγμη δεν τα ξέρω συγνώμη που ρωταω!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

αχ τι ωραια κορίτσια χάρηκα ποσες ώρες ειναι περιπου απο Αθήνα?

Εγω το μόνο που αγχωνομουνα ειναι με την μικρη αλλα εφοσον μου λες οτι εχει και ιππασία δεν το ήξερα!εχεις τιποτα τηλέφωνα για ιππασια ασ πουμε θα πρεπει να εχω κλείσει η τελευταια στιγμη δεν τα ξέρω συγνώμη που ρωταω!

Είναι γύρω στα 300χλμ.νομίζω όποτε εξαρτάται και απο την οδήγηση , για την ιππάσια εμείς δεν είχαμε κανονίσει κάτι επι τόπου πηγαίναμε και για το ποδήλατο .Επίσης είναι ωραία στην επιστροφή να πάτε λίγο ανάποδα προς Ελάτη -Περτούλι και να γυρίσετε απο εκεί αξίζει η διαδρομή και η ομορφιά του τοπίου εκεί.:eek:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγουρα θα το κάνουμε

ευχαριστω πολυ για φαγητο εχετε τιποτα να προτεινετε?

Ποδηλατο τι κανουμε υπαρχει πισω θέση για μωρο με ειδικο καρεκλακι κλπ?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ...τι λες τωρα!!!!!!!!!!!!

Δεν ξερω αν ηταν ο ερωτας που με ειχε βαρεσει κατακέφαλα τοτε...(με τον σημερινο μου αντρουλη...) προ 12ετιας αλλά μιλάμε για εναν απο τους καλυτερους προορισμούς στην Ελλάδα...ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΙΙΙΙΘΑΝΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Καλά να περάσετε...

 

 

Υ.Γ. Σορρυ...δεν εχω πολλά να σου πω για το που θα πας και τι θα φατε...(τρωγαμε ερωτα εμεις τοτε...που να κατεβει φαι κατω...χαχαχαχαχα :lol:) αλλά εχει πολλά μερη να τριγυρισετε γυρω γυρω...

καλη διαμονή...!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει καταλαβαίνω ολες τα έχουμε κανει αυτα αλλα και με τα παιδια μετα ειναι αλλίως αλλη ευτυχια αλλες καταστάσεις γενικότερα μετα αλλαζει η ζωή σου!

Καμια αλλη βρε κορίτσια!!!!!

πειτε πειτε εμειρίες

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις είμασταν για 28 Οκτώβρη στην Λίμνη. Μείναμε στο Αρχοντικό ΖΑΚΟΝΙ http://www.zakoni.gr σε δωμάτιο με θέα στην λίμνη και τζακι. Βέβαια λίμνη δεν είδαμε γιατί είχε πολύ ομίχλη αλλά τα υπόλοιπα ήταν φανταστικά. Για το παιδί δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν κάναμε δραστηριοτητες λόγω του καιρού (βροχή και ομίχλη) και έβλεπα άλλους γονείς να μην ξέρουν τι να τα κανουν στα καφε.

Το δωματιο από 90 μας το άφησε 75 και δεν το είχαμε κλείσει νωρίτερα εκείνη την ώρα ψαξαμε. Εχει πολλά ξενοδοχεία.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει πολύ καλή επιλογή!! Είναι από τους αγαπημένους μου προορισμούς.Έχω πάει 2 φορές Χριστούγεννα και ήταν μαγευτικά με το χιόνι γύρω από τη λίμνη.!!!Σου προτείνω να κάνετε το γύρο της λίμνης και να δείτε τα διάφορα χωριά, μην παραλείψετε το Φράγμα και το μοναστήρι της Παναγίας Πελεκητής καθώς και το ιχθειοτροφείο πέστροφας με το ταβερνάκι του (πέστροφα σε όλες τις εκδοχές). Δες και το site http://www.enavotsalostilimniplastira.gr/

Για φαγητό προτείνω ασυζητητί ταβέρνα "Ο κελεπούρης" στο Νεοχώρι με σούπερ σπιτικό φαγητό!Καλά να περάσετε!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

xmmm irenaki δεν κοιτασ καλυτερα στο ακριβως απεναντι του? περσι ειχαμε παει για πρωτοχρονια...εμεισ μειναμε αλλου και κατι φιλοι εκει...ε... στο δευτερο βραδυ τα μαζεψαν και ηρθαν σε εμας... κρυωναν και δεν ηταν ευχαριστημενοι απο στο σερβις... τωρα ολα υποκειμενικα ειναι τι να σου πω

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

απο ξενοδοχειο προτεινω το πεζουλα και απο φαγητο το φαγοτοπι και αυτο στην πεζουλα....δοκιμαστε οπωσδηποτε καπνιστη μπριζόλα....κολαση!!!

