Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Bραδινή πάνα ! ( πώς κόβεται )


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα! Χθες βραδυ ο γιος μου μου ειπε να μη του βάλω πάνα....τρελάθηκα απ τη χαρα μου! Δεν του βαλα και ολα πηγαν καλα. Σηκώθηκε το πρωι και κάναμε τσισα στη λεκανη. Βεβαια ειχε να τη λερωσει τη βραδινη πανα πολύ καιρό αλλά δεν του λεγα τιποτα, τον αφησα να αποφασισει εκεινος...ευτυχως ολα καλα!

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 331
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 50 δημοσιεύσεις

  • xara_2

    xara_2 20 δημοσιεύσεις

  • pocoyo

    pocoyo 17 δημοσιεύσεις

  • yiota2

    yiota2 14 δημοσιεύσεις

Εμείς πάμε για τσίσα κατά τις 21.15 πίνουμε το γάλα κατά τις 21.30 και μετά ξαναπάμε γύρω στις 23.00 με 23.15 πριν πέσει για ύπνο και το πρωί ξυπνάει στεγνή εδώ και 4-5 μέρες. Στο διάστημα μεταξύ 21.30 - 23.00 δεν πίνει άλλα υγρά. Μπορεί ίσως ελάχιστο νερό αλλά όχι πάντα

Link to comment
Share on other sites

ισως αν καθαρισεις την μικρη να βγαλεις και την ημερισια και την βραδυνη πανα τον ιδιο καιρο τα κοριτσακια εχω ακουσει οτι τα πανε καλυτερα ετσι και ισως ημεγαλη να πιασει το νοημα

εγω τα εχω παρει αγρια με τον αντρα μου ενω εγω καθομαι πολλη ωρα και εξηγω στον μεγαλο οτι δεν κανουμε τσισα στο κρεββατι μας και τωρα θα πρεπει να κοιμαται χωρις πανα η μαμα και ο μπαμπας δεν κανουν τσισα στο κρεββατι κτλ και του εχω ταξει δωρα,σημερα το πρωι ξυπνησε παλι βρεγμενος ρωτησα τον αντρα μου (αυτος τον σηκωνει το πρωι) αν του μιλησε για το "γεγονος" και τι μου λεει; γιατι να του μιλησω αφου θα βρεχει το κρεββατι για πολλη καιρο ακομα και εγω το ιδιο εκανα στην ηλικια του εξαλλου πως μπορει να το ελεγξει αφου κοιμαται; ε τα πηρα - να του ξαναβαλω τις πανες τοτε;;;;;συμπαρασταση γιοκ

 

 

 

 

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΠΑΝΑ,ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ.ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ.ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η DALIA ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΗ ΟΜΩΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΝΕ ΠΑΚΕΤΟ.ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6-7 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΗ,ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ 20μηνο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια sos!!!!!!!!!!!!! εχουμε τωρα αρκετες μερες που εχουμε βγαλει την πανα και ακομα στεγνη νυχτα δεν εχουμε.....μηπως δεν ειναι ακομα ετοιμος;δεν ξερω τι να κανω περιμενα τουλαχιστον μια νυχτα καλη,μια φορα που νομιζα οτι δεν βραχηκε ειχε κανει τσισα και ειχε στεγνωσει..........

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sos!!!!!!!!!!!!! εχουμε τωρα αρκετες μερες που εχουμε βγαλει την πανα και ακομα στεγνη νυχτα δεν εχουμε.....μηπως δεν ειναι ακομα ετοιμος;δεν ξερω τι να κανω περιμενα τουλαχιστον μια νυχτα καλη,μια φορα που νομιζα οτι δεν βραχηκε ειχε κανει τσισα και ειχε στεγνωσει..........

 

 

ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ Η' ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ?ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ 2 ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΥΠΟΜΟΝΗ.ΕΔΩ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ, Η ΜΕΓΑΛΗ, ΕΙΝΑΙ 5μιση ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ(δεν εχουμε φτασει ακομα στο βραδυ) ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ:confused::confused::confused:,ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

ειναι 3,5 χρονων ο μεγαλος......

