Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγη ανηλικων!


maspir

Recommended Posts

η στεγη αυτη αποτελειται απο 14 αγορια ηλικιας 11-18 ετων που για διαφορους λογους δεν ζουν με τους γονεις τους.π.χ. φυλακισμενοι γονεις,2 αδελφια που ειναι εκει,η μαμα τους σκοτωθηκε στο σεισμο του 99 και ο πατερας τους απο τοτε δεν εχει σταματησει να πινει :( ,τοξικομανεις γονεις,απο γονεις που δεν τα ηθελαν τα παιδια τους κλπ....εκει δουλευουμε μια μαγειρισσα,μια καθαριστρια,εγω και αλλοι 3 υπαλληλοι,πολλες φορες και χωρις κανενα ρεπο την εβδομαδα,εχω να παρω ρεπο ενα μηνα...αλλα δεν με νοιαζει.πραγματικα παιρνεις τοσα πολλα απο αυτα τα παιδια...δεν ειναι εννοειτε ολα ροδινα,αλλα προσπαθουμε ολοι,αλλος πολυ αλλος λιγο.οσον αφορα την στεγη αυτη,δεν θελω να το λεω ιδρυμα,γιατι δεν ειναι,να ειστε σιγουρες οτι τιποτα απο αυτα που φερνουν σαν δωρεα ο οποιοσδηποτε ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maspir

    maspir 15 δημοσιεύσεις

  • BIZELI

    BIZELI 11 δημοσιεύσεις

  • demi

    demi 3 δημοσιεύσεις

  • alvadi

    alvadi 3 δημοσιεύσεις

τι θα χρειαζοταν αυτα τα παιδια?πες μας αναλυτικα.μπορει να γινει μια λιστα και να παρει ο καθενας μας οτι μπορει και να το στειλει.

η να γινει κατι πιο οργανωμενο οπως συγκεντρωση χρηματων και να τα αγορασουμε..

αντε επιτελους να κανουμε κατι..τοσες μανουλες με ευαισθησιες εχουμε εδω μεσα ...πολυ θα χαρω αν το οργανωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

ειναι στον περισσο αυτη η στεγη.

 

λοιπον,κοιταξτε.απο τροφιμα αλλο τιποτα :lol: και ρουχα βεβαια μας φερνουn πολλα.τωρα να σας πω τι θελουν?? :roll: κατι που μου ερχεται στο μυαλο,ειναι playstation.αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω.σας ευχαριστω πολυ και μονο με την σκεψη να κανετε κατι γι αυτα τα παιδια. :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα μπορουσες να μας δωσεις μι αλιστα με ηλικιες πρωτα απο ολα γιατι πολλοι δεν εχουμε χρηματα, αλλα εχουμε διαφορα αλλα παιχνιδια κλπ...

 

Και κατα δευτερον μπορουμε να την επισκεφθουμε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς από πιο μακρυά θα μπορούσαμε να στείλουμε κάτι έτσι ώστε να βοηθήσουμε

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

σε αυτου του ειδους τις στεγες μπορουμε να προσφερουμε εθελοντικη εργασια;

 

Μενω σχεδον απεναντι απο μια τετοια στεγη,ο γιος μου εχει συμμαθητη στο νηπιαγωγειο απο εκει και ειναι πολυ καλοι φιλοι(το συγκεκριμενο παιδακι ειναι στη στεγη Δ-Π και σβκ ειναι στην οικογενεια του)...πολλες φορες τον φερνω εγω στη στεγη και με ενδιαφερει τι μπορει κανεις να προσφερει ωστε αυτα τα παιδια να νιωθουν λιγο περισσοτερη ζεστασια.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

προτεινω να μας δωσει ο admin λογαριασμο να καταθεσουμε ποσο (που θα βγει απο το ποσοι θα συμμετεχουν) και να παρουμε Playstation και παιχνίδια....+αλλα πραγματα που μπορουμε να δωσουμε ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

γεια σου vicky και απο εδω :wink: .εσας η στεγη στο ηρακλειο τι ηλικιες εχει??

καταρχιν τωρα καταλαβα...εμεις γνωριζομαστε και απο αλλου!!!

Εδω εχει διαφορες ηλικιες...απο 6 μεχρι και γυμνασιο(ισως και παραπανω).

.png.png
Link to comment
Share on other sites

εχω στειλει και πμ στον admin με link του post για να μας δωσει στοιχεια...

τί λετε να βαλουμε ενα όριο για να συμπληρωθει η λίστα τουλάχιστον των χρηματων μεχρι ποτε???10/2 ας πουμε????

Link to comment
Share on other sites

μας έχει γινει γνωστό το αίτημά σας.

θα προωθηθεί στην διαχείριση της εταιρείας και θα γίνει ενημέρωση σε αυτό το τόπικ μόλις υπάρχει κάτι νεότερο.

 

απο την διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...