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα έκλεισα δωμάτιο για τα θεοφάνεια μεσω του Κοινωνικού Τουρισμού στον ΖΑΡΚΑΔΑ ΒΑΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΑΓΡΑΦΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΕΡΑΣΙΑ ΔΗΜΟΥ ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ εχετε ιδέα ξερετε να κατατοπίσετε θα πάμε 3 Ιανουαρίου με 6 Ιανουαρίου και θα Πάρω και την Κόρη μου μαζι ηλικία 2,5 Χρονών.

 

Ξέρετε τίποτα για το εν λόγω ξενοδοχειο η και γενικότερα για την περιοχή ειναι ωραια κλπ.

Ευχαριστω!!

 

 

Δεν το πιστεύω! Ήμασταν εκεί την προηγούμενη εβδομάδα!!!

Πήγαμε 1 με 8 Νοεμβρίου στο ξενοδοχείο Αγραφα του Ζαρκάδα με εισιτήρια κοινωνικού τουρισμού.

Μου άρεσε πάρα πολύ γιατί συνδύαζε βουνό και πεδιάδα! Εχει κάτι απίστευτες πράσσινες αλάνες στην λίμνη δίπλα που η κόρη μας ξετραλάθηκε να τρέχει!

Ηταν ένα παραμυθένιο φθινοπωρινό τοπίο με παντού κίτρινα πεσμένα φύλλα!!

Και φυσικά ΜΗΝ παραλέιψετε να κάνετε ιππασία!! Την κόρη μου (2,5 χρονών) την ανεβάσαμε πάνω στο άλογο (εγώ ήμουν δίπλα της βέβαια πεζή γιατί φοβόμουν μην πέσει -παρόλους τους μάταιους καθησυχασμούς της κας Σοφίας που είναι η υπεύθυνη εκεί) και πήγε παρακαλώ βόλτα η δεσποινίς 1 τέταρτο σε μια αλάνα κοντά στη λίμνη! και φυσικά όταν την κατεβάσαμε έγινε της μουρλής! Έκλαιγε απαρηγόρητα γιατί ήθελε κι άλλο!!!! Θα το δείτε, είναι ένα saloon σχετικά κοντά στο ξενοδοχείο του Ζαρκάδα.

 

Το μόνο αρνητικό ήταν, οτι το ξενοδοχείο είναι λιγο απομονωμένο και θέλει οπωσδήποτε αυτοκίνητο.Και λίγο με το γάλα της μικρής παιδευτήκαμε, μέχρι να το βρούμε (πίνει το νουνου kid του ψυγείου) που τελικά το βρήκαμε στο χωριό "Μητρόπολη".

 

Κατα τάλλα είναι για μένα το καλύτερο χειμερινό τοπίο για διακοπές. Καλύτερο και απο Αράχωβα ή Μέτσοβο. Θα ξαναπήγαινα άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Απο φαγητό, επειδή πήγαμε σε περίοδο που δεν είχε πολύ κόσμο (μας είπαν οτι τα Χριστούγεννα γίνεται χαμός απο κόσμο) δεν ήταν όλες οι ταβέρνες πάντα ανοικτές.

Σε αυτές που πήγαμε και μείναμε ευχαριστημένοι ήταν ο "Ζαρνάβαλος "(ο οποίος έχει δικά του κρέατα) στο χωριό Kαλύβια, το "Μανιτάρι" λίγο παραέξω απτα Καλύβια και το "κελεπούρι" πάνω στο Νεοχώρι.

 

Επίσης να πάρετε οπωσδήποτε μέλι απο το μαγαζί "Άμπια" στο χωριό Καλύβια, στο οποίο είναι μελισοκόμοι αυτοί που το έχουν και μας έδειξαν το κόλπο να καταλαβαίνουμε ένα μέλι εαν είναι νοθευμένο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε αυτές που πήγαμε και μείναμε ευχαριστημένοι ήταν ο "Ζαρνάβαλος "(ο οποίος έχει δικά του κρέατα) στο χωριό Kαλύβια, το "Μανιτάρι" λίγο παραέξω απτα Καλύβια και το "κελεπούρι" πάνω στο Νεοχώρι.

 

Επίσης να πάρετε οπωσδήποτε μέλι απο το μαγαζί "Άμπια" στο χωριό Καλύβια, στο οποίο είναι μελισοκόμοι αυτοί που το έχουν και μας έδειξαν το κόλπο να καταλαβαίνουμε ένα μέλι εαν είναι νοθευμένο ή όχι.