 

 

 

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ ΧΟΡΟ.....ΜΗ ΒΓΕΙΣ.:):):)ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ,ΝΑ ΤΗΣ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ(και οτι βρεξει ας κατεβασει :lol::lol::lol:) Η' ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

να σου πω εγω το εβγαλα με την λογικη οτι ειναι καλοκαιρι και να βρεχεται καθε μερα εχω μπροστα μου σχεδον 3 μηνες ζεστο καιρο και τα κατωσεντονα στεγνωνουν γρηγορα την ιδια μερα, ενω το χειμωνα επειδη ειμαστε σε διαμερισμα δεν εχω πολυ χωρο και τα ρουχα κανουν 3 μερες να στεγνωσουν.....δεν ξερω σε τι σπιτι μενεις και αν εχεις στεγνωτηρα παντως αν ημουν εσυ στις δικες μου συνθηκες θα εκανα το ιδιο οπως τωρα θα το εβγαζα μια και καλη,τωρα αν εχεις την ανεση του χωρου και στεγνωτηρα ισως να το εκανα σταδιακα δηλαδη μεσημερι πρωτα και μετα βραδυ....

το λοιπον, ο μεγαλος ξυπνησε κατα τις 5 και μου ζητησε νερο,ηταν στεγνος δεν ειχε κανει τιποτα και ειχε κοιμηθει και νωρις κατα τις 8:30,τον πηγα τουαλετα μιας και ηταν ξυπνιος εκανε τσισα και ηταν στεγνος το πρωι χαρηκα παρα πολυ!!!!!!!!γιατι αρχισα να αναρωτιεμαι ισως να τον ξαναβαλω πανες και ξαναπροσπαθσω του χρονου το καλοκαιρι αλλα εχετε δικιο και αυτο λεω και στον εαυτο μου τωρα που μπηκα στον χορο.......ασε που ειναι και το εξοδο με τις πανες το μωρο θελει ενα πακετο οικονομικης συσκευασιας την εβδομαδα,βεβαια αγορασα τα change mats τις pampers για να βαζω αποκατω απο τον μεγαλο για μην χαλασει το στρωμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ ΧΟΡΟ.....ΜΗ ΒΓΕΙΣ.:):):)ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ,ΝΑ ΤΗΣ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ(και οτι βρεξει ας κατεβασει :lol::lol::lol:) Η' ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ?

 

yiota μου και εμένα η γνώμη μου είναι να το κάνεις τώρα και να το κάνεις συγχρόνως μεσημέρι βράδυ..

το λοιπον, ο μεγαλος ξυπνησε κατα τις 5 και μου ζητησε νερο,ηταν στεγνος δεν ειχε κανει τιποτα και ειχε κοιμηθει και νωρις κατα τις 8:30,τον πηγα τουαλετα μιας και ηταν ξυπνιος εκανε τσισα και ηταν στεγνος το πρωι χαρηκα παρα πολυ!!!!!!!!γιατι αρχισα να αναρωτιεμαι ισως να τον ξαναβαλω πανες και ξαναπροσπαθσω του χρονου το καλοκαιρι αλλα εχετε δικιο και αυτο λεω και στον εαυτο μου τωρα που μπηκα στον χορο

 

πόπη μου πιστεύω ότι ήστε σε πολύ καλό δρόμο..φαντάσου κοιμήθηκε από τις 8:30 και ήταν στεγνός...ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΩΡΑ..του χρόνου το καλοκαίρι τα μικράκια μας θα είναι κοτζάμ παιδάκια..

Εγώ αντιμετωπίζω 2 προβλήματα τις τελευταίες μέρες..

1ο Ηρθε το καινούριο μας κρεββάτι που είναι ψηλό ( όπως οι κουκέτες ) οπότε είναι πολύ δύσκολο το ανεβα κατέβα όσο είναι κοιμισμένος..

2ο το βράδυ αν έχει το Θεό χα χα του ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΝΑ:?

τι κάνω ???

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα αρχισατε dalia!!!μπραβο σας ακου να δεις θα σας γυρισω την συμβουλη: τωρα που αρχισαμε......δεν ξαναγυρναμε πισω!!!!!!!!! ε και καμμια φορα αν εχουμε καμμια στραβη μερα και το ξανακεφτομαστε για αυτο υπαρχει το φορουμ για να υποστηριζει η μια την αλλη!μπορεις να του πεις οτι αν δεν ξαναβαλει πανα μεχρι το τελος του μηνα πχ θα του παρεις κατι που θελει πολυ.....πως τα πατε το βραδυ τελικα τον ξυπνας; εγω δεν τον ξυπναω μονο αν σηκωθει απο μονος του καναμε 2,5 χρονια να κοιμηθουμε με εκεινον να μας ξαναγινει συνηθεια να ξυπναμε; ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

πόπη μου αυτό είπα..ότι δεν αρχίσαμε γιατί άρχισε να κλαίει και να θέλει πάνα το βράδυ...

