Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

β-επιπέδου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
γεια σου Κλειώ,εγώ ότι υπέρηχο έχω κάνει μέχρι στιγμής ,μαζί κ με την αυχενική διαφάνεια ,τα έκανα ακριβως πανω από το ιατρείο του γυναικολόγου μου ,εκει βρίσκεται το "Ιατρική Μητέρας Εμβρύου",με έστειλε απευθείας εκεί ο γιατρός μου κ είμαι παρα πολυ ευχαριστιμενη.για ραντεβου δε πιστευω ναχεις προβλήμα θα βρεις(τηλ:210 7485300),η β επιπ. κοστιζει 120,σε σχεση με άλλες τιμες που διαβασα ειναι ακριβη αλλα εμπιστευομαι απόλυτα το γιατρο μου οποτε παω με κλειστ τα ματια κ κει.ελπιζω να βοήθησα.με το καλο το μωρακι σου

 

ROSE ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ. ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ. ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΗΓΑΝΕΙΣ ?

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ ΛΗΤΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΛΕΟΝ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΜΑΛΙΓΙΑΝΝΗ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερει καμια κοπελα αν στο Λητω δινουν dvd και photo του μωρου ?

 

Δίνουν και DVD και φωτογραφίες (εμάς μάλιστα μας έδωσαν πολλές πολλές φωτογραφίες!!)

X4v5p2.png

Ζω το απόλυτο θαύμα με την Αθηνά μου!

Link to comment
Share on other sites

Θελω πολυ ενα dvd θα πρεπει να ζητησω απο την αρχη ? ξερεις αν το χρεωνουν εξτρα?

Ποιος στην εκανε την β' επιπεδου ,η Σουκα?

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΗΡΑ DVD ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΧΡΕΩΣΑΝ ΕΞΤΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΕΙΧΑ ΙΔΙΩΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ DVD ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια αν αξιζει το dvd που δινουν στο ΕΜΒΡΥΟ στο Κολωνακι???

οσες εχετε παρει dvd (γενικοτερα απο οποιοδηποτε κεντρο) ειναι κατι που θα το επιλεγατε και παλι?

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ DVD ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ. ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ DVD TO ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ. ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ. ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ. ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΟΨΑΝΕ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την αυχενικη την έκανα με την κα. Δούκα στο ΑΤΤΙΚΟ και αμέσως μετά μου έκλεισαν το ραντεβού για την β-επιπέδου. Οπότε αφού ήταν εκείνη που μου το έκλεισε θα κάνω μαζι της και στην β-επιπέδου? Πολύ καλή γιατρός πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας. Ειμαι καινουργιο μελος. Εκανα την β επιπεδου την προηγουμενη εβδομαδα και ο γιατρος ειδε οτι τα δυο δαχτυλακια του μπεμπη ηταν ενωμενα, χωρις να ειναι 100% σιγουρος. Εχει συμβει σε καποια απο εσας; Θα ηθελα να κανω την β επιπεδου και σε καποιο αλλο διαγνωστικο κεντρο. Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ, ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 120 ΕΥΡΩ. ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ Π.Μ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε.Ρ δεν νομιζω πως για κατι τετοιο μπορουν να ειναι σιγουροι με τον υπερυχο...μην σε ανησυχει,εξαλλου και αυτο να συμβαινει,που δεν το νομιζω,διορθωνεται,την ξαδερφη μου μεχρι να γεννησει της ελεγαν πως υπαρχει θεμα με το δεξι χερακι του μωρου,οτι ειναι μεχρι τον αγκωνα,δλδ δεν εχει απο την παλαμη μεχρι τον αγκωνα,φυσικα το μωρο ειχε χερακι!απλα η θεση του δεν διευκολυνε,να φανει.;)γι'αυτο σου λεω μην αγχωνεσαι!!

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εγώ την έκανα πριν 2 μέρες στον Τζώρτζη, στο κολωνάκι (εκεί είχα κάνει και την αυχενική). Και στις 2 εξετάσεις έλαβα d.v.d. και φωτογραφίες, αλλά περίμενα η β επιπέδου να διαρκέσει περισσότερο από 15 λεπτα! Και δεν είναι μόνο ο λιγοστός χρόνος, αλλά και το ότι δεν μιλάει πολύ. Τι να πω,ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά για την μέρα ,

Εκλεισα και εγώ ραντεβού για την Β' Επιπέδου στο Μητέρα σε μερικές εβδομάδες μιας & στο Αλεξάνδρας που ήθελα μου έδωσαν ελεύθερη ημερομηνία τον Δεκέμβριο !!!:shock:

 

 

Καλημέρα !!!

 

Εγω αργω ακομα για την β επιπέδου , αλλά αυτό που ηθελα να πω οτι οντως ετσι ειναι στο Αλεξανδρας. Εκανα εκει την αυχενικη στις 8 Οκτωβρη , και εκλεισα ραντεβου για την β επιπεδου , 21 Δεκέμβρη και μου ειπαν δεν ειχαν αλλες ημερομηνιες.το ιδιο και μια κοπελα που καναμε ιδια μερα την αυχενικη