 

Ο "Ζαρνάβαλος" σε περιίδους υψηλής τουριστικής κίνησης "βγάζει" τρίτης ποιότητας, το "Μανιτάρι" τσεκαρισμένο καλό, επίσης το "Κελεπούρι" αλλά και ο "Δειπνοσοφιστής". Καλό και το "ΦΑγοτόπι" για πιο εκλεπτυσμένα γούστα.

 

ΤΟ καλύτερο ωστόσο φαγητό σαν ποιότητα και από μαγειρευτά βρίσκεται στον ξενώνα του Νεοχωρίου "Αγναντι", τσεκαρισμένο και με συνεχή κίνηση. Δεν θα απογοητευθείτε.

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

xmmm irenaki δεν κοιτασ καλυτερα στο ακριβως απεναντι του? περσι ειχαμε παει για πρωτοχρονια...εμεισ μειναμε αλλου και κατι φιλοι εκει...ε... στο δευτερο βραδυ τα μαζεψαν και ηρθαν σε εμας... κρυωναν και δεν ηταν ευχαριστημενοι απο στο σερβις... τωρα ολα υποκειμενικα ειναι τι να σου πω

κρυωναν?????????????? καλα δεν ειχαν θερμανση ? ευχαριστω για την απαντηση μαρακι

απεναντι απο αυτο δηλαδη ειναι το ξενοδοχειο πεζουλα?

3lSop2.png

 

DUvpp2.png

Link to comment
Share on other sites

xmmm irenaki δεν κοιτασ καλυτερα στο ακριβως απεναντι του? περσι ειχαμε παει για πρωτοχρονια...εμεισ μειναμε αλλου και κατι φιλοι εκει...ε... στο δευτερο βραδυ τα μαζεψαν και ηρθαν σε εμας... κρυωναν και δεν ηταν ευχαριστημενοι απο στο σερβις... τωρα ολα υποκειμενικα ειναι τι να σου πω

΄

 

Πάντως στο ξενοδοχείο " Άγραφα" που πήγαμε εμείς, είχαμε σκάσει απο την ζέστη!!

 

Μια βραδιά (τώρα τον Νοέμβριο που πήγαμε εμείς) έξω είχε 2 βαθμούς κελσίου, και στο δωμάτιο κυκλοφορούσαμε με κοντομάνικο!! Και αυτό να σου πω την αλήθεια το ψιλοφοβόμουν, μήπως κρυολωγούσαμε απο τις εναλλαγές ζέστης μέσα και κρύου έξω... αλλά τελικά όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

κρυωναν?????????????? καλα δεν ειχαν θερμανση ? ευχαριστω για την απαντηση μαρακι

απεναντι απο αυτο δηλαδη ειναι το ξενοδοχειο πεζουλα?

 

 

ναι ναι το πεζουλα...ο ιδιοξτητης ειναι ενα νεο παιδι με πολυ κεφι και αγαπη για αυτο που κανει...εμεισ περασαμε χανειμουν περσι στην σουιτα και ηταν ολα...μελι!

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το πεζουλα...ο ιδιοξτητης ειναι ενα νεο παιδι με πολυ κεφι και αγαπη για αυτο που κανει...εμεισ περασαμε χανειμουν περσι στην σουιτα και ηταν ολα...μελι!

 

Αχ μπραβο φανταζομαι τελεια θα περασατε!

Νομιζω πηραμε στο πεζουλα και δεν εχει δωματια ομως ......

3lSop2.png

 

DUvpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια για της απαντησεις σας ειλικρινα ! θα σας γραψω εντυπωσεις οταν γυρισω!!

 

 

Μην ξεχάσετε την ιππασία!!

 

Η κόρη μου, που είναι στην ηλικία της δικής σου, ξετρελλάθηκε!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις είμασταν για 28 Οκτώβρη στην Λίμνη. Μείναμε στο Αρχοντικό ΖΑΚΟΝΙ http://www.zakoni.gr σε δωμάτιο με θέα στην λίμνη και τζακι. Βέβαια λίμνη δεν είδαμε γιατί είχε πολύ ομίχλη αλλά τα υπόλοιπα ήταν φανταστικά. Για το παιδί δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν κάναμε δραστηριοτητες λόγω του καιρού (βροχή και ομίχλη) και έβλεπα άλλους γονείς να μην ξέρουν τι να τα κανουν στα καφε.

Το δωματιο από 90 μας το άφησε 75 και δεν το είχαμε κλείσει νωρίτερα εκείνη την ώρα ψαξαμε. Εχει πολλά ξενοδοχεία.

 

Axxxx, τι μου θυμίζεις!!!! εκεί στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο άρχισε να χτυπάει η καρδούλα της μικρής μας... τι ωραία που ήταν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...