τι καλά θα ήταν γμτ να ηταν τόσο εύκολο όσο η ημερήσια που την κοψαμε εδώ και ένα χρόνο και πανευκολα..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

να σου πω εγω το εβγαλα με την λογικη οτι ειναι καλοκαιρι και να βρεχεται καθε μερα εχω μπροστα μου σχεδον 3 μηνες ζεστο καιρο και τα κατωσεντονα στεγνωνουν γρηγορα την ιδια μερα, ενω το χειμωνα επειδη ειμαστε σε διαμερισμα δεν εχω πολυ χωρο και τα ρουχα κανουν 3 μερες να στεγνωσουν.....δεν ξερω σε τι σπιτι μενεις και αν εχεις στεγνωτηρα παντως αν ημουν εσυ στις δικες μου συνθηκες θα εκανα το ιδιο οπως τωρα θα το εβγαζα μια και καλη,τωρα αν εχεις την ανεση του χωρου και στεγνωτηρα ισως να το εκανα σταδιακα δηλαδη μεσημερι πρωτα και μετα βραδυ....

το λοιπον, ο μεγαλος ξυπνησε κατα τις 5 και μου ζητησε νερο,ηταν στεγνος δεν ειχε κανει τιποτα και ειχε κοιμηθει και νωρις κατα τις 8:30,τον πηγα τουαλετα μιας και ηταν ξυπνιος εκανε τσισα και ηταν στεγνος το πρωι χαρηκα παρα πολυ!!!!!!!!γιατι αρχισα να αναρωτιεμαι ισως να τον ξαναβαλω πανες και ξαναπροσπαθσω του χρονου το καλοκαιρι αλλα εχετε δικιο και αυτο λεω και στον εαυτο μου τωρα που μπηκα στον χορο.......ασε που ειναι και το εξοδο με τις πανες το μωρο θελει ενα πακετο οικονομικης συσκευασιας την εβδομαδα,βεβαια αγορασα τα change mats τις pampers για να βαζω αποκατω απο τον μεγαλο για μην χαλασει το στρωμα

 

 

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΝΝΙΑΜΙΣΗ,ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΜΕΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12???

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΣΤΗ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ(αν και δεν το βλεπω με το καμαρι μου).

ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ:roll::roll::roll:.

Link to comment
Share on other sites

yiota μου και εμένα η γνώμη μου είναι να το κάνεις τώρα και να το κάνεις συγχρόνως μεσημέρι βράδυ..

 

 

 

πόπη μου πιστεύω ότι ήστε σε πολύ καλό δρόμο..φαντάσου κοιμήθηκε από τις 8:30 και ήταν στεγνός...ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΩΡΑ..του χρόνου το καλοκαίρι τα μικράκια μας θα είναι κοτζάμ παιδάκια..

 

Εγώ αντιμετωπίζω 2 προβλήματα τις τελευταίες μέρες..

1ο Ηρθε το καινούριο μας κρεββάτι που είναι ψηλό ( όπως οι κουκέτες ) οπότε είναι πολύ δύσκολο το ανεβα κατέβα όσο είναι κοιμισμένος..

2ο το βράδυ αν έχει το Θεό χα χα του ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΝΑ:?

τι κάνω ???

 

 

 

ΜΗΝ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΣ ΤΟΥ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ(οτι ειναι μεγαλος πια,ταξε του ενα παιχνιδι που του αρεσει πολυ,βολτα στο λουνα παρκ με φιλους ή ξαδερφια κτλ).

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΡΕΒΑΤΙ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ.

ΕΓΩ,ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ.ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΦΟΥΣΚΩΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΚΟΥΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ(τις πρωτες μερες τους το ειχα δωσει και καθοντουσαν πανω του και επαιζαν)ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ,ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πόπη μου αυτό είπα..ότι δεν αρχίσαμε γιατί άρχισε να κλαίει και να θέλει πάνα το βράδυ...

τι καλά θα ήταν γμτ να ηταν τόσο εύκολο όσο η ημερήσια που την κοψαμε εδώ και ένα χρόνο και πανευκολα..

συμφωνω με την γιωτα ταξε του ενα παιχνιδι η κατι αλλο που θελει πολυ και μην αγορασεις αλλες πανες γιατι μπαινεις και εσυ στον πειρασμο.....προειδοποιησε τον ομως πχ αν εχεις 3 τελευταιες πανες σε 3 μερες που θα τελειωσουν οι πανες δεν θα φορεσουμε αλλες οπως την μαμα και τον μπαμπα θα κοιμασαι σαν μεγαλο παιδακι...

Link to comment
Share on other sites

... δεν αρχίσαμε γιατί άρχισε να κλαίει και να θέλει πάνα το βράδυ...

Δεν ξέρω τι χρειάζεται να ακούσει ο γιος σου. Αν ήταν ο Ευριπίδης θα του έλεγα πως "αυτές τις πάνες έχουμε και όταν τελειώσουν δεν θα αγοράσουμε άλλες". Κάθε βράδυ θα τον ρώταγα, χωρίς πίεση, μήπως θέλει να κοιμηθεί χωρίς πάνα. Όταν θα τελείωναν οι πάνες "αν θέλεις να κάνεις τσίσα σου τη νύχτα φώναξέ με να σε βοηθήσω να πας στην τουαλέτα" αλλά "δεν πειράζει αν μερικές φορές όταν κοιμάσαι δεν το καταλάβεις ότι θες να κάνεις τσίσα σου και βρέξεις το κρεβάτι, συμβαίνει μερικές φορές αυτό". Πιστεύω πάντως ότι είναι θέμα χρόνου να τα καταφέρει. Υπομονή και καλή επιτυχία.:)

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΡΕΒΑΤΙ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ.

 

yiota μου δεν έχω κάτω κρεββάτι...η κουκέτα είναι μόνο πάνω κρεββάτι, από κάτω έχει συρταριέρα και τα παιχνίδια του...

 

και μην αγορασεις αλλες πανες γιατι μπαινεις και εσυ στον πειρασμο........

 

έχεις δίκιο σ'αυτό...

 

Δεν ξέρω τι χρειάζεται να ακούσει ο γιος σου. Αν ήταν ο Ευριπίδης θα του έλεγα πως "αυτές τις πάνες έχουμε και όταν τελειώσουν δεν θα αγοράσουμε άλλες". Κάθε βράδυ θα τον ρώταγα, χωρίς πίεση, μήπως θέλει να κοιμηθεί χωρίς πάνα. Όταν θα τελείωναν οι πάνες "αν θέλεις να κάνεις τσίσα σου τη νύχτα φώναξέ με να σε βοηθήσω να πας στην τουαλέτα" αλλά "δεν πειράζει αν μερικές φορές όταν κοιμάσαι δεν το καταλάβεις ότι θες να κάνεις τσίσα σου και βρέξεις το κρεβάτι, συμβαίνει μερικές φορές αυτό". Πιστεύω πάντως ότι είναι θέμα χρόνου να τα καταφέρει. Υπομονή και καλή επιτυχία.:)

 

DEMS, ακριβώς αυτά λέμε και συμφωνεί..και λέει είμαι μεγάλος τώρα και μετά το μπάνιο δεν βάζουμε πάνα αλλά με το που θα αρχίσει να γλαρώνει

την ζητάει με κλάμματα...

Αλλες φορές πάλι ( όταν είναι ξεκουραστος ) την ζητάει με έναν τρόπο περίεργο...σα να ντρέπεται..στυλ μην το πεις πουθενα...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι περηφανη να σας ανακοινωσω οτι ειμαστε 5 νυχτες στη σειρα στεγνοι!!!!!!!!!!!πω πω νομιζω οτι τα καταφεραμε μετα απο σχεδον 2 βδομαδες προσπαθειας...νιωθω σαν να ειμαστε στους ανωνυμους αλκοολικους..."ειμαι ο ....και ειμαι 5 νυχτες καθαρος!!!"

χαχα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι περηφανη να σας ανακοινωσω οτι ειμαστε 5 νυχτες στη σειρα στεγνοι!!!!!!!!!!!πω πω νομιζω οτι τα καταφεραμε μετα απο σχεδον 2 βδομαδες προσπαθειας...νιωθω σαν να ειμαστε στους ανωνυμους αλκοολικους..."ειμαι ο ....και ειμαι 5 νυχτες καθαρος!!!"

χαχα

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε κοριτσάκι είδες που στα λέγαμε να μην τα παρατήσεις...????

τελικά η έρευνα που έχω κάνει σε παιδιά γνωστών κτλ είμαι μέσα, μέσος όρος 15 μέρες.:lol::lol::lol:

 

Εδώ εγώ όμως προβληματάκι...όταν του έκανα τον πρόλογο που λέγαμε ότι αυτές είναι οι πάνες κτλ κτλ...έβαλε με παράπονο τα κλάματα...επίσης κατάλαβα ( είμαι σίγουρη δηλ. ) ότι όση ζέστη και να έχει ζητάει να βάλει πυτζάμε για να μην φαίνεται η πάνα:?

Τι κάνω?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

...όταν του έκανα τον πρόλογο που λέγαμε ότι αυτές είναι οι πάνες κτλ κτλ...έβαλε με παράπονο τα κλάματα...επίσης κατάλαβα ( είμαι σίγουρη δηλ. ) ότι όση ζέστη και να έχει ζητάει να βάλει πυτζάμε για να μην φαίνεται η πάνα:?

Τι κάνω?

Ο καημενούλης μάλλον έχει αγχωθεί. Μήπως να κάνατε ένα διάλειμα; Να μη του έλεγες τίποτα για λίγες ημέρες, να ηρεμήσει και να το ξαναπιάνατε το θέμα στις διακοπές που θα είσαστε πιο χαλαροί;

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Ο καημενούλης μάλλον έχει αγχωθεί. Μήπως να κάνατε ένα διάλειμα; Να μη του έλεγες τίποτα για λίγες ημέρες, να ηρεμήσει και να το ξαναπιάνατε το θέμα στις διακοπές που θα είσαστε πιο χαλαροί;

 

το ίδιο λέει και ο σύζηγος DEMS κοριτσάκι μου και αυτό βλέπω να κάνω, εξάλλου οι διακοπές πλησιάζουν..πάντως πραγματικά δεν τον πιεζω καθόλου αλλά σίγουρα εκείνος θα το λαμβάνει διαφορετικά..

ευ

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

παντως ετσι που το περιγραφεις μου φαινεται και μενα λιγο αγχωμενος,ισως αισθανεται πιεση και για αυτο να θελει να κρυβει την πανα κατω απο πυτζαμες να ντρεπεται αστο εντελως μεχρι να ηρεμησει και που ξερεις; ισως σου το ζητησει μονος του οταν νομιζει οτι παιρνει ο ιδιος την αποφαση...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι περηφανη να σας ανακοινωσω οτι ειμαστε 5 νυχτες στη σειρα στεγνοι!!!!!!!!!!!πω πω νομιζω οτι τα καταφεραμε μετα απο σχεδον 2 βδομαδες προσπαθειας...νιωθω σαν να ειμαστε στους ανωνυμους αλκοολικους..."ειμαι ο ....και ειμαι 5 νυχτες καθαρος!!!"

χαχα

 

 

ΤΕΛΕΙΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ(φτου,να μη τη ματιασω)ΕΙΝΑΙ 5 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΗ.:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε κοριτσάκι είδες που στα λέγαμε να μην τα παρατήσεις...????

τελικά η έρευνα που έχω κάνει σε παιδιά γνωστών κτλ είμαι μέσα, μέσος όρος 15 μέρες.:lol::lol::lol:

 

Εδώ εγώ όμως προβληματάκι...όταν του έκανα τον πρόλογο που λέγαμε ότι αυτές είναι οι πάνες κτλ κτλ...έβαλε με παράπονο τα κλάματα...επίσης κατάλαβα ( είμαι σίγουρη δηλ. ) ότι όση ζέστη και να έχει ζητάει να βάλει πυτζάμε για να μην φαίνεται η πάνα:?

Τι κάνω?

 

 

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???ΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ,ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ?ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.SORRY ΑΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...