Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ!

ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ 16/2 ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ 14/6! ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑ Η' ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΗΝΩΝ???

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Το επίδομα αδείας που θα πάρεις δεν έχει καμία σχέση με την άδεια εγκυμοσύνης σου, αλλά με το πόσον καιρό είσαι στην δουλειά. Αν λοιπόν, η πρόσληψη σου είναι πριν το 2008, παίρνεις κανονικά 1/2 μισθό επίδομα αδείας. Αν προσλήφθηκες το 2008, τότε θα πάρεις κανονικά το επίδομα αδείας σου, αλλά αφού έχεις συμπληρώσει 8μηνο τουλάχιστον(δλδ, αν προσλήφθηκες 1/10/08, από 1/6/09 μπορείς να πάρεις κανονικά το επίδομα σου)...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Χαιρετώ σας... Να θέσω και γω μια ερωτησούλα??? Λοιπόν εγώ είμαι στην 6μηνη άδεια η οποία λήγει 31/08 μπορώ κολλητά να βάλω την καλοκαιρινή άδεια του 2009 και να γυρίσω στην δουλειά μου 01/10? και αν ναι επίδομα άδειας δικαιούμαι? απο ποιόν (μάλλον απο τον εργοδότη..) και υπάρχει κάπου εγγράφως ΦΕΚ ή απόφαση που να μπορέσω να αποδείξω αυτά που θα απαιτήσω? (είπα να κάνω μια ερώτηση εεε? αμα πάρω φόρα...) σόρυ αν κουράζω αλλά εχω τρομερό θέμα με τον εργοδότη μου...

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...