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Την άλλη βδομάδα θα πάω να κάνω τη β' επιπέδου στη Βιοιατρική. Την έχει κανει καμια σας εκει? Θα πάρω DVD ή πρέπει να ζητήσω? Θα πληρώσω κάτι παραπάνω γι'αυτο? Η εικόνα θα είναι απλή ή τρισδιάστατη?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΤΗΝ κ.ΣΟΥΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΕΣ; ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ; ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑ ΓΕΝΝΕΣ κλπ.; ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΕΣΤ-ΠΑΠ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ. ΑΝ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ; Η ΣΕ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΣΤΟΝ Κ. ΜΠΑΚΟΥΛΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ. Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΙΗΡΚΕΣΕ 1 1/2 ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΕΩΣ ΤΑ ΝΥΧΙΑ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ DVD ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει καμιά σας τη β' επιπέδου στον Δεδούλη απέναντι από το Μητέρα. Εγώ έκανα εκεί την αυχενική διαφάνεια και χωρίς να μπορώ να πω ότι δεν έμεινα ευχαριστημένη, έγιναν κάποια πραγματάκια που δε μου πολυάρεσαν... Περίμενα πάρα πολύ για να έρθει η σειρά μου (σχεδόν μιάμιση ώρα μετά το ραντεβού μου...), με κράτησε σχετικά λίγη ώρα (βέβαια το μωρό είχε πολύ καλή θέση και τα είδαμε όλα αμέσως.. Μάλιστα ήταν και πολύ αναλυτικός!) και καθυστέρησε πολύ να στείλει τα αποτελέσματα στο γιατρό μου γιατί σε εμένα δεν τα έδωσαν την ίδια μέρα... Έχει καμιά σας εμεπειρία από αυτόν τον γιατρό γιατί μάλλον εκεί θα με ξαναστείλει ο δικός μου για τη β' επιπέδου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει καμιά σας τη β' επιπέδου στον Δεδούλη απέναντι από το Μητέρα. Εγώ έκανα εκεί την αυχενική διαφάνεια και χωρίς να μπορώ να πω ότι δεν έμεινα ευχαριστημένη, έγιναν κάποια πραγματάκια που δε μου πολυάρεσαν... Περίμενα πάρα πολύ για να έρθει η σειρά μου (σχεδόν μιάμιση ώρα μετά το ραντεβού μου...), με κράτησε σχετικά λίγη ώρα (βέβαια το μωρό είχε πολύ καλή θέση και τα είδαμε όλα αμέσως.. Μάλιστα ήταν και πολύ αναλυτικός!) και καθυστέρησε πολύ να στείλει τα αποτελέσματα στο γιατρό μου γιατί σε εμένα δεν τα έδωσαν την ίδια μέρα... Έχει καμιά σας εμεπειρία από αυτόν τον γιατρό γιατί μάλλον εκεί θα με ξαναστείλει ο δικός μου για τη β' επιπέδου...

 

τα αποτελέσματα δεν τα δίνουν την ίδια μερα , γιατι περιμενουν και τις αιματολογικές. τωρα για την αναμονη , νομιζω όλες περιμεναμε κάμποση ωρα. Γιατι , δεν εισαι ευχαριστημενη , αφού το μωρό ειχε καλη θέση και ήταν αναλυτικός ?

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν είμαι ευχαριστημένη. Απλώς προβληματισμένη είμαι γιατί δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και δεν είμαι σίγουρη ότι γίνεται σωστά η όλη διαδικασία! Γι'αυτό και ρώτησα κι άλλες γνώμες. Μάλλον εκέι θα ξαναπάω και για τη β' επιπέδου αφού και τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν πολύ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Στον Β επιπέδου βρε κορίτσια δεν κάνουμε και αιματολογικές. Τουλάχιστον εγώ δεν έκανα ούτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ούτε τώρα. Εγω πάντως γενικά για υπερήχους ένα όνομα έχω να πω και αυτό είναι Κούρτης (δαγκωτό!). Είναι εξαιρετικός επιστήμονας και ότι σου λέει στο λέει με βιβλιογραφικές αναφορές (κυριολεκτικά σου δείχνει το βιβλίο και πού λέει ακριβώς αυτό που σου αναφέρει). Το μόνο του θέμα είναι η αναμονή... Πρέπει να πάς με ταπεράκι, βιβλία κλπ

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Στον Β επιπέδου βρε κορίτσια δεν κάνουμε και αιματολογικές. Τουλάχιστον εγώ δεν έκανα ούτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ούτε τώρα. Εγω πάντως γενικά για υπερήχους ένα όνομα έχω να πω και αυτό είναι Κούρτης (δαγκωτό!). Είναι εξαιρετικός επιστήμονας και ότι σου λέει στο λέει με βιβλιογραφικές αναφορές (κυριολεκτικά σου δείχνει το βιβλίο και πού λέει ακριβώς αυτό που σου αναφέρει). Το μόνο του θέμα είναι η αναμονή... Πρέπει να πάς με ταπεράκι, βιβλία κλπ

 

Έχω ακούσει κι εγώ γι'αυτόν πολύ καλά λόγια αλλά, αν θυμάμαι καλά, δε δίνει dvd από την εξέταση... Και το dvd είναι φοβερή εμπειρία και τέλεια ανάμνηση!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει κι εγώ γι'αυτόν πολύ καλά λόγια αλλά, αν θυμάμαι καλά, δε δίνει dvd από την εξέταση... Και το dvd είναι φοβερή εμπειρία και τέλεια ανάμνηση!!

 

 

DVD πράγματι δεν δίνει. Δεν διαφωνώ πως είναι ωραία να έχεις ένα τέτοιο DVD αλλά αξίζει να θέσουμε τέτοιο κριτήριο;